Jump to content

Papa Tutuklanmalı

Recommended Posts

İngiliz yazar Richard Dawkins, Katolik kilisesi papazlarının çocuklara yönelik taciz ve tecavüz vakaları sebebiyle, Papa'nın İngiltere'yi ziyareti sırasında tutuklanıp sorgulanmasının yollarını arıyor.

Avukatının verdiğini bilgiye göre, dinin sözünü sakınmaz tenkitçisi ateist Dawkins, insan hakları avukatlarından, Papa'ya karşı suçlama yapılıp yapılamayacağını araştırmalarını istedi.

Dawkins ile İngiliz gazeteci Christopher Hitchens, Papa 16. Benediktus'a karşı ne tür bir yasal işlem yapılabileceğini araştırmaları için Geoffrey Robertson ve Mark Stephens adlı avukatları tuttular.

Stephens, Reuters'a yazılı açıklamasında, bu konuda 3 ihtimal bulunduğunu belirtti. Bunlar; Hollanda'daki Uluslararası Ceza Mahkemesine şikayette bulunmak, "insanlığa karşı suç" çerçevesinde özel veya kamu kovuşturması veya özel hukuk davası açılması.

Avukatlar, Vatikan'ın BM'de tam üye olmayıp "daimi gözlemci statüsüne" sahip olmasından hareketle, Papa'nın devlet başkanı olarak diplomatik kovuşturma muafiyeti bulunmadığını iddia edecekler.

Hitchens, "Bu adam hukukun üstünde veya dışında değil. Çocuk tacizinin kurumsal olarak gizlenmesi her hukukta suçtur" dedi.

Papa 16. Benediktus İngiltere'yi 16-19 Eylül tarihlerinde ziyaret edecek.

Katolik Kilisesi, Papa'nın papazların taciz ve tecavüz vakalarının üstünün örtülmesinde parmağı olduğu iddialarını reddediyor.

Dawkins "Tanrı Sanrısı" ve "Bencil Gen" kitaplarının, Hitchens da "Tanrı Büyük Değildir: Din Karşıtı Sav" adlı eserlerin yazarları.

http://www.haberturk.com/dunya/haber/507193-papa-ingiltereye-gelince-tutuklayin

+++

Bu da alttaki yorumlardan biri ;

bu haberi tam okurken ya da yorum yazarken çok şiddetli bir deprem olsa, yer yerinden oynasa richard dawkins dahil olmak üzere herkes yere kapanıp allah'a yalvarır , yardım diler . yani allah'a inanmayan insan yoktur , inandığını gizleyen insan vardır. richard dawkins her zamanki gibi saçmalamış. ateist ve din düşmanı olması sebebiyle şimdide papayla uğraşıyor demekki. ya da gündemden düştü, dikkat çekmeye çalışıyor, ama kimsenin kale aldığı yok .

Başka bir yorum ;

bu ateistler tüm dünyada mı aynı ya:) inanmiyorlar tamam ama inananlara karsı da sürekli bi saldırı var..mazallah bunlar cogunluk olsa dünyada nasıl bi zulüm olur düsünemiyorum.allah korusun

tarihinde CEBRrail tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

siz bakmayın türkiye ve ortadoğu topraklarında islam'ın hüküm sürmesine, esas dinsel tehlike dünya'nın en yaygın dini olan hristiyanlıktır. hele ki katolik kilisesi, vatikan , papa ve amerikan muhafazakar protestanlığı evangelism şu an için ateistlerin mücadele ettikleri en temel din ve mezhepler. dünya'da en yaygın din hristiyanlıktır, islam onu takip eder.

hristiyanlık daha çok batı ülkelerinde , islam ortadoğu ülkeleri, hinduizm ve ondan köken alanlar (budizm, jainizm, sikhizm) ise uzakdoğu ülkelerinde hakimdir. türkiye ortadoğu coğrafyasında olan anadolu topraklarında konuşlandığından islam türkateistlerine canavar gibi görünüyor, oysa din dindir, biri diğerinden hiç bir surette ayrışmaz. hristiyanlıkta islamda, hinduizmde yobaz inanç türleridir. hinduizme ve diğer uzakdoğu inanışlarına ilgi duyanlar, mahamad gandhi adındaki reformcu hint liderinin, yobaz brahmanlar tarafından öldürüldüğünü bilmiyorlar demektir. hristiyanliğa sevgi dini diyenler, ortaçağda hristiyan katolik kilisesinin yüzlerce kişiyi engisizyon mahkeme kararlarıyla yaktırarak işkenceyle öldürttüğünü göz ardı ediyor ya da bilmiyor demektir. islam şiddet ve zorlama yoktur diyenler, ta muhammed'den başlayıp günümüze kadar islam adına işlenen cinayetleri ve saldırıları bilmiyor demektir.

