Jump to content

24 Nisan'da Ermenileri Anma

Recommended Posts

Aramızdaki fark şu ki, ben gerçekleşmiş bir olaydan bahsediyorum. Sen ise gerçekleşmemiş bir olaydan.

Sana Türklüğümü ispatlamak zorunda değilim. Bu topraklarda Ermenilere yapılanlar ve ardından gösterilen duyarsızlık beni rahatsız ediyor. Böyle bir olayı cahillikleri nedeniyle inkar edenler var. Onlar hoşgörülebilir, sonuçta herkes kendisine sunulan belgeleri öğreniyor. Herkes tarih araştırmacısı olmak zorunda da değil.

Ama bu ülkede bazıları da var ki, Ermenilere neler yapılmış olduğunu çok çok iyi biliyorlar. Bunların içinde dincisi de var, Kemalisti de var, ülkücüsü de var. Onların korkusu tazminat ödemek, toprak vermek. Bir de gururlarına yediremiyorlar tabi.

Ermenilere düşmanlık duyanlar acaba farkındalar mı, ait olduğu milletin yüzbinlerce öldürülmüş, kovulmuş Ermeni'nin malları üzerinde oturduğunu. Türk Tarih Kurumu, Yusuf Halaçoğlu bile bunu kabul ediyor. Ermenilerin malları resmen gasp edildi. Bundan hiç utanç duymuyoruz.

Ben olayın politik boyutunu çok önemsemiyorum. Soykırım densin, denmesin. Ama o ölen Ermenilere gösterilen duyarsızlık gerçekten oldukça vahim.

sende var bir arıza ama çözemedim resmen kusuyorsun

ben ne zaman bu trajediyi savunmuşum ve desteklemişim??????????

bu trajedi diaspora ermenilerince kullanılıyor ve sen hala asalanın katliamlarını kınamadın!!

bırak masalı...

gerçekleşmeyen nedir pardon??

asala katliamlarını kimler yaptı???

onların ogün samastları yok yani haaaa

bak kıt akıllı, bazı iyi niyetlilerimiz bile doğu anadolu ermenilerin diyebiliyorsa ,batı da yunanların deme hakkı doğuyor bazılarına

işte sizler gibi hümanizmi gerizekalılık olarak algılayanlar varken sırtı yere gelmez türkiye düşmanlarının

tarihinde queenofhearts tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 287
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Eğer Türkler ve Kürtler de öldürüldüyse, çıksın birileri onları da savunsun. Belgeleri ile gösterip katledildiler desin. Buna itiraz mı ediyoruz? Ama kusura bakma, bu ülkede 10 milyona yakın Kürt yaşıyor. Ermeni nüfusu ise sadece 70 bin. Yani birileri başkalarından baya bir daha çok öldürülmüş. Düşün bir de bu inkar ediliyor, Ermenilere hala faşistçe saldırılar var.

Bu olay kabul edilene kadar siz Türkiye'de demokrasi, farklı görüşlere saygı, ifade özgürlüğü beklemeyin.

senin birşey ispatlamaya ihtiyacın yok zaten anlaşılıyor ne olduğun..insanda biraz mantık kırıntısı olur, ne demek'türkler katledildiyse' :blink: :blink: :blink: :blink: :blink:

Sitelerde Paylaş

Ya ben Türklere neden ırkçılık yapayım. Ben kendim Türküm zaten. Bildiğim kadarıyla başka bir etnik kökenim yok. Ben özeleştiri yapıyorum. Batıda bu tür özeleştiri çok yaygındır, bilmiyorum takip ediyorsun. Bu ülkede biraz pozitif ayrımcılık gerekli. Elbette bütün Türk halkına katil demiyorum. Ama arkadaş bütün Ermenistan'a katil dedi. Ona cevaben yazdım.

Konu hakkında okumuş olduğun bir kitap ismi ver bana. Sen kendin Türk değil ermeni dönmesisin. pandoranın kutusunu açtırma bana, o yüzden okuduğun kitap ismini yaz.

