Jump to content

Başörtüsü Özgürlüktür

Recommended Posts

bu ludwig muhtemelen eskiden marx'la ilgili kitapları okuyup savunmaya çalışmış, sonrada sıkılıp tam tersi bir istikamette marksist literatürdeki bazı kötülenen fikirleri ve kişilere ilgisini yönelterek kendisini marjinal göstermek için bu kötülenen karakterlerler gibi davranmaya çalışan birisidir, kendisini kolayca ele veriyor.

hiç bir liberal bunun gibi savunmaz kapitalizmi, böyle komik düşürmez kendisini.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 277
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Biliyorum noir :)

Değil türbana,evlilik kurumuna bile karşısın sen.Bana göre dinsizliğe de çok yakınsın:D

faithnomore'un verdiği tepki türbanlılara özel değil ama..hiç farketmiyor diyor :)

Ama bence çok çirkin noir..kendini teşhir eden kadın başındaki örtüyü çıkarıp atsın.

Atabilse atar zaten, zorla örtünmüş bellki inanç yüzünden örtünmediği belli bu kızların öyle değil mi?

Sitelerde Paylaş

Atabilse atar zaten, zorla örtünmüş bellki inanç yüzünden örtünmediği belli bu kızların öyle değil mi?

çoğusu böyle değilki..Anadolu kökenli masum örtülü kızlardan bahsetmiyorum ben.

neredeyse transparan gibi giyinip başı kapalı bayanlar var.

Yeni bir "moda"yaratıldı jadı..inanç kaynaklı falanda değil bu..ne türke ne araba benzeyen acayip garayip örtünme biçimleri var.

Sitelerde Paylaş

Yeni bir "moda"yaratıldı jadı..inanç kaynaklı falanda değil bu..ne türke ne araba benzeyen acayip garayip örtünme biçimleri var.

Kız güzelliğini sergilemek istiyor. Çok kız böyle içgüdüsel olarak süslenmek püslenmek, güzelliklerini sergilemek ister. Gayet doğal, ve teşvik edilmeli. Tabi aptal toplum, ve gerizekalı din kuralları bu kıza izin vermiyor. O da elinden geldiğince sınırları zorluyor. Napsın kız yani? Onu da mı elinden alalım?

Sitelerde Paylaş

ludwigg her zaman olduğu gibi, bir başlığı daha komünizm hezeyanın sayesinde piç etmeyi başardın.. şu madalyayı kabul et...

Ne yani bizim de fikrimiz olmasın mı? Siz de sadece ortamı solcu bakış açısı domine ettiği zaman mutlusunuz. Birisi olayınıza çomak sokunca hemen keyfiniz kaçıyor. İyi alışmışsınız forumun solcu çöplüğü olmasına. Aptal ülkede zaten maşallah dinsizlik solculukla eşit. Cahil gerzek bir ülke olduğu için olabilir mi?

Sitelerde Paylaş

Birtek Türkiyede değil, burada da Bangladeşli, Somalili ne kapalılar var bir görsen aklın durur. Bunun nedeni kadınların zorla kapatılmasıdır, başka bir açıklaması yok. Emine Erdoğan'ın bir röportajı var zaten, abisi 14 yaşındayken kapanacağını söyleyince günlerce ağlamış üzüntüsünden. Bence gerçekten kendi arzusuyla kapanan kadınların oranı %15'i geçmez. E zorla yaptırılan bişey bu sonuçta, onlarda kapalıda olsalar mümkün mertebe çekici görünmeye çalışıyorlar

Sitelerde Paylaş

Kız güzelliğini sergilemek istiyor. Çok kız böyle içgüdüsel olarak süslenmek püslenmek, güzelliklerini sergilemek ister. Gayet doğal, ve teşvik edilmeli. Tabi aptal toplum, ve gerizekalı din kuralları bu kıza izin vermiyor. O da elinden geldiğince sınırları zorluyor. Napsın kız yani? Onu da mı elinden alalım?

Ne dini ne sınırları..

sınır diye bişey mi kalmış Ludwig?hala din kuralları demezmisiniz :)

Sitelerde Paylaş

Ne yani bizim de fikrimiz olmasın mı? Siz de sadece ortamı solcu bakış açısı domine ettiği zaman mutlusunuz. Birisi olayınıza çomak sokunca hemen keyfiniz kaçıyor. İyi alışmışsınız forumun solcu çöplüğü olmasına. Aptal ülkede zaten maşallah dinsizlik solculukla eşit. Cahil gerzek bir ülke olduğu için olabilir mi?

öfff yine gelir gelmez konunun içine ettin yani

Sitelerde Paylaş

yahu şu başlıkta solculuktan komünizmden kapitalizmden bahsetmenin manası ne??

içinde kıvranan birşeyler var ama anlayamadım...

yakında solcu olursan hiç şaşmam doğrusu...

doğum sancısı bunlar...

