Jump to content

MÜSLÜMAN KADINLAR BUNLARI NASIL SİNDİRİYORLAR?

Recommended Posts

Merhaba,

Şöyle düşün, bu yapılan işte tecavüze uğradığını söyleyen kadında yalan söyleyebilir. O zaman tecavüzcüye verilecek ceza insafa sığar mı? İşte dört şahit bunun kesinleştirmek içindir.

Sevgi ve Saygılarımla

Tabi sizin adli tıp gibi şeylerden haberiniz olmadığı için hala şahitlerle ispat istiyorsunuz. Ayrıca bir kadının dört tane yalancı şahit ayarlaması imkansız mıdır? Bu kesinlikle mümkün olmaz mı? Bana sorarsan yeterli miktarda para ile değil dört, kırk dört tane bile yalancı şahit bulabilirsin.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 235
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Iste böyleee,

Sevgili gözel Jadi,Irahmatlih Lenin bos yeremi dedi,dinler afyondur deye.Insanin beynini DUMURA ugratIyor.

Bosunami diyorlar,dinler AHIL isi degül NAHIL isidir.

Müsüler böyle deyolarda,bahalim müsülerin Allahi ne deyo?

USUNU kullanmayanin basina pislik yagar.

Gordünüzmü,Müsüler bahsa telden Allarlarida bahsa telden caliyor.

Yasar Nörüde deyoki,Allahin dedügü bir kelimeyi tutmayan,KÜLLÜN Käfiründür.

Sincik Alleseniz deyin bahalim.

Biz müslümaniz deyenlerin 00% kacidir gercek inanan.

Ganimca 1 zor cihar, tabiki bene göre.

Böyle, Allahin ayatlarindan bir cogunu müsüler sallameyo.

Emmeeee dindarliga geldimi,onnardan dindar kisme yohdur.

Fatihanin 5 inci ayati derki yardim yalniz Allahdan istenir.

Müsülerse

Mehemmetden

Ahfadindan

Ashabindan

Hacidan

Hocadan

Kocadan

Dervüsden

Sofudan

Yatardan

Galhardan bülem yardim istiyler.

Hatta al sana göbek(?)aslinda alsana birsey deyecekte utaniy ver bana bir bebek deyerek yatirin etrafinda göbek atiylar.

Hec birsey degül,yatirida canabati müslimin yapacahlar:-)))

Yatirin yerinde ben olsam vallah canabat oluram.

Garilar resmen yatirdan tohum istiyler.

Yoh yoh

Bu tür gadinlar cildirmis.

Be gadinlar madamaki tohum istiyorsunuz.

Ölünün yaninda isiniz ne.

Canlilara bas vursaniza.

Yok ögle yagma.

Zahmatsiz , Rahmat olmaz.

Tübe tübe tübe

Gene beni GIZIL gonusturdular

Togbe estogrirullah,Irahmatlih anam deyesi.

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş

Tolonbey evlilimisiniz bilmiyorum ama sizin eşiniz gece 3 te bara gidecegim dese ne yapardınız ? Kadın , erkek eşitligi vardır diyerekten karınıza izinmi verirdiniz yoksa uyarırmıydınız ?

Halen dinlemesse bara gidecegim diye tutturup geceleri bara gitse ve sizinde gittiginizi söyleyip üstüne yüzünüze çemkirse .... Eminim temiz bir sopa çekerdiniz.

Sitelerde Paylaş

ben artık kur'an da kadınlarla alakalı bir gediğin olduğuna pek inanmıyorum. bu ayetleri muhammed'in yaşadığı dönem ve ortam koşulları açısından ele alın biraz. örneğin pre-islami arap döneminde poligami had safadaydı, yüzlerce kadınla evlilik rutin ve olağan , hatta belki zorunluluktu. muhammed bu yüzlercesini 4 ile sınırlandırmıştır (bunun üstüne çıkan cezalandırılır). tıpkı yüzlerce arap tanrısının içinden bir tekini kabul edip diğerlerini tedavülden kaldırması gibi. o dönem için 4 karı ile evlilik öylesine monogamik bir şeydi ki şu anki koşullarla kavramak bazı feministler (İFG, Jadı) için kolay olmasa gerek.

ama günümüzde tek eşlilik insanların geneline yayıldığından, bu dört eş genelde hedef alınmaktadır. muhammed köklü değişikliğe gidemezdi, bu o dönem insanlarına komik ve uygulaması olanaksız görünürdü, ne yapması gerekiyorsa onu yaptı.

ha sapıma kadar allahsız ve imansızım, ama bunun islam'da alınacak karı sayısıyla, bir ilgisi olmaması gerektiğine inanıyorum.

tarihinde gavur tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Merhaba,

Şöyle düşün, bu yapılan işte tecavüze uğradığını söyleyen kadında yalan söyleyebilir. O zaman tecavüzcüye verilecek ceza insafa sığar mı? İşte dört şahit bunun kesinleştirmek içindir.