Sitelerde Paylaş

Konu hakkında okumuş olduğun bir kitap ismi ver bana. Sen kendin Türk değil ermeni dönmesisin. pandoranın kutusunu açtırma bana, o yüzden okuduğun kitap ismini yaz.

Tamam sen Ermeni olduğumu düşün. Söylediklerimin anlamı değişiyor mu o zaman? Eğer Ermeniysem Ermeniler ölmemiş mi oluyor?

Benim için fark etmiyor ama madem bu kadar önemli söyleyim. Türküm. Ermenilik, Kürtlük ya da Rumluk ile hiçbir alakam yok. Fakat büyük babaannemden hikayeler dinledim. Nasıl Ermenilerin evlerinden alındığını, bizimkilerin nasıl Ermeni kadınları ve çocukları evlerinde sakladıklarını, evinde Ermeni saklayanların tehdit edildiğini. Bizim memlekette kimse Ermeni soykırımını reddetmez. Hepsi bilirler orada neler olduğunu. Bu arada memleket Malatya.

Yukarıda söyledim. Sizin gibi cahilleri suçlamıyorum. Çünkü cahilsiniz. O Ermenilere yapılan insafsızlıkları bilmiyorsunuz. Aslında önyargılarınızdan kurtulup biraz araştırsanız siz de görürsünüz bu ülkede nasıl bir soykırım yapılmış olduğunu. Tazminat falan umrumda değil. Ben kendi payıma düşeni öderim. Duyduklarım, okuduklarım kanımı donduruyor.

Eğer bu olayları kabullenip çocuklarımıza öğretseydik, bugün Almanya gibi bir demokrasi olabilirdik. Fakat bu ülkede faşizm korundu, gizlendi. Suçlular cezalandırılmadı. İşte sonuç olarak böyle bir ülkede yaşıyoruz.

Sitelerde Paylaş

Tamam sen Ermeni olduğumu düşün. Söylediklerimin anlamı değişiyor mu o zaman? Eğer Ermeniysem Ermeniler ölmemiş mi oluyor?

Benim için fark etmiyor ama madem bu kadar önemli söyleyim. Türküm. Ermenilik, Kürtlük ya da Rumluk ile hiçbir alakam yok. Fakat büyük babaannemden hikayeler dinledim. Nasıl Ermenilerin evlerinden alındığını, bizimkilerin nasıl Ermeni kadınları ve çocukları evlerinde sakladıklarını, evinde Ermeni saklayanların tehdit edildiğini. Bizim memlekette kimse Ermeni soykırımını reddetmez. Hepsi bilirler orada neler olduğunu. Bu arada memleket Malatya.

Yukarıda söyledim. Sizin gibi cahilleri suçlamıyorum. Çünkü cahilsiniz. O Ermenilere yapılan insafsızlıkları bilmiyorsunuz. Aslında önyargılarınızdan kurtulup biraz araştırsanız siz de görürsünüz bu ülkede nasıl bir soykırım yapılmış olduğunu. Tazminat falan umrumda değil. Ben kendi payıma düşeni öderim. Duyduklarım, okuduklarım kanımı donduruyor.

Eğer bu olayları kabullenip çocuklarımıza öğretseydik, bugün Almanya gibi bir demokrasi olabilirdik. Fakat bu ülkede faşizm korundu, gizlendi. Suçlular cezalandırılmadı. İşte sonuç olarak böyle bir ülkede yaşıyoruz.

Boş konuşma , canımı sıkma....

Sorulara cevap ver...

Okumuş olduğun kitabın ismini ver.

Ne kadar Türk öldü biliyormusun ....

Tabiki bilmiyorsun....

Bilgi kaynağın neresi....

İşkembe....

Neymiş babaannesinden masallar dinlemiş....

Ermenilerin evleri alındıysa burda kürtleri araştıracaksın Türkleri değil.

Bilgi kaynağını değiştir, önce araştır , oku.

cahil yurdumun cahil bireyi.

Oku , oku , oku.

