Jump to content

24 Nisan'da Ermenileri Anma

Recommended Posts

Geçen ay da başka bir komedi oldu. Yıllarca bize İzmir'i Yunanlıların yaktığı söylendi. Sonra Türk Tarih Kurumu çıktı, yok aslında 22 tane Türk üniformalı Ermeni yakmış meğer.

Bu uydurma bir haber.

İzmir'in işgal edildiği günlerde yabancı uyruklu kimse çıtını çıkaramazdı.

Ermenilerin Yunanlılara ait evleri yakmalarının nedeni ne olabilir?

Bu aptalca bir iddia.

Yangın ya kendiliğinden çıktı, ya da Sakallı Nurettin paşanın sessizce el altından desteklediği bir çete tafafından başlatıldı.

Bence tek başına Sakallı sorumlu.. Ama elde yeterince delil yok.

Olsaydı onu Atatürk cezalandırırdı.

Ayrıca zaferin sarhoşluğu sırasında ve Yunan ordusu o kadar zulmetmişken, kim takar Yunan gavurunun mahallesinin yakıldığı..

Orası da ayrı bir konu..

Kundak vahşettir. Bunu kabul edelim.. Ve sorumluluğu da kabul edelim.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 287
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Çözümün kolay yöntemleride var tabi Sayın Başbakanımızın dediği gibi olabilir.Zaten adamlar hazırlıkta yapmış.

http://www.zaytung.com/haberdetay.asp?newsid=5988

Yada Marcos'un çözüm yöntemini deneyebilirsiniz Ağrı dağını yani Araratı Ermenistan devletine hibe edersiniz böylece ortak bir Kürdistan sorunumuz olur kardeş oluruz.Araratıda alan istediği fantaziyi yapar onunla.Nasıl fikir ama en azından ikinci tehcirden mantıklı ve insaflı

tarihinde marcos tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ya ne derseniz deyin. Bu ülke sınırları içerisinde bir zamanlar yüzbinlerce Ermeni yaşıyordu. Hatta onlara Balkan isyanları sırasında Osmanlı'nın yanında kaldıkları için Millet-i Sadıka adı verilmişti. Onlar şimdi yoklar burada. Türkler ise her yerde. Bu Ermeniler nasıl bir katliam yapmışlarsa bize artık.

Ermenilere Millet-i Sadıka lakabı Balkan isyanları sırasında verilmemiştir. Fatih Sultan Mehmet Han döneminde Fatih tarafından verilmiştir. Fatih dönemi nere Balkan isyanları nere arada kaç asır var sayı saymayı biliyor musunuz?

Saygılar.

Sitelerde Paylaş

Çözümün kolay yöntemleride var tabi Sayın Başbakanımızın dediği gibi olabilir.Zaten adamlar hazırlıkta yapmış.

http://www.zaytung.com/haberdetay.asp?newsid=5988

Yada Marcos'un çözüm yöntemini deneyebilirsiniz Ağrı dağını yani Araratı Ermenistan devletine hibe edersiniz böylece ortak bir Kürdistan sorunumuz olur kardeş oluruz.Araratıda alan istediği fantaziyi yapar onunla.Nasıl fikir ama en azından ikinci tehcirden mantıklı ve insaflı

haklısın marcos mesela batı da yunanlara gitsin sorun hallolur :D

Sitelerde Paylaş

Yahu sen neden bahsediyorsun? Yukarıda Ermeni olmadığımı söyledim.

Ya hakikaten şurada en aklı başında görünen kişi sendin. Sen de şunları yazınca artık duvara konuşacağımı anladım.

körle yatan şaşı kalkar )))))))))))))

-----------------------------

şıracının şahidi bozacı )))))))

Sitelerde Paylaş

bizi Müslüman arablar arkadan vurdu diyenlere duyurulur , suriyeden 3 mil.hiristiyan, filistinlilerin %15 hiristriyan, libanon %25 hirist, misir 6-8 mil hirist

bunlar ingilis ve franca ordusunda gönülü hacli askeri idiler ,

Türklere ihanet edneler bu hirist arablardir .

Müslüman Arablarin iclerindeki hainler yeterli abd ye gerek yok .

Sitelerde Paylaş

bizi Müslüman arablar arkadan vurdu diyenlere duyurulur , suriyeden 3 mil.hiristiyan, filistinlilerin %15 hiristriyan, libanon %25 hirist, misir 6-8 mil hirist

bunlar ingilis ve franca ordusunda gönülü hacli askeri idiler ,

Türklere ihanet edneler bu hirist arablardir .