Sevgi ve Saygılarımla

Tecavüze uğradın ve 4 şahidin de yok; çünkü tecavüze uğrarken bir belediye otobüsünde değildin... Şimdi ne olacak?... B) Şahit sayısı ile bağlantılı bir ispat sağlama durumu makul ve mantıklı olabilir mi arkadaşım?..

Peki, 4 değil de tam 3 şahit var, şimdi ne olacak?.. Üçünü de sopalayalım mı dördü bulamadılar diye?... Böyle hukuk mu olur arkadaşım; tam bir trajikomedi bu... Gülelim mi ağlayalım mı belli değil...

Üstelik bu gibi durumlarda işin herzaman hata yapma potansiyeli olan kullara bırakılması da çok saçma... Allah, "öte tarafta bu işleri çözeceğim, siz karışmayın dese" bile daha makul olmaz mıydı?... İmanlı müslümanların itiraz etmemesi gerekirdi bu yaklaşıma... Bence Allah da bir ateist olmalı ki bu dünyada ceza biçiyor ve üstelik bu işi de, hata yapma potansiyeli çok yüksek olan aciz mi aciz kullarına bırakıyor... Bence Allah da öte tarafa falan inanmıyor olmalı...

Daha olay zaten baştan sakat yani...

Sitelerde Paylaş

Tolonbey evlilimisiniz bilmiyorum ama sizin eşiniz gece 3 te bara gidecegim dese ne yapardınız ? Kadın , erkek eşitligi vardır diyerekten karınıza izinmi verirdiniz yoksa uyarırmıydınız ?

Halen dinlemesse bara gidecegim diye tutturup geceleri bara gitse ve sizinde gittiginizi söyleyip üstüne yüzünüze çemkirse .... Eminim temiz bir sopa çekerdiniz.

Ben gece üçte gidiyorsam o da gitsin o zaman... Ama ben de gitmiyorum... Bence evlilik görmemiş olan Tolonbey değil ama siz olmalısınız...

Sitelerde Paylaş

Bunlar 1500 sene önceki verili toplum kuralları faithnomore..O gün için normal.

Şimdi bir bağlayıcılığı falan yok.Bundan değil bin sene sonra belki otuz sene sonra evlilik kurumu bile ortadan kalkabilir.Bizler de geçmişin ilkelleri kervanına katılıcaz yani :)

Ama bence yüz sene sonra bile çoğu insanda bir tanrı ve öte hayat inancı olacak.

nasıl yani, kuranın bağlayıcılığı yok mu şimdi, o halde kuran muhammed ölünce bağlayıcılığını yitirdi öyle mi :))

Sitelerde Paylaş

nasıl yani, kuranın bağlayıcılığı yok mu şimdi, o halde kuran muhammed ölünce bağlayıcılığını yitirdi öyle mi :))

Sevgili ulyses

Vereceğim yanıt sizi tatmin etmeyecek belli.

Kuran'da evlilik ile ilgili ayetler,kendi döneminin hükmüdür.Zaten çok eşli bir toplumdu araplar.Ben hiçbir gariplik göremiyorum.

Toplumsal yapı hiçbir zaman tek boyutlu değildir.Ne dini dogmalar ne de ideolojiler tek başına belirleyici olabilir.Bu yüzden sosyoloji en karmaşık sosyal bilimdir.İslamın ilk kuruluş yılları ve evlilik olgusunu tartışırken de o dönem için konuşmak zorundayız.

Kuran'a tekrar gelirsek,

Muhammed peygamber ölünce bağlayıcılığını falan yitirmez.

Çünkü kuran'da üst metin "Allah ve Ahiret"tir.

Tüm kainatın yaratıldığını ve öte bir hayat olduğunu hemen hemen bütün dinler söyler.

tarihinde zensen tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kuranda çok eşlilik ile ilgili ayetler, çok eşli toplumu tek eşli topluma çekme ve yöneltme yönündedir.

Zensenin dediği gibi araplar çok eşli idi, var olan yapı bu idi.

Ve kuranın önermeleri var olan sistem üzerinedir.

Selam ederim.

Sitelerde Paylaş

Kuranda çok eşlilik ile ilgili ayetler, çok eşli toplumu tek eşli topluma çekme ve yöneltme yönündedir.

Zensenin dediği gibi araplar çok eşli idi, var olan yapı bu idi.

Ve kuranın önermeleri var olan sistem üzerinedir.

Selam ederim.

Varolan yapı buydu diyerek savunmamı yapılır ya?

Bu mantıkla hiç bir değişim olmaması gerekir.

Atatürk kadınlara seçme ve seçilme hakkı verirken referandum mu yaptı?

Yapsa herhalde halk "olur mu öyle şey" derdi.

Sitelerde Paylaş

Maalesef hala devam ediyor mavişim.

O zaman zensen'in söylediği; "evlilik ile ilgili ayetler o zamana hitap ediyor" yanlışlanıyor.Ve yine Allah'ın acizliği ortaya çıkıyor.Çok eşliliği ortadan kaldırmak yerine 4 hatuna kadar limit vererek bu olaya öyle yada böyle izin veriyor.

