Jump to content

24 Nisan'da Ermenileri Anma

Recommended Posts

Hehe,acınacak haldesin.İşine gelmeyince hemen kukla devlet tabi,Yoksa hiç biri gerçek müslüman değil,hristiyan aslında.İran falan ABD'nin kuklası,git işine senin gibi ermeni rum düşmanıyla işim yok.6-7 Eylül çocuğusun.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 287
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

senin ateislik ecnebiler auvkatigimi? , krim tatarlari , sibirya tatarlari , endulus ve rumeli Türkleri icinde aglayin

kaukasyadaki 100 yil önceki Müslüman nüfüsa bakin birde bugüne bakin .

hiristiyanlarin gercek yüsünü görmek istiyorsan iraka pakisnata afgana git bombalari kim patlatiyor bi arastir

Ben Rusya'nın ya da ABD'nin avukatlığını yaptığımı hatırlamıyorum. Onları mı savundum? Onların eylemlerini mi savundum? Oku bir bakayım. Ama sen tabi müslüman aklı, hemen kafanda genellemeler yapıyorsun. Burada konu Anadolu Hıristiyanları. Eğer ABD ve Rusya ile ilgili sorunların varsa aç bir başlık, fikrini söyle. Söylediklerine göre hak veririz ya da vermeyiz. Konuyu çarpıtma.

Sitelerde Paylaş

türkler ermenistana gidip hepimiz türküz dese onları yaşatmazlar...

O Türk hoşgörüsünü zaten Hrant Dink cinayetinde gördük. Bir de şu milliyetçi havanız yok mu? Sanki çok demokratik, özgürlükçü bir ülkeymişiz gibi. Türkler akın akın Almanya'ya gitti. 3 milyon Türk var Almanya'da. İşte asıl hoşgörü budur. Adamlar camilerini açıyorlar, cemaatlerini kuruyorlar. Türkiye'de ise Hıristiyanlar resmi istatistiklere göre nüfusun %0.2'si. Buna rağmen hala papaz, misyoner cinayetleri işleniyor.

Bir de şu 75 milyonluk Türkiye ile 3 milyonluk Ermenistan'ı karşılaştırmak yok mu? Yahu bu kadar acizlik olmaz.

Sitelerde Paylaş

O Türk hoşgörüsünü zaten Hrant Dink cinayetinde gördük. Bir de şu milliyetçi havanız yok mu? Sanki çok demokratik, özgürlükçü bir ülkeymişiz gibi. Türkler akın akın Almanya'ya gitti. 3 milyon Türk var Almanya'da. İşte asıl hoşgörü budur. Adamlar camilerini açıyorlar, cemaatlerini kuruyorlar. Türkiye'de ise Hıristiyanlar resmi istatistiklere göre nüfusun %0.2'si. Buna rağmen hala papaz, misyoner cinayetleri işleniyor.

Bir de şu 75 milyonluk Türkiye ile 3 milyonluk Ermenistan'ı karşılaştırmak yok mu? Yahu bu kadar acizlik olmaz.

Katılıyorum.Bazı ilkeller Almanya'ya gidiyor camii açıyor,buna izin veriliyor birde utanmadan ezan istiyor istedikleri olmayınca dinime saldırdılar oluyor.

Burada bir kilise kurulsa vatan elden gitti oluyor.Hristiyan,Yahudi dostlarımız var bu ülkede,Bizlerin yıllarca komşusu olmuşlar,ne istiyoruz onlardan,niye bu kadar ajanlık,misyonerlik vasıfları yüklüyoruz üstlerine.

Sitelerde Paylaş

ayni hatayi sende yapiyorsun.almanya ve Türkiyeyi kiyaslaman hata cünki almanyadaki Türkler ikinci dünya savasindan önceki yahudiler kadar deyer veriliyor yani hic ,ve alman kültürü ihya ediliyor.

Türkiyede ise suan cingenler kürtler ermeniler ihya ediliyor

-----------------

kerpeten 1 nisan cocugu bana cevab yazmaa ok

avatarin daki kirmizi hacin nedemek oldugunu bilmiyorsun , hacli lar kirmizi hac kulanirlar unutma anadolu haclilara tarihte mezar oldu

http://www.google.de/images?hl=de&source=imghp&q=kreuzritter&btnG=Bildsuche&gbv=2&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=

tarihinde enNazzam tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bırak hikaye anlatmayı laik atatürkçülerin ermeni ve rum vatandaşlarla bir sorunu olmamıştır hiç.kafatasçı adsızcılarla derdin varsa onlara anlat bunu.tuzlayayım da kokma sanki türkler almanyada el üstünde tutuluyor gibi anlatmışsın.üstelik ben uyum politikalarını destekleyen biriyim yani oraya uyum sağlamaları gerek...en pis işleri yapsınlar diye oraya çağrıldı o insanlar sanki bilmiyorsun..

necip hablemitoğlunun katilleri o bayıldığın sahte demokrat almanlardır..yiğidi öldürün de hakkını da yemeyin batının ikiyüzlü demokratlığını inkar etmek için ne olmak gerek acaba.