Sitelerde Paylaş

Kesinlikle haklısın .Senin ailen belki başını örttürecek derecede katı değil.Ama ha başını örteceksin demiş ha alevi bir gençle evlenmezsin demiş arada çok bir fark yok.Aile neyi kabul ediyorsa sınır oraya kadar gidebiliyor daha öteye değil.

O hem başı örtülü hem transparan giyinenler çok bariz bir şekilde bllidir ki zorla kapanmışlardır.

Ha istisnai durumlar elbette vardır.Benim tanıdığım annesi açık olup kendi isteğiyle kapanan kızar da var.O ayrı mesele.

Sitelerde Paylaş

yahu şu başlıkta solculuktan komünizmden kapitalizmden bahsetmenin manası ne??

içinde kıvranan birşeyler var ama anlayamadım...

yakında solcu olursan hiç şaşmam doğrusu...

doğum sancısı bunlar...

Olum sen benim ne diye solcu karşıtı laflar ettiğime git bir bak, nerden çıktı mevzu. Başörtü mevzunda Faithnomore gelip "parasızlıktan okuyamayanlar" edebiyatı yaptı. Arkaplanda hüzünlü bir keman müziği eşliğinde "dersane parası bulamayanlardan" bahsetti. Bu ne alaka şimdi? Ona ne diye gidip kızmıyorsun da bana yükleniyorsun? Ben sadece gördüğüm aptallığa cevap verdim.

tarihinde ludwig2010 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Birtek Türkiyede değil, burada da Bangladeşli, Somalili ne kapalılar var bir görsen aklın durur. Bunun nedeni kadınların zorla kapatılmasıdır, başka bir açıklaması yok. Emine Erdoğan'ın bir röportajı var zaten, abisi 14 yaşındayken kapanacağını söyleyince günlerce ağlamış üzüntüsünden. Bence gerçekten kendi arzusuyla kapanan kadınların oranı %15'i geçmez. E zorla yaptırılan bişey bu sonuçta, onlarda kapalıda olsalar mümkün mertebe çekici görünmeye çalışıyorlar

Jadı Türkiye'de yaşanan şey "güçler dengesinin değişimi"..anladın mı?

Son yıllarda kapalı kadınlardaki artışın AKP ile ilgisi var..Akp den önce hristiyanmıydı bu kadınlar?Din baskısı AKP ile mi ortaya çıktı?

pencereniz o kadar dar ki sadece islam gözüyle bakıyorsunuz.İslamla falan ilgisi yok..

Geleneksel elitin yerini alan bambaşka bir kitle var artık..

Sosyolojiyle açıklanıyor bunlar..kuran ayetleriyle değil :D

tarihinde zensen tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Faithnomore gelip "parasızlıktan okuyamayanlar" edebiyatı yaptı. Arkaplanda hüzünlü bir keman müziği eşliğinde "dersane parası bulamayanlardan" bahsetti.

nedense bana amerikan sapığı filmini hatırlattın..

hani filmde adam sokaktaki evsiz barksız ya da yoksul insanları "şu halinize bakın be" diyip silahla vurup öldürüyordu ya, o alıma geldi nedense... nedense artık...

tarihinde Faramir tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Jadı Türkiye'de yaşanan şey "güçler dengesinin değişimi"..anladın mı?

Son yıllarda kapalı kadınlardaki artışın AKP ile ilgisi var..Akp den önce hristiyanmıydı bu kadınlar?Din baskısı AKP ile mi ortaya çıktı?

pencereniz o kadar dar ki sadece islam gözüyle bakıyorsunuz.İslamla falan ilgisi yok..

Geleneksel elitin yerini alan bambaşka bir kitle var artık..

Sosyolojiyle açıklanıyor bunlar..kuran ayetleriyle değil :D

Moda olduğu için kapananlar yarın öbür gün açılır zaten merak etme. Aile baskısı yüzünden kapananlar ise kolay kolay açılamayacağı için başları örtülü ama sexy kadınlar olarak dolaşmaya devam edecekler. Öyle yapmalılar zaten

Birde örtülülerin erkek arkadaşına, piercingine, öpüşmesine laf atan açık görüşlü(!) arkadaşlarımız var. Size ne insanların ne yaptığından? Sizi neden ilgilendiriyor bu?

Sitelerde Paylaş

Moda olduğu için kapananlar yarın öbür gün açılır zaten merak etme. Aile baskısı yüzünden kapananlar ise kolay kolay açılamayacağı için başları örtülü ama sexy kadınlar olarak dolaşmaya devam edecekler. Öyle yapmalılar zaten

Birde örtülülerin erkek arkadaşına, piercingine, öpüşmesine laf atan açık görüşlü(!) arkadaşlarımız var. Size ne insanların ne yaptığından? Sizi neden ilgilendiriyor bu?