Müslüman Arablarin iclerindeki hainler yeterli abd ye gerek yok .

ulan yuh be adamın hristiyanlarla derdine bak arapları bile hristiyana bağladı :D

irandada hristiyan şeriatı falan var der bu.

Sitelerde Paylaş

Bu uydurma bir haber.

İzmir'in işgal edildiği günlerde yabancı uyruklu kimse çıtını çıkaramazdı.

Ermenilerin Yunanlılara ait evleri yakmalarının nedeni ne olabilir?

Bu aptalca bir iddia.

Yangın ya kendiliğinden çıktı, ya da Sakallı Nurettin paşanın sessizce el altından desteklediği bir çete tafafından başlatıldı.

Bence tek başına Sakallı sorumlu.. Ama elde yeterince delil yok.

Olsaydı onu Atatürk cezalandırırdı.

Ayrıca zaferin sarhoşluğu sırasında ve Yunan ordusu o kadar zulmetmişken, kim takar Yunan gavurunun mahallesinin yakıldığı..

Orası da ayrı bir konu..

Kundak vahşettir. Bunu kabul edelim.. Ve sorumluluğu da kabul edelim.

Tam anlayamadım. Türk Tarih Kurumu'nun şimdi İzmir'i Ermenilerin yaktığını iddia ettiği haberi mi yalan yoksa İzmir'i Ermenilerin yaktığı mı. İzmir'i kimin yaktığını bilmiyorum ama Türk Tarih Kurumu'nun birden fikir değiştirdiği gerçek.

Bize Tarih derslerinde öğretilen tarihin yarısı yalan. Şu Türklerin severek İslam'a geçişi zaten tarih kitaplarımızdaki en büyük yalan. İkinci büyük yalan da elbette Osmanlı ve özellikle son dönemleri. Bu ülkeden Ermeniler kaybolmuş ve kitapta ne tehcir anlatılıyor, ne başka bir şey. Sanki Ermenilere hiçbir şey olmamış. Ama nedense bir kaç Ermeni derneğine uzun uzun değinilmiş.

Ermenilere Millet-i Sadıka lakabı Balkan isyanları sırasında verilmemiştir. Fatih Sultan Mehmet Han döneminde Fatih tarafından verilmiştir. Fatih dönemi nere Balkan isyanları nere arada kaç asır var sayı saymayı biliyor musunuz?

Saygılar.

Sen az önce moderasyona çağrı yapıp bu muhabbeti kapattırmak isteyen kişi değil misin? Ne oldu, bir hata görünce hemen sen de konuya girdin. Doğrudur orada bir hata yapmışım. Ama bu söylediğimin anlamını değiştirmiyor. Ermeniler herhangi bir isyanda bulunmamışken Ermenilere katliamlar başlamıştır.

tarihinde Unholy tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

unholy kırmak istemiyorum ama utanmadan sanki durduk yerde bu olaylar yaşanmış gibi konuşman adiliktir

ayrıca sen hala asalayı kınamayacak mısın??

Ben Asala'yı kınıyorum. Ama aynı zamanda da anlıyorum. Yaptıkları yanlıştı ama bunları yapma nedeni çaresizlikti. Yüzbinlerce insanları ölmüş, olay hiçbir şey olmamış gibi kapatılmıştı. Üstüne Türk diplomatlar olayları inkar edici konuşmalar yapınca adamlar çileden çıktı.

Ben yaklaşık 46 kişinin ölümüne neden olmuş Asala'yı kınıyorum. Peki sen 1,5 milyon Ermeni'nin öldürülüp göç etmesine neden olan 2. Abdülhamit'i, Talat Paşa'yı, Enver Paşa'yı, Jön Türkleri, onlara uyup Ermenilere saldıran Türk ve Kürtleri kınıyabiliyor musun?

tarihinde Unholy tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben Asala'yı kınıyorum. Ama aynı zamanda da anlıyorum. Yaptıkları yanlıştı ama bunları yapma nedeni çaresizlikti. Yüzbinlerce insanları ölmüş, olay hiçbir şey olmamış gibi kapatılmıştı. Üstüne Türk diplomatlar olayları inkar edici konuşmalar yapınca adamlar çileden çıktı.

