Jump to content

Sayın Başbakan

Recommended Posts

• İleti 290
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hep laf hep laf, bomboş laflar, kafasını kuma gömen insanlar. Aijitasyondan başka yapılan hiçbir eylem yok

Bu daha önce söylediğin "bunlar (yani Kürtler) ajitasyon yapıyorlar" lafının devamı.

Demek sana o kadar anlatmama rağmen hala olaya "siz Kürdolar" diye ırksal açıdan bakmaya devam ediyorsun.

Hala karşında bir ırkın temsilcisi olarak durmadığımızı kabullenmek istemiyorsun.

Hala kimliğimizi ırkımıza indirgiyorsun.

Sonra da "ırkçı değilim" diyorsun.

Sitelerde Paylaş

bu arada kürt kültürünün niye yaşaması gerekir ? bunu biri söylesin.Beşik kertmesine hoşgörülü mü davranalım yani ? hümanist bozuntuları cevap versenize beşik kertmesine.

Olmayan bir şeyin kültürü olmaz. Kürt bir millet veya halkı ifade etmez. Feodal yaşayan aşiret ve kabileleri genelleyen bir isimdir.

Sitelerde Paylaş

bu arada kürt kültürünün niye yaşaması gerekir ? bunu biri söylesin.Beşik kertmesine hoşgörülü mü davranalım yani ? hümanist bozuntuları cevap versenize beşik kertmesine.

http://www.education.ankara.edu.tr/ebfdergi/pdfler/1980-13-1-2/239-257.pdf

Beşik kertmesi Türklerde eskilerden beri uygulanan birşeydir ve günümüzde en çok Karadeniz bölgesinde uygulanır diyor.

Noldu?

Sitelerde Paylaş

Bu daha önce söylediğin "bunlar (yani Kürtler) ajitasyon yapıyorlar" lafının devamı.

Demek sana o kadar anlatmama rağmen hala olaya "siz Kürdolar" diye ırksal açıdan bakmaya devam ediyorsun.

Hala karşında bir ırkın temsilcisi olarak durmadığımızı kabullenmek istemiyorsun.

Hala kimliğimizi ırkımıza indirgiyorsun.

Sonra da "ırkçı değilim" diyorsun.

Türkiye de Atatürk'e karşı nefret duyan iki grup vardır, bunların kim olduğunu daha önce söyledim. Herkezin de bildiği bişeydir zaten. Atatürk'e eleştirel bakan istisnai gruplarda vardır ama asla o denli kin kusmazlar, şöyle olsa daha iyi olurdu derler

Bu arada o Ahmet Altan falan denen grup yarın CHP iktidar olsa en beter Kemalist kesilirler. Onlar kim iktidardaysa ona hitap eden fikirler üreten fırsatçıdan başka bişey değiller

Sitelerde Paylaş

Türkiye de Atatürk'e karşı nefret duyan iki grup vardır, bunların kim olduğunu daha önce söyledim. Herkezin de bildiği bişeydir zaten. Atatürk'e eleştirel bakan istisnai gruplarda vardır ama asla o denli kin kusmazlar, şöyle olsa daha iyi olurdu derler

Bu arada o Ahmet Altan falan denen grup yarın CHP iktidar olsa en beter Kemalist kesilirler. Onlar kim iktidardaysa ona hitap eden fikirler üreten fırsatçıdan başka bişey değiller

Bak. Terbiyesizlik yapmayı kes. Ben sana demokrat ve liberal olduğum için Kemalizme karşıyım diyorsam benim lafımı olduğu gibi alacaksın. Yaptığın şeyin bir ateiste "sen hiç Müslüman olmadın ki" ya da "sen homo olduğun için ateist oldun, günah işlemene kılıf arıyorsun" demesinden farkı olmadığını göremiyor musun? Bunların da cahilce laflar olduğu belli değil mi?

Sen benim hayat hikayemi, ve nasıl şu anki siyasi fikirlerime ulaştığımı bilmeden ne hakla "sen bundan bundan dolayı böyle düşünüyon" terbiyesizliğini yapıyorsun? Hem de en adice bir şekilde olayı ırka falan bağlayarak?

Sitelerde Paylaş

Ahmet Altan i öldürmeseler eger Nobel baris ödülüne en büyük adayimdir.Adam batan Türkiye yi kurtarmaya calisiyor ama onu anlayacak gövdelerde kafa yok,bize kaldi Türk aydinini da savunmak,dün savundugumuz nazim gibi...