Jadı bunlar her yerde var.Örtülü olup parkta sevgilisiyle kucak kucağa oturan kızlar da var.Biz akıllı insanlarız neyin nereden geldiğini anlayabilme yetisine sahibiz.

Kendilerine o özgürlük verilmediği için piercingine laf ediyordurlar.

Fakat ben AKP nin başörtülülerin artışına sebep olabileceğini düşünmiyorum.Bun asebep olan iki unsur var.Birisi din cahili olmak mensup olduğu dinden bi-haber olmak .Diğeri moda.Şimdilerde kızlar öyle örtünüyor ki maşalallah açıklardan daha fazla dikkat çekiyorlar.

Sitelerde Paylaş

nedense bana amerikan sapığı filmini hatırlattın..

hani filmde adam sokaktaki evsiz barksız ya da yoksul insanları şu halinize bakın be" diyip silahla vurup öldürüyordu ya, o alıma geldi nedense... nedense artık...

Bak Amerika'da üniversite senelik 10.000 dolar. Burda senelik 200 lira. Yani karşılaştırınca resmen beleş. Hala kalkıp "parasızlıktan okuyamıyoruz" muhabbeti neyin nesi? Meğerse adam harç parasını bulamıyor değilmiş. Meğer adam dersane parası bulamıyormuş! O yüzden okuyamıyormuş! Vah Vah! Ulen oturup kendi çalışsın. Lisede dersi iyi takip etsin. Ya da üç kuruşuna kıyıp kitap alsın evde çalışsın. Allah Allah ya. Dersane parasını da mı biz verelim?? Gelip evini de temizleyelim mi?

Solcu zihniyet bir acaip ya. Burası Türkiye, gayet sosyal bir ülke. SSK da var, eğitim de beleş, ulaşım da gayet makul ve belediye elinde. Bizim solcular ama gelip metroda otobüste "ulaşım hakkı" diye zırvalar uydurup üç kuruş bilet parasını protesto ediyorlar. Ne gerzeklik allahım. Kusası geliyor insanın. Özentilik bu sadece. "Protesto yapmalıyız" diye muğlak bir fikir var kafalarında bu gerizekalıların sadece. Gerisini önemsemiyorlar. Hakkaten akla mantığa uygun bir şey mi söylüyorlar yoksa rasgele solcu protesto mu yapıyorlar farketmez onlar için. Onlar solcu protestonun haklı ve akıllı şeylerden bahsettiğine derinden iman etmişler sadece.

Ama işte. Dedim ya. Burası Türkiye. Burda sağcı da solcu da beyinsizdir. Bu ülkenin potansiyeli bu kadar. Allah akıl dağıtırken Türk tuvaletteymiş.

tarihinde ludwig2010 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ludwig, elli bin tane yerden kesilen onca vergiyle devletcağız insanlara uygun ücretle ulaşım hizmeti verse de o insanlar işine gücüne gitse, ve o insanların çocuklarına herşeyden önce kendi geleceği için eğitim verse, burda liboşlara ne gibi bir penetrasyon var?? vergi veren sadece sen ve senin gibiler mi??? niye bu kadar kanına dokunuyor yahu???

sen liberallerin yüz karasısın ludwig...

ama bence sen liboşlukta optimuma ulaştıktan sonra keskin bir dönüş yapacak ve sonunda solcu ya da anarşist olacaksın.. bu kadar nefret duymanın başka bir alameti yok bence...

tarihinde Faramir tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ludwig, elli bin tane yerden kesilen onca vergiyle devletcağız insanlara uygun ücretle ulaşım ve o insanların çocuklarına herşeyden önce kendi geleceği için eğitim verse, burda liboşlara ne gibi bir penetrasyon var?? vergi veren sadece sen ve senin gibiler mi??? niye bu kadar kanına dokunuyor yahu???

sen liberallerin yüz karasısın ludwig...

ama bence sen liboşlukta optimuma ulaştıktan sonra keskin bir dönüş yapacak ve sonunda solcu ya da anarşist olacaksın.. bu kadar nefret duymanın başka bir alameti yok bence...

Birincisi ben zaten uygun fiyatla eğitim ve ulaşıma karşı birşey demedim. Sadece bu kadar uygun ve makul ücretleri bile protesto etmenin gerzekliğini anlatıyorum.

İkincisi de ben zaten ilk okuduğum felsefe tarihi kitabı (Orhan Hançerliğoğlu - Düşünce Tarihi) ile ateist ve Marxist olmuştum. 10 sene önceydi. Tabi kitabın Marxist olduğunu bilmiyordum, ama yalanlarına kanmıştım. Sonra zar zor felsefe tarihi bilgimi düzelttim. Bir daha mı o saçmalıklara döneyim? Bu saatten sonra mı?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...