Sitelerde Paylaş

Boş konuşma , canımı sıkma....

Sorulara cevap ver...

Okumuş olduğun kitabın ismini ver.

Ne kadar Türk öldü biliyormusun ....

Tabiki bilmiyorsun....

Bilgi kaynağın neresi....

İşkembe....

Neymiş babaannesinden masallar dinlemiş....

Ermenilerin evleri alındıysa burda kürtleri araştıracaksın Türkleri değil.

Bilgi kaynağını değiştir, önce araştır , oku.

cahil yurdumun cahil bireyi.

Oku , oku , oku.

Ben sana söylüyorum. Doğu Anadolu'ya git. Türk, Kürt fark etmez. Hepsi bilirler oralarda neler olduğunu. Ama bu ülkede elbette bu gerçeği dile getirmek yürek ister. Şu forumda bile baksana moderasyon göreve çağrıldı konudan bir bahsettik diye. Gerçek hayatta söylesen dayak yersin. Ünlüysen Türklüğe hakaretten hakkında dava açılır ya da Hrant Dink gibi vurulursun. Madem o kadar tezlerinize güveniyorsunuz, niye bu kadar yasak, baskı bu konuda? Niye ABD'de, Avrupa'da tezlerinizi tanıtmıyorsunuz da "İncirlik'i kapatırız", "büyükelçimizi çekeriz" tehditleri yapıyorsunuz. Tezlerinizi tanıtamıyorsunuz yurt dışında çünkü tezlerinizin absürdlüğü o kadar ortadaki. Elinizde akademik olarak kabul görecek delil yok. Ancak senin gibi milliyetçi Türkler bu tezleri kabul edebilir. Türkün Türke propagandası yapılır sadece.

Sitelerde Paylaş

Yanımda olsan bir güzel dayağı yerdin.

Vatan Hainliğinden dolayı.

Sözlerimi kanıtladığın için teşekkürler.

Vatan haini değilim. Ben Türkiye'nin geleceği için daha iyi olanı senden daha iyi görüyorum. Senin zihniyetinin bugün geldiği nokta belli.

Sitelerde Paylaş

Sözlerimi kanıtladığın için teşekkürler.

Vatan haini değilim. Ben Türkiye'nin geleceği için daha iyi olanı senden daha iyi görüyorum. Senin zihniyetinin bugün geldiği nokta belli.

hadi bakalım sen hikaye dinlemeye, gerçekler korkutur seni, bu topraklar senin gibi kanı bozuklar tarafından kurulmadı.

Sitelerde Paylaş

Ben sana söylüyorum. Doğu Anadolu'ya git. Türk, Kürt fark etmez. Hepsi bilirler oralarda neler olduğunu.

Sizin bilmeniz gerekiyor asıl.Ermeni'ler Türk'lerin dostudur,Ama siz düşmanınızı seçemiyorsunuz.

Osmanlı-arap devleti tarafından katliamlara maruz kaldınız,aynı şeyler bizede yani Türk'lerede oldu,Aynı şekilde doğulular sizleri katletti ama hala Türk'lere düşman kesiliyorsunuz.

Türk'ler sizi korumak için elinden geleni yaptı,Atatürk yurdunuza dönebilmeniz için elinden geleni yaptı ama siz '' bizi Türk'ler katletti '' diyip sizi asıl katledenlerle yani araplarla ve doğulularla işbirliği yaptınız,dostluk kurdunuz.

Eğer Ermeni'ler gerçek katillerini farkederlerse bu ülke daha çok barışçıl olucak,ama siz elin teröristleriyle işbirliği yaparsanız halk size kin besler.

Asırların hatrına,Kardeşliğimiz hatrına Osmanlı-arap devletinin ve doğuluların katliamlarını bize yıkamayacak kadar dostluğumuzun farkında olmalıydınız.

tarihinde KerpetenVahsi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sizin bilmeniz gerekiyor asıl.Ermeni'ler Türk'lerin dostudur,Ama siz düşmanınızı seçemiyorsunuz.

