Jump to content

Koy Enstituleri Kapatilmasaydi.......

Recommended Posts

köy enstitüleri, halk evleri vb. yeni resmi ideolojiyi yaymak velhasıl beyin yıkamak amaçlı kurulmuş öğretim kurumlarıdır.zira sınıflı toplumlarda eğitim-öğretim her zaman egemenlere hizmet eder.köy enstitülerinin kapatılmasını isteyen de chp'dir.kısacası abartılmaması gereken bir uygulamadır.

Hişt alt yapı üst yapı dersleri konusunda iyi çalışmışsın ama saçmalamışsın bu konuda sınıflı toplumlarda :lol: sınıfsız topluma ulabildik mi ki Unutma Proleter diktatörlük bile sınıflı bir toplumdur. Sınıflı toplumlarda iktidar kimde ise resmi ideoloji odur... .çiyuwwwwwwww

not: eski konuları hortlatıp durmayın......

tarihinde Kıtipiyoz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

benle saygılı konuş.oğlun filan değilim.peki şimdi okuma yazma oranımız kaç bunu biliyor musun?ve bu oranı git japonya ile karşılaştır.sonra gel dersimize devam edelim.

Oğluma devam, (dersini almamışsın çünkü)

Kıvırtma önce ne diyordun şimdi ne diyorsun : Japonya ile kıyasla falan ne alaka!?

Sitelerde Paylaş

Abuzer salağı git biraz kitap oku..Ne kadar salak dengesiz adam varsa buraya yığılmış, sktir olup gitsen bir islamcı sitede orada anlat saçmalıklarını..sizinle mi uğraraşacaz lan.. keşke bu hıyarlar yerine Abdurrahman Dilipak ya da Engin Ardıç olsa da onlarla tartışsak..

Süpersin :D, işte budur.

Köy Enstitüleri ile ilgili Talip Apaydın adlı Edebiyatçıımızn kendi anılarını ve yaşadıklarını anlattığı kitabını okumuştum..

Eğer kelam etmek isteyen varsa bir zahmet birşeylere emek harcasınlar, oksuunlar öyle gelsinler..son 1-2 aydır köşe yazarlarıdnan duyduklarıya desteksiz atış yapan acaip tiplerle uğraşıyoruz..

Köy Enstitüleri, yoksul ve geri bıraktırılmış ANADOLU KÖYLÜSÜNE ayağına kadar götürülmüş, parasız ve nitelikli bir eğitimdir..bunu görmeyip da halen palavra sıkanların anasını ve yedi sülalesini develer etsin emi..

Tembelliklerinden utanmadıklarından ve okuma zahmetine girmediklerindek pişkince öyle aptal saptal cümleler kuruyorlar ki yaktıkları oksijene yazık. Bunların harcadığı oksijenin yarısını bizim mahalledeki Kurda verip, biraz tarih öğretsen şimdiye o köpek bile dile gelir bunlar gibilerinden topluma daha faydalı olurdu :D

Anlatıyoruz, yazıyoruz, çiziyoruz çünkü okumayacaklarını bildiğimiz için, tembelliklerini bildiğimiz için biz bari bir şeyler öğretelim diyoruz yok Nato mermer Nato kafa, almıyor kapasitesi bu adamların, cühela takımı, başkaları tarafından doldurulmuş, beyinlerini nadas bırakan, beyinlerini başkasının kullanmalarına izin veren tipler bunlar.

Sitelerde Paylaş
  • 7 years later...
  • 5 weeks later...

Atatürk tarafından bir gecede cahil bırakıldıklarını zanneden islamcılar, köy enstitüleri hakkında azla bir şey konuşmaz ve yazmazlar. yazdıklarında da "köy enstitüleri komünist ideoloji yetiştiriyordu" derler. Sanki imamhatipler ideoloji barınmayan pozitif eğitim veriyorlar!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...