Jump to content

MÜSLÜMAN KADINLAR BUNLARI NASIL SİNDİRİYORLAR?

Recommended Posts

Bergüzar Abla diana üzerinden yaptığın örnekleme yanlış.Biraz magazinel olacak ama fikrimi belirtmek isterim.

Prens Charles Lady diana'dan öncede yaşça kendisinden bir hayli büyük olan Camilla Parker'la beraberdi.Fakat Camilla lady soyundan gelmediği için ve yaşçada prensten büyük olduğu için kraliyet tarafından hiçbir zaman onaylanmadı.

Sandığının aksine Diana,lady soyundan gelen bir kızdı.Kraliyet Prens için Diana'yı çok uygun buldu..Prens istemeyerek de olsa bu evliliğe razı geldi.

Ben Diana'nın bir tv röportajında dinledim bunları..Evlendiğimiz ilk gece de dahil eşim bayan camilla ile beraberdi,onu unutamadı,ondan vazgeçemedi dedi.

Lady diana'nın bütün aykırıklıkları ve hırçınlıkları hep bu yüzden olmuş.Tabii mutsuzluğu da..O'na yapılan haksızlık,bir ingiliz prensesi olduğu için attığı her adımın haber değeri taşıması yüzünden.

Dodi El fayed ile beraber geçirdiği kazanın da komplo olduğunu düşünmüyorum.Arabayı kullananda fazlasıyla alkollü çıkmış.Belki paparazzilere görüntü vermemek adına arabayı çok hızlı bir şekilde kullanması bu faciyaya sebep olmuş olabilir..Çok üzücü.Ben de cok üzülmüştüm.

Ama charles uzun yıllar geçtikten sonra camilla ile evlenebildi.Bazen aşka saygı duyasım geliyor :)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 235
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bergüzar Abla diana üzerinden yaptığın örnekleme yanlış.Biraz magazinel olacak ama fikrimi belirtmek isterim.

Prens Charles Lady diana'dan öncede yaşça kendisinden bir hayli büyük olan Camilla Parker'la beraberdi.Fakat Camilla lady soyundan gelmediği için ve yaşçada prensten büyük olduğu için kraliyet tarafından hiçbir zaman onaylanmadı.

Sandığının aksine Diana,lady soyundan gelen bir kızdı.Kraliyet Prens için Diana'yı çok uygun buldu..Prens istemeyerek de olsa bu evliliğe razı geldi.

Ben Diana'nın bir tv röportajında dinledim bunları..Evlendiğimiz ilk gece de dahil eşim bayan camilla ile beraberdi,onu unutamadı,ondan vazgeçemedi dedi.

Lady diana'nın bütün aykırıklıkları ve hırçınlıkları hep bu yüzden olmuş.Tabii mutsuzluğu da..O'na yapılan haksızlık,bir ingiliz prensesi olduğu için attığı her adımın haber değeri taşıması yüzünden.

Dodi El fayed ile beraber geçirdiği kazanın da komplo olduğunu düşünmüyorum.Arabayı kullananda fazlasıyla alkollü çıkmış.Belki paparazzilere görüntü vermemek adına arabayı çok hızlı bir şekilde kullanması bu faciyaya sebep olmuş olabilir..Çok üzücü.Ben de cok üzülmüştüm.

Ama charles uzun yıllar geçtikten sonra camilla ile evlenebildi.Bazen aşka saygı duyasım geliyor :)

Zensenim,

Bunları yazman sümüklü prensi ve ingiliz kraliyet ailesini haklı çıkarmazki. Ben burda Dianayı savunmadım, bildiğim kadarıyla bir kadına yapılan zulüme dem vurdum.

Tamam Diana ile ilgili yanlış biliyormuşum der söylediklerimi geri alabilirim.

Ama bu yine kraliyet ailesinin başka bir kadına yani prensin aşık olduğu kadına yaptığı haksızlığı bertaraf edebilir mi?

Aşka saygı duymak lazım elbet ama önce saygıyı insan hakkına duymak gerek değil mi?

Selam ederim.

Sitelerde Paylaş

Aşka saygı duymak lazımmış!

Peh!

Dörde bölünüş bir aşka saygı ha.

On dörde hatta altmış dörde bölünebilecek bir aşka saygı duymak ancak sizin gibi müslümanlara yakışır.

Boş boş konuşanlara yani...

Lepistes balıkları gibi daracık akvaryumunuzda yüzersiniz ancak.

