Jump to content

Müslüman Düşünce Tarzı

Recommended Posts

Hacı sen ateist falan değilsin.

Dinin,peygamberin,allahın belli,senden hiçbir halt olmaz.Müslüman yobazlardan hiçbir farkın yok.

En ufak bir fikir kırıntısı,en ufak bir ışık göremiyoruz sende.

Bitmişsin,tükenmişsin,eskimişsin.Senin gibilerin yeri hakettiği yer olan çöplük.

Senin de ağzına düştüysem..

Evet. Haklısın.. Ben bitmişim..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 65
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Gördüğünüz her müslümanın davranışlarını islama mal etmeyin lütfen.

Gayrimüslimle alışveriş mübahtır.

Kötü niyetli yaklaşyorsunuz bilgisizliğiniz beliriyor..

Ama hangi çeşit gayrimüslimlle zira kuran kitap ehli ile putperstleri birbirinden ayrıyor bildiğim kadarı ile diğerlerini insan yerine bile koymuyor

Sitelerde Paylaş

"... Ben, manevi miras olarak hiçbir ayet, hiçbir dogma, hiçbir kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım bilim ve akıldır... Zaman süratle ilerliyor, milletlerin, toplumların, kişilerin mutluluk ve mutsuzluk anlayışların bile değişiyor. Böyle bir dünyada, asla değişmeyecek hükümler getirdiğini iddia etmek, aklın ve bilimin gelişimini inkar etmek olur... Benim Türk milleti için yapmak istediklerim ve başarmaya çalıştıklarım ortadadır. Benden sonra beni benimsemek isteyenler, bu temel eksen üzerinde akıl ve bilimin rehberliğini kabul ederlerse, manevi mirasçılarım olurlar... "

Şimdi konuyla ilgisi olmayan kişilerin, konuyla alakalı yazı yazan bir kişiye "kemalist" yaftasını yapıştırıp, ortamı germesi ve konunun işleyişini değiştirmesi düpe düz kişinin kendi ile çelişmesinden ibarettir. Bu ülkede yaşayıpta alenen Atatürk düşmanlığı yapmak, Atatürk'ün fikir ve görüşlerine saygı göstermemek, Atatürk'ün manevi mirasçısı olan kişilere sataşmak, hakaret etmek resmen haysiyetsizliktir. Bütün yaşamını yoktan var ettiği bir toplum için harcamış bir insana diktator demek ise o kişinin zeka özürlü olduğunu belli eder.

Normal hayatta bir baltaya sap olamamış kişilerin, görüşleri ne olursa olsun, internet ortamında atıp tutması, kendilerini diğer insanlardan üstün olduğunu zannetmesi, çelişkili ahlak ve yaşam anlayışı hakkında ipe sapa gelmez laflar etmesi; bu kişinin tutarsız bi geveze olduğunu gösterir.

Müslüman olduğu halde bilimden, fenden, insan haklarından bahseden bir kişi ciddiye alınmaz. Nedeni ise dünyada bir tane doğru dürüst müslüman bilim adamı veya devlet adamının bulunmayışındandır. Tarihten bir örnek verebilirmisiniz? Hangi müslüman hangi buluşu yapmış veya hangi müslüman devlet adamı bir devrim yapmış?

Kendisini liberal müslüman, müslüman komünist vs. gibi saçma ifadelerle tanımlayan kişiler ise bildiğin budaladır. Ciddiye alınmaz.

Konuya dönelim; Türkiye'deki ermeni meselesi tamamı ile dini hükümlerin uygulandığı osmanlı ile alakalıdır. Yani bunun sebebi dindir. Din bütün toplumların başına bela olduğu gibi Türkiye ve Ermanistanın da başına bela olmuştur.

Mahalle bakkalları kapansın diyen bir zihniyet çözüm önerisi olarak Birleşik İslam Martketleri furyasını ortaya atıyorsa buradan dini ticaret diye bir politikanın olduğunu anlayabiliriz. Vatandaşın kafasında doğal olarak "o ermeni, bu hristiyan, şu alevi gibi soru işaretleri oluşacaktır. İnsanlar arasındaki ümmet zihniyeti o kadar haddini aşmıştır ki, toplum içindeki müslüman olmayan kişileri kabullenmeme düşüncesi hat safhaya ulaşmıştır.

tarihinde SakincaliPiyade tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Gördüğünüz her müslümanın davranışlarını islama mal etmeyin lütfen.