din özünde bir saplantıdır, ister aşırı monoteist (tevhid-islam) ister üçlemeye dayanan monoteist yani hristiyanlık, istersede üçlemeye sahip çok tanrıcı yani hinduizm olsun tamamen sapıklık ve akıl hastalığıdır. insanlık bu saçmalıklardan arınmalı ve din-iman ikilisinden kurtularak ateist bireylerden meydana gelen daha ussal bir dünya oluşturmalıdır.

tarihinde gavur tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

siz bakmayın türkiye ve ortadoğu topraklarında islam'ın hüküm sürmesine, esas dinsel tehlike dünya'nın en yaygın dini olan hristiyanlıktır. hele ki katolik kilisesi, vatikan , papa ve amerikan muhafazakar protestanlığı evangelism şu an için ateistlerin mücadele ettikleri en temel din ve mezhepler. dünya'da en yaygın din hristiyanlıktır, islam onu takip eder.

Hıristiyanlık İslam kadar bir tehdit oluşturmuyor. Hıristiyanlar artık inançlarını dikte edecek güçte değil. Karşılarında çok güçlü ve etkili bir seküler kesim var. En koyu Hıristiyan bile ancak "ben tanrıya inanıyorum, inançlıyım" diyebiliyor. Müslümanlar ise emin bir şekilde "Allah var ve herkes kanunlarına uyacak" demeye devam ediyor.

Bu cinsel tacizler ayrıca müslümanlarda da sık sık oluyor. Cinsel açlık yaşayan bu tipler her türlü sapıklığı yapabilir.

Sitelerde Paylaş

Hıristiyanlık İslam kadar bir tehdit oluşturmuyor. Hıristiyanlar artık inançlarını dikte edecek güçte değil. Karşılarında çok güçlü ve etkili bir seküler kesim var. En koyu Hıristiyan bile ancak "ben tanrıya inanıyorum, inançlıyım" diyebiliyor. Müslümanlar ise emin bir şekilde "Allah var ve herkes kanunlarına uyacak" demeye devam ediyor.

Bu cinsel tacizler ayrıca müslümanlarda da sık sık oluyor. Cinsel açlık yaşayan bu tipler her türlü sapıklığı yapabilir.

sana öyle geliyor, çünkü büyük ihtimal islamın hüküm sürdüğü bir toprakta yaşıyorsun..

Sitelerde Paylaş

Hristiyanlık yüzlerce yıl önce yönetimden uzaklaştırıldı ve kiliseye tıkandı. Bunun sonucunda batılılar demokrasi, laiklik ve insan hakları gibi kavramları geliştirebildiler ve aynı zamanda geliştiler. Uzun vadede hristiyanlarda bu gelişimden keyif aldı ve kavramları benimsedi.

Örneğin bugün Davinci şifresi filmi yüzünden hiçbir hristiyan konsolosluk bombalamıyor, yazarı veya yönetmeni öldürmeye çalışmıyor, sinamaları havaya uçurmakla tehdit etmiyor...vs. Arada bir iki tanede olsa böyle fanatiklerin çıkması beklenebilir ama çıkmıyor. Aynı hoşgörü müslümanlarda yok, en az 100-150 yıl olcağada benzemiyor doğrusu. Tabi aydınlanma çağınının islam medeniyetlerinde yaşanmamış olmasının yanı sıra kuranın aşırı şiddete teşvik edici içeriğide bu olumsuz tablonun oluşmasında etkili faktörlerdir

Sitelerde Paylaş

sana öyle geliyor, çünkü büyük ihtimal islamın hüküm sürdüğü bir toprakta yaşıyorsun..

Evet yaklaşık 20 sene Türkiye'de yaşadım. Şu anda ABD'deyim. Burada en ufak, en küçük bir Hıristiyan baskısı görmedim. Lafı bile geçmedi. Fakat inanır mısın, ABD'de müslüman baskısı gördüm. Tam bir komedi.

