Jump to content

MÜSLÜMAN KADINLAR BUNLARI NASIL SİNDİRİYORLAR?

Recommended Posts

Çok haklısınız(!) yahu. örtünmemeliler dimi. altına şort üstüne ince tişört hayat budur.hadi alışverişe hadi disko bar. vay anam vay. hadi şunla çıkalım hadi şunla yatalım. hayat bumu arkadaşlar bumu yani.Ne yapsın yani don kilot gezip erkeklerin şehvet duygularıylamı oynasınlar.yoksa güzelce örtünüp gözlerden ırak bir şekilde hayatlarınımı sürdürsünler??????

Sitelerde Paylaş
  • İleti 235
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Çok haklısınız(!) yahu. örtünmemeliler dimi. altına şort üstüne ince tişört hayat budur.hadi alışverişe hadi disko bar. vay anam vay. hadi şunla çıkalım hadi şunla yatalım. hayat bumu arkadaşlar bumu yani.Ne yapsın yani don kilot gezip erkeklerin şehvet duygularıylamı oynasınlar.yoksa güzelce örtünüp gözlerden ırak bir şekilde hayatlarınımı sürdürsünler??????

amadd ne kadar yüzeysel eleştiriler bunlar böyle..

Ben de müslüman bir bayanım.Güzelce örtünüp(ne demekse),gözlerden ırak ruhlar aleminde mi yaşamam gerekiyor?

İnsan kendini ve yaşadığı çevreyi bildikten sonra ne giyeceğini gayet iyi bilir.Çok çirkin şeyler yazmışsın.

Dünyadan bihaber yaşama!Sanki örtünen kesimin hepsi imani bir yaşam seçmiş!

Sitelerde Paylaş

Senin gibileri gördükçe insanlığından utanır insan.Saçı açık insan görünce aklına hemen bunlar geliyor dimi.Onunla bunula gezen,şunla bunla yatan,don kilot gezen.Ne biçim yaratıklarısnız siz ya.Acıyorum sadece.

Sitelerde Paylaş

amadd ne kadar yüzeysel eleştiriler bunlar böyle..

Ben de müslüman bir bayanım.Güzelce örtünüp(ne demekse),gözlerden ırak ruhlar aleminde mi yaşamam gerekiyor?

İnsan kendini ve yaşadığı çevreyi bildikten sonra ne giyeceğini gayet iyi bilir.Çok çirkin şeyler yazmışsın.

Dünyadan bihaber yaşama!Sanki örtünen kesimin hepsi imani bir yaşam seçmiş!

Zensen yanılıyorsun.Türkiye gibi bir yerde bile(müslüman olmasına rağmen) kadın milletinin dışarı nasıl çıktığını görüyoruz.Sonucuda belli yani.Her gün yeni bir tecavüz haberi.Bunun nedeni kadınların nefs-i emmarelerini yenememeleri.

Süslenip püslenip açılıp saçılıp dışarı çıkmak onlara bir içgüdü gibi geliyor.Sonra sonuçlarına kendileri katlanıyor.

Gözlerden ırak erken kastettiğim şey örtününce erkeklerin o kirli bakışlarından arınmış oluyorlar.

Örtünüpte imanı yaşamayan bir kesim söylermisin lütfen ?

Sitelerde Paylaş

Zensen yanılıyorsun.Türkiye gibi bir yerde bile(müslüman olmasına rağmen) kadın milletinin dışarı nasıl çıktığını görüyoruz.Sonucuda belli yani.Her gün yeni bir tecavüz haberi.Bunun nedeni kadınların nefs-i emmarelerini yenememeleri.

Süslenip püslenip açılıp saçılıp dışarı çıkmak onlara bir içgüdü gibi geliyor.Sonra sonuçlarına kendileri katlanıyor.

Gözlerden ırak erken kastettiğim şey örtününce erkeklerin o kirli bakışlarından arınmış oluyorlar.

Siktir lan ne utanmaz bi adamsın sen.Bide yavşak yavşak suçu kadına atıyorsun.Biraz utanır insan be.Sapık ruhlu herif! Sen kendi nefsine hakim olama sonra kadın öyle giyindi bende dayanamadım.İnsan değilsiniz ulan siz.Sizleri ne kadar tımar etsende fayda etmez.

