Jump to content

Başörtüsü Özgürlüktür

Recommended Posts

Offf bak şimdi aklıma bişey geldi. Üniversitedeyken birgün derste hoca bişeyler anlatırken insanların evrimleşmesiyle ve atalarıyla ilgili bişeyler söylemişti. Neydi hatırlamıyorum, birkaç tane türbanlı kız sınıftan çıkarak protesto ettiler. Hiçbir dindar erkek bu eyleme katılmadı her nedense. Bazı manyaklar gerçektende eğitim almamlı belkide. Hocalar derslerini bunların dini hassasiyetlerini gözeterek mi verecekler yani?

Yoo, beğenmeyenler, sindiremeyenler çıkıp gidecekler işte. :)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 277
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bizim Celal Şengör Hoca bu işe en çok karşı çıkanlardandı. Yaşadıklarını anlatmıştı, gerçekten korkunçtu.

"Ben sınıfta evrimi anlatacağım, o hanımefendeki kalkıp karşımda dinini şakırdatacak! Olacak iş midir bu?" diyerek bitirmişti.

Göründüğü kadar masum değil bu iş..

Hep yapıyorlar böyle şeyler. Televizyonda izlemiştim bir kerede. Bir prof sınıfta ders veriyormuş, konu beynin fonksiyonları. Birkaç tane öğrenci itiraz ediyorlar, bunu anlatamazsınız diye. Neden diyo. Benim kutsal kitabımda insanların beyniyle değil kalbiyle düşündüğü yazıyor, siz bunları anlatarak inancıma hakaret ediyorsunuz falan filan. Hocaya bu konuyu anlatamazsınız diyorlar tiplere bakarmısın

tarihinde jadı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Üniversiteye gireceksen arınmış olarak gelecek, bilim yapacaksın. Kafanda örtü, aklında namaz varken nasıl bilim yaparsın?

O zaman üniversiteye müslüman kimliği taşıyan hiç kimseyi almayacaksınız.

Bu öneriye kıvırmadan kabul etmekle mükellefsiniz...Sizin gücünüz bile kadınlara yetiyor. Türban zihniyetini doğuran erkek zihniyeti ama sizde bu konuda erkek ideolojinizi uyguluyorsnuz

Sitelerde Paylaş

Kıvırtmayı, mesela özgürlük martavallarına girmeden obejktif yanıt beklerim.

Bu kadar subjektif bakan birinin objektif bir yanıt istemeye hakkı yok.Kardeşim çıkın başörtüsü olan kadınların okuyup eğitilmesini istemiyoruz.Çünkü biz yobazız diyin olsun bitsin.

Bu fikirlerle dinlilerin sizin inançsızlık özgürlüğünüze nanik yapma hakkını sağlamlaştırıyorsunuz.Aferin..Devam edin.pc arkasından konuşabildiğiniz kadar konuşabilirsiniz..Meydan bol fakat sanal..

tarihinde NOIR tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bizim Celal Şengör Hoca bu işe en çok karşı çıkanlardandı. Yaşadıklarını anlatmıştı, gerçekten korkunçtu.

"Ben sınıfta evrimi anlatacağım, o hanımefendeki kalkıp karşımda dinini şakırdatacak! Olacak iş midir bu?" diyerek bitirmişti.

Göründüğü kadar masum değil bu iş..

bildiğin ajdar bu adam, papyonlu mapyonlu.. :) vere vere bu örneği mi veriyorsun ifeel.

Sitelerde Paylaş

Bu öneriye kıvırmadan kabul etmekle mükellefsiniz...Sizin gücünüz bile kadınlara yetiyor. Türban zihniyetini doğuran erkek zihniyeti ama sizde bu konuda erkek ideolojinizi uyguluyorsnuz

Ya meydanı müslümanlara bıraksak insanların kalbiyle düşündüğünü öğretecekler üniversitelerde baksana.

Türkiyede en büyük yanlış gençlerin dersaneler ve bazı liseler yoluyla her türlü dini empozeye açık kalmasına göz yumak ama üniversiteye gelince yasak koymak. Çelişkiler ülkesi işte

Sitelerde Paylaş

Kadının özgürlüğü meselesi başörtüsüyle direkt olarak bağlantılı değil. Başörtüsü sadece bazı şeylerin bir sonucu..