Burada evimin yakınında bir benzin istasyonu var. Genellikle oradan alışveriş yapıyorum eğer acil bir şey olursa. O benzin istasyonunda çalışanların da hepsi Mısırlı, biraz muhabbetimiz vardı, benim Türk olduğumu biliyorlar ve büyük ihtimal müslüman sanıyorlardı. Bir gün acıkmıştım, gittim dondurulmuş pizza aldım. Kasaya geldim. Eleman hemen beni uyardı. Bunun içinde domuz eti var diye. Ben de tamam önemli değil dedim. Bana ters ters bakmaya başladı. Emin misin dedi. Ben de eminim dedim. Böyle asık suratla parayı aldı, fişi verdi. İyi akşamlar dedim çıkarken, cevap vermedi. Sonraki gelişimde de yine asık suratlıydı.

Hıristiyanlar başkalarının inancı ile hiç ilgilenmiyor. Kendi inançlarının sorumluluğunu alabiliyorlar. Ama müslümanlar kendi inançlarının herkes için geçerli olduğunu düşünüyorlar. Bunu burada çok net görebiliyorum. Türkiye'de de müslümanlar böyledir.

Sitelerde Paylaş

Evet yaklaşık 20 sene Türkiye'de yaşadım. Şu anda ABD'deyim. Burada en ufak, en küçük bir Hıristiyan baskısı görmedim. Lafı bile geçmedi. Fakat inanır mısın, ABD'de müslüman baskısı gördüm. Tam bir komedi.

Burada evimin yakınında bir benzin istasyonu var. Genellikle oradan alışveriş yapıyorum eğer acil bir şey olursa. O benzin istasyonunda çalışanların da hepsi Mısırlı, biraz muhabbetimiz vardı, benim Türk olduğumu biliyorlar ve büyük ihtimal müslüman sanıyorlardı. Bir gün acıkmıştım, gittim dondurulmuş pizza aldım. Kasaya geldim. Eleman hemen beni uyardı. Bunun içinde domuz eti var diye. Ben de tamam önemli değil dedim. Bana ters ters bakmaya başladı. Emin misin dedi. Ben de eminim dedim. Böyle asık suratla parayı aldı, fişi verdi. İyi akşamlar dedim çıkarken, cevap vermedi. Sonraki gelişimde de yine asık suratlıydı.

Hıristiyanlar başkalarının inancı ile hiç ilgilenmiyor. Kendi inançlarının sorumluluğunu alabiliyorlar. Ama müslümanlar kendi inançlarının herkes için geçerli olduğunu düşünüyorlar. Bunu burada çok net görebiliyorum. Türkiye'de de müslümanlar böyledir.

Aynı şey İngiltere de birebir başıma geldi. Bangladeşli bir bakkaldan domuz sosisi alacaktım, ama Türk olduğumu biliyordu. Satmak istemedi, bende dindar olmadığımı söyledim ve parayı uzattım, sert sert yüzüme bakmaya başladı, birkaç kez daha gittim, yine kötü bakıyordu, bende bir daha gitmedim oraya

Sitelerde Paylaş

adamlar hem müslüman hemde domuz eti satılan yerde çalışıyorlar.. işin ironisi bir tarafa ben domuz ve sığırdan cidden tiksinirim, hele sucuk salam sosis elime bile sürmem bırakın yemeyi.. kırmızı et ve özelliklede domuzla sığır gibi büyük baş hayvanların etlerini hep tiksintiyle karşılamıştırım.

Sitelerde Paylaş

adamlar hem müslüman hemde domuz eti satılan yerde çalışıyorlar.. işin ironisi bir tarafa ben domuz ve sığırdan cidden tiksinirim, hele sucuk salam sosis elime bile sürmem bırakın yemeyi.. kırmızı et ve özelliklede domuzla sığır gibi büyük baş hayvanların etlerini hep tiksintiyle karşılamıştırım.

Aslında burada ilginç olan başka bir nokta var. Jadının da başına benzeri geldiğine göre. Müslümanlar daha çok baskıyı müslüman ailelerde doğanlara yapıyor. Müslümanların en çok tepkisini çeken dinden dönenlerdir. Dinden dönenlere büyük bir kin beslerler. Orada o domuz etini alan yüzlerce müşteri var ve onlarla çok rahatlar.

Türkiye'de de o yurtdışından gelen turistlere krallar gibi davranılır. Ama bir Türk ateist ya da Hıristiyan olsun, büyük tepki çeker. Can güvenliği tehlikeye girer.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...