Sitelerde Paylaş

Bak. Terbiyesizlik yapmayı kes. Ben sana demokrat ve liberal olduğum için Kemalizme karşıyım diyorsam benim lafımı olduğu gibi alacaksın. Yaptığın şeyin bir ateiste "sen hiç Müslüman olmadın ki" ya da "sen homo olduğun için ateist oldun, günah işlemene kılıf arıyorsun" demesinden farkı olmadığını göremiyor musun? Bunların da cahilce laflar olduğu belli değil mi?

Sen benim hayat hikayemi, ve nasıl şu anki siyasi fikirlerime ulaştığımı bilmeden ne hakla "sen bundan bundan dolayı böyle düşünüyon" terbiyesizliğini yapıyorsun? Hem de en adice bir şekilde olayı ırka falan bağlayarak?

Bende Kemalizme karşıyım, aynı şey değil ki bu

Sitelerde Paylaş

Ahmet Altan i öldürmeseler eger Nobel baris ödülüne en büyük adayimdir.Adam batan Türkiye yi kurtarmaya calisiyor ama onu anlayacak gövdelerde kafa yok,bize kaldi Türk aydinini da savunmak,dün savundugumuz nazim gibi...

Ahmet altan 80 dabesini savunuyordu, 80 darbesi sonucu kürtlere baskı yapılarak dağa çıkarıldı.

Şimdi bunu savunduğunumu anlamalıyız yoksa cahilliğinmi. ?

Sitelerde Paylaş

Ne kadar ilginç bir yer bu ateistforum.

Kafası sıyırmış ne kadar ucube varsa hepsi burada anlaşılan.

Biri çıkmış "Atatürk hilafeti kaldırırken sarıklı hocaları tehdit etmiş, diktatör, zorba Atatürk" diyerek dangalaklıkta hiçbir sınır tanımadığını belli ederken diğer Ataürk'ü savunup ben Kemalist değilim demiş. Sanki Kemalizm Atatürkçülükten farklı birşeymiş gibi.

Göze çarpan bir diğer gerçek de bunların zamanında, yine bu forumda Atatürkçü katılımcıları ırkçılıkla, basitlikle, gereksiz üye oluşlarıyla hatta her önüne gelene asılmakla itham ederek yemedik bok bırakmamış omurgasız kıl kuyruklarla aynı kişiler olması.

Bu yavşaklara Atatürk'ü neden eleştiriyorsunuz, niçin Kemalizme kara çalıyorsunuz diye sormak için herhalde forumda admin olmak gerek. Çünkü Hacı değil de sıradan bir forum üyesi bu soruyu sorduğunda hepsi birden bok böceği gibi üşüşüp küfretmeye pek bir heveslidir...

Ama Hacı sorunca hiçbirinin sesi çıkmaz.

Siz gidi yavşaklar sizi!

Sitelerde Paylaş

Hacı sorunca bir şey olmuyor fakat hacıda yönetimde ağırlığını koymayınca sürekli banlanıyoruz. :)

Ben senin banlanmana karşı mı geleceğim.

Sen kafayı yemişsin.

Hem burada dünyanın sapıklığını yap hem de benim ismime sığın.

Ahlaksızlığınız doruk yapıyor.

Burası size göre bir forum değil. Bunu hala anlamadınız mı?

Sitelerde Paylaş

Burası biteli çok oldu. Entellektüel seviyenin yerlerde süründüğü bir yerin bana göre olmadığının bende farkındayım. Bizimkisi laf olsun torba dolsun tarzından zaman geçirmekten başka bir şey değil. Forumun bana katacağı tek satır bilgi yok.

Diğer taraftan sizin isminizede sığınmıyorum. Bir çok yazınız benim yazılarımdan bile sert. Burda dikkat çekmeye çalıştığım konu yönetimde olmayıp bizim gibi sıradan vatandaş olarak forum katılımcısı olsanız benden çok ban yerdiniz.

Ahlaksızlıkta doruk noktasını Ateizmi ve Ahlak başlığında tarafıma yapılan hakaretlerde arayın sonra benim davranışlarımı sorgulayın. Ben bana yapılanı misliyle iade ederim, sorunda bu işte. Size hakaret serbes biz üyeler yapınca yasak, ne güzel dünya. Katılımcı adam olsun adam gibi yazışalım.

Sana hakaretin mümkün olacağını sanmıyorum.

Mümkün olsaydı ben yapardım. Ama yalnız sana yapmak isterdim. Anan orospu bile olsa onu karıştırmak istemezdim.

Sen burada bir bok yapamazsın.

İade ettiğin şey ise zaten sana iade edilen pislikler..