Gayrimüslimle alışveriş mübahtır.

Kötü niyetli yaklaşyorsunuz bilgisizliğiniz beliriyor..

Tümevarım yaparsam cogu Müslüman böyle İllegal.

Kur'an'da bulunan ayetler gayrimüslimleri dine davet edin gelmezlerse oldurun derken dunya globalleştikce ilişkiler zorunlu olmus ve bu ayet rafa kaldırılmıştır.Bunların farkında olmadan kendi dinindeki "evrensel" diye yutturulan ayetlerin aslında o donemin cıkarlarına getirilerek uyduruldugunu gormeden hiç bir yere varamazsın.

Sitelerde Paylaş

Atatürk'ün devrimlerinin dünyada eşi benzeri yoktur. Bu konuda sana katılıyorum. Dünyada bundan daha başarısız devrimleri araştırsan bulamazsın, gelecekte de bulacağını sanmıyorum. Eloğlu diktatörünü bile sevmiş, ona tapmıştır. Bizim diktatörümüz yaşadığı zamanda bile kendini sevdirmeyi becerememiş, eee bize bu noktada düşen nedir? Elbette bu zorbalığı deşifre etmek.

===>

tarihinde Yakup tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ah amca ah liboş değil kızıl olduğumu bir bilebilsen, anlayabilsen, belki severdin. :)

Atatürk'ün devrimlerinin dünyada eşi benzeri yoktur. Bu konuda sana katılıyorum. Dünyada bundan daha başarısız devrimleri araştırsan bulamazsın, gelecekte de bulacağını sanmıyorum. Eloğlu diktatörünü bile sevmiş, ona tapmıştır. Bizim diktatörümüz yaşadığı zamanda bile kendini sevdirmeyi becerememiş, eee bize bu noktada düşen nedir? Elbette bu zorbalığı deşifre etmek.

Edremit'e git.

Sitelerde Paylaş

Evlenmeden bir sürü kızla yatan, ama evleneceği zaman bakire bir eş arayan erkekler daha mı az tutarsızlar?

Bu sekilde, ilginç insanlar var evet. Bir müddet sonra, bu takıntıya dönüsmekte, böyle tiplerde.

Sitelerde Paylaş

Başımdan gecen bir muhabbeti anlatmak istiyorum sizlere.

Dün akşam misafirlige gelen komşularımız ile aramızda gecen muhabbet şu şekilde gelişti.

Bizim sokaktaki marketin sahibi eski köyün yerli Ermenilerinden olan bir hanım.Marketi hala o hanım işletiyor ve bu hanım üstünden bir konu acıldı.

Gelen misafir hanım bu market sahibi hanımı ove ove bitiremedi Ermeniler her işi iyi yapar beceriklidirler işi sonuna kadar götürürler titizdirler falan filanı (bunları nerden biliyorsa kac tane Ermeni ile iş yaptı bilmiyorum artık... ( burdaki amacım Ermenileri küçük düşürmek degildir ) ) her neyse ondan sonra annesi ve kendisi bir agızdan ama işte din yok allah inancı yok namaz yok diyip kestirip attılar ve ondan alış-veriş yapılmaz dediler.

Aklıma şu soru geldi insanların dini mi once gelir yoksa insanlık degerleri mi ? Müslümanlar için dünyanın en iyi insanıda olsan Allah inancın olmadıgı için cehennemlik oluyorsun.Peki bu düşünce tarzıyla Müslüman toplumlar nereye varmışlardır ?

AB'ye girmeye calısıyoruz ( Aralarında Müslüman sayılan ülke yok ) AB yasalarını getirmeye calısıyorlar, En fazla ticaret turizm faaliyetlerini Gayri-Muslim ülkelerden saglıyoruz.. Bu örnekleri cogaltabilirim ve asıl dikkat çekici nokta şu ki bu bahsettigim hanımın babası 30 sene Hollanda'da çalışmış ve ekmegini kazanmıştır orda iş yapılıyor Gayrimüslimlerle ama sokagındaki yıllarca beraber yasadıgın Ermeni ile Allah inancı yok Din yok diye ticaret yapılmıyor.

Tuhaf olan ne?

Yukardaki Ermeniler için keza müslümanların söylemiş olduğu sözlerin tonlarcası bu ve benzeri ateist forumlarda ateistler tarafından müslümanlara söylenmiyor mu?