Müslüman kadınlar.

tarihinde Mr.Guitar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Aşka saygı duymak lazımmış!

Peh!

Dörde bölünüş bir aşka saygı ha.

On dörde hatta altmış dörde bölünebilecek bir aşka saygı duymak ancak sizin gibi müslümanlara yakışır.

Boş boş konuşanlara yani...

Lepistes balıkları gibi daracık akvaryumunuzda yüzersiniz ancak.

Müslüman kadınlar.

Siz hiçbir şeye saygı duymak zorunda değilsiniz tabi :)

Boşverin bizim gibi boş konuşanları siz dolu dolu konuşmaya devam edin..Peh!!!

Sitelerde Paylaş

Konu dışı olacak ama bazı iletileri okudukça gavur ve hatta ludwigi bağrıma basasım, hacı abinin ellerinden öpesim geliyor. Sırf evde nasılsa burda da öyle oldukları için. Yani samimiyetlerinden.

En büyük ......... maskeli yaşamaktır.

Yaşasın maskesiz hayat. :D

Selam ederim.

Sitelerde Paylaş

Zensen yanlış hatırlamıyorsan Diana soylu Değil.Halktan olduğu için sempati topluyordu.

Eminmisin yazdıklarından çünkü yukarda yazdığın iki şey birbiriyle çelişkili...

Sitelerde Paylaş

Siz hiçbir şeye saygı duymak zorunda değilsiniz tabi :)

Boşverin bizim gibi boş konuşanları siz dolu dolu konuşmaya devam edin..Peh!!!

Sizin kutsal kitabınızda da bu konuda böyle buyrulmuş olsa mesele yok.

O halde size hiç yazmazdım bile. Bana ne kimin kendi içinde ne yaşadığından.

Ama gerçek bu değil.

Tatlı su müslümanlarına bunu anlatmak zor tabii.

Gerçi dayakla terbiye edilmeyi inanç sayanlarla bunu tartışmanın anlamı yok...

Ne bileyim belki de mazoşistsiniz...

Belli mi olur müslüman kadını işi...

Sitelerde Paylaş

Zensen yanlış hatırlamıyorsan Diana soylu Değil.Halktan olduğu için sempati topluyordu.

Ben emin olmadığım bir şey hakkında yazmam tate..Diana,lady soyundan gelen bir ingiliz.

Zaten kraliyet lady soyundan olmayan bir kızı kabul etmiyor.Bu mümkün değil.BBC'de izlediğim diana ile yapılan bir röportaj üzerine yazıyorum bunları..Yaşadığı herşeyi anlatmıştı o röportajda..Hatta camilla'nın kendisinden daha çirkin ve yaşlı olmasına rağmen charles'ın neden bu kadından vazgeçemediğini bir türlü anlayamamış.Ve birgün camilla'yı arayıp onunla görüşmek istemiş.Beraber yemeğe çıkmışlar.Çok ilginç diana o yemekten sonra camilla'nın dünyanın en güzel kadını olduğunu düşünmüş.Kendi ağzından bu ifadeler :)

Yazdıklarımı niye anlamadın?Lady soyundan gelmeyen Camilla parker Bowles.Üstelik yaş olarak prensten bir hayli büyük.

tarihinde zensen tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sizin kutsal kitabınızda da bu konuda böyle buyrulmuş olsa mesele yok.

O halde size hiç yazmazdım bile. Bana ne kimin kendi içinde ne yaşadığından.

Ama gerçek bu değil.

Tatlı su müslümanlarına bunu anlatmak zor tabii.

Gerçi dayakla terbiye edilmeyi inanç sayanlarla bunu tartışmanın anlamı yok...

Ne bileyim belki de mazoşistsiniz...

Belli mi olur müslüman kadını işi...

Mr guitar..gali yeter

Çok örnek aldığınız batı dünyası kutsal metinleri 2000 yıl öncesi şekliyle yorumlamaz.

Senin eleştirdiğin bizler de 1500 yıl önceki gibi yorumlamıyoruz.

Kuranı 1500 sene önceki şekliyle yorumlayan mollalarlamı mücadele edelim yoksa sizlerlemi anlamadık..

Şanssızlığımız batı'da sizin gibi yorumcular yok..herşeyin arabeski bizim toplumlara özgü..

Hadi Allah yolunu açık etsin..

