Jump to content

24 Nisan'da Ermenileri Anma

Recommended Posts

1- Soykırım Türkiye Cumhuriyeti tarafından tanınmalı. Okullarda öğretilmeli.

2- Evleri gasp edilen Ermenilerin çocuklarına ya da Almanya'nın İsrail'e ödediğine benzer şekilde Ermenistan'a tazminat ödenmeli.

3- Eski topraklarına, evlerine dönmek isteyen Ermenilere Türkiye vatandaşlığı verilmeli.

Adaleti sağlayacak durum budur. Ama şu andaki feci duyarsız durumumuzda birincisi bile beni mutlu etmeye yeter.

Sürekli mesnetsiz, kanıtsız, delilsiz iddialar ileri sürüyor ve ipe sapa gelmez taleplerde bulunuyorsunuz. Ortada bir soykırım olduğunun delili nedir? Eğer gerçekten bir soykırım olmuş olsaydı bunu çok daha güçsüz olduğumuz zamanlarda Türkiye aleyhinde kullanmazlar mıydı sanıyorsunuz?

Bugün birçok Ermeni tarihçi bile yaşanan olaylar için "soykırım" gibi ciddi bir terimi kullanmaktan özenle kaçınırken, Türkiye'nin bir açığını yakalamak için bütün eski defterlerin en ücra köşlerini bile kılı kırk yararcasına masya yatıranlar olduğu halde yine de "soykırım" kanıtlanamamışken, Avrupa ve Amerika'daki tarih kurullarında bile türlü siyasi oyunlara karşın ancak birkaç oy farkla kabul ettirilebilmiş bir meseleyi yeterince sorgulamadan ve mantık süzgecinden geçirmeden allayıp pullayıp gerçekle alakası olmayan bir şekle sokuyorsunuz. Tekrar soruyorum size: bakın çok basit bir soru! Eğer iddia edildiği gibi Ermeniler soykırıma uğratılıp topraklarından atılmış olsalardı, bu durumu Lozan'da Türkiye aleyhine koz olarak kullanmazlar mıydı? Bir ilkokul çocuğu saflığıyla aldandığınızı görmeniz için birazcık tarih okuması yapmanız yeterli olacaktır. Olayların yaşandığı dönemde Anadolu savaş yorgunudur, fakirdir, çalkantı içindedir. Halkın hali perişandır. Böyle bir dönemde Ermenilere karşı organize bir kıyımdan söz edebilmek tek kelimeyle safdillilik olur. Rusların ve Fransızların kışkırtmasıyla Ermeni Komiteleri oluşturulmuş ve bunlar Türk yerleşim yerlerinde toplu kıyımlar yapmışlardır. Tümünün belgesi mevcuttur. Ermeniler sadece Türk köylerini, kasabalarını basıp halkı katletmekle de yetinmemiş, Osmanlının parçalanma dönemine girip güç kaybetmesinden ve karışıklıklardan faydalanarak düşmanla birlikte cephede de Türklere karşı kurşun sıkmışlardır. Hainlere dünyanın her yerinde ne yapıldıysa onlara da aynısı yapılmış ve komiteci eylemleri zorla bastırılarak tehcir edilmişlerdir. Dalımı kıranın ormanını yakarım mantığıyla olumsuz ve acı olaylarda yaşanmıştır elbette. Ama bunlara bir soykırım demek için insanın aklını yitirmiş bir deli ya da satılık bir hain olması gerekir.

Çok değil 20 sene önce Güney Afrika'da, Fransız kışkırtmasıyla Hutular 1 milyonun üzerinde Tutsi'yi kadın, çocuk, yaşlı demeden paslı palalarla canlı canlı keserek öldürmüşlerdir. Birleşmiş Milletlerin ancak olaylar durulduktan sonra el koyduğu bu katliamda Fransız dahli kesin olarak kanıtlanmıştır. Fransızlar bunun bedelini ödediler mi? Bunca masum insan koyun gibi boğazlanırken bugün Türkiye'yi Ermeni olayları için suçlayanlar neredeydi? Tersine aynı Fransızlar yıllardır Ermenileri bize karşı kışkırtmak için bu yalanı kaşıyıp durmaktadır.