Hatta "Elimizden gelse müslümanları direklere asarız vs. vs." çokça telafuz edilmedi mi?

Sen başka bir evrende yaşıyorsun anlaşılan..

tarihinde AfrikaliLeo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Evlenmeden bir sürü kızla yatan, ama evleneceği zaman bakire bir eş arayan erkekler daha mı az tutarsızlar? Veya Bulgaristan'da, Almanya'da vs. yaşayan Türkler için istedikleri hakları bu ülkedeki azınlıklar için istemeyenlerden?

Bir de tabi şunlar var: Batı'da Müslümanlığı yayıyorlar. Müslüman olmuş kadınların gösterildiği youtube videolarının altına "maşallah" yazmayı biliyorlar. Ama Hristiyanlar Türkiye'de misyonerlik yapınca bunu kabul edemiyorlar. Misyonerleri ve Hristiyan olanları sanki politik bir amaçları varmış gibi algılıyorlar ve onlara zarar vermek istiyorlar. (Belki de kendileri Batı'da İslam yaymayı temelde politik bir dava olarak gördükleri için mi?)

Ve tabiki İsrail'in başındaki teröristler olan Hamas'a sempati duymak, ama kendi ülkesindeki Kürt terörüne "terör" demek var. Rusya'nın Çeçen teröristlerinin davasına "dava" demek, Kürt teröristlerinkini lanetlemek var. İsrail askerinin Filstinli göstericileri dövmesini, kolunu kırmasını falan propaganda malzemesi yapmak, ama Kürt bölgesinde polisin Kürt göstericiye şiddet uygulamasına, kol kırmasına sansür uygulamak var.

Bunlar da hemen akla gelen iki yüzlülükler.

Sitelerde Paylaş

Bir de tabi şunlar var: Batı'da Müslümanlığı yayıyorlar. Müslüman olmuş kadınların gösterildiği youtube videolarının altına "maşallah" yazmayı biliyorlar. Ama Hristiyanlar Türkiye'de misyonerlik yapınca bunu kabul edemiyorlar. Misyonerleri ve Hristiyan olanları sanki politik bir amaçları varmış gibi algılıyorlar ve onlara zarar vermek istiyorlar. (Belki de kendileri Batı'da İslam yaymayı temelde politik bir dava olarak gördükleri için mi?)

Ve tabiki İsrail'in başındaki teröristler olan Hamas'a sempati duymak, ama kendi ülkesindeki Kürt terörüne "terör" demek var. Rusya'nın Çeçen teröristlerinin davasına "dava" demek, Kürt teröristlerinkini lanetlemek var. İsrail askerinin Filstinli göstericileri dövmesini, kolunu kırmasını falan propaganda malzemesi yapmak, ama Kürt bölgesinde polisin Kürt göstericiye şiddet uygulamasına, kol kırmasına sansür uygulamak var.

Tabii, bunlardan çok var.

Sitelerde Paylaş

Ben de katılıyorum.Hamas açıkça bir terör örgütüdür.

Aynı şekilde Çeçenlerin Rusya'ya karşı bütün eylemleri de terörizmdir.Ama bütün bunlar yapılırken de tarihin en eski dönemlerinden beri varolagelmiş ve iş tutabilmiş din kardeşiliği çağrısı yapılır!

Sitelerde Paylaş

Ben de katılıyorum.Hamas açıkça bir terör örgütüdür.

Aynı şekilde Çeçenlerin Rusya'ya karşı bütün eylemleri de terörizmdir.Ama bütün bunlar yapılırken de tarihin en eski dönemlerinden beri varolagelmiş ve iş tutabilmiş din kardeşiliği çağrısı yapılır!

Böyle düşünmenize çok üzüldüm. Hamas ve Çeçenlerin silahlı mücadelelerine terörist dememek gerekiyor.

Tabi ağzınıza pelesenk olmuş demokrasi lafı ile İsrail ve Rusya'nın yaptığı şerefsizliklerin bedeli ödetilebilir değil mi? Ama bu katliamlara karşı silahlı mücadele başlattığında terörist olursun. :)

Sitelerde Paylaş

Böyle düşünmenize çok üzüldüm. Hamas ve Çeçenlerin silahlı mücadelelerine terörist dememek gerekiyor.

