Jump to content

Başörtüsü Özgürlüktür

Recommended Posts

300 yıl sonra (şayet dünya boka batmazsa) bu başörtüsü yüzünden millet bizimle iyi dalga geçecek orası kesin..

dini inançları gereği kafasına bez bağlayan ama bunu neden yaptığı konusunda en ufak bir fikri olmayanlar

sonrasında bunu sanki biyolojik bir parçasıymış gibi normalleştirmeye çalışanlar,

parkta erkek arkadaşıyla sevişenm türbanlı

piercing takan türbanlı

metal dinleyen türbanlı

.. .türbanlı

300 yıl sonrasını bir düşünün kitap okuyorsunuz ve kitapta kafası türbanlı bir kız erkek arkadaşıyla parkta öpüşüyor, yanda da kamusal lana tartışması filan diğer yanda aristo çakması sakalıyla mehmet altan gayet ciddi bir pozla başörtüsü ve özgürlük manifestosu anlatıyor..

muhtemelen diğer ünitede ergenekon hikayesi olacak ki en matrağı da o olacak...çok eğlenceli olacak tarih dersleri..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 277
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=35761&st=40

bu sayfadan itibaren bakabilirsin fakat konuyu anlaman için baştan takip etmen lazım mürtedciğim .)

Epey bir okudum, o başlığı zamanında ara ara da okumuştum zaten. Söylediğin şeyin bağlamından koparıldığını tahmin ediyorum. Ama bahsedildiği şekilde geçen iletiyi bulamadım. Kaçıncı ileti olduğunu söylersen bir de ben bakabilirim.

Sitelerde Paylaş

Çok mu merak ettin?

Afrodit'in bana yazdığı bir yazıyı alıntılamış Noir, sonra da tartışma başlamış. 53. iletiden itibaren okursan görürsün.

Heee, bizim Kodoman'ı sübyancı yapanlara artık güvenemem değil mi? :D

Bu yaptığın tam anlamıyla duygu sömürüsü .Elbet yanlışlamak hakkına sahipsin ama konu ile alakası olmayan şeylerle direk saldırıyorsun.Şu başlığı okuyan aklıselim her insan bunu görür.

Yüzde doksan dokuzu müslüman olan ülke seni dışlıyor ben insan olduğun için değer veriyorum.Değerli gördüğüm yanlarını yüceltiyorum ve sen bunu beğenmiyorsun bu nasıl bir mantık.

Ama ben biliyorum bunu mantığını.Ben gelip bütün ateist kadınlar ahlaksızdır.Önüne gelenle düşer kalkar çünkü ne dini var ne imanı demiyorum.Sen kesinlikle bu yüzden benden nefret ediyorsun ifeel.

Ayrıca ne kapak muhabbeti çirkindi ne de söylediğim kıç kelimesi.Ayıp olup olmadığına sen karar veremesin .

Ben bu forumda daha çirkin şeyler de gördüm .Daha fazlasını bile kaldırır eminim.

Buldum. Kahretsin, gene haklı çıktım. :D

tarihinde Murteddin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Anlıyorum, kayınvalide sorunu sanırım. Türk kaynanaları gerçekten çok gaddar oluyor ve gelinlerinden her zaman nefret ediyorlar. Benim üniversiteden iki çok yakın arkadaşım evli bunlar diş hekimi çalışan kariyerli kızlar ama kaynanalarının yaptıklarını anlattıklarında ağzım beş karış açık dinliyorum. Bu sadece Türkiye gibi ülkelerde görülen bir sorun. İstanbulda bir tane komşum vardı, normal zamanlarda kocasıyla sorunsuz yaşarken ne zaman kaynanası gelse ertesi gün gözü morarmış olurdu. Hem dayak yiyo hemde biz öyle görüyoruz diye üzülüyo utanıyo zavallı onun bir suçu varmış gibi. Ama tabi annesinin lafıyla hayat arkadaşını döven asıl öküz erkekler. Dövüyo derken yani baya dövüyo sanki iki erkek kavga ederken nasıl vurursa o şiddette vuruyorlar. Ben çalışırkende hastalarım çok yakınırdı kaynanalarından, biraz deşsem hemen ağlamaya başlarlardı. Evet zor bişey. Kızların aileleri çocuklarına biraz arka çıksa büyük ölçüde azalır bu sorun

Yok ben o konuda pek mağdur olmuş değilim.

Fakat bu kayınvalidelik tahtının kadınlar tarafından pek bir benimsendiğini düşünüyorum.