üstelik misyonerlerin çoğunun asıl amacının ne olduğuna dair buraya bir sürü link getirildi okursan böyle saçmalamazsın.yani o cinayetlerin işlenme amacı tabiki bu değil neler döndüğünü bilen yok, bu cinayetlerin sorumluluğunu da ergenekon diyerek başkalarına attılar.

ayrıca ermenistanın nüfusunun 3 milyon olması ermeni halkını demokrat mı yaptı mantığa bak..böyle saçma bir şey olamaz..

unholy pardon ama senin gibilere laf anlatılmaz.ben burada kaçak çalışan ermenilerin ülkelerine dönmeye zorlanmasına karşı çıkan biriyim senin haddin değil bana ders vermek!!!!!!!!!!!

sen şimdi asala cinayetlerine de oh olsun diyorsundur şaşırmam.............

tarihinde queenofhearts tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Osmanlı Anadolu'daki bütün Hıristiyanları temizledi. Ardından Cumhuriyet döneminde de İstanbul temizlendi. Hıristiyanlık dinine hiçbir sempati duymasam da, bu olayların sorumluluğunun alınmaması ve yeni nesillerden saklanması bu ülkede faşizmin güçlü bir şekilde devam etmesinin en önemli nedeni.

Bugün hala Türk halkı kendisini masum ve mağdur sanıyor. Halbuki atalarımız neler çektirdi başkalarına. Biz ateistler olarak bu konuda tavır almalıyız. Bu katliam ve zorunlu göçleri savunmamalıyız. Bir gün biz de benzer olaylara maruz kalabiliriz. Sivas katliamını unutmayın. Bu milliyetçilik ve dincilik karışımı mantalite bir gün biz ateistleri de yakabilir. Bunu düşünmesek bile en azından vicdanımızı dinlemeliyiz. Bu ülkede tarih boyunca Hıristiyanlara yapılanlar hiç kimsenin vicdanının kabul edebileceği şeyler değil.

osmanlı döneminde hristiyanların bir eli yağda bir eli baldaydı.tanzimatla gelen ayrıcalıklarla da tıpkı şimdiki hain açılımcılar gibi osmanlının zaten çürümüş temelini yıktılar..bütün komşu ülkeler bu ülkenin yıkılması için neler neler vermezdi,akp iktidara gelince nasıl da hepsi sevinip demeçler vermişti.bunları bilmemek garip ama bilip de inkar etmek ihanettir bu ülkeye.........

Sitelerde Paylaş

Şu zihniyete bakın! Tam bir Türk düşmanı.

"Katil" demek yerine "Türk" diyor. Sanki o katil Türklüğü temsil ediyor.

Almanya Türklere kucak açmışmış.

Kim kalkıp da ihtiyacı olmadığı halde işçi alır.

Dişlerini bile kontrol ederek aldılar, sağlam olsun diye.

Çünkü en pis işlere işçi bulamıyorlardı kendi vatandaşlarından.

İki Almanya birleşince, Türkler fazla gelmeye başladı ama gönderemediler geri.

Hoşgörüymüş. Tabi ki sosyal haklarına sahip olacaklar.

Hristiyan azınlıklar üzerindeki baskıyı Türklükle değerlendireceğine, dinle değerlendir, ırkçılık yapma.

Sitelerde Paylaş

Vallahi Pante sana katılmamak elde değil. Her fırsatta Pkk ile Kürtleri, ırkçılarla yurtseverleri birbirinden ayırın diyoruz; ama Ogün Samast gibi bir pisliği Türklük üzerinden eleştirmek tam anlamıyla olmasa da buna en uygun kelime ırkçılık.

Sitelerde Paylaş

avatarin daki kirmizi hacin nedemek oldugunu bilmiyorsun , hacli lar kirmizi hac kulanirlar unutma anadolu haclilara tarihte mezar oldu

Atatürkçü Türk Ortodoks Patrikhanesinin amblemi bu,gerisi beni ilgilendirmiyor,hadi işine,senin yerin ateistforum değil derdin hristiyanlarla.

Sitelerde Paylaş

Almanya Türklere kucak açmışmış.

Kim kalkıp da ihtiyacı olmadığı halde işçi alır.

Dişlerini bile kontrol ederek aldılar, sağlam olsun diye.

Çünkü en pis işlere işçi bulamıyorlardı kendi vatandaşlarından.

İki Almanya birleşince, Türkler fazla gelmeye başladı ama gönderemediler geri.

Hoşgörüymüş. Tabi ki sosyal haklarına sahip olacaklar.