Sitelerde Paylaş

O zaman zensen'in söylediği; "evlilik ile ilgili ayetler o zamana hitap ediyor" yanlışlanıyor.Ve yine Allah'ın acizliği ortaya çıkıyor.Çok eşliliği ortadan kaldırmak yerine 4 hatuna kadar limit vererek bu olaya öyle yada böyle izin veriyor.

Bak canım, şöyle düşün.

Adamın 4 eşi var ama Allah sizin için hayırlısı tek olan diyor. Geri kalan 3 ünü hemen boşamak mantıklı değil. Tedrici çözüm bu. 3 kişiyi birden sokağa atmak gibi birşey yani, öyle düşün. :)

Aciz olan Allah değil, insan ama bilmez acizliğini.

Selam ederim.

Sitelerde Paylaş

Bak canım, şöyle düşün.

Adamın 4 eşi var ama Allah sizin için hayırlısı tek olan diyor. Geri kalan 3 ünü hemen boşamak mantıklı değil. Tedrici çözüm bu. 3 kişiyi birden sokağa atmak gibi birşey yani, öyle düşün. :)

Selam ederim.

Allah derse sizin için hayırlı olan bir eştir ama 4 e kadar da hakkın var tabi ki adam gider alır 4 hatunu.Nasıl olsa yasak değil.Bu mantık yüzünden bu çağda bile 3-4 hatun alan herifler var.Ammaa allah baba deseydi ki 1 kadından fazla alamazsınız bunu yasaklıyorum bugün çok şey farklı olabilirdi ablacım.

Sitelerde Paylaş

Yanlışlanamıyor ama size öyle geliyor :)

Arapların çok eşli bir evlilik kültürü var.Genel bir ifadeyle kültür,bir topluma uyma biçimidir.Toplumsal kalıtım bile diyebiliriz.

Bir toplumun üyesi olan bir kişinin edindiği,bilgi,inanç,sanat,ahlak,gelenek vb..çeşitli unsurları bünyesinde toplayan karmaşık bir bütündür kültür.Ve bir yaşam biçimine gönderme yapar.Tabiki bu yaşam biçiminin temelini de ekonomi,sosyal örgütlenme,politik yapılanma belirliyor.

İnsanlar nerelerden nerelere gelmişler.M.Ö 50 000 lerde varolan avcı toplayıcı ilkel toplumlar günümüzde Afrika,Brezilya ve Yeni Gine'nin bazı bölgelerinde halen varlar.

Kuran'daki evlilik gibi sosyal hareket ayetlerini bu şekilde değerlendiriyorum ben.O dönemdeki sosyal çevrenin ihmal edilen yönlerini ve onun ötesini görmezden gelemiyorum.

Ayrıca günümüzde Arap toplumları'da son derece heterojendir.Arap denilince aklınıza bedevi kureyş gelmemeli sadece..

Kenzo,

Atatürk tarihi çok yakın bir geçmiş.Atatürk ve kazanımları bu yakın tarihe rağmen halen içselleştilemedi.

Haklısın yani..Muhammed peygamber 1500 sene önce meclis kurup kadınlara da seçme seçilme hakkı verebilmeliydi :D

Sitelerde Paylaş

Bak canım, şöyle düşün.

Selam ederim.

Kendinizi kandırıyorsunuz veya kandırmaya çalışıyorsunuz Bergüzar hanım... Elle tutulacak bir yanı yok bu savunma ve avuntuların; her şey ortada işte...

Sitelerde Paylaş

İslam öncesi Arap toplumu çok eşliydi diyenlerin dayanağı nedir? Örneğin o dönem Arapların önderi ve en zenginlerinden bir olan Ebu Süfyan tek eşliydi, en geniş hareme sahip olması gereken insan oysaki. Yine Muhammed'in amcaları(ki varlıklı insanlardı), Ebubekir, Ebu Cehil...vs bir çok önde gelen Arap tek eşli olmayı seçmişti. Demekki o kadarda yaygın veya popüler bişey değildi bu çok kadın alma durumu.

tarihinde jadı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İslam öncesi Arap toplumu çok eşliydi diyenlerin dayanağı nedir? Örneğin o dönem Arapların önderi ve en zenginlerinden bir olan Ebu Süfyan tek eşliydi, en geniş hareme sahip olması gereken insan oysaki. Yine Muhammed'in amcaları(ki varlıklı insanlardı), Ebubekir, Ebu Cehil...vs bir çok önde gelen Arap tek eşli olmayı seçmişti. Demekki o kadarda yaygın veya popüler bişey değildi bu çok kadın alma durumu.

Senin kaynağının dayanağı nedir jadı?Gene hadisler,kutubi sitte vs..mi :)

Sosyoloji kitaplarının hemen hepsinde geçer arap toplumunun islamdan öncede çok eşli olduğu.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...