Gençliğinde eziliyorlar sinip yaşlılıkta hükmetmeyi bekliyorlar.Buna karşıyım.

Haklısın eğitimle alakası olmayan bi durum bu.Biraz direnç istiyor.

Sitelerde Paylaş

Epey bir okudum, o başlığı zamanında ara ara da okumuştum zaten. Söylediğin şeyin bağlamından koparıldığını tahmin ediyorum. Ama bahsedildiği şekilde geçen iletiyi bulamadım. Kaçıncı ileti olduğunu söylersen bir de ben bakabilirim.

63 nolu ileti.

Sitelerde Paylaş

Yok ben o konuda pek mağdur olmuş değilim.

Fakat bu kayınvalidelik tahtının kadınlar tarafından pek bir benimsendiğini düşünüyorum.

Gençliğinde eziliyorlar sinip yaşlılıkta hükmetmeyi bekliyorlar.Buna karşıyım.

Haklısın eğitimle alakası olmayan bi durum bu.Biraz direnç istiyor.

ya ne biliyim hep kadın kadının kurdudur falan dediğin için bende kaynana muzdaribisin sandım

Sitelerde Paylaş

Onun gibi bir yığın var bu ülkede.

Bizim de anlatmak istediğimiz şey bu değil mi zaten?

Türbanı her yerde onaylayarak erkeğin eline daha fazla fırsat veriyoruz.

Erkek gibi kadın ne demek ayrıca..

Bu ne demek?

Sizin bilmem ama benim eleştirdiğim sıkmabaş yığınları noir gibi değil..Hiç panenteist olduğunu söyleyen belki bir ahiret olamayacağını düşünen kapalı bir türk kadınına rastlamadım ben.Ben onun üç çocuk annesi kapalı bir kadın olduğunu öğrendiğimde çok şaşırmıştım.

Gerçekçi olmak lazım.Bir keresinde kadınlara aylık bağlasalar kadınların çoğu boşanır demiştin ifeelgood..Çok da haklıydın.Noir benim akıl vereceğim bir kadın değil zaten.Özeline girmeyi hiç istemiyorum tabi ama imkanları doğrultusunda en iyiyi yaptığına eminim.

Noire katılmadığım tek nokta şu..

Eğitim hakkı elinden alınmış başörtüsü mağduru genç kızların genelini kendisi gibi sanması..keşke öyle olsaydı :)

Sitelerde Paylaş

Heee, bizim Kodoman'ı sübyancı yapanlara artık güvenemem değil mi? :D

Densizlik yapma. Kimse kimseyi sübyancı yapmadı. Pis yaftalarını kendine sakla.

Benimle konuşurken de üçüncü kişileri karıştırmadan konuş. Özellikle burada değillerse.

Sitelerde Paylaş

ya ne biliyim hep kadın kadının kurdudur falan dediğin için bende kaynana muzdaribisin sandım

Sen dürüst bir kızsın jadı geçte olsa bunu farkettim .

Sitelerde Paylaş

Eğitim hakkı elinden alınmış başörtüsü mağduru genç kızların genelini kendisi gibi sanması..keşke öyle olsaydı :)

Öyle olmasalar bile gerçek bilgi insanı aydınlatır zensenim.

Bu gün siyasal islam gibi okur.Fakat bir gün gözü açılır.her insan bir dünyadır.Hiç belli olmaz bakarsınız hiç ummadığınız kişiler hiç ummdığınız görüşlere sahip olurlar.Önyargılı olmamak lazım canım :)

Sitelerde Paylaş

300 yıl sonra (şayet dünya boka batmazsa) bu başörtüsü yüzünden millet bizimle iyi dalga geçecek orası kesin..

dini inançları gereği kafasına bez bağlayan ama bunu neden yaptığı konusunda en ufak bir fikri olmayanlar

sonrasında bunu sanki biyolojik bir parçasıymış gibi normalleştirmeye çalışanlar,

parkta erkek arkadaşıyla sevişenm türbanlı

piercing takan türbanlı

metal dinleyen türbanlı

.. .türbanlı

300 yıl sonrasını bir düşünün kitap okuyorsunuz ve kitapta kafası türbanlı bir kız erkek arkadaşıyla parkta öpüşüyor, yanda da kamusal lana tartışması filan diğer yanda aristo çakması sakalıyla mehmet altan gayet ciddi bir pozla başörtüsü ve özgürlük manifestosu anlatıyor..

muhtemelen diğer ünitede ergenekon hikayesi olacak ki en matrağı da o olacak...çok eğlenceli olacak tarih dersleri..

