Jump to content

Başörtüsü Özgürlüktür

Recommended Posts

Örtünmeyip ne yapacak dayak mı yesin* yada kötü kadın muamelesi görüp toplumdan tecrit mi edilsin ? Aklınızı dinle bozmuşsunuz siz.Kafanız çalışmaz olmuş.Boşuna nefes tüketiyorsunuz yazık.

Ulan memlekette 35 milyon kadın var. Hepsi sopa yeyip erkeğin egemenliğini mi kabul etmiş?

Ayrıca burada mücadele veriyoruz ki erkek de, kadın da eşittir, hiç bir kadın erkek egemenliğini kabul etmesin diye.

Sen İslamdansan, İslamı kabul ediyorsan amenna. Ama çarpık İslami yaklaşımlarınla bize laf anlatmaya çalışma. Git Dinci sitelerde mücadeleni yürüt. Biz kadınlarımızın da özgür olmasını, özgürce bilim yapmasını savunuyoruz.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 277
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Özet olarak şöyle diyelim. İnsanların istediğini giyme hakkı olmalıdır, ama başörtüsü özgürlüktür demek gülünç yani

Özet olarak şunu da diyebiliriz.Hayatta en hakiki mürşit ilimdir diyen Atatürkün türkiyesinde bir metre karelik bez parçası için kızlarımız ilimden mahrum edilmemlidir. ! ! !

Sitelerde Paylaş

bildiğin ajdar bu adam, papyonlu mapyonlu.. :) vere vere bu örneği mi veriyorsun ifeel.

Evet, biraz komik bir tip gerçekten. Ama uluslararası arenada da çok saygın, çok önemli bir bilimcidir. Akademik kariyeri başarılarla doludur. Çoğuna göre çok da cesurdur. Televizyonlara çıkıp açık açık ateist olduğunu söyleyebilmiş kaç kişi var ki bu ülkede..

Çok önemli ve çok ünlü bir bilimci olduğu için dokunamazlar. Ama YÖK'e başkan yapmadılar mesela adamı. Ondan daha iyisi yoktu ama getirip Malezya'da şeriatı tatbik etmiş sümsük bir dinciyi, bir kuklayı atadılar.

YÖK zaten rezalet bir kurum, şimdi iyice battı..

Sitelerde Paylaş

Ulan memlekette 35 milyon kadın var. Hepsi sopa yeyip erkeğin egemenliğini mi kabul etmiş?

Ayrıca burada mücadele veriyoruz ki erkek de, kadın da eşittir, hiç bir kadın erkek egemenliğini kabul etmesin diye.

Sen İslamdansan, İslamı kabul ediyorsan amenna. Ama çarpık İslami yaklaşımlarınla bize laf anlatmaya çalışma. Git Dinci sitelerde mücadeleni yürüt. Biz kadınlarımızın da özgür olmasını, özgürce bilim yapmasını savunuyoruz.

Terbiyeni takın önce !

toplumda insan sadece dayakla cezalanmaz.........................

........ kadının namusu haline getirilmiş başörtüsü.Takmayıp damgalansın mı ?

tarihinde IFeelGood tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Terbiyeni takın önce !

toplumda insan sadece dayakla cezalanmaz .........................

kadının namusu haline getirilmiş başörtüsü.Takmayıp damgalansın mı ?

.........

Memlekette örtü takmayan milyonlar var, bunlar damga mı yemiş, ayağa mı düşmüş, şerefini mi yitirmiş?

Sen nesin, neyin hesabındasın ve neyin peşindesin ayak takımı?

tarihinde Arykanda tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Baş örtüsü takmanın otomatikman ''gericilik'' ve ''yasaklı'' bir şey olduğunu iddia edecek insanlara sorum şu: Nereye kadar ''soyunuk'' olmak sizce ilericilik/modernlik olmaktadır? Kerameti kendinden menkul bu tasnif yönteminin ''sanal kutuplaşmalar'' yaratıp insanları egemen sisteme daha fazla bileyip marjinalize ettiğini görmek için kahin mi olmak gerekiyor?