Sitelerde Paylaş

Of bunlar nasıl düşünceler böyle!? Ne demek güzelce örtünüp gözlerden ırak yaşasınlar? Ama suç sizde değil kutsal kitabınız kadını erkeğin malı olarak gördüğü için suçu sizde aramamalıyız.

Don külot gezip erkeğin şehvet duygularıyla oynamasınlarmışmış. Erkek istediği gibi gezerken kadının şehvet duygularını düşünen olmuyor nedense?

Sitelerde Paylaş

Senin gibileri gördükçe insanlığından utanır insan.Saçı açık insan görünce aklına hemen bunlar geliyor dimi.Onunla bunula gezen,şunla bunla yatan,don kilot gezen.Ne biçim yaratıklarısnız siz ya.Acıyorum sadece.

Saçı açık olan bir kadından bahsetmiyorum.Bunu abartanlardan bahsediyorum.Disko,barı geç lünaparklarda bile bahsettiğim kişiliklerden onlarca insan parmakla gösterilebilir.Giyim kuşamından belli oluyor.Söze gelince ben namuslu ve iffetliyim.

Eğer gerçekten namusluysan namuslu olduğunu bizlere kanıtla.He belki gerçekten namuslusun.O zaman namuslu bir kadın gibi davranmasını bil.Allah kadınlara erkeklerin yanında kırıtmamalarını söylüyor.Örtünmelerini ve erkeklerle ilişkiyi olabildiğince kesmelerini emrediyor.Çünkü sonucu çok çirkin olan zinaya yol açabilir.

Sana asıl acıyan benim. Yazdığım iletiyi tam anlamıyla anlamaktan bile acizsin.

Sitelerde Paylaş

Siktir lan ne utanmaz bi adamsın sen.Bide yavşak yavşak suçu kadına atıyorsun.Biraz utanır insan be.Sapık ruhlu herif! Sen kendi nefsine hakim olama sonra kadın öyle giyindi bende dayanamadım.İnsan değilsiniz ulan siz.Sizleri ne kadar tımar etsende fayda etmez.

Muhattabım değilsin.

Sitelerde Paylaş

Size ne kadar yabancı ve yanlış gelirse gelsin, Müslümanların inançlarına bu şekilde küfürle karşılık vermeniz, onların çirkin bulduğunuz inançlarını hem pekiştiriyor, hem de onlara yasallık kazandırıyor.

Müslümanların böyle düşündüğünü bilmiyor musunuz?

Amadd diğer bağnaz Müslümanlardan daha mı farklı?

Bence ateistlerle aradaki farkları ortaya koyduktan sonra devam etmenin hiç bir anlamı yok.

Kendi düşüncelerinizi kimseye zorla kabul ettiremezsiniz.

Sitelerde Paylaş

Don külot gezip erkeğin şehvet duygularıyla oynamasınlarmışmış. Erkek istediği gibi gezerken kadının şehvet duygularını düşünen olmuyor nedense?

Şehvet duygularıyla ilgili bir problemin varsa git helalinle evlen sıkıntı çekmessin.Yolda gördüğün hangi erkeğe bakıpta şehvet duyguların kabarıyor senin.utanmaz ahlaksız kadın.Birde gelmiş kadınların üzerine suç atıyorsun.

Sitelerde Paylaş

Şehvet duygularıyla ilgili bir problemin varsa git helalinle evlen sıkıntı çekmessin.Yolda gördüğün hangi erkeğe bakıpta şehvet duyguların kabarıyor senin.utanmaz ahlaksız kadın.Birde gelmiş kadınların üzerine suç atıyorsun.

Amadd.. Sana göre İslam'a harfiyen uyan Müslüman kadınların şehveti yok mu?

Bir kadın kapanınca kendisine dünyevi zevkleri de mi kapatıyor?

Bunları olumlu yanıtlarsan, sana katıldığımı itiraf ediyorum.

Sitelerde Paylaş

Gerizekalı mısın? Anlama problemin mi var? Tüm kadınlardan bahsediyorum kendi problemlerimi yazmadım. Ayrıca evet kadınlar da sizler gibi o duygulara sahip, şehvet duyguları(!) kabaran bir kadın neden utanmaz ahlaksız oluyor?

Sitelerde Paylaş

Müslüman kadınlar erkeğin saldırgan ve tecavüz edebilir olduklarına dair teslim olmak zorunda bırakılmışlardır.Bunu önlemenin yoluda tahrik edici tarz giyim içinde bulunmamaları şeklinde düşünülmüş ve sosyal yaşamdan soyutlanmaya kadar itilmiştir.