Osmanlı-arap devleti tarafından katliamlara maruz kaldınız,aynı şeyler bizede yani Türk'lerede oldu,Aynı şekilde doğulular sizleri katletti ama hala Türk'lere düşman kesiliyorsunuz.

Türk'ler sizi korumak için elinden geleni yaptı,Atatürk yurdunuza dönebilmeniz için elinden geleni yaptı ama siz '' bizi Türk'ler katletti '' diyip sizi asıl katledenlerle yani araplarla ve doğulularla işbirliği yaptınız,dostluk kurdunuz.

Eğer Ermeni'ler gerçek katillerini farkederlerse bu ülke daha çok barışçıl olucak,ama siz elin teröristleriyle işbirliği yaparsanız halk size kin besler.

Asırların hatrına,Kardeşliğimiz hatrına Osmanlı-arap devletinin ve doğuluların katliamlarını bize yıkamayacak kadar dostluğumuzun farkında olmalıydınız.

Yahu sen neden bahsediyorsun? Yukarıda Ermeni olmadığımı söyledim.

Ya hakikaten şurada en aklı başında görünen kişi sendin. Sen de şunları yazınca artık duvara konuşacağımı anladım.

Sitelerde Paylaş

Yahu sen neden bahsediyorsun? Yukarıda Ermeni olmadığımı söyledim.

Ya hakikaten şurada en aklı başında görünen kişi sendin. Sen de şunları yazınca artık duvara konuşacağımı anladım.

Tamam yahu,sonra gördüm.Ne kızıyorsun,değilsen değilsin.Sen olmayabilirsin genel olarak Ermeni'lere konuştum farzet.

tarihinde KerpetenVahsi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben sana söylüyorum. Doğu Anadolu'ya git. Türk, Kürt fark etmez. Hepsi bilirler oralarda neler olduğunu. Ama bu ülkede elbette bu gerçeği dile getirmek yürek ister. Şu forumda bile baksana moderasyon göreve çağrıldı konudan bir bahsettik diye. Gerçek hayatta söylesen dayak yersin. Ünlüysen Türklüğe hakaretten hakkında dava açılır ya da Hrant Dink gibi vurulursun. Madem o kadar tezlerinize güveniyorsunuz, niye bu kadar yasak, baskı bu konuda? Niye ABD'de, Avrupa'da tezlerinizi tanıtmıyorsunuz da "İncirlik'i kapatırız", "büyükelçimizi çekeriz" tehditleri yapıyorsunuz. Tezlerinizi tanıtamıyorsunuz yurt dışında çünkü tezlerinizin absürdlüğü o kadar ortadaki. Elinizde akademik olarak kabul görecek delil yok. Ancak senin gibi milliyetçi Türkler bu tezleri kabul edebilir. Türkün Türke propagandası yapılır sadece.

unholy sen henüz anne karnındasın sanırım...

buraya kaç kere türklerin bu olayı inceleme çağrısına ermenilerin kulak tıkadığı yazıldı çizildi

Sitelerde Paylaş

unholy sen henüz anne karnındasın sanırım...

buraya kaç kere türklerin bu olayı inceleme çağrısına ermenilerin kulak tıkadığı yazıldı çizildi

Bu da başka saçmalık. Türkiye diyor ki, biz arşivlerimizi açtık. Ya soykırımın belgesi mi olur? Soykırımın belgesi saklanır mı? Ermeniler bunu elbette çok iyi biliyor. Kabul etseler ne olacak? Arşivlere bakılacak, belge yok. Ondan sonra soykırım yokmuş diyecek Türkiye. Ya bunu Ermeniler neden kabul etsin? İşin arka planını çok iyi biliyorlar.

Ya ne derseniz deyin. Bu ülke sınırları içerisinde bir zamanlar yüzbinlerce Ermeni yaşıyordu. Hatta onlara Balkan isyanları sırasında Osmanlı'nın yanında kaldıkları için Millet-i Sadıka adı verilmişti. Onlar şimdi yoklar burada. Türkler ise her yerde. Bu Ermeniler nasıl bir katliam yapmışlarsa bize artık.