Avustralya kıtasını işgal edip Aborijinlerin soyunu kurutan İngilizler kime tazminat ödemişlerdir? İngilizlerden bunun için bir talepte bulunulmamıştır. Çünkü bunu yapacak bir Aborijin bırakmamışlardır.

Bunların tümünden de öte, 1915 yılında Türkiye Cumhuriyeti mi vardı kardeşim? Osmanlı'nın pisliklerini temizlemek niçin bize düşsün? T. C., Osmanlı İmparatorlu'nun devamı değildir. Tümüyle farklı ve Osmanlı'ya karşı niteliği tartışılmaz yeni bir kurumdır. Siz tümüyle aklınızı yitirmişsiniz...

tarihinde Mr.Guitar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 287
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Mehmet Ali Birand Ermeni üniversite öğrencileriyle Erivan'da 32. gün özel programını yapmış. Ermeni gençler düşüncelerini dile getiriyorlar.

Ben o gece programın son on dakikasına bakabilmiştim. Hepsini izlemedim, bu gece izlemeyi düşünüyorum.

İzlemek isteyen varsa :

http://www.youtube.com/watch?v=8buCCYHzLmo&feature=related

Part 1 bu. 8 parçadan oluşuyor.

Sitelerde Paylaş

Sarkisyan Türkiye protokolleri imzalamaya hazırlansın biz de imzalarız dedi.

Bu cümleyi ilk duyduğunuzda ilk bakışta ne uyumludur şu Sarkisyan diyenlerimiz olacaktır lakin Sarkisyan'ın söylediği bu cümleyi diplomatik dile çevirirsek Türkiye yan çiziyor yan çizmesin biz de ona uyarız demektir. Yani Türkiye'ye uluslarası siyasette baskı yapıyor. Yakında ABD, Rusya Türkiye'nin başına üşüşecek bu konuda demedi demeyin.

Sitelerde Paylaş

Şimdi sizin bakış açınızla bakmaya çalışıyorum. Bakalım.

- Ermeniler Ruslar ve Fransızlar ile işbirliği yapmışlar ve ilk onlar Türkleri öldürmeye başlamış. (Bu arada Hamidiye ve Adana katliamlarını hafızamızdan silmeyi unutmuyoruz).

- Ermeniler 500 bin Türk öldürmüşler. Ordusu olmayan azınlık bir grup bunu başarmış. Dünyada eşi benzeri olmayan bir yetenek.

- Sonrasında Türkler buna karşılık Ermenileri tehcir etmeye karar veriyor. Amaç güvenlik tehditini ortadan kaldırmak olduğuna göre demek ki kadın, çoluk, çocuk, ihtiyar hepsi Türkleri öldürmüş.

- Ama nedense Ruslar ve Fransızlar ile hiçbir temas kuramamış Orta Anadolu, Karadeniz bölgelerindeki Ermeniler de sürülmüş. Bu ırkçılık değildir bakınız yanlış anlamayın. Ermeni söz konusu oldu mu ırkçılık değildir o. Ermeni zaten haindir.

- Bir bakmışız Ermenilerin yüz yıllardır yaşadıkları topraklarda Ermeni kalmamış.

Bak daha inandırıcı bir hikaye var onu da anlatayım:

Efendim Türklerin İslam önceki inançları da İslam'a çok benziyordu. Türkler savaşmadan, kendileri müslüman oldular.

Off daha zorlayamayacağım beynimi.

Sitelerde Paylaş

Neyi tartışıyonuz Marcos çözüm yöntemini buldu Araratı Ermenistan Devletine tazminat olarak vereceğiz tek şartla Ermeni diasporası Ararata yerleşecek.

--söyledik bu olayı tartışmak fayda getirmez diye kimseyi dinletemedik ---

Ararat bizim, kime veriyorsun:)))

Sitelerde Paylaş

Valla alıcaksın aşağıya sallıcaksın bombaları,sahipleniyor birde.