Sitelerde Paylaş

Mr guitar..gali yeter

Çok örnek aldığınız batı dünyası kutsal metinleri 2000 yıl öncesi şekliyle yorumlamaz.

Senin eleştirdiğin bizler de 1500 yıl önceki gibi yorumlamıyoruz.

Kuranı 1500 sene önceki şekliyle yorumlayan mollalarlamı mücadele edelim yoksa sizlerlemi anlamadık..

Şanssızlığımız batı'da sizin gibi yorumcular yok..herşeyin arabeski bizim toplumlara özgü..

Hadi Allah yolunu açık etsin..

Haydi oradan!

Kıytırıkçı müslüman!

Zaten dürüst bir müslümana rasgeldiğim an kurban keseceğim.

Farklı yorumluyormuş da bilmem neymiş de...

Sen bir kere dayak yemeyi kabullenmiş bir mahluksun.

Seni muhatap alan da kabahat...

Sitelerde Paylaş

Haydi oradan!

Kıytırıkçı müslüman!

Zaten dürüst bir müslümana rasgeldiğim an kurban keseceğim.

Farklı yorumluyormuş da bilmem neymiş de...

Sen bir kere dayak yemeyi kabullenmiş bir mahluksun.

Seni muhatap alan da kabahat...

Tabii çok tanırsın beni :)

şu 5.sınıf eleştirileri de bırakın artık.Fazla yavan..ilkel aklaksız din islam..

Aç biraz batı modernleşmesini oku..dini metinlerin ne şekilde ve ne zaman yorumlandığını falan öğren..

bilmemek ayıp değil..bir bilene denk gelince ağlamazsın en azından..

yeter!

Sitelerde Paylaş

Tabii çok tanırsın beni :)

şu 5.sınıf eleştirileri de bırakın artık.Fazla yavan..ilkel aklaksız din islam..

Aç biraz batı modernleşmesini oku..dini metinlerin ne şekilde ve ne zaman yorumlandığını falan öğren..

bilmemek ayıp değil..bir bilene denk gelince ağlamazsın en azından..

yeter!

Ağlamakmış :lol:

Seni karşıma almış konuşuyorum ben de... Dürüst müslüman olur mu ey MrGuitar. Sen ne zaman akıllanacaksın ey deli gitar...

Dövülmeyi kendine yediren bir yaratığı insan sanmakla başından yanıldığımı kabul ediyorum.

Evet hata bendedir.

Sitelerde Paylaş

Ağlamakmış :lol:

Seni karşıma almış konuşuyorum ben de... Dürüst müslüman olur mu ey MrGuitar. Sen ne zaman akıllanacaksın ey deli gitar...

Dövülmeyi kendine yediren bir yaratığı insan sanmakla başından yanıldığımı kabul ediyorum.

Evet hata bendedir.

Mutluluğun daim olsun kardeşim..hep böyle kal :D

Sitelerde Paylaş

Mutluluğun daim olsun kardeşim..hep böyle kal :D

Tipik bir müslümansın.

Yalan söyler, bilmeden konuşur ve hepsinin üstüne pişkince gülebilirsin.

Ama hem kadın hem müslüman olunca zavallılığınız daha da artıyor.

Çünkü bunlara bir de mazoşistlik ve onursuzluk da ekleniyor.

Bir insan kendisini dayağa layık gören bir dine inanabilecek kadar kendi özonurundan vazgeçebiliyorsa ondan doğacak çocuk neler yapmaz...

Sitelerde Paylaş

Tipik bir müslümansın.

Yalan söyler, bilmeden konuşur ve hepsinin üstüne pişkince gülebilirsin.

Ama hem kadın hem müslüman olunca zavallılığınız daha da artıyor.

Çünkü bunlara bir de mazoşistlik ve onursuzluk da ekleniyor.

Bir insan kendisini dayağa layık gören bir dine inanabilecek kadar kendi özonurundan vazgeçebiliyorsa ondan doğacak çocuk neler yapmaz...

Mr guitar ben hiç sevmiyorum mahalle ağızlarını..hep duyuyoruz bunları,senden çok var..rica ediyorum beni görmezden gel..hani bu sapık dine inanan biri olarak beni muhattap alman bile hataymış ya alma işte muhattap..Bilakis mutlu olurum.

Sitelerde Paylaş

Mr guitar ben hiç sevmiyorum mahalle ağızlarını..hep duyuyoruz bunları,senden çok var..rica ediyorum beni görmezden gel..hani bu sapık dine inanan biri olarak beni muhattap alman bile hataymış ya alma işte muhattap..Bilakis mutlu olurum.