Hristiyan azınlıklar üzerindeki baskıyı Türklükle değerlendireceğine, dinle değerlendir, ırkçılık yapma.

Ya ben Türklere neden ırkçılık yapayım. Ben kendim Türküm zaten. Bildiğim kadarıyla başka bir etnik kökenim yok. Ben özeleştiri yapıyorum. Batıda bu tür özeleştiri çok yaygındır, bilmiyorum takip ediyorsun. Bu ülkede biraz pozitif ayrımcılık gerekli. Elbette bütün Türk halkına katil demiyorum. Ama arkadaş bütün Ermenistan'a katil dedi. Ona cevaben yazdım.

Sitelerde Paylaş

Ya ben Türklere neden ırkçılık yapayım. Ben kendim Türküm zaten. Bildiğim kadarıyla başka bir etnik kökenim yok. Ben özeleştiri yapıyorum. Batıda bu tür özeleştiri çok yaygındır, bilmiyorum takip ediyorsun. Bu ülkede biraz pozitif ayrımcılık gerekli. Elbette bütün Türk halkına katil demiyorum. Ama arkadaş bütün Ermenistan'a katil dedi. Ona cevaben yazdım.

Ermeni'lerde holiganlar olduğu gibi bizdede holiganlar var.Ama bir gruba ve ülkeye toptan hakaret etmemek gerek.En azından ben Ermeni'lerin çoğunu holigan değil naif insanlar olarak bilirim.

Sitelerde Paylaş

sen yazıları nerenle okuyorsun iftiracı??

ermenistanda ogün samastlar yok mu ????

asalayı japonlar mı kurmuş???????

View PostUnholy, on 22 April 2010 - 01:58 PM, said:

Osmanlı Anadolu'daki bütün Hıristiyanları temizledi. Ardından Cumhuriyet döneminde de İstanbul temizlendi. Hıristiyanlık dinine hiçbir sempati duymasam da, bu olayların sorumluluğunun alınmaması ve yeni nesillerden saklanması bu ülkede faşizmin güçlü bir şekilde devam etmesinin en önemli nedeni.

Bugün hala Türk halkı kendisini masum ve mağdur sanıyor. Halbuki atalarımız neler çektirdi başkalarına. Biz ateistler olarak bu konuda tavır almalıyız. Bu katliam ve zorunlu göçleri savunmamalıyız. Bir gün biz de benzer olaylara maruz kalabiliriz. Sivas katliamını unutmayın. Bu milliyetçilik ve dincilik karışımı mantalite bir gün biz ateistleri de yakabilir. Bunu düşünmesek bile en azından vicdanımızı dinlemeliyiz. Bu ülkede tarih boyunca Hıristiyanlara yapılanlar hiç kimsenin vicdanının kabul edebileceği şeyler değil.

bak sen benden önce hem osmanlıyı hem türkiye cumhuriyetini katillikle suçlamışsın

buraya gelip a ben de türküm demenizi yemezler....

tarihinde queenofhearts tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
bak sen benden önce hem osmanlıyı hem türkiye cumhuriyetini katillikle suçlamışsın

buraya gelip a ben de türküm demenizi yemezler...

Aramızdaki fark şu ki, ben gerçekleşmiş bir olaydan bahsediyorum. Sen ise gerçekleşmemiş bir olaydan.

Sana Türklüğümü ispatlamak zorunda değilim. Bu topraklarda Ermenilere yapılanlar ve ardından gösterilen duyarsızlık beni rahatsız ediyor. Böyle bir olayı cahillikleri nedeniyle inkar edenler var. Onlar hoşgörülebilir, sonuçta herkes kendisine sunulan belgeleri öğreniyor. Herkes tarih araştırmacısı olmak zorunda da değil.

Ama bu ülkede bazıları da var ki, Ermenilere neler yapılmış olduğunu çok çok iyi biliyorlar. Bunların içinde dincisi de var, Kemalisti de var, ülkücüsü de var. Onların korkusu tazminat ödemek, toprak vermek. Bir de gururlarına yediremiyorlar tabi.

Ermenilere düşmanlık duyanlar acaba farkındalar mı, ait olduğu milletin yüzbinlerce öldürülmüş, kovulmuş Ermeni'nin malları üzerinde oturduğunu. Türk Tarih Kurumu, Yusuf Halaçoğlu bile bunu kabul ediyor. Ermenilerin malları resmen gasp edildi. Bundan hiç utanç duymuyoruz.

Ben olayın politik boyutunu çok önemsemiyorum. Soykırım densin, denmesin. Ama o ölen Ermenilere gösterilen duyarsızlık gerçekten oldukça vahim.