Sen bu forumun şamar oğlanısın.

Gurursuz, onursuz bir sefilsin sen. Hergün defalarca atılmaktan utanmayan bir rezilsin sen..

Ananın ne kabahatı olabilir ki...

Tabii ananın günahı da olabilirsin. Orası ayrı...

Ananı da al git buradan.. İstenmiyorsun..

Sitelerde Paylaş

Bu baslikta Türkiye Cumhuriyetinin sayin basbakanini elestiriyoruz ve görüslerimizi yazmaya calisiyoruz.

Sevgili arkadaslar "ANADOLU hepimizin"...

Anadolu topraklarinda hepimiz birlikte yogrulmus ve ic ice gecmisiz.

Kavganin gürültünün ve silahlarin konusmasi dahi ayriligi getiremiyor.

Binlerce genc daglarda kirilip yok oluyor ve evlerin iclerine kor atesler düsüyor.

Ölenlerin anne ve babalarini görmüyormusunuz?

Iyi bakin...

Terörist olarak ölenlerin anne ve babalari ise biraz daha cileli biraz daha yikilmis.

Ama onlarda ayni aciyi paylasmiyorlar mi?

Onlarda müslüman inancli degil mi?

Kim sehit?

Kim?

Yeter artik " Sehitler ölmez vatan bölünmez " sloganlari ile belli bir kesimin cocuklarinin canlarinin göz göre göre yok edilmeleri...

Yeter.!

Birlikte nasil huzur icinde yasanir bunu cözmeliyiz diye düsünüyorum.

Cok mu zor?

Hayir.

TBMM'de % 25 - % 30 Kürt kökenli milletvekilleri bulunmaktadir. Ayrica devletin en üst yönetim kademelerinde olan Kürt kökenli yurttaslarimiz bulunmaktadir.

Bu mecliste, sadece Kürt milliyetciligi yaparak, ve salt Kürt yurttaslarimizin oy verdigi birde parti vardir.

Bu insanlar ne icin milletvekili olmuslardir? Neden parti kurmuslardir?

TBMM'de hemsehrilerinin haklarini aramayan, sehirleri icin calismayan, milletinvekillerinin aslinda toprak agalarinin, yazili ve görsel basinda, aglaya sizlaya acilim, hak hukuktan dem vurmalari cok komiktir ve düsündürücüdür.

ABD nin teslim ettigi ve özel hapiste bulunan birinin agzinin icine bakmalari ise cok düsünülmesi gereken bir konudur.

Altlarinda lüks arabalari, binlerce dönüm topraklari, villalari, koruma ordulari ile keyif süren insanlarin, marabalari icin özgürlükler istemeleri ne kadar gercekcidir?

Bu özgürlükleri ve esit haklari vermek, acilim yapmak isteyen devletin yönetimi ise bu toprak agalarinin hegemonyalarina son vermek icin tek bir adim atmamakta, ayni sekilde yazili ve görsel basinda cözüm arayislari yapiyormus gibi görüntüsü vererek, secimler icin yatirim hesaplari yapmaktadir.

TBMM ülkenin bütün sorunlarinin tartisilarak uzlasip, cözülecegi ve özgürlüklerin, demokratik haklarin esit olarak halkimiza dagitilacagi yerdir!

Devletin yöneticileri ve milletinvekilleri eger medya kanali ile bu konulari tartisiyorlarsa, acilimdan ve gercek cözümlerden konusmalarinin ardinda baska amaclar aramak gerekir.

TBMM'de tek bir milletvekili dahi demokratik devrimleri gerceklestirmek istememektedir.

Bu demokratik devrimler gerceklesirse kendilerinin sinirsiz olanaklari yok olacaktir.

Nedir bu demokratik devrimler?

Bütün farkliliklarin esit hak ve adalete sahip olmasi gereken bireylerin hak ve özgürlüklerini genisleten demokratik kazanimlardir.

Cikar iliskilerinin en üst düzeyde, sinirsiz olanaklarinin ve lacka bir yasantisinin oldugu, Muz Cumhuriyetininin meclis catisi icinde, her irktan olan milletvekillerinden kimse Demokratik Laik Cumhuriyet olma yönünde gercek adimlar atacagini beklemesin.

Cünkü gercek laik bir yapiya kavusmayan devlette bireylerin hak ve özgürlüklerin esit dagilimini gerceklestierecek demokratik devrimlerin gerceklesmesi olanaksizdir.!

Sayin basbakan bunu bilmiyor mu?

Devletin ve terör örgütünün tarafinda olan feodal agalarini bilmiyor mu?

