Jump to content

Başörtüsü Özgürlüktür

Recommended Posts

Kime dedi bunu?

NOİR dedi.

Reformistleri eleştirdiğim ve beğenmediğim için.

Bana öyle dese yaranırmış, severmişim onu.

Yobazlar bize o gözle bakar ya hani...

Şimdi de kalkmış kadının damgalanmasından endişe ettiğini, bunun için türban takmak zorunda olduğunu anlatıyor.

Özgürlükten sözederek hem de..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 277
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Doğru haklısın siz fikirlere değil şekillere ihtiyaç duyduğunuz için benim ne demek istediğimi anlama kabiliyetinde değilsiniz.

Başörtüsü özgürlük falan değildir.Başörtüsü kadınların başbelasıdır.Sayenizde bu böyle gitmeye mahkumdur.Siz böyle olduktan sonra dincilere kusur bulmayın.

Dincilere kusur bulmuyorum. Onların bildiği ancak o kadar. Daha ilerisini onlara anlatamazsın zaten. Beyinleri seninkinden daha ileri değildir.

Ama 2. ve 3. cümlelerine canı gönülden katılıyorum... Allah seni kıldığın namazların dua bölümünde her daim bu sözleri söylemeye mecbur kılsın...

Amiiiin

Hahh hah haaaa

Sitelerde Paylaş

NOİR dedi.

Reformistleri eleştirdiğim ve beğenmediğim için.

Bana öyle dese yaranırmış, severmişim onu.

Yobazlar bize o gözle bakar ya hani...

Şimdi de kalkmış kadının damgalanmasından endişe ettiğini, bunu için türban takmak zorunda olduğunu anlatıyor.

Özgürlükten sözederek hem de..

Bak ben sana fahişe gözüyle bakmıyorum kıymetimi bileceğine eleştiriyorsun demek istedi heralde. Büyük bir lütuf gerçektende

Sitelerde Paylaş

Türbana duyduğum nefreti tahmin edemezsiniz.Ama baş örtüsünü severim,eski ninelerimizin taktığı.ne var ki bu dini bir giysi değil kültürel bir giysidir ve her milletin kültürüne özgü bir baş örtüsü vardır.Dini gerekçelere dayanıyor olabilir ama kültürel olarak takılıyordu.

Sonra bu türban çıktı 21. yüzyılda.

Sonra namus haline getirildi,Türkiye'de hiç olmayan şeyler olmaya başladı.

Bir halkın dönüşümünü görüyoruz.İran'daki gibi.

Ne oluyoruz uyanın artık,TÜRBAN NE YA TÜRBANI GÖREN VAR MI 90'LAR ÖNCESİNDE.

Sitelerde Paylaş

Bak ben sana fahişe gözüyle bakmıyorum kıymetimi bileceğine eleştiriyorsun demek istedi heralde. Büyük bir lütuf gerçektende

Aynen. Diğer yandan "kızım sana söylüyorum, gelinim sen anla" durumu var. Yobaz dinciler üzerinden gerçek hislerini ve söylemek istediklerini ifade etme durumu.

Sitelerde Paylaş

NOIR din ve erkek baskısının alasını yaşayan ama erkek gibi kadındır arkadaşlar.

başına zorla takılmış olan baş örtüsünün bir paçavra olduğunu hepimizden iyi biliyor.

Ben onu çok iyi anladım..

Bna bir keresinde ben serare gibi islamın ezdiği kadın değilim demişti.

Kapalı olduğunu bilmiyordum şahsen şaşırdım

Sitelerde Paylaş

NOIR din ve erkek baskısının alasını yaşayan ama erkek gibi kadındır arkadaşlar.

başına zorla takılmış olan baş örtüsünün bir paçavra olduğunu hepimizden iyi biliyor.

Teşekkür ederim zensenim.

fakat örtümü öyle kabul etmişler ki bir türlü onu başımdan çıkartmamı sağlayacak koşulları yaratmayı istemiyor karanlık aydınlarımız !

Sitelerde Paylaş

Onun gibi bir yığın var bu ülkede.

Bizim de anlatmak istediğimiz şey bu değil mi zaten?

Türbanı her yerde onaylayarak erkeğin eline daha fazla fırsat veriyoruz.

Erkek gibi kadın ne demek ayrıca..

Bu ne demek?

Sitelerde Paylaş

Fotoğraf, tüm bu konu hakkındaki tartışmaların saçmalığını özetlemiş.

Başörtüsü tartışmaları kadınların tartışması değildir.

Kadınlar her konuda olduğu gibi bu konuda da son derece sinikler.

Bazen bişeyler söylüyorlarmış gibi görünürler.

Başörtüsünün karşısında yada yanındaymış gibi görünüp bir yığın laf saçmalarlar.

İkisinde de komutlar erkekler tarafıdna verilir ama.