Biz Türkiye de dogduk,burasi senin babanin tapulu mali degil,Türkiye icin bizde karar veririz.Kimin memleketinden kimi kovuyorsun...

Sitelerde Paylaş

Şimdi sizin bakış açınızla bakmaya çalışıyorum. Bakalım.

- Ermeniler Ruslar ve Fransızlar ile işbirliği yapmışlar ve ilk onlar Türkleri öldürmeye başlamış. (Bu arada Hamidiye ve Adana katliamlarını hafızamızdan silmeyi unutmuyoruz).

- Ermeniler 500 bin Türk öldürmüşler. Ordusu olmayan azınlık bir grup bunu başarmış. Dünyada eşi benzeri olmayan bir yetenek.

- Sonrasında Türkler buna karşılık Ermenileri tehcir etmeye karar veriyor. Amaç güvenlik tehditini ortadan kaldırmak olduğuna göre demek ki kadın, çoluk, çocuk, ihtiyar hepsi Türkleri öldürmüş.

- Ama nedense Ruslar ve Fransızlar ile hiçbir temas kuramamış Orta Anadolu, Karadeniz bölgelerindeki Ermeniler de sürülmüş. Bu ırkçılık değildir bakınız yanlış anlamayın. Ermeni söz konusu oldu mu ırkçılık değildir o. Ermeni zaten haindir.

- Bir bakmışız Ermenilerin yüz yıllardır yaşadıkları topraklarda Ermeni kalmamış.

Bak daha inandırıcı bir hikaye var onu da anlatayım:

Efendim Türklerin İslam önceki inançları da İslam'a çok benziyordu. Türkler savaşmadan, kendileri müslüman oldular.

Off daha zorlayamayacağım beynimi.

zorlama faydasi yok ))))

ordu olmadan katliyam olmasmi diyorsun,Tarih kitaplarini bir daha oku simdiye kadar hic okudugunu zanetmiyorum ama

-ermeniler 1826 yilinda ruslarla birlikte iraniliari katletmisler

1828 ruslarla birlikte Osmanliya saldirmisler buda sana kapak olsun

-Islama direnen Türkler hazar Türkleridir ve hazarlar Müslüman olmadilar yahudi oldular

751 Talas savasinda Yagma Cigil ve Karluk Türkleri arablarla birlik olup cinlileri maglüp etiler ve hizli bir sekilde Müslüman oldular.

ermenileri ruslarla birlikte kaukasyadaki Müslüman katliyamlari var onlarida bir arastir.

madem Türksün irkdaslaria yapilan katliyamlarin hesabini sor ilk önce sonra ermeni mermeni de onlarin sana ihtiyaci yok arkalarinda hacli bati var

Sitelerde Paylaş

Burada da Ermeni bayrağı yaktılar. İki tarafta da nefret dolu bir sürü insan var. İkisi de hatalılar. İnsanlık bu hastalıklardan umarım bir gün kurtulur.

neden yaktılar ve ne zaman??

ortalığı kışkırtmak için hepimiz ermeniyiz sloganları atıldığı içindir belki...

Sitelerde Paylaş

Merak etme senin gibi insanlar cogunlukta bu ulkede. Benim gibiler %1 bile etmez. Ayrica kendi olumlerini anan insanlara irkci, fasist dendigini hic duymadim. Boyle safsatalar ile savunma yapmayin. Ama sen olulerini anarken kahrolsun Kurtler diyorsan orasini bilemem.

Ermeniler Turklerden nefret eder evet. Sen adamlarin evini barkini gasp et, goc ettir, oldur, Anadolu'da butun varliklarina son ver. Sonra da inkar et. Ustune varlik vergileri ile perisan et. Turkleri mi seveceklerdi?