Burada bir ikna edilebilirlik durumu söz konusudur.Müslüman kadınlar erkeğin saldırısına tacizine maruz kalabileceğine odaklanmış ve bu emirlerin tavsiyelerin doğruluğuna kanaat getirmişlerdir.

Yani mesele sindirme meselesi değil ortaya konan savın doğruluğuna olan inanmışlıktır.Bu inançta onları mutlu etmektedir.

Soru şöylede sorulabilirdi günde 5 vakit olmayan birşeye nasıl secde edilebilir?Bunu nasıl sindiriyorlar gibi saçma bir soru bu.

Sitelerde Paylaş

Size ne kadar yabancı ve yanlış gelirse gelsin, Müslümanların inançlarına bu şekilde küfürle karşılık vermeniz, onların çirkin bulduğunuz inançlarını hem pekiştiriyor, hem de onlara yasallık kazandırıyor.

Müslümanların böyle düşündüğünü bilmiyor musunuz?

Amadd diğer bağnaz Müslümanlardan daha mı farklı?

Bence ateistlerle aradaki farkları ortaya koyduktan sonra devam etmenin hiç bir anlamı yok.

Kendi düşüncelerinizi kimseye zorla kabul ettiremezsiniz.

Hacı bunlara insan gibi konuşunca daha çok azıtıyorlar.Saygıyı haketcek bir düşünceleri yok.Artık gına geldi bunların bu tarz düşüncelerinden.Eskiden bi nebze olsun dayanabiliyordum ama artık dayanamıyorum.Sürekli kadının saçıyla başıyla giyimiyle uğraşan zihniyetten bıktık artık.

Sitelerde Paylaş

amadd sen ne dersin kardeşim?AKP den sonra hızla artan tesettür modası'nı nasıl değerlendiriyorsun?7 sene önce nerelerdeymiş bu yüce iman :)

Bilinç endüstrisi'dir bu,daha önce duydunmu bilmem ama..

Ama bir konuda sana katılıyorum.Kentlere göç anormal artmış ülkede.Doğu'dan kopup gelen senelerce şehirlerde yaşamış olsada,işini aşını kazanabilmiş olsada geleneklerinden kopamıyor yani şehirli olsa da kentli olamıyor.Kültür çatışmasıdır bu amadd.Kentli yaşam ritmini kazanamıyor çünkü modernleşmenin çarpık ve eksik tutulduğu bir ülke olmuşuz.

Türkiye'de yaşadığınız bölgeyi,çevreyi ya da birinci derece de yaşam alanınızı tahlil edip uygun bir forma bürünmek zorundasınız.En azından benim tercihim budur.Ne kendime ne de benim yüzümden yakınlarıma bir zarar gelsin istemem.

Ayşe Arman'ın yaptığı gibi İstanbul fatih'te ful mini bir elbise ve yüksek topuk ayakkabılarla yürüyerek mahalle baskısına ve nişantaşında komple kara çarşaf giyerek elit mağazalara alışveriş yapmaya girerseniz elit klan baskısı denen dışlamalara maruz kalırsınız.

ama genel olarak insanları suçlayamıyorum.Sapkınlar hariç tabii.

Sitelerde Paylaş

İSLAM’IN KADINLARI….

İslam’ın kadınları silik, şahsiyetsiz, kapalı, tutucu, cahil, ilkel bir kadın modelini simgeler ve teröristlerden sonra İslam’ın ikinci çirkin yüzünü sergilerler. Oysa bu bir yanılsamadır. Müslüman kadınlar hakkındaki bütün gerçekleri yansıtmaz. Hiç bir şey bu sahte imgeden daha fazla gerçeklerden sapmış olamaz. Ama bu imge Batı’da yerleşmiştir. Türk aydınları ve ateistleri de öyle düşünürler. Kadınlar kendi görüşlerini ve neden kapandıklarını bir türlü açıklayamazlar. Çoğu kere buna izin bile verilmez. Koyu, karanlık giysilerin altında düşünebilen, hissedebilen, az çok entel bir kadının olabileceğine kimse inanmaz ve arada bir kendilerini söz ve yazı ile belirtmeye çalışanların nedenleri dinlenmez, okunmaz ve önemsenmez. Kendilerini çepe çevre saran karanlık giysiler zamanla kadının aklını karartır, hislerini köreltir. Cinselliğinden uzaklaşır kadın.. Bir meta olur.. Yine de derdini kimseye anlatamaz.