Baş örtüsü yerine kafasına şapka takan bir kadının okula girebilmesi neden yasak değildir yahut peruk? Özünde her ikisini de dini inançlarından dolayı takabilecek olmalarını düşündüğümüzde yasak edilenin yalnızca bir örtüye indirgenmesi aynı zamanda modernlik/gericilik bağlamındaki tartışmanın birkaç metrelik bez parçasına indirgenmesi gibi skandal bir durumu ortaya çıkarmıyor mu?

Kaldıki, baş örtüsü yasağı özellikle kadınları mağdur ederken ''erkekler'' yine aradan sıyrılmakta. Modern kaygıları nedeniyle yasakçılığı savunanlar erkeklerin dolaylı da olsa ayrıcalık kazandırılmasına söyleyecek bir şeyler yok mudur?

Diyanet, İHL gibi kurumlarıyla başörtüsünden çok daha pratik ve somut muhafazakar tedrisat kaynakları dururken bu suni gündemlerle uğraşmak LAİKÇİ/ULUSALCI kesimin temel politikası olmuştur. Modernliği esasen bu tarz nesneler/şekiller/simgeler üzerinden yorumlayan ve dayatan bu anlayış/kavrayış eleştirdiğinden bile geride skandal bir geri kalmışlığın göstergesidir.

Mızrak çuvala sığmamaktadır. Artık, bu toplum ''öcü masalları'' ile birlikte suni gündemlerle/dayatmalarla meşgul olmaya meyyal değildir. Siyasal islam dinamikleri elbet reel bir tehdittir; ancak, onu besleyen yegane kaynak bizzatihi devletin kendisiyken(ki en başta modern/laik ordu) bu masallarla oyalanan oyalansın.

Baş örtüsünün neye tekabül ettiği ancak bireyin kendisinin bileceği bir ''tercih'' konusudur. Aslolan bireyin ''tercih'' haklarının mevcut sistemde korunabilmesi; daha ötede, derinlikli ve rasyonel bir hak ve özgürlük anlayışının savunulabilmesidir. Siz, şayet, seçim sisteminden ifade özgürlüğüne; yaşam hakkından eğitim/sağlık gibi temel alanlara en uygun ve eşit koşullarda erişimi de kapsayacak denli bütünlüklü bir açılıma sahip değilseniz milyon tane modernite nutku atsanız kıymeti olabilir mi? Örneğin... Temel hak ve özgürlüklerin sürekli ihlal edildiği bir ülkede bu durum eleştirilmeyip teşhir edilmeden modernite nutku atmanızın kıymeti olabilir mi? Hak ve özgürlük ihlallerini meşrulaştıran söylemleri üreten yahut ona hizmet eden/onaylayan tavrınızın ardından gelecek modernite söylemi içi boş bir ideolojik bulamaçtan başka bir şey olabilir mi? Demekki neymiş: Devletin ve egemen sistemin kurumsal/ideolojik yapılarının kendisi otoriter, despot ve gerici bir tedrisata/menbağa sahipken bataklık yerine sineklerle uğraşmak beyhude bir iştir. Diyanetten İHL gibi sorunlara; eğitim sisteminin otoriter, şöven ve gerici içeriğinden devletin kurumsal/ideolojik despotizmine değin ''çağdışı'' kaynaklar mevcuttur.

Sitelerde Paylaş

Öküz kere öküz!!

Memlekette örtü takmayan milyonlar var, bunlar damga mı yemiş, ayağa mı düşmüş, şerefini mi yitirmiş aşşağılık yaratık?

Sen nesin, neyin hesabındasın ve neyin peşindesin ayak takımı?

Ben neyin peşindeyim gayet iyi biliyorum da sen ne istediğinin bile farkında değilsin.Memlekette örtü takmayan milyonlar olduğunu bimiyordum sahi ne güzel çıkladın .Peki birde neden

takmadıklarını söylesen de bizde öğrensek.Örtü takmayanların anaları örtülü bunu hiç düşüdün mü ? neden acaba nadan kıza geçmiyor diye ?

Sitelerde Paylaş

Terbiyeni takın önce !

toplumda insan sadece dayakla cezalanmaz.Öküz diyecem ama öküzlere hakaret olacak !