Bugün bu ülkede Ermeniler kalsaydı, bu ülke çok daha kültürü zengin, demokratik bir ülke olurdu. Sırbistan 8 bin Bosnalının öldürülmesinde pay sahibi olduğu için meclis kararı ile özür diledi. Bizim ülkemizden 1 milyon Ermeni kayboldu. Bırakın özürü, hala Ermenilere kabadayılık yapıyoruz. Başbakan çıkıyor Ermenileri kovmak ile tehdit ediyor.

Sitelerde Paylaş

8 bin bosnalı mı??

kafa mı buluyorsun bizle

soykırımın belgesi yok zaten olayların içyüzünün belgesi var

bir milyon ermeni öldüyse diaspora nüfusu nerden türedi??

desteksiz atmayın

ermenilerin ilk başbakanlarının bile olayda ermeni taşnakları suçladığı mektuplar var fransada ve ermeniler bunu saklıyorlar kamuoyundan ,linkini getirmiştim forumda var

başbakan elbette bir nalına bir mıhına konuşacak onun tuzu kuru..

Sitelerde Paylaş
bir milyon ermeni öldüyse diaspora nüfusu nerden türedi??

Vay be, şu dünyanın göremediği bir noktayı görmüşsün. Helal olsun. Soykırım iddiaları işte böyle çürütülür. Tam bir komedi. Olayın üzerinden 100 sene geçmiş. Herhalde diaspora o yıllarda şimdiki nüfusuna sahip değildi. Türkiye 10 milyon nüfustan çıkmış 75 milyona. Onlar da sabit mi kalacak sandın?

ermenilerin ilk başbakanlarının bile olayda ermeni taşnakları suçladığı mektuplar var fransada ve ermeniler bunu saklıyorlar kamuoyundan ,linkini getirmiştim forumda var

Ya bu neyin kanıtı oluyor ki? Siz öyle bir alışmışsınız ki Türklere propaganda yapmaya. Her kafadan salladığınıza inanılacağına öyle bir inanmışsınız ki. Türkler milliyetçi ne de olsa. Ermeni Soykırımı'nı reddeden her şeye kafa sallayıp evet der. Çıkın akademik ortamlarda sunun bu belgeleri. Ama yok. Ancak böyle işkembeden şu şöyle demiş de, şu şöyle yapmış da.

Geçen ay da başka bir komedi oldu. Yıllarca bize İzmir'i Yunanlıların yaktığı söylendi. Sonra Türk Tarih Kurumu çıktı, yok aslında 22 tane Türk üniformalı Ermeni yakmış meğer.

http://arama.hurriyet.com.tr/arsivnews.aspx?id=14305753

Bu Türk tarihçiler yurt dışında tamamen etkisiz. Ellerinde delil yok. Güçlü argümanları yok. Ancak Türkiye'de kabul görüyorlar. Çünkü Türk halkı iddianın objektifliği ile, gerçekliği ile ilgilenmez. Politik çıkarlarına uyuyor mu onunla ilgilenir. Türklere propaganda yapmak kolaydır. Çıksınlar yurt dışında yapsınlar. Ama kendileri de biliyorlar Türkiye'de savunduklarını dışarıda akademik dünyaya savunduklarında nasıl rezil rüsva olacaklarını.

Sitelerde Paylaş

Bugün bu ülkede Ermeniler kalsaydı, bu ülke çok daha kültürü zengin, demokratik bir ülke olurdu.

Katılıyorum.Doğudaki 10ar 10ar üreyenler yerine medeni,kültürlü,ahlaklı Ermeni nüfusu yaşasaydı Türkiye daha değişik olurdu.

Ama Osmanlı-arap devleti ve doğulular malesef Ermeni'leri anayurdundan sürmüşlerdir.

Eğer başbakan olsaydım,Yapacağım önemli işlerden biri Doğu'yu ilkellerden arındırıp Ermeni'leri vatanına geri döndürmek olurdu.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...