Kadınlar bundan memnun mudurlar? Elbette değillerdir. Bundan memnun olabilecek tek bir kadının bile var olabileceğini düşünemiyorum. Çünkü kadın da bir insandır. Tanımak, bilmek, sevmek, anlamak ve değer vermek istediği kadar, tanınmak, bilinmek, sevilmek, anlaşılmak ve değer verilmek de ister. Ama bunlara izin verilmez. İslam’ın kapalı kadını çirkin imgesinden kendini bir türlü kurtaramaz. Erkek durumdan memnundur. Kadın yeterince şikayet etmez. Yakınarak başını daha büyük bir derde sokmak istemez. Halinden memnun olduğu izlenimini verir.

Gerçekten halinden memnun mudur, Müslüman kadın?

Elbette değildir!

Bir hayvan gibi kullanılmak onu rahatsız eder. En ücra dağ köyünde yaşayan cahil kadınlar bile buna razı olmayabilirler…

Ama İslam’ın kadınları hiç ses çıkarmazlar. En ufak bir şekilde bile yakınmazlar. Koyu giysilerinin içinde kaybolur giderler. Gölgelerini bile dolduramaz, Müslüman kadınların şahsiyetleri… Varlıkları ve yokluları arasında en ufak bir fark yoktur.

Peki ama neden şikayet etmezler İslam’ın kadınları? Neden özgür iradelerini kullanmada bu kadar çekingendirler. Neden durumlarından memnun görünürler?

Ben bütün bunları açıklayabilecek bir sendrom ve bir içgüdü biliyorum. Onlar yaşama azmi ve iradesi ile Stockholm sendromudurlar. Yaşamak içgüdüsü herşeyden önce gelir. Diğer bütün içgüdülerden güçlüdür. Diğer bütün değerlerden, insan olmanın getirdiği ayrıcalıklardan, üstün insansal duygularla kendini belirtmekten, tanınmak, bilinmek, sevilmek, anlaşılmak ve önemsenmekten üstündür. Örtülü İslam’ın Müslüman kadını da eline erkek eli değmesini ister. Bir erkeği sevmeyi, ona sahip olmayı, onun tarafından sahip olunmayı düşler. İslam’ın kara çarşaflı kadınının da özlemleri, düşleri, fantazileri vardır. Onları gerçekleştirmek ister. Ama içine kapandığı karanlık giysiler onun bütün hislerini köreltmiştir. Hoşlandığı erkeğe yan gözle bile bakamaz. Kadınsal içgüdülerinin hiç birini tatmin edemez. Yaşam ona verilen tek imtiyazdır. Onu recme kaybetmek, ya da orospu sıfatı ile damgalanmak istemez. Çoğu kere kendinde o gücü bulamaz. Tabii istisnalar her zaman vardır ve kadın isyan edebilir. Bu temel içgüdünün yanı sıra İslam’ın kadını, Stockholm sendromuna teslim olarak, kendisini bu zavallı duruma düşüren İslam’a ve erkeğine daha da bağımlı ve müteşekkir bir kişiliğe bürünür. Bu sendrom esir alınan insanlarda, kendilerini esir alanlara karşı gelişen bir sempati ve yakınlıkla niteliklidir. Esir alınan bir yandan kendi zavallı durumunu kabul ederken, öe yandan kendisini esir alanın üstün bulduğu kişiliğine sığınır ve onuna bütünleşerek, kendisini kurtarmaya çalışanlara karşı onu savunur…

İslam’da kadınların örtünmesi sembolik bir jesttir. Türban ve tesettür kadının aklını da kapatır. Kara çarşaf aklının yanı sıra, kişiliğini, benliğini de karartır ve onları zamanla çürütüp, yok eder. Ama yaşama içgüdüsü ve pençesine düştüğü Stockholm sendromu, kadının bu korkunç geleneği kırmasını önler. Kadınlığından, cinselliğindan uzaklaşan İslam’ın kadını, kelimenin tam anlamı ile Al-lah’ın kölesi olur. Aslında kölesi olduğu Al-lah değildir.

Erkektir….

İSLAMDA KADIN

Şeriat kanunlarına göre her erkek, kadınların davranışlarını denetleyebilir. Tabii bu görevi şeriat polisi daha iyi başarır.