Ben senin kadar iyimser değilim.

Değilim, zira bu konu bana kalırsa en az bir 500 yıl kadar daha tartışılır!

Kravatlı, fakat kafasının içi sarıklı şalvarlı mollalar bir tas çorba bulmuş, tadı da çok hoşuna gitmiş, vazgeçer mi daha o çorbadan.

Her Allahın günü ye Allah ye, ye Allah ye. Ne çorbaymış beee!

Yakında yurtdışına da ihraç eder, zorla elin kafirine de yediririz.

Demedi deme!

tarihinde Yakup tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Türban kesinlikle üniversitelere sokulmamalı.Eğer biraz daha çağdaşlabilir,medeniyetin ucundan biraz daha fazla tutabilirsek o zaman izin verilebilir.Ancak bu zamanlarda kesinlikle verilmemeli.Çünkü Türkiye gibi İslam tehditi altında bir ülke bunu kaldıramayabilir.

Zaten okumak isteyen bir şekilde peruk vs gibi şeylerle saçını gizleyebiliyor.Ancak türban izin verilirse ifeelgood'un bahsettiği o militan kızlar üniversitelere doluşup öylesine özgür bir ortamı bile cehenneme çevirebilir.

Bugün anadolunun kırsal şehirlerinde bile din ile bütünlenmiş kızlar biraz dekolte giymiş,saçı başı açık kızlara şeytan gibi bakabiliyor ve buda gruplaşmalara yol açarak çatışmalara neden olabiliyor.

Sitelerde Paylaş

Sizin bilmem ama benim eleştirdiğim sıkmabaş yığınları noir gibi değil..Hiç panenteist olduğunu söyleyen belki bir ahiret olamayacağını düşünen kapalı bir türk kadınına rastlamadım ben.Ben onun üç çocuk annesi kapalı bir kadın olduğunu öğrendiğimde çok şaşırmıştım.

Gerçekçi olmak lazım.Bir keresinde kadınlara aylık bağlasalar kadınların çoğu boşanır demiştin ifeelgood..Çok da haklıydın.Noir benim akıl vereceğim bir kadın değil zaten.Özeline girmeyi hiç istemiyorum tabi ama imkanları doğrultusunda en iyiyi yaptığına eminim.

Noire katılmadığım tek nokta şu..

Ben kadın düşmanı biri değilim zensen. Tam tersi, onlarla işbirliği yapmaktan çok hoşlanırım ve mutlaka yaklaşmak için ilk adımı atarım. Hiç çekinmem.

Fakat bazen karşılıklıdır bu.

Kadınlar bu ülkede gerçekten çok mağdurlar. Çalışıp para kazananı da mağdur. Sadece Noir değil. Dedim ya, kimsenin hayatı şahane falan değil.

Ama zaten bizim en büyük hatalarımızdan biri, dünyayı kendi bastığımız yerden, evimizin içinden değerlendirmeye kalkamamız.

Noir ve onun gibi din baskısına maruz kalan ve bunun sıkıntısını yaşayan kadınların durumuyla üniveriste eğitimini türbanı için terkeden kızların durumu aynı değil. Noir özgür bırakılsa o örtüyü çeker atar eminim ama o kızlar o örtünün savaşçılığını yapıyor.

En önce Noir karşı durmalı ve onlara "kendinize gelin" demeli. Bizden önce o demeli. Çünkü o kızlar, Noir'in din baskısı yapan kocası gibi erkek çocuklar yetiştirecekler. Ne okurlarsa okusunlar...

Sitelerde Paylaş

Densizlik yapma. Kimse kimseyi sübyancı yapmadı. Pis yaftalarını kendine sakla.

Benimle konuşurken de üçüncü kişileri karıştırmadan konuş. Özellikle burada değillerse.

Heeee, ben densizlik yapıyorum. Tamam ilgili kişiyi sübyancı değil de sübyancılığı tasvip eden biriymiş gibi sunmuş olun. Bua da yalan demezsiniz inşallah.

Şu hanımağa ayaklarından da vazgeç. En fazla forumdan atarsın.

Zaten seninkine atmazsan adam değilsin gerçi atsan da adam değilsin demiştim. Onun yapmadığını sen yaparsın artık. Böylece ben de aradan çıkmış olurum.

Sitelerde Paylaş

Başörtülü, gariban-mazlum-melek-ezilmiş-hor görülmüş bacılarımıza haklarını verelim arkadaşlar..mesela oy haklarını geri alalım..İslam ülkesinde kadın oy mu kullanır ulan..