Sitelerde Paylaş

Öldürülen Türk ve Kürtleri herkes unuttu Eğer 24 Nisan'da bir anma yapılacaksa bu Ermeniler için değil o yıllarda hayatını kaybeden herkez için olmalıydı.Her ne kadar anma törenlerini düzenleyen grupların (savaşkarşıtları gibi.) samimiyetinden şüphe etmesemde taktiklerinin son derece yanlış olduğunu söylemek zorundayım.24 NiSAN' da Ermeniler için bir anma yapmak faşist Taşnak Partisinin tezlerini doğrulama anlamına geleceğini de unutmamak gerekir.Hem buralarda birileri Ermenileri anmak için törenler düzenlerse birileride kalkar öldürlen Türk-Kürtler için anma törenleri düzenler birileri Hocalı'da öldürülen Azariler için düzenler.Samimiyetle başlayan bir hareket tam tersi sonuçlara yol açabilir.Barış halklar arası dayanışma uğruna savaşı öfkeyi halklar arası kutuplaşmayı arttırabilir.

Sitelerde Paylaş

Öldürülen Türk ve Kürtleri herkes unuttu Eğer 24 Nisan'da bir anma yapılacaksa bu Ermeniler için değil o yıllarda hayatını kaybeden herkez için olmalıydı.Her ne kadar anma törenlerini düzenleyen grupların (savaşkarşıtları gibi.) samimiyetinden şüphe etmesemde taktiklerinin son derece yanlış olduğunu söylemek zorundayım.24 NiSAN' da Ermeniler için bir anma yapmak faşist Taşnak Partisinin tezlerini doğrulama anlamına geleceğini de unutmamak gerekir.Hem buralarda birileri Ermenileri anmak için törenler düzenlerse birileride kalkar öldürlen Türk-Kürtler için anma törenleri düzenler birileri Hocalı'da öldürülen Azariler için düzenler.Samimiyetle başlayan bir hareket tam tersi sonuçlara yol açabilir.Barış halklar arası dayanışma uğruna savaşı öfkeyi halklar arası kutuplaşmayı arttırabilir.

Eğer Türkler ve Kürtler de öldürüldüyse, çıksın birileri onları da savunsun. Belgeleri ile gösterip katledildiler desin. Buna itiraz mı ediyoruz? Ama kusura bakma, bu ülkede 10 milyona yakın Kürt yaşıyor. Ermeni nüfusu ise sadece 70 bin. Yani birileri başkalarından baya bir daha çok öldürülmüş. Düşün bir de bu inkar ediliyor, Ermenilere hala faşistçe saldırılar var.

Bu olay kabul edilene kadar siz Türkiye'de demokrasi, farklı görüşlere saygı, ifade özgürlüğü beklemeyin.

Sitelerde Paylaş

Eğer Türkler ve Kürtler de öldürüldüyse, çıksın birileri onları da savunsun. Belgeleri ile gösterip katledildiler desin.

Ermeniler sanki belge mi gösteriyor? Belge bulamayınca bir yerlerinden belgeler, telgraflar, mektuplar uyduruyorlar. Bilinçli bir katliama dair tek bir kayıt yoktur, üstelik milyonlu sayılardan bahsederken.

Türklerin katliamıyla ilgili onlarca yayın ve belge vardır. Herhangi bir kütüphaneye git, istemediğin kadar kitap bulursun.

Buna itiraz mı ediyoruz? Ama kusura bakma, bu ülkede 10 milyona yakın Kürt yaşıyor. Ermeni nüfusu ise sadece 70 bin.

Mantığa bak.

1. Ermenistan'daki, tehcir sırasında ve sonrasında Arap ve Avrupa ülkelerine giden Ermeni nüfusunu niye saymıyorsun? Sadece günümüzdeki Türkiye'deki Ermeni sayısını almış. Lozan'da Doğu Anadolu'nun tamamını kapsayan Ermeni Devleti görüşülürken telaffuz edilen 700-800 bin Ermeni'ye ne diyeceksin?

2. Kürtler aşırı çoğalmışlardır. 1927 nüfus sayımında 13 milyonluk nüfusun yaklaşık 1 milyonu Kürt iken (yani oran yüzde 10'dan az) şu anda yüzde 20'ye yakındır.

Son olarak da şu anda Kürt-Alevi olan Ermenileri da göz önünde bulundur.

Yani birileri başkalarından baya bir daha çok öldürülmüş. Düşün bir de bu inkar ediliyor, Ermenilere hala faşistçe saldırılar var.

Bunu kim inkar etti? Ermeni öldürülmedi, kayıp yaşanmadı diyen mi var?

Bu olay kabul edilene kadar siz Türkiye'de demokrasi, farklı görüşlere saygı, ifade özgürlüğü beklemeyin.

Her şey karşılıklı olur. Bu konu hakkında Türkiye'yi Ermenistan veya bir başka ülkeyle kıyasla bakalım.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...