Gerçekte kadınların bu kouda ne istediğini bilen yok.Çünkü kadınalr bu konu üzerine düşümüyor bile.

İyi korkutmuşlar kadınları, erkekeler ne istere o.

Başörtüsü özgürlük yada özgürlükle ilgili bişey değildir. Hiç bibok değildir.

Başörtüsünü kaldırmakla da özgürlük olmaz.

Kadınlar kendi kavgalarını kendileri edebilecek seviyeye geldiklerinde ancak özgürlük mücadelesine başlayabilirler.

başörtüsünü benimseyerek takan bir kadının erkek egemenliğini kabul ettiğini düşünürsek zaten komut alması normaldir.

şimdi bu yazdığıma anında itirazlar gelecektir, efendim başörtülü bir kadın da .... olabilir sıralı..

olamaz kardeşim, olursa da işin aslına uygun olmaz o zaman...İslam dinin bu konularda tavrı açıktır ister kabul etsinler ya da etmesinler..

İslam dini ERkek egemenliği için bulunmaz bir nimettir..kadınlar bir hiçtir..kadınlar bizim ekinliğimizdir..onlar ancak evde don temizler, yemek yaparlar sonra gece yatakta bizleri memnun etmek zorundadırlar..tabii biz de onları etmek zorundaymışız galiba anladığım kadarıyla ama zararı yok bizler her türlü avantajlıyız..isterse memnun olmasınlar yapacak bir şeyleri yok..

durum böyleyken halen şu forumda islamın nimetlerinde güzelliklerinden kadınlar için nekadar da güzl bir din olduğundan bahseden kadınlar olması gerçekten incelemeğe değer bir şeydir..

Sitelerde Paylaş

Bna bir keresinde ben serare gibi islamın ezdiği kadın değilim demişti.

Kapalı olduğunu bilmiyordum şahsen şaşırdım

Ezilmekten ne anladığına bağlıdır.Ben oğullarımı eşlerini insan yerine koyacak şekilde yetiştiriyorum.Ben ezilebilirim fakat kızım gelinlerim ezilmeyecek asla ! Başörtüsü ezilmek demekte değildir ayrıca.Gereksiz bir ayrıntıdır o kadar.Beyin örtülü olmaktansa birileri gibi başörtülü olmayı yeğlerim bundan emin olabilirsiniz .)

Sitelerde Paylaş

Teşekkür ederim zensenim.

fakat örtümü öyle kabul etmişler ki bir türlü onu başımdan çıkartmamı sağlayacak koşulları yaratmayı istemiyor karanlık aydınlarımız !

Onu senden başkası sağlayamaz. Sen çoktan kabullenmişsin, başka kadınların da kabullenmelerini istiyorsun.

Dünyadaki hiçbir erkek bana dokunamaz, istemediğim hiçbir şeyi yaptıramaz.

Ama buna izin vermeyecek olan benim. Başkası değil.

Hayat hiç de romantik değil. Kimsenin hayatı kolay değil.

Sitelerde Paylaş

Çarpıtıyor jadı.

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=35761&st=20

Doğrusunu buradan takip edebilirsin.

Ben bulamadım. 20. ileti de Afrodit'e ait.

Sitelerde Paylaş

Ezilmekten ne anladığına bağlıdır.Ben oğullarımı eşlerini insan yerine koyacak şekilde yetiştiriyorum.Ben ezilebilirim fakat kızım gelinlerim ezilmeyecek asla ! Başörtüsü ezilmek demekte değildir ayrıca.Gereksiz bir ayrıntıdır o kadar.Beyin örtülü olmaktansa birileri gibi başörtülü olmayı yeğlerim bundan emin olabilirsiniz .)

Anlıyorum, kayınvalide sorunu sanırım. Türk kaynanaları gerçekten çok gaddar oluyor ve gelinlerinden her zaman nefret ediyorlar. Benim üniversiteden iki çok yakın arkadaşım evli bunlar diş hekimi çalışan kariyerli kızlar ama kaynanalarının yaptıklarını anlattıklarında ağzım beş karış açık dinliyorum. Bu sadece Türkiye gibi ülkelerde görülen bir sorun. İstanbulda bir tane komşum vardı, normal zamanlarda kocasıyla sorunsuz yaşarken ne zaman kaynanası gelse ertesi gün gözü morarmış olurdu. Hem dayak yiyo hemde biz öyle görüyoruz diye üzülüyo utanıyo zavallı onun bir suçu varmış gibi. Ama tabi annesinin lafıyla hayat arkadaşını döven asıl öküz erkekler. Dövüyo derken yani baya dövüyo sanki iki erkek kavga ederken nasıl vurursa o şiddette vuruyorlar. Ben çalışırkende hastalarım çok yakınırdı kaynanalarından, biraz deşsem hemen ağlamaya başlarlardı. Evet zor bişey. Kızların aileleri çocuklarına biraz arka çıksa büyük ölçüde azalır bu sorun

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...