Ayrıca, başörtülü bacılarımız ve diğer mümin erkeklerimize imam nikahı zorunluluğu getirilsin..bundan ala özgürlük olamaz..

haa başörtülü bacılarmıza bir müjdem daha olacak..Şu Miras konusunda da İslami hükümlere maruz kalacaklar..alın lan sizlere en büyük özgürlük..

bunları savunsunlar başörtülü bacılarım, ahmet altan gbi mücahidleri olurum onların..yemin ediyorum..

Sitelerde Paylaş

Zaten okumak isteyen bir şekilde peruk vs gibi şeylerle saçını gizleyebiliyor.Ancak türban izin verilirse ifeelgood'un bahsettiği o militan kızlar üniversitelere doluşup öylesine özgür bir ortamı bile cehenneme çevirebilir.

Bu türbanlı kızları da iyice abarttınız.

Gören de Madımak'ı türbanlı kızlar yaktı. Maraş katliamını türbanlı kızlar yaptı, İdil Biret konserini türbanlı kızlar bastı zannedecek.

Üniversitelerde ülkücü yapılanma var. Bu kızlar bunlardan daha mı zararlı olacak ?

Her iki tarafında erkekleri tehlikelidir. Ben kızların toplanıp birilerini linç ettiklerini daha görmedim veya türban takmayanları dövdükleri falan.

Geçen yıl gittiğim dershanede sınıfta 4 tane başı kapalı öğrenci vardı. Hiçbir sorunumuzda yoktu. Bazı şeyleri çok abartıyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

Heeee, ben densizlik yapıyorum. Tamam ilgili kişiyi sübyancı değil de sübyancılığı tasvip eden biriymiş gibi sunmuş olun. Bua da yalan demezsiniz inşallah.

Şu hanımağa ayaklarından da vazgeç. En fazla forumdan atarsın.

Zaten seninkine atmazsan adam değilsin gerçi atsan da adam değilsin demiştim. Onun yapmadığını sen yaparsın artık. Böylece ben de aradan çıkmış olurum.

Evet, sen durmaksızın ilgisiz eski tartışmaları ortaya çıkarır başkaları üzerinden kahramanlık yapmaya devam edersen, dedikoduya boğmakta ısrarcı olursan atılacaksın demiştim. Şimdi şu başlıkla ne ilgisi var gelip de yazdıklarının?

Ben onları yalansam ne, yalanlamasam ne?

Bu kez atılıyorsun. Şimdi gidip başka forumlarda kus kinini, mazluma yat. Dedikodularına oralarda devam edersin.

Sitelerde Paylaş

Gören de Madımak'ı türbanlı kızlar yaktı. Maraş katliamını türbanlı kızlar yaptı, İdil Biret konserini türbanlı kızlar bastı zannedecek.

Üniversitelerde ülkücü yapılanma var. Bu kızlar bunlardan daha mı zararlı olacak ?

Her iki tarafında erkekleri tehlikelidir. Ben kızların toplanıp birilerini linç ettiklerini daha görmedim veya türban takmayanları dövdükleri falan.

Geçen yıl gittiğim dershanede sınıfta 4 tane başı kapalı öğrenci vardı. Hiçbir sorunumuzda yoktu. Bazı şeyleri çok abartıyorsunuz.

Zaten bütün kötülükleri yapanlar, adi suçları işleyen erkeklerdir ama toplum hep kadınlara baskı uygular. Din adına katliam yapanlarda erkekler tabi. Dışlanan türbanlı kadınlar oluyor

Sitelerde Paylaş

Bunların istediği bu.Aynı zihniyetin erkeği üniversitede cirit atacak kızları göz zevkini bozuyor diye okuyamıyacak.Hay senin aklına ve ağzına sağlık !

Sitelerde Paylaş

Ülkücü-komünist yapılanmalar yıllardır var.Ama bu türban sorunu bu aptal hükümetin başa gelmesinden sonra yeni yeni ortaya çıkmaya başladı.Zaten bahsettiğim de o senin dediğin zararsız kızlar.Onlar gerçekten okumak istiyor ve bi şekilde yapıyorlar bunu.Kimseyede zararları yok.Ama herkes onlar gibi değil.Sen çok iyimser bakıyorsun.Nerede yaşıyorsun yada nerede okudun üniversiteyi bilmiyorum ama kırsal yerlerde durum senin bahsettiğin kadar masum değil.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...