Tabi ağzınıza pelesenk olmuş demokrasi lafı ile İsrail ve Rusya'nın yaptığı şerefsizliklerin bedeli ödetilebilir değil mi? Ama bu katliamlara karşı silahlı mücadele başlattığında terörist olursun. Filistin direnisi Hamasa kaldiktan sonra dünya da destegi kesildi is allaha havale edildi.Eskinin solculari direnise katilirken artik kimse orali degil.Din yaftali hicbir organizasyonun basarisi olamaz...

tarihinde pisinge tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tabi ağzınıza pelesenk olmuş demokrasi lafı ile İsrail ve Rusya'nın yaptığı şerefsizliklerin bedeli ödetilebilir değil mi? Ama bu katliamlara karşı silahlı mücadele başlattığında terörist olursun. :)

Al işte.. İçimizde böyle insanlarla yaşıyoruz biz.

Sitelerde Paylaş
Bu ülkede yaşayıpta alenen Atatürk düşmanlığı yapmak, Atatürk'ün fikir ve görüşlerine saygı göstermemek, Atatürk'ün manevi mirasçısı olan kişilere sataşmak, hakaret etmek resmen haysiyetsizliktir.

Kafan basmıyor, ama demokrasinin ''kutsalı, uluusu'' yoktur. Demokrasi, hele ki modern demokrasi hiçbir liderin/bireyin Tanrısallaştırılıp dokunulmaz kılınmasıyla bağdaşmaz.

Bütün yaşamını yoktan var ettiği bir toplum için

De ki o her şeyin en iyisine kadirdir ve yine de ki her şeyi sil baştan kendi yaratmıştır. O'nun bu kadar mucizesi varken O'na hala inanmaz mısınız? :blink: Senin gibilereişte bu yüzden modern putperest diyorum. Tanrı-insan konumuna yükselttiğiniz birinin tüm insanlığı tek başına kurtardığını iddia ediyorsunuz. Tıpkı Holivud filmlerindeki gibi. Rambo tek başına Vietnam'a gider ve koca bir orduyu, en fazla bir kaç küçük yardımla alaşağı edip esirleri kurtarır. Bunun bir sonraki ve gelişkin sürümüyse MATRİKS üçlemesidir:D

harcamış bir insana diktator demek ise o kişinin zeka özürlü olduğunu belli eder.

Şu zekaya bitiyorum işte...

Normal hayatta bir baltaya sap olamamış kişilerin, görüşleri ne olursa olsun, internet ortamında atıp tutması, kendilerini diğer insanlardan üstün olduğunu zannetmesi, çelişkili ahlak ve yaşam anlayışı hakkında ipe sapa gelmez laflar etmesi; bu kişinin tutarsız bi geveze olduğunu gösterir.

Müslüman olduğu halde bilimden, fenden, insan haklarından bahseden bir kişi ciddiye alınmaz. Nedeni ise dünyada bir tane doğru dürüst müslüman bilim adamı veya devlet adamının bulunmayışındandır. Tarihten bir örnek verebilirmisiniz? Hangi müslüman hangi buluşu yapmış veya hangi müslüman devlet adamı bir devrim yapmış?

Hangi aborjin, Afrikalı, Amazon yerlisi, eskimo, hatta hangi TÜRK ne tip bir modern buluşa imza atmış diye düşünürsek? Modern dünyadaki bilimsel buluşlara %1 katkısı olmayan bir ülkenin insanının diğerlerini eleştirmesi; malikenedeki kölenin tarlada çalışan köleden üstünlüğüyle övünmesi gibi oluyor sanki.

Sitelerde Paylaş

Tuhaf olan ne?

Yukardaki Ermeniler için keza müslümanların söylemiş olduğu sözlerin tonlarcası bu ve benzeri ateist forumlarda ateistler tarafından müslümanlara söylenmiyor mu?

Hatta "Elimizden gelse müslümanları direklere asarız vs. vs." çokça telafuz edilmedi mi?

Sen başka bir evrende yaşıyorsun anlaşılan..

ok.

Sitelerde Paylaş

Terörist dememeyi bırak, zaten değiller. Bildiğin halkın silahlı kuvvetleri onlar.

Öyleler hakikaten. Birkaç yıl önce Çeçenlerin yüzlerce insanı (çoğu çocuk) bir okula hapsedip neler yaptıklarını gördük.

Halk savaşçısı onlar. Yazık onlara. Masum birer savaşçı..

Allah sana akıl versin.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...