Jump to content

Ne Olsa inanirdiniz?

Recommended Posts

valla şimdi güzel soru..

inanmak için bir çok sebeb bulabilirsin en azından yaratabilirsin..

inanmamak için tonla gerekçe var

benim düşüncem şu: tanrıya inanmıyorum. çünkü o da bana inanmıyor. beni doğru yoldan saptırmak için şeytanı görevlendiriyor..

amacı ne anlamış değilim.. piskopatın teki..

gerisi teferruat zaten..

Sitelerde Paylaş

Günümüz insanı mucizeye kolay kolay inanmaz. Hadi diyelimki doğaüstü olduğu ortaya çıktı, yüksek teknoloji veya yalancı medya olarak algılar. Ama bu günümüz insanı için tabii.

Zaten halen peygamberler gelmektedir(Bunlar en çok Amerikaya iniyor). Ama bir din çıkartamamaktadırlar, eee yanlış yüzyılda peygamber olmuşlar, yazık. Güvenlik güçleri yüzünden, asıp keserekte olmuyor...

Sitelerde Paylaş
Diyelimki simdi, sizin yasam suresi icerisinde bir din geldi.

Boyle ortalarda dolasan, mucizeler yapan bir adam veya kadin var..

Ne dese inanirdiniz? Ogretileri ne olsa bu dine girerdiniz.

Ben sahsen ortadogu dinlerindeki Tehdit olayina sinir oluyorum. Hem zorlama yok diyorlar hem cehennemle tehdit ediyorlar (..tirsinler)

Benim icin oncelikle tehdit olmamali

Iste sorun da burada zaten. Neden bir dine ait olma ya da mucizelere inanma gudusu var bazi insanlarda? Cok acikli aslinda. Herhalde dinlerin sacmaligini ancak mucizeler kurtarabilir diye umuyorlar. Bilmiyorlar ki mucize diye bir sey yoktur. Gormuyorlar ki dinler insan yapisidir, ve Dunya'daki butun kotuluklerin anasidir.

tarihinde Aragon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Iste sorun da burada zaten. Neden bir dine ait olma ya da mucizelere inanma gudusu var bazi insanlarda? Cok acikli aslinda. Herhalde dinlerin sacmaligini ancak mucizeler kurtarabilir diye umuyorlar. Bilmiyorlar ki mucize diye bir sey yoktur. Gormuyorlar ki dinler insan yapisidir, ve Dunya'daki butun kotuluklerin anasidir.

Doğru söze ne denir... B)

Sitelerde Paylaş
Diyelimki simdi, sizin yasam suresi icerisinde bir din geldi.

Boyle ortalarda dolasan, mucizeler yapan bir adam veya kadin var..

Ne dese inanirdiniz? Ogretileri ne olsa bu dine girerdiniz.

Ben sahsen ortadogu dinlerindeki Tehdit olayina sinir oluyorum. Hem zorlama yok diyorlar hem cehennemle tehdit ediyorlar (..tirsinler)

Benim icin oncelikle tehdit olmamali

Mükafatı neden belirt miyorsunuz? Bir intizam ve düzen olabilmesi için bir tarafta taltif diğer taraf da da ceza olmalı ki insanalr huzur içinde yaşasın.

İtaat edenlere mükafat, isyan eden asilere de ceza verilmeli ki Adalet yerini bulsun. O zaman itaat etmenin anlamı kalmayacağı gibi, asilerin cezası verilmeyince de bunların zulmü altında inleyenlere haksızlık olacaktır..

Aslında sizin bu beklentiniz ahireti dolayısıyla da cenneti haber veriyor. Bu dediğinize aynen ahirette cennete girerek muhatap olacaksınız. O halde sizin içiniz ahiretten haber veriyor her ne kadar dilinizle inanmıyorum desenizde. Verdiğiniz sinyaller o muhteşem hesap gününden haber veriyor.

Sitelerde Paylaş
Mükafatı neden belirt miyorsunuz? Bir intizam ve düzen olabilmesi için bir tarafta taltif diğer taraf da da ceza olmalı ki insanalr huzur içinde yaşasın.

İtaat edenlere mükafat, isyan eden asilere de ceza verilmeli ki Adalet yerini bulsun. O zaman itaat etmenin anlamı kalmayacağı gibi, asilerin cezası verilmeyince de bunların zulmü altında inleyenlere haksızlık olacaktır..

Aslında sizin bu beklentiniz ahireti dolayısıyla da cenneti haber veriyor. Bu dediğinize aynen ahirette cennete girerek muhatap olacaksınız. O halde sizin içiniz ahiretten haber veriyor her ne kadar dilinizle inanmıyorum desenizde. Verdiğiniz sinyaller o muhteşem hesap gününden haber veriyor.

İnsan yapısı olan dinlerin, insanların duygu, düşünce, istek ve arzuları ile ilintili olmasının nesi sizce bir şeylerden sinyal veriyor ?

Sitelerde Paylaş
İnsan yapısı olan dinlerin, insanların duygu, düşünce, istek ve arzuları ile ilintili olmasının nesi sizce bir şeylerden sinyal veriyor ?

Demek; insan, din ve ahiret entegredir. O halde bunların hepsini bilen birisi bu entegrasyonu gerçekleştirmiştir. O halde din tabiki İslamiyetten bahsediyoruz insanalrın mamülü değil Allah'ın lutfudur. Zira insanalrın kanunları ve sitemleri tezelden mahfolurken İslamiyet hala güncelliğini koruduğu gibi sürekli de mucize olduğu gelişen olaylarla isbat ediliyor..

Sitelerde Paylaş
Demek; insan, din ve ahiret entegredir. O halde bunların hepsini bilen birisi bu entegrasyonu gerçekleştirmiştir. O halde din tabiki İslamiyetten bahsediyoruz insanalrın mamülü değil Allah'ın lutfudur. Zira insanalrın kanunları ve sitemleri tezelden mahfolurken İslamiyet hala güncelliğini koruduğu gibi sürekli de mucize olduğu gelişen olaylarla isbat ediliyor..

Ödül, ceza, korkutma, tehdit, ümit verme, kandırma, teselli gibi şeylerden bahsediyorsanız eğer, bunları entegre etmek zor bir şey değil, tanrı olmanız falan da gerekmez...

Sitelerde Paylaş
Ödül, ceza, korkutma, tehdit, ümit verme, kandırma gibi şeylerden bahsediyorsanız eğer, bunları entegre etmek zor bir şey değil, tanrı olmanız falan da gerekmez...

Hem de nasıl entegre. Zira ödülü vaad eden kişinin kudreti, cezayı verecek olan kişinin cehennemi getirme keyfiyeti ile dedikleriniz doğrudan orantılıdır. Size bir çocuk geip de ki ben seni döğerim evet bu lüzüumsuzdur. Ama bir polis gelip deseki seni karakola götürüyorum o zman da tırsar kalırsın.

O halde din ahiret ve dünya üçgeninin tutarlılığı Ancak herşeye gücü yeten Zat olan Allah2ın daima gündemde tutulması ve varlığından soluklanmsı ile bir değer ifade eder. Yoksa sizlerde olduğu gibi bir manası da klamz .İşte inanalrla inanmayanların farkı da burada düğümleniyor zaten.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...