Korku dolu gözlerinde,

Kadının,

İslamı gördüm rüyamda,

O gece.

Ölmüştü kadın.

Açık gözlerle.

Kafasında bir kazık,

Elleri bileklerinden kesik.

Tepesine dikilmiştim,

Söyleniyordum.

Çizmeli bacaklarımı,

Çıplak göğüslerine dayamış,

Acımaksızın "OH" çekip duruyordum.

Kan ter içinde uyandım,

Dehşetten titriyordum.

Onu aradım…...

Yatakta bulamadım.

Benden izin bile,

Almadan kalktı gitti yine,

Dedim,

Uzun, uzun söylendim.

Onu aradığım her yerde

İslam vardı…

Beni koruyan İslam,

Erkek İslam........

Her kirli çıkıda,

Her tahrat alışımda.

Her kerhaneye gidişimde,

Her avrat sikişimde.

Arada bir uğradığım,

Dostumun döşeğinde.

Gözlerimi göğe diktiğim zaman,

Sonra çevirip onları yere indirdiğimde.

İçimde bir sıkıntı,

Kafamda bir uğultu,

Beni yatağa düşürdüğünde.

İki rekatlık bir namazın,

İnanılmaz rahatlığı vardı.

Erkek olmak zor İslam’da,

O kadar çok yapacak iş var ki...

Komşunun kızına bile,

Parmak atacak zaman, o kadar az ki.

Sen yoktun kadın,

Aradığım yerlerde.

Yalnız İslam vardı,

Baktığım kuytu köşelerde.

Sofu ve bağnaz kafalarıyla,

Yobazlar etrafımı sardı.

Çektikleri Baretta tabacalarıyla,

Cami için para topluyorlardı.

Bir cami daha yaptırmak,

Onların yasal haklarıydı.

Okul ve Üniversitelere,

Ne gerek vardı.

Kuranı okuyup, yorumlayacaklara,

Daha çok ihtiyaç vardı.

Benliğimi korkunç bir sıkıntı sardı,

Düş mü görüyordum?

Emindim düş değildiler,

Bir kâbus olmalıydılar.

Uykuda bile değildim, oysa,

Nerde karım dedim,

Terkedip beni kaçtı mı, yoksa?

Büyük bir hırsla sarsıldım,

Kafasını ellerimle bizzat kopartacaktım.

Sonra durdum birden,

Hatırladım.

Kendi kendime söylendim.

Yahu dedim,

Deli miyim, neyim?,

Ben daha evli bile değilim.

Sağol İslam diye şükrettim,

İki rekat namazı yine hakettin.

Erkek olmak ne kadar da zormuş!

O olmasa ne yaparız?

Biz erkekler,

İslamsız.............

HACI

Sitelerde Paylaş

Amadd.. Sana göre İslam'a harfiyen uyan Müslüman kadınların şehveti yok mu?

Bunları olumlu yanıtlarsan, sana katıldığımı itiraf ediyorum.

İslama harfiyen uyan kadınların şehvet duygusu vardır elbette. Fakat çözüm yolu helaliyle evlenmektir.Yolda gördüğü bir erkeğe bakıp şehvet duygusuna kapılıp gidicek bir müslüman kadın var olduğunu düşünmüyorum.

Bir kadın kapanınca kendisine dünyevi zevkleri de mi kapatıyor?

Said Nursi Hazretlerinin çok muhteşem bir cümlesi bu sorunun cevabını veriyor. Üstad Hazretleri buyuruyorlar:

-İnsanoğlu bu dünyaya keyif sürmek ve zevk almak için gelmedi.- Aynı zamanda allahında bir çok ayetinde söylediği de

göz önünde bulundurulmalıdır. İşte kadınlar da olabildiğince dünya zevkinden uzaklaşmaya çalışıyor.Çünkü insanoğlu

bu dünyaya zevk almak için değil allaha kulluk etmek için gelmiştir.

Sitelerde Paylaş

Gerizekalı mısın? Anlama problemin mi var? Tüm kadınlardan bahsediyorum kendi problemlerimi yazmadım. Ayrıca evet kadınlar da sizler gibi o duygulara sahip, şehvet duyguları(!) kabaran bir kadın neden utanmaz ahlaksız oluyor?

Sana burdan bişey derdim ama terbiyem müsait değil. Kendini müslüman temiz kadınlarla bir tutma. onların senin gibi düşünmediğine kefilim...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...