Geri zekalı kadının namusu haline getirilmiş başörtüsü.Takmayıp damgalansın mı ?

Sen gibi bir terbiyesiz dururken kimse kadınların namusuna dil uzatmaz, meraklanma.

Sen sıkıştığında ateist kadına "sen dinsizsin, ben sana fahişe demediğim için yaranamadım" diyen en büyük damgacısın.

İkiyüzlü seni...

Sitelerde Paylaş

Fotoğraf, tüm bu konu hakkındaki tartışmaların saçmalığını özetlemiş.

Başörtüsü tartışmaları kadınların tartışması değildir.

Kadınlar her konuda olduğu gibi bu konuda da son derece sinikler.

Bazen bişeyler söylüyorlarmış gibi görünürler.

Başörtüsünün karşısında yada yanındaymış gibi görünüp bir yığın laf saçmalarlar.

İkisinde de komutlar erkekler tarafıdna verilir ama.

Gerçekte kadınların bu kouda ne istediğini bilen yok.Çünkü kadınalr bu konu üzerine düşümüyor bile.

İyi korkutmuşlar kadınları, erkekeler ne istere o.

Başörtüsü özgürlük yada özgürlükle ilgili bişey değildir. Hiç bibok değildir.

Başörtüsünü kaldırmakla da özgürlük olmaz.

Kadınlar kendi kavgalarını kendileri edebilecek seviyeye geldiklerinde ancak özgürlük mücadelesine başlayabilirler.

tarihinde NiHiL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sen gibi bir terbiyesiz dururken kimse kadınların namusuna dil uzatmaz, meraklanma.

Sen sıkıştığında ateist kadına "sen dinsizsin, ben sana fahişe demediğim için yaranamadım" diyen en büyük damgacısın.

İkiyüzlü seni...

Hakaretle değil fikrinle gel ifeel.Sana başka türlü evap vermeyeceğim.

Sitelerde Paylaş

Şimdi konuşmak istiyorum ama sözlerimin sosyolojik açılımı "elit klan baskısı"olarak görülüyor,ve bundan rahatsızlık duyuyorum :)

Bikere ben kendim müslümanım.Araf ve nur surelerini saçı tamamen kapatmak olarak yorumlamadım.

Böyle yorumlasaydım da şayet,alacağım eğitime engel olmaması açısından başımı gene örtmezdim.

İslama göre başını örtmeyen dinden çıkacak diye bir kural yok..Bahriye üçok gözümüzün önünde,kör değiliz.İslama göre affedilmeyecek olan bir günah falan değildir baş örtmemek..

Dikkat çekmemeyi isteyen bir kadın dikkat çekmez.Aslında dinin tam da istediği budur.

Son yıllarda artan örtünmenin de,örtünme biçiminin de din kaynaklı olmadığı çok açık.Rol model alınan Emine ve Hayrunisa Hanım,bence türk kadını gibi bile değiller.Bambaşka örtünme biçimleri..ne anadoluya ait ne başka bir yere :)

Para bizde,güç bizde,ritueller de böyle değişir işte mesajı veriyorlar.

Sitelerde Paylaş

Ben neyin peşindeyim gayet iyi biliyorum da sen ne istediğinin bile farkında değilsin.Memlekette örtü takmayan milyonlar olduğunu bimiyordum sahi ne güzel çıkladın .Peki birde neden

takmadıklarını söylesen de bizde öğrensek.Örtü takmayanların anaları örtülü bunu hiç düşüdün mü ? neden acaba nadan kıza geçmiyor diye ?

Lafa bak, neden takmıyorlarmış.

Takmalılarmıydı? Erkekelere teslim olup erkek egemenliğini kabul mü etmelilerdi?

Sen neyi savunuyorsun, onu söyle... Herkes türban taksın, erkeğin kölesi olsun hesabındamısın?

Açık ol açık... Dürüstçe inancını ve fikrini belirt. Saman altından yürüme...

Bi liboşlardan, bir de senin gibi ne idiğü belirsizlerden nefret ederim...