Ben yaklaşık 46 kişinin ölümüne neden olmuş Asala'yı kınıyorum. Peki sen 1,5 milyon Ermeni'nin öldürülüp göç etmesine neden olan 2. Abdülhamit'i, Talaş Paşa'yı, Enver Paşa'yı, Jön Türkleri, onlara uyup Ermenilere saldıran Türk ve Kürtleri kınıyabiliyor musun?

bana kanıt getir canım hangi bir buçuk milyon????????

osmanlılardan banane başımıza bela oldular ama bu trajedi ermeni çetelerin bölge halkına saldırıp ruslarla işbirliği yapmasından dolayı yaşandı

Sitelerde Paylaş

bana kanıt getir canım hangi bir buçuk milyon????????

osmanlılardan banane başımıza bela oldular ama bu trajedi ermeni çetelerin bölge halkına saldırıp ruslarla işbirliği yapmasından dolayı yaşandı

Sana buraya yüzlerce kanıt koyarım. Ama istediğin kanıt ne? Sana mektuplar göstereceğim sahte diyeceksin. Resimler koyacağım sahte diyeceksin. İnternette araştır bul. İnternete armenian genocide yaz belgeler, resimler hepsi var. Ama sen kabul etmeyeceksin ki zaten?

Evet Ruslar taa İstanbul'a, İzmir'e, Adana'ya, Malatya'ya kadar girmişti değil mi? Oralarda da nasıl olmuşsa Ruslarla işbirliği yapmışlar. Yahu seninle şurada konuşmak zaman kaybı. Ama sen türünün tek örneği değilsin. Türkiye senin gibilerle dolu. O yüzden cevap veriyorum.

Sitelerde Paylaş

Sana buraya yüzlerce kanıt koyarım. Ama istediğin kanıt ne? Sana mektuplar göstereceğim sahte diyeceksin. Resimler koyacağım sahte diyeceksin. İnternette araştır bul. İnternete armenian genocide yaz belgeler, resimler hepsi var. Ama sen kabul etmeyeceksin ki zaten?

Evet Ruslar taa İstanbul'a, İzmir'e, Adana'ya, Malatya'ya kadar girmişti değil mi? Oralarda da nasıl olmuşsa Ruslarla işbirliği yapmışlar. Yahu seninle şurada konuşmak zaman kaybı. Ama sen türünün tek örneği değilsin. Türkiye senin gibilerle dolu. O yüzden cevap veriyorum.

ben sana ilk ermeni başbakanının mektuplarından bahsedince sen ne dedin peki??

en çok midemi bulandıran da ben türküm diyerek hainlik etmeniz.....

ne izmiri be ,git tarih oku gel beynini yıkamışlar senin

tarihinde queenofhearts tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Unholy bu tehcir sırasında...

Evet doğru...

Ermeniler çok acı çekti..

Birçokları öldü...

Her iki taraftanda...

Düşündün mü hiç...

Bunca yıl kardeşce yaşamış

Türkü,Kürdü,Ermenisi...

Niçin birbirini boğazlamaya çalışmış...

Birden kafayı mı yemişler...

Tehcir yaşanmıştır...

Çok acılar çekilmiştir...

Her iki tarafta...

Doğu'da ermeniler tarafından basılan köyler vardır..

Öldürülen bir sürü Müslüman Türk veya Kürt vardır...

Geçenlerde bir haber vardı...

Belki sende okumuşsundur...

Haberin geçtiğini yer...

Erzurum'da.

Linki aşağıda mevcut..

Kuran_ı Kerim diye arapça kitabı parçalamışlar..

http://www.milligazete.com.tr/haber/ermeniler-arapca-kitabi-kuran-diye-kilictan-gecirmis-159541.htm

Bu kadar zalimleşen bireylere karşı

Devlette kendini korumak için çeşitli tedbirler almıştır..

Adına da tehcir denmiştir...

Ama ne diyelim art niyetli kişiler sürekli bunu gündeme getirerek..

Bunlardan bir pay kapma niyetinde...

Onlara birşey anlatma imkanı var mı?

Sanmıyorum...

Ben üniversite yıllarımda Ermenilerle ilgili bir kitap okumuştum...

Orada Ermenilerin nüfusuyla ilgili bilgiler de mevcuttu..

Tehcirden önce...

O rakamlarla 1.5 milyon ermeninin öldürülmesi imkansızdır...

