Jump to content

24 Nisan'da Ermenileri Anma

Recommended Posts

Pardon başka ülkelerde mi yaşıyoruz? Doğu anadoluda vergisin ödeyip adam gibi yaşayan,ülkesini seven insan yada ayrı bir Kürdistan devleti istemeyen kürtler o kadar az ki ..

http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/haber.aspx?id=14530654&yazarid=82&tarih=2010-04-26

Batman, Siirt ve Şırnak

BATMAN birinci, Siirt ikinci ve Şırnak üçüncü...

“Acaba neyin sıralaması?” diye merak edeceğinizi tahmin ediyorum.

Kırk yıl düşünseniz aklınıza gelmez.

Efendim bu üç ilimiz, 2009 yılında vergi gelirlerinde en yüksek tahsilat artışı sağlamış olması yönüyle, 81 il arasında ilk üç sırayı paylaşıyorlar.

Birinci Batman'da yüzde 30.32, ikinci Siirt'te yüzde 29.71, üçüncü Şırnak'ta ise yüzde 27.33 vergi geliri yönünden tahsilat artışı olmuş.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 287
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Şu an Türkiye'de Kürdistan devleti için çaba harcayan siyasi bir kürt partisi ve kürt etnik hareketi mi mevcut?

Yok mu ?

tarihinde KerpetenVahsi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Başlığın sahibi olarak söylüyorum. Eğer burada saçmasapan ırkçı muhabbetler yapacaksanız yazmayın. Zaten şu anda pişmanım bazılarınızı ciddiye alıp cevap verdiğime. Forumda tanımıyorum çoğu kişiyi, sonradan kendilerini belli ettiler. Ermeni soykırımı konusunda tartışalım. Yoksa kendi başlığını açın.

ermeni soykirimindan Kürt düsmanligina döndü olay

Müslüman Kürtler bizim kardaslarimizdir.

Kürt hamidiye alaylari adami kalaylar

tarihinde enNazzam tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ermeni soykirimindan Kürt düsmanligina döndü olay

Müslüman Kürtlere bizim kardaslarimizdir.

Kürt hamidiye alaylari adami kalaylar

Al işte,elin şeriatçısı anca sizin adamınız olur zaten.

Sitelerde Paylaş

Şu an Türkiye'de Kürdistan devleti için çaba harcayan siyasi bir kürt partisi ve kürt etnik hareketi mi mevcut?

Bdp denilen parti ne için var? Sen bakma bdp'li milletvekillerin söylediği yalanlara.1 kaç yıl önce özerklik istiyoruz diye yırtınan onlardı.PKK denen terör örgütü neden var? Neden terör estiriyorlar ülkede? Askerlerimizi katlettikleri yetmemiş gibi birde ülkeye her türlü uyuşturucu kaçakçılığı yapanda onlar değilmi.Bunları neden yapıyorlar peki?

Sitelerde Paylaş

Ayrıca başlık sahibi haklı.Konunun içine ettik.Ben şahsım adına kendisinden özür diliyorum.Kürtlerle ilgili bir daha yazmıcam.

Tamam bende yazmıyorum ama başlık sahibi Türk'lere sallamaktan başka birşeyde yapmıyor.Ermeni'lerin adını kötüye çıkarmaktan başka birşey yapmıyor.Türk bile olsa.Ermeni'ler hep katillerini kardeşleri Türk'ler diye bildi.

Sitelerde Paylaş

Verdiğin örnek bence daha kötü oldu. Burada bahsedilen konu 2009 yılındaki artışlardır. Yani 2009 yılına kadar bu üç ilde en azından yüzde 30'a yakın vergi kaçakçılığı olmuş.

Yazıdan

Bu üç ilimiz de “vergi tahsilat oranındaki yükseklik” yönüyle, Türkiye'de ilk üçte yer alıyor.

Sitelerde Paylaş

Verdiğin örnek bence daha kötü oldu. Burada bahsedilen konu 2009 yılındaki artışlardır. Yani 2009 yılına kadar bu üç ilde en azından yüzde 30'a yakın vergi kaçakçılığı olmuş.

Yazıdan

Bu üç ilimiz de “vergi tahsilat oranındaki yükseklik” yönüyle, Türkiye'de ilk üçte yer alıyor.

Hayır ondan değil. Irak'la (ve biraz da Suriye ile) Türkiye'nin ticaret hacmi arttı. Bu yüzden Güneydoğu'nun vergi gelirlerinde artış oldu.

tarihinde Uyecik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben de özür dilemem, 5 nesil önce alakasız bir adamın yaptığı katliamın sorumlusu değilim elbette.

Anmalar ise güzel, bu konularda hassasiyetin artması ileride bu tarz felâketlerin tekrarlanma ihtimâlini düşürür.

tarihinde Astur tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

çok bencilsin :D

Yo hayır,Türk'lere yıkılamaz,aynı katliamlar bizede yapıldı,Osmanlı'yıda Türk'ten saymıyorum,Türk'lerin hali belli osmanlı altında,Hem katliamların doğuda olduğunuda göz önüne alırsak,Ben özür falan dilemem.Ama tabi ki anarım,osmanlının katliamına maruz kalmışlar.Yahudi'leride onlarla anarım,ama benimle alakası yok.Aynı bunun gibi.

tarihinde KerpetenVahsi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yazıdan

Buradaki istatistik daha aydınlatıcı. Olayın Türkle Kürtle alakası yok aslında, Kürt nüfusun yoğun olduğu illerde vergi toplama oranının Türk nüfusun yoğun olduğu illerden daha yüksek olduğu örnekler var. Güneydoğu Anadolu'da vergi tahsilatının çok düşük olduğu iller de var, buralar çok fakir ama tabii, nüfusun çoğu yeşil kartlı falan...

Vergilerin neredeyse yarısı da İstanbul'dan geliyor zaten.

http://www.ogretmenlersitesi.com/haber/1943

Sitelerde Paylaş

Keşke Ermenileri ananlar Ermenilerin katlettiği Anadolu halkınıda ansalardı...

O olmaz işte. O zaman nasıl ilerici aydın olacağız?

Öyle yaparsak ırkçı faşist oluruz. Demokrat olabilmek için önce kendi tarihimizi görmezden gelmemiz veya yalanlamamız lazım.

Mesela Ermeniler Türklerden nefret edermiş, ülkelerinde sabah akşam küfürle anar, dünyayı manipüle etmek için geceli gündüzlü yıllardır çalışırlarmış falan hikaye..

Biz ille de önce Ermeni olacak, özürler dileyeceğiz.

Sen bu modayı bilmiyor musun?

Türkiye yıllaran beri "gelin bütün tarihi tarafsız tarihçilere açalım, incelesinler" der durur ama Ermeniler yanaşmaz.. Nedense...

Hadi katliam falan neyse de, açıkça "soykırım" diyor yalancılar..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...