Erkeklerin kendilerine bakmaması için saçlarını kapatan bir kadının, erkeklere kendini beğendirmek için saçlarını boyayıp modaya uyan bir kadından aslında pek de farkı yok. İkisinin de bu eylemindeki etki nesnesi erkek.

Türkiye'de bir kadın, bu nesneye takılmadan kendi kararlarını alabildiği derecede özgürdür...

Bravo ! Tespit iyide hayata geçimesi bir o kadar zor.

Yeri geldiği zaman kadın bu özelliğini erkeğe karşı kullanıyor.Yani erkeğin kısıtlayıcı olmadığı durumlarda kadın cazibesini kullanarak öne geçmeyi seçiyor.

Sormak lazım kadın bu konumdan çıkıp erkekle gerçekten eşit olmak istiyor mu ? Belkide istemediği için şu an kadınlar değişik bakış açılarına göre ya eziliyor ya göklere çıkartılıyordur.

Bu çarpık sistemin açıkları var ve bazı kadınlar elbette bu açıklardan faydalanmak isteyeceklerdir. Ama biraz irade sahibi bir erkek, böyle şeyleri es geçebilir. Yani ortada kesinlikle karşılıklı bir oyun var... Sizin tüm dikkatiniz ise kadına yönelmiş durumda nedense.

Benim anlatmak istediğimle sizin anladığınız aynı şey değildi.

tarihinde Seyircin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Üniversite kapısında baş açmanında özgürlükle alakası yok. Bizzat otoritenin dayatması vardır...

Bu lafım size değil de anlamadğım bir şey var. Bizim ateistleri anlamak mümkün değil. İntihar hakkı insan hakları çerçevesinde düşünülmesi gereken diyen, bunu bir özgürlük olarak lanse etmeye çalışan ateistler türbana gelince özgürlüğü kendi keyiflerine göre şekillendiriyorlar.

intihar bir dayatma mı peki?? otorite kim burda???

intihara zorluyorsa birileri zaten orada suç vardır herşeyden önce..

özgürlük meselesi değildir bu yani...

peki başörtüsünde durum öyle mi??

hangi kadın kendi iradesiyle başörtüsünü kabul etti de de bu benim özgürlüğümdür diyor???

tarihinde Faramir tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ya meydanı müslümanlara bıraksak insanların kalbiyle düşündüğünü öğretecekler üniversitelerde baksana.

Türkiyede en büyük yanlış gençlerin dersaneler ve bazı liseler yoluyla her türlü dini empozeye açık kalmasına göz yumak ama üniversiteye gelince yasak koymak. Çelişkiler ülkesi işte

Evet temel sorunumuz bu. Çelişkiler ülkesiyiz, o kadar çarpıklaşmışız ki her bir işimiz çarpuk çurpuk olmuş. Laik parti iddiasıyla ortaya çıkan bir parti, ve hasım olarak gördüğü siyasi partiyi dini kullanmakla islamı siyasilleştirmeyle suçlayıp ardından bırakın türbanlıları kara çarşaflı insanları tumturaklı törenlerle partilerine dahil ediyorsa bu ülke çelişkiler yumağı demektir. Laikliğin teminatı olan kurum günde 3 öğün yemek duası ettirip tanrıya şükürler olsun dedirtiyorsa, gerçekleştirdikleri darbenin gerekçeleri arasında "şeriat"ı gösterenler, tarikatların önünü açıyorsa biz bu ülkede doğruyu bulabileceğimizi mi sanıyoruz...

Saygılarımla

Sitelerde Paylaş

Bu kadar subjektif bakan birinin objektif bir yanıt istemeye hakkı yok.Kardeşim çıkın başörtüsü olan kadınların okuyup eğitilmesini istemiyoruz.Çünkü biz yobazız diyin olsun bitsin.

Bu fikirlerle dinlilerin sizin inançsızlık özgürlüğünüze nanik yapma hakkını sağlamlaştırıyorsunuz.Aferin..Devam edin.pc arkasından konuşabildiğiniz kadar konuşabilirsiniz..Meydan bol fakat sanal..

Aptal adam!

Kadın örtünmekle erkeğin egemenliğini kabul etmiştir. Bilim yaparken, kara diyen bir adama nasıl ak demeye cüret edecektir? Zaten onun şahitliği bile bire iki... Bilim yapmasını beklediğin kadın erkeğin tarlası, hizmetçisi, gönlü hoş olsun diye yaratılmış kişi... Hatta erkeğin dövmesi bile caiz. Türbanı tak, teslim ol, erkek egemenliğini kabul et, sonra bilim yap...