Tarafsiz tarihciler zaten soykirim diyor butun dunyada. Osmanli ve Turkiye elbette soykirim belgesi tutacak degildi. O yuzden kendine guvenle arastiralim diyor. Kendi arsvini. Ama Alman, Fransiz, Amerikan, her turlu arsivi arastiran biliyor orada soykirim oldugunu.

sen çocukken menejit mi geçirdin canım??

sana defalarca bu araştırma teklifini elinin tersiyle itenin ermeni tarafı olduğu söylendi

bırak şimdi ben türküm ayaklarını bu yalandan midem kalkıyor

Sitelerde Paylaş

Böyle soykırım olmaz. Böyle buyurdu zerdüşt.

Ben yukarıda da söyledim. Bu ülkede birilerini göçe zorlamak, onların evlerini, mallarını gaspetmek çok doğal, kabul edilebilir bir şey olarak görülüyor. Düşünsenize hayatınız boyunca çalışmışsınız, çabalamışsınız. Bir aile kurmuşsunuz. Bir eviniz olmuş. Çevreniz, dostlarınız var. Birileri sizi zorla evinizden alıp çöllere yolluyor. Çok doğal bir şey ya. Kadın, çoluk, çocuk göndeririz. Şu ülkeden 2 milyona yakın Ermeni kaybolmuş. Ne olacak canım? Gönderilirler işte.

Hayır anlamadığım nokta şu. Bu Osmanlı sevgisi neden? Bir ateist neden Osmanlı'ya bağlıdır bu kadar. Osmanlı Türk halkını zerre düşünmeyen, saltanatını ve şanını korumaya çalışan bir iktidardı. Sarıkamış'ta Türklere de yaptıkları ortada. Türk halkını nasıl kendi saltanatına ortak olmasın diye siyasetten ve ekonomiden uzak tuttuğu ortada. 1. Dünya Savaşı'na Osmanlı topraklarını korumak için mi girdi? Hayır. Balkanları tekrar alabilmek için girdi. Açgözlülüğü yüzünden girdi. Britanya, Fransa, Rusya Osmanlı'ya savaş ilan etmediği halde Osmanlı kendisi Almanlarla anlaşıp savaş ilen etti. O açgözlülüğü için de Türkleri ölüme yolladı.

Ama ateist Türkler bile Osmanlı ile övünmeyi, böbürlenmeyi severler. O yüzden Osmanlı'ya toz konduramazlar. Halbuki Türkler de Osmanlı'nın kurbanıdır. Şu benliğimizden Osmanlı kimliğini bir atabilsek, herşeyi çok daha net görürüz.

pardon sorduğum soru gereksizmiş!!!

böyle bir komiklik var mı bir milyondan 2 milyona çıkardı hemen ermeni nüfusunu :D

osmanlı bizim umrumuzda bile değil fakat ermeniler yunanlar hala anadoluda gözü olan milletlerdir ve diaspora da bunun için uğraşmaktadır

ama kime anlatıyorum ki

Sitelerde Paylaş

pardon sorduğum soru gereksizmiş!!!

böyle bir komiklik var mı bir milyondan 2 milyona çıkardı hemen ermeni nüfusunu

osmanlı bizim umrumuzda bile değil fakat ermeniler yunanlar hala anadoluda gözü olan milletlerdir ve diaspora da bunun için uğraşmaktadır

ama kime anlatıyorum ki

Melek burda yunanlilarla konusuyorum,diyorlar Izmir i,Istanbul u versinler yeter.Ermenilerde Van la,Agri yi istiyorlar.Ben verdim,sen ne diyorsun:)))

Sitelerde Paylaş

Biz Türkiye de dogduk,burasi senin babanin tapulu mali degil,Türkiye icin bizde karar veririz.Kimin memleketinden kimi kovuyorsun...

işte biz de bunu demek istiyoruz kedicik sizin olay kürdistanı geçti ^_^

yukardaki yazını okudum kedi ve dedim ki kedi tanrılar ülkeyi yönetirse işimiz allaha kalır :D

tarihinde queenofhearts tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

işte biz de bunu demek istiyoruz kedicik sizin olay kürdistanı geçti

yukardaki yazını okudum kedi ve dedim ki kedi tanrılar ülkeyi yönetirse işimiz allaha kalır

Antalya yi Italyanlara verecektim ama araplara satmissiz..:))))

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...