Demokratik bir ülkede feodalizm ve korucu sistemi olur mu?

Kimse birbirine bos yere düsmanlik beslemesin ve hirilti gürültü cikartmasin...

Hepimizin ortak düsmani sistemdir.

Ve bu sistemin dizginlerini sahsi cikarlari icin yöneten politikacilar.

Herkes cok iyi ve dikkatli baksin.

Dikkatli bakarlarsa her seyi görecekler.

Eminim.

Sitelerde Paylaş

bir memeye ülkeyi satarım diyen ensestçi herif mi :lol: :lol:

Sitelerde Paylaş

bir memeye ülkeyi satarım diyen ensestçi herif mi :lol: :lol:

Yahu tamam Ahmet Altan fethullahçı; şeriatçı uşağı bilmem ne olsun da;

Ordunun da PKK’nın da her yaptığı, her eylemi, her kararı, bu ülkede yaşayan yetmiş milyon insanın geleceğini ilgilendiriyor.

Bu yetmiş milyon insan kendi geleceğini iki silahlı gücün tekeline mi bırakacak?

Barış istiyoruz, eşitlik istiyoruz, özgürlük istiyoruz, adalet istiyoruz.

Yirmi beş yıldır silahlıların beceremediğini bir de silahsızlar denesin istiyoruz.

“Silahsızların” barışı arama hakkı olmayacak mı?

“Dürüstlük ve akıl” sadece silahta mı, “silahsız” olanda dürüstlük ve akıl yok mu?

Bırakın silaha tapınmayı da...

Biraz da silahsızları dinleyin, sizin beceremediğinizi belki onlar becerir.

http://www.taraf.com.tr/ahmet-altan/makale-gorusmeler.htm Bu yazıyı yazan adam dinlemeye değmez mi sence?

Bir kiraz ağacıyla bir kadın memesine, onların değerini bilmeyen her memleketi satmaya hazırım.

Sence bu lafın nesi yanlış? (:

Sitelerde Paylaş

Bu özgürlükleri ve esit haklari vermek, acilim yapmak isteyen devletin yönetimi ise bu toprak agalarinin hegemonyalarina son vermek icin tek bir adim atmamakta, ayni sekilde yazili ve görsel basinda cözüm arayislari yapiyormus gibi görüntüsü vererek, secimler icin yatirim hesaplari yapmaktadir.

TBMM ülkenin bütün sorunlarinin tartisilarak uzlasip, cözülecegi ve özgürlüklerin, demokratik haklarin esit olarak halkimiza dagitilacagi yerdir!

Devletin yöneticileri ve milletinvekilleri eger medya kanali ile bu konulari tartisiyorlarsa, acilimdan ve gercek cözümlerden konusmalarinin ardinda baska amaclar aramak gerekir.

TBMM'de tek bir milletvekili dahi demokratik devrimleri gerceklestirmek istememektedir.

Bu demokratik devrimler gerceklesirse kendilerinin sinirsiz olanaklari yok olacaktir.

Nedir bu demokratik devrimler?

Bütün farkliliklarin esit hak ve adalete sahip olmasi gereken bireylerin hak ve özgürlüklerini genisleten demokratik kazanimlardir.

Cikar iliskilerinin en üst düzeyde, sinirsiz olanaklarinin ve lacka bir yasantisinin oldugu, Muz Cumhuriyetininin meclis catisi icinde, her irktan olan milletvekillerinden kimse Demokratik Laik Cumhuriyet olma yönünde gercek adimlar atacagini beklemesin.

Cünkü gercek laik bir yapiya kavusmayan devlette bireylerin hak ve özgürlüklerin esit dagilimini gerceklestierecek demokratik devrimlerin gerceklesmesi olanaksizdir.!

Sayin basbakan bunu bilmiyor mu?

Devletin ve terör örgütünün tarafinda olan feodal agalarini bilmiyor mu?

Demokratik bir ülkede feodalizm ve korucu sistemi olur mu?

Kimse birbirine bos yere düsmanlik beslemesin ve hirilti gürültü cikartmasin...

Hepimizin ortak düsmani sistemdir.

Ve bu sistemin dizginlerini sahsi cikarlari icin yöneten politikacilar.

Herkes cok iyi ve dikkatli baksin.

Dikkatli bakarlarsa her seyi görecekler.

Eminim.

Bu kadar basit,güzel yazi Cigi.Ne devlete,ne Türkiye ye,ne Türk halkina karsiyiz.Bozuk sistem ortak düsmandir,gerisi teferruat...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...