O kadar yalan söyle, gerçekler yüzüne çarpılınca kıvırt, kendi ayetlerini, kendi onursuzluğunu, dayağa razı olmuşluğunu gizle sonra da kalk beni mahalle ağzıyla konuşmakla itham et.

Boşuna mı dedim tipik bir müslümansın diye.

Bunları yapan insanlardan herşey beklenir...

Sitelerde Paylaş

Zensenim,

Bunları yazman sümüklü prensi ve ingiliz kraliyet ailesini haklı çıkarmazki. Ben burda Dianayı savunmadım, bildiğim kadarıyla bir kadına yapılan zulüme dem vurdum.

Tamam Diana ile ilgili yanlış biliyormuşum der söylediklerimi geri alabilirim.

Ama bu yine kraliyet ailesinin başka bir kadına yani prensin aşık olduğu kadına yaptığı haksızlığı bertaraf edebilir mi?

Aşka saygı duymak lazım elbet ama önce saygıyı insan hakkına duymak gerek değil mi?

Selam ederim.

Kaçırdığın şey burada zulüm edilen sadece Diana değil Prens Charls tır aynı zamanda. Kraliyet kuralları yüzünden sevdiği kadınla evlenenmemiş ama hiç haz etmediği biriyle evlenmek zorunda bırakılmıştır. İlaveten evlilik süreci içerisinde Diana'da eşini bir çok kez aldatmıştır. Hatta büyük oğullarının Charls'tan olduğu bile şaibelidir. Diana'nın ölümü üzerinde şaibeler varsada kanıtlanabilmiş bişey yoktur, o yüzden kesin bir kanıt gibi kullanılamaz

Sitelerde Paylaş

Diana asil denilen bir aileden geliyordu, oldukça varlıklıydı da

Sitelerde Paylaş

O kadar yalan söyle, gerçekler yüzüne çarpılınca kıvırt, kendi ayetlerini, kendi onursuzluğunu, dayağa razı olmuşluğunu gizle sonra da kalk beni mahalle ağzıyla konuşmakla itham et.

Boşuna mı dedim tipik bir müslümansın diye.

Bunları yapan insanlardan herşey beklenir...

evet batı modernleşmesi ve kutsal metinlerin yorumlanışı nasıl olmuş diye sordum ve sen bana "kıvırtkan cevaplar"verdin dedin..demekki yokmuş böyle bişey bizler boşuna okumuşuz..ya da bilenler yanlış biliyormuş.

senin engin bilgin karşısında söyleyecek söz bulamadım zaar..bu da son mesajım sana..

şimdi git hayber kalesinin fethini oku..çok malzeme çıkar..bye

Sitelerde Paylaş

evet batı modernleşmesi ve kutsal metinlerin yorumlanışı nasıl olmuş diye sordum ve sen bana "kıvırtkan cevaplar"verdin dedin..demekki yokmuş böyle bişey bizler boşuna okumuşuz..ya da bilenler yanlış biliyormuş.

senin engin bilgin karşısında söyleyecek söz bulamadım zaar..bu da son mesajım sana..

şimdi git hayber kalesinin fethini oku..çok malzeme çıkar..bye

Ayet mi yorumlayacaksın.

Al bakalım yorumla nasıl yorumluyorsan. İzin verirsen birlikte yorumlayalım var mısın?

Yoksun tabii. Hemen kaçıp sıvışırsın. Yukarıda yazdıklarından belli zaten...

Örneğin bak burada İslam'ın eşitlikçi cinsel ahlakına temel olan bir ibare var:

"nisa 34 - "erkekler, kadın üzerine idareci ve hakimdirler. "

Burada da kadının ne kadar onurlu bir varlık olduğu yazılı. Bak ne diyor:

Bakara 223 - "kadınlarınız, sizin için bir tarladır. "

Bak burada da kadınlarınızı eliniz üstünde taşıyın diyor:

"İyi kadınlar, gönülden boyun eğenler ve Allah'ın korunmasını emrettiğini, kocasının bulunmadığı zaman da koruyanlardır. Serkeşlik etmelerinden endişelendiğiniz kadınlara öğüt verin, yataklarında onları yalnız bırakın, nihayet dövün."

Bu mükemmel çağdaş anlayışı takdir etmeyip hala İslam kadını hakir görür diyen deliler var haklısın.

:D

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...