Jump to content

24 Nisan'da Ermenileri Anma

Recommended Posts

Bu başlıkta bazı arkadaşları görüyorum şöyle diyorlar :

Aman efendim bu Osmanlı'nın meselesidir, Türk veya Türkiye meselesi değildir bizi ilgilendirmez kabul edelim soykırımı gitsin.

Bunu diyenler şunu es geçiyorlar.

Ermeni soykırımı mevzusu önceden 1914-1918 ile sınırlıydı.

Şimdi bu tarih 1914-1923 olarak sunuldu?

Bu ne demek?

Neden bu tarihi 1923'e kadar getirdiler. Aklınızda soru işaretleri çakmıyor mu hiç?

1923 Türkiye'nin de içinde bulunduğu ve içinde Atatürk'ün de dahil olduğu tarihtir. Yani bu tarihleri dünyaya sunan Ermeni diasporası soykırımından sade Osmanlı'yı değil, Türkiye'yi de sorumlu tutuyorlar.

Bu mevzuyu böyle bilesiniz.

Devam edecek...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 287
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

ASALA, 1915 olaylarının 95. ve örgütün 35. kuruluş yıldönümü nedeniyle bir bildiri yayımladı. Örgüt Ermenilere ait olduğunu iddia ettiği toprakların kurtarılması gerektiği duyurdu. 1915 olaylarının yıldönümü nedeniyle bildiri yayımlayan ASALA Türkiye’nin önünde sonunda dağılacağını iddia etti. Örgüt, “Güçlü saldırılarımız karşısında Türkiye devleti paniğe kapıldı ve Ermenileri gözardı etme politikasını tekrar şekillendirmek zorunda kaldı” ifadesini kullandı.

‘Türkiye’nin doğusunun Ermeni halkının bin yıllık yurdu’ olduğunu iddia eden ASALA, ‘bu toprakların kazanılması ve ‘soykırımın’ tanınması için mücadeleye devam edilmesi’ çağrısında bulundu. Bildiride, Erivan yönetiminin diasporayla uyumlu siyaset oluşturması da talep edildi. Örgüt Türkiye’nin önünde sonunda dağılacağı iddia etti.Örgüt bildirisinde özetle şu ifadeler yer aldı: “Batı Ermenistan’ın kurtarılmasına yönelik mücadele 35 yıl önce somut faaliyet aşamasına geçti.

Bu haber gerçek mi?

Gerçese bu ne utanmazlık böyle.

Asala'ya Türkiye-Ermenistan ilişkilerinde düşen bir görev vardır o da sadece susmaktır hiç değilse susmak terbiyesini göstermek.

Teşekkür marcos kardeş haber için.

Sitelerde Paylaş

Bu haber gerçek mi?

Asala'ya Türkiye-Ermenistan ilişkilerinde düşen bir görev vardır o da sadece susmaktır hiç değilse susmak terbiyesini göstermek.

Bu haber pekçok yayın organına düşmüş durumda.Yani gerçek.ASALA'nın tekrar gündeme gelebileceği uzun zamandır tartışılıyordu yıllar önce liberaller kardeşlerimizin çok sevdiği kapitalizmin güler yüzü Bill Clinton ASALA' nın BD de tutuklu lideri ile görüşmüş ve kendisinden kahraman diye bahsetmişti.Bu ucube örgüt her ana yeryüzüne çıkabilir anlayacağın.O zaman kınalar bizden.

Sitelerde Paylaş

Bu haber gerçek mi?

ubholy gibi gerizekalı hainler eminim mutlu olmuştur bu habere..

Sitelerde Paylaş

ubholy gibi gerizekalı hainler eminim mutlu olmuştur bu habere..

Bu yafta merakınıza bayılıyorum. Sizin gibi düşünmeyenlere hemen yapıştırın yaftayı, hain, kripto-Ermeni/kripto-Yahudi vs. Fikren aciz olanların klasik alışkanlıkları.

Unholy'nin senden daha zeki olduğuna da kalıbımı basarım. Üslubu ve kalitesi konusunda da yine fersah fersah ilerinde.

Sitelerde Paylaş

Birinci dünya savaşı sonrasında işgal kuvvetleri Ermeni soykırımı sorumlusu olduğunu iddia ettikleri 145 devlet adamı, politikacı ve askeri tutuklayıp yargılamak amacıyla Malta'ya sürgüne gönderdiler. Tüm Osmanlı arşivleri ellerinde olan İngilizler, yıllarca uğraşmalarına rağmen kanıt bulamadıklarından bütün Malta sürgünlerini serbest bıraktı...

Ermeni katliamı iddialarına kanıt olacak hiç bir somut belge yoktur. Zaten olsa çarşaf çarşaf her yerde sergilerler, durmaksızın Türkiye'nin gözüne sokarlar. Ama yok... Ne kadar doğrudur bilinmez ama sadece Talat Paşa'nın not defterinde katliama yönelik el yazısıyla bulunmuş bir not olduğu söylentisi var.

Peki belge yoksa, iddialar sadece koca bir yalan mı?

Neyin yalan olduğunu bilemeyiz ama, tehcir zamanında epeyce insanın öldüğü gerçeği önümüzde duruyor.

Yedi düvele savaş açmış Osmanlı'nın bir bölüm tebası ayaklanmış, durumu fırsat bilmiş ve Osmanlı'yı zor durumda bırakmışsa, savaş sırasındaki bu durumun da bir bedeli olacağı aşikardır. Hangi ülke olursa olsun, bir başka ülkeyle savaştayken durumu fırsat belleyen ve içeride isyan edenlere sevgi dolu olmaz. İkinci dünya savaşı sırasında Japonya ile savaşa giren ABD'nin yaklaşık 400-450 bin Japon kökenli vatandaşını esir kamplarında topladığını, savaş sonuna kadar esir muamelesi yaptığını hatırlayın...

Konuya benden bu kadar katkı...

Sitelerde Paylaş

Bu yafta merakınıza bayılıyorum. Sizin gibi düşünmeyenlere hemen yapıştırın yaftayı, hain, kripto-Ermeni/kripto-Yahudi vs. Fikren aciz olanların klasik alışkanlıkları.

Unholy'nin senden daha zeki olduğuna da kalıbımı basarım. Üslubu ve kalitesi konusunda da yine fersah fersah ilerinde.

ben bu kadar yüzsüzlük görmedim :D

yesinler senin kaliteni 24 saat dedikodu başındasın

sen atılınca onur mücadelesi, başkası atılınca soytarılık olur

bana bulaşmak seni mutlu ediyor anlıyorum ama yapma liboşlara alerjim var

:D

olmayan tepkine kanıt istemen de ayrı bir olay zaten

bir başlıkta yabancı forumdan örnek getiriyorum atatürkle ilgili yorumlara, sen gelip başkası da sözde atayı yermiş bak demeye getiriyorsun

öffff yeterr

pabucumun liberali..

liboş proflardan dinleye dinleye kafayı yemişsiniz iyi zehirliyor sizi o prof bozuntuları

tarihinde queenofhearts tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...