Sitelerde Paylaş

Fotoğraf, tüm bu konu hakkındaki tartışmaların saçmalığını özetlemiş.

Başörtüsü tartışmaları kadınların tartışması değildir.

Kadınlar her konuda olduğu gibi bu konuda da son derece sinikler.

Bazen bişeyler söylüyorlarmış gibi görünürler.

Başörtüsünün karşısında yada yanındaymış gibi görünüp bir yığın laf saçmalarlar.

İkisinde de komutlar erkekler tarafıdna verilir ama.

Gerçekte kadınların bu kouda ne istediğini bilen yok.Çünkü kadınalr bu konu üzerine düşümüyor bile.

İyi korkutmuşlar kadınları, erkekeler ne istere o.

Başörtüsü özgürlük yada özgürlükle ilgili bişey değildir. Hiç bibok değildir.

Başörtüsünü kaldırmakla da özgürlük olmaz.

Kadınlar kendi kavgalarını kendileri edebilecek seviyeye geldiklerinde ancak özgürlük mücadelesine başlayabilirler.

Kadınlar kadınların kurdudur nihilciğim.Bu bir yarıştır.Kim öne geçecek kim hükmedecek .toplumun her sahasında her yerinde bu böyle işler.Burda herkes suçlu ve herkes suçsuz.

Sitelerde Paylaş

Hakaretle değil fikrinle gel ifeel.Sana başka türlü evap vermeyeceğim.

Söyleyene bak.. Hakaretin küfürün dik alasını yemişim ben senden. Kırk kere de uyarmışım.

Sahtekar müslüman. Ben sayfalardaır yazmışım fikirlerimi. Uzun uzun.

Kadınları damgalamaktan sözetme hakkın yok senin. Ağzı bozuk, küfür dolu damgacının dikalası sensin çünkü. En iyi ben bilirim bunu.

Sitelerde Paylaş

İkiyüzlü seni...

Kime dedi bunu?

Sitelerde Paylaş

Lafa bak, neden takmıyorlarmış.

Takmalılarmıydı? Erkekelere teslim olup erkek egemenliğini kabul mü etmelilerdi?

Sen neyi savunuyorsun, onu söyle... Herkes türban taksın, erkeğin kölesi olsun hesabındamısın?

Açık ol açık... Dürüstçe inancını ve fikrini belirt. Saman altından yürüme...

Bi liboşlardan, bir de senin gibi ne idiğü belirsizlerden nefret ederim...

Doğru haklısın siz fikirlere değil şekillere ihtiyaç duyduğunuz için benim ne demek istediğimi anlama kabiliyetinde değilsiniz.

Başörtüsü özgürlük falan değildir.Başörtüsü kadınların başbelasıdır.Sayenizde bu böyle gitmeye mahkumdur.Siz böyle olduktan sonra dincilere kusur bulmayın.

Sitelerde Paylaş

Kadınlar kadınların kurdudur nihilciğim.Bu bir yarıştır.Kim öne geçecek kim hükmedecek .toplumun her sahasında her yerinde bu böyle işler.Burda herkes suçlu ve herkes suçsuz.

Ben artık ''kadın'' diye bir insan cinsi olduğuna inanmıyorum.O kadar silinip gitmişler ki, o derinin altında basit bir robotsal mekanizma var sanırım.

Çıkıp kendi kavgalarını başlatmaları gerek artık.

Tartışmaların kökeninde hep kadın var.

Ama ortalıkta ''kadın'' diye bişey yok.

Sitelerde Paylaş

Ben artık ''kadın'' diye bir insan cinsi olduğuna inanmıyorum.O kadar silinip gitmişler ki, o derinin altında basit bir robotsal mekanizma var sanırım.

Çıkıp kendi kavgalarını başlatmaları gerek artık.

Tartışmaların kökeninde hep kadın var.

Ama ortalıkta ''kadın'' diye bişey yok.

Bir gün bu dediğine pişman olabilirsin nihilciğim :)

Kadınlar o kadar silik değil aslında erkekler çok baskın.bu denge değişecek fakat biz göremeyeceğiz sanırım :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...