Var mı lan böyle bir salaklık? Var mı bu salaklığa arka çıkmak?

Sitelerde Paylaş

hangi kadın kendi iradesiyle başörtüsünü kabul etti de de bu benim özgürlüğümdür diyor???

O intihar meselesi, dinlerin intiharı yasaklamış olması konusu üzerine yapılan tartışmalardan kalma.

Özgürlük diye tanımlanması başka bir mesele yani.

Türban hakkındaki sorun ise yerinde tabii.

Sitelerde Paylaş

Bu çarpık sistemin açıkları var ve bazı kadınlar elbette bu açıklardan faydalanmak isteyeceklerdir. Ama biraz irade sahibi bir erkek, böyle şeyleri es geçebilir. Yani ortada kesinlikle karşılıklı bir oyun var... Sizin tüm dikkatiniz ise kadına yönelmiş durumda nedense.

Benim anlatmak istediğimle sizin anladığınız aynı şey değildi.

Ben şunu söylemek istedim.Toplumda kadını bu şekilde davranmaya iten erkeklerin bazen beğenisini bazen de saygısını kazanmak istemesidir.

Fakat sizin göremediğiniz bu derecede kararlı olan bir kadın baskı altındaysa özgürlğünü nasıl ele alacak ? Erkek egemen bir toplumda yaşıyorsunuz.Kabuller tamamen erkeğe göre değerlendirilmiş.Burada ya akışına bırakıp göze çarpmadan olabildiğince özgürleşecek yada elini taşın altına sokacak.İkincisi hiç te o kadar kolay değil.

Çoğunluk erkek üzerindeki etkisini kullanıp bir yerlere gelmeyi seçiyor.Diğerleri de itaatkar görünerek göze girmek yolunda.

Ben kadın düşmanı değilim ayrıca.

Sitelerde Paylaş

Aslen doğru diyorsun. Katılırım bu yaklaşıma... Keşke mümkün olsa ama mümkün değil...

Sitelerde Paylaş

Birincisi size yönelik sözüm burasıydı
Üniversite kapısında baş açmanında özgürlükle alakası yok. Bizzat otoritenin dayatması vardır...
İntiharda dayatmamı var mı yok mu tartışması yapmadım. İnsan hakları konusundaki çarpıklığı söyledim ve o bölmün size yönelik olmadığını belirtmiştim.

İkinci olarak, iradeden kastınız ney. Ben kendi hür iradesiyle türban takmak isteyenleri biliyorum. Olayı otoriteye getirmekle özgürlük konusunun önüne geçemezsiniz. İnanç özgürlüğü diye bir şey diyolar...

tarihinde hallac tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hallac çok doğru bir tespit yapmış.

Dekolte giyen, saçına fön çekende cine, periye, Allah'a, Muhammed'e inanıyor, başını kapatanda. Hemen hemen hepsi evrime karşı çıkıyor.

Başı açık diye biri çağdaş oluyor. Biri başını kapatıyor diye yobaz oluyor. Aslında fikir olarak pekte farkları yok.

Hepsinin evrime bakışı aynı, hepsi reddediyor. Şu ana kadar hayatımda iki kişi gördüm evrimi kabul eden. Biri Castro, diğeri de dinsiz biri başka yok.

Müslümanların içki içeni de reddediyor, sigara içeni de, başı açığı da, kapalısı da, dekoltelisi de.

Sitelerde Paylaş

Aptal adam!

Kadın örtünmekle erkeğin egemenliğini kabul etmiştir. Bilim yaparken, kara diyen bir adama nasıl ak demeye cüret edecektir? Zaten onun şahitliği bile bire iki... Bilim yapmasını beklediğin kadın " erkeğin tarlası", hizmetçisi, gönlü hoş olsun diye yaratılmış kişi... Türbanı tak, teslim ol, sonra bilim yap...

Var mı lan böyle bir salaklık? Var mı bu salaklığa arka çıkmak?

Örtünmeyip ne yapacak dayak mı yesin* yada kötü kadın muamelesi görüp toplumdan tecrit mi edilsin ? Aklınızı dinle bozmuşsunuz siz.Kafanız çalışmaz olmuş.Boşuna nefes tüketiyorsunuz yazık.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...