Art niyetli olanlar bunu anlamazlar...

Acılar yaşanmıştır..

İki tarafta yaşamıştır..

Bu soykırım değil...

Savaşın doğal sonuçlarındandır...

İnsan savaş anında kendini kaybedebilir...

Bu olanları o şekilde değerlendiriyorum...

Sitelerde Paylaş

ben sana ilk ermeni başbakanının mektuplarından bahsedince sen ne dedin peki??

en çok midemi bulandıran da ben türküm diyerek hainlik etmeniz.....

ne izmiri be ,git tarih oku gel beynini yıkamışlar senin

Geçen gün bir arkadaş bana bir soru sormuştu, aklıma geldi de. Türkiye dış borçlarını ödemezse, ödemiyorum kardeşim derse ne olur demişti. Kim Türkiye'yi borçlarını ödemek için zorlayabilir, savaş mı açarlar, açarlarsa savaşırız demişti. Ben de ona şunu söyledim. Dünyada her ülke hem hızlı büyümek hem de zaman zaman mecburen oluşan bütçe açıklarını kapatmak için borç alır. Borç almak bütün ülkeler için bir gereklilik. Eğer sen borcunu silersen bir daha borç alamazsın. Kredi notun sıfır olur. Yatırımcıya güven vermek zorundasin ki, düşük faizle borçalanbilesin. Güven vermeyen, borcunu erteleten ülkeler ise yüksek faizle borçlanıyorlar. Uzun vadede büyük zarara uğruyorlar.

İşte seninle aramızdaki fark bu. Sen bana vatan haini diyorsun. Sen borcu silelim diyorsun. Ben ise Türkiye'nin uzun vadedeki geleceğini düşünüyorum. Bu soykırım bu ülkede gerçekleşti ve bunun inkarı Türkiye'ye daha çok şey kaybettiriyor. Ermeniler haklı olarak acılarının tanınmasını istiyorlar. Türklere kızgınlar. Bunu gören ve tarihten haberi olmayan Türkler ise Ermenilere düşman oluyorlar. Sonra ABD, Avrupa tanıyınca onlara düşman oluyorlar. Böyle sürekli kızgınlık, gerginlik. Bütün dünya tanıyacak ileride, bütün dünyaya küsecek miyiz? Şu gerçeği kabul edelim, kendimize saygımızı kazanalım, Türkiye için o zaman umutlu bir gelecek düşleyebiliriz.

Sitelerde Paylaş

Geçen gün bir arkadaş bana bir soru sormuştu, aklıma geldi de. Türkiye dış borçlarını ödemezse, ödemiyorum kardeşim derse ne olur demişti. Kim Türkiye'yi borçlarını ödemek için zorlayabilir, savaş mı açarlar, açarlarsa savaşırız demişti. Ben de ona şunu söyledim. Dünyada her ülke hem hızlı büyümek hem de zaman zaman mecburen oluşan bütçe açıklarını kapatmak için borç alır. Borç almak bütün ülkeler için bir gereklilik. Eğer sen borcunu silersen bir daha borç alamazsın. Kredi notun sıfır olur. Yatırımcıya güven vermek zorundasin ki, düşük faizle borçalanbilesin. Güven vermeyen, borcunu erteleten ülkeler ise yüksek faizle borçlanıyorlar. Uzun vadede büyük zarara uğruyorlar.

İşte seninle aramızdaki fark bu. Sen bana vatan haini diyorsun. Sen borcu silelim diyorsun. Ben ise Türkiye'nin uzun vadedeki geleceğini düşünüyorum. Bu soykırım bu ülkede gerçekleşti ve bunun inkarı Türkiye'ye daha çok şey kaybettiriyor. Ermeniler haklı olarak acılarının tanınmasını istiyorlar. Türklere kızgınlar. Bunu gören ve tarihten haberi olmayan Türkler ise Ermenilere düşman oluyorlar. Sonra ABD, Avrupa tanıyınca onlara düşman oluyorlar. Böyle sürekli kızgınlık, gerginlik. Bütün dünya tanıyacak ileride, bütün dünyaya küsecek miyiz? Şu gerçeği kabul edelim, kendimize saygımızı kazanalım, Türkiye için o zaman umutlu bir gelecek düşleyebiliriz.

çok çocuksun daha

olmayan soykırımı kabul etmek türkiyeyi parçalar

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...