Jump to content

Sayın Başbakan

Recommended Posts

Şimdi katılıyorum işte.

Ama Türkiyelilik saçma,niye uzatıyorsun ki,Almanyalılık,Fransalılık diye bir şey var mı,Türk işte,Sen bundan ırk çıkarıyorsan senin problemin,Anayasanın çıkardığı şey bu ülkeye vatandaşlık bağı ile bağlı olmaktır.

Anayasaya göre '' Türk '' kelimesinin tanımı aslında '' Türkiyelilik '' tanımı gibi ama aynı zamanda bir etnik kimliğinde ismi. Kırgıza da Türk diyorsun, Azeriye de, Özbek'e de. Aynı zamanda bir ırkın tanımlaması olduğu için Kürt ben Türk değilim diyor ve bu şekilde kaldığı sürece sorun olmaya da devam edeceğe benziyor.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 290
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ya ben bu,kültür olayını anlayamıyorum gerçekten,Polislere veya askerlere özellikle emir falan mı veriyorlar gidin doğuda gezin kürt kültürünü yaşatan varsa toplayın diye.Biri bana anlatsın anayasada Türk kültürü dışındaki kültürler yasaktır diye bir madde mi var.

Beşik kertmesini bile uygulayabiliyorsunuz rahatlıkla,daha ne yapalım.

Ludwig biraz da bu ve benzeri durumları eleştirse samimiyetine inanacağız da ...

trelik.jpg

Sitelerde Paylaş

Tokyolu, ve Diriliş.

Bu ülkede değişmesi gereken bazı şeyler olduğu inkar edilemez.

Herşeyden önce eğitim müfredatındaki Orta Asyacı yalanlar çıkartılmalı.

Bu ülke insanına kökeninin Anadolu olduğu, Bizans olduğu, Hitit olduğu falan anlatılmalı.

"Türk bayrağı" diye hepimizin benimsemesi gereken bayrağa etnik, ırksal hiçbir anlam yüklenmemeli.

Dinsel ve ırksal atıflarla dolu İstiklal Marşı değiştirilmeli.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" ve "Türkiye Türklerindir" gibi sloganlar kullanılmamalı.

Belki de bütün halk etnikçilik yapmaması için teşvik edilmeli.

Ama bunun inandırıcı olması için herşeyden önce etnik Türkçülüğün önü kesilmeli. MHP gibi partilere yasaklar getirilmeli.

Türkçülük serbestken ve hatta teşvik ediliyorken Kürtçülüğü nasıl yasaklarsın ki? Çifte standart olur.

Ne kimse Türkçülük yapsın ne de kimse Kürtçülük yapsın bence.

Ama ülkede çok güçlü bir Türkçü kibiri var.

İnsanlar "Türküm" diye sizin dediğiniz gibi Türklüğü kabul edince sanki "oh ne güzel Türkleştirdik" diye seviniyorlar gibime geliyor. Bu böyle olmaz. Ne diye bir taraf diğerine gol atmış olsun ki?

Hem "Türküm" deyince bu ne kadar inandırıcı oluyor ki? Eğer ki bu bir etnikliğin ismiyse, sen istediğin kadar "Türküm" de. İnandırıcı oluyor mu?

Buna cevap yazacaktım, ama yazdıklarımı sildim.

Çünkü değmiyor...

Anlayabilecek kapasiteye sahip görünmüyorsun.

Zamanıma yazık arkadaş!

Sitelerde Paylaş

Anayasaya göre '' Türk '' kelimesinin tanımı aslında '' Türkiyelilik '' tanımı gibi ama aynı zamanda bir etnik kimliğinde ismi. Kırgıza da Türk diyorsun, Azeriye de, Özbek'e de. Aynı zamanda bir ırkın tanımlaması olduğu için Kürt ben Türk değilim diyor ve bu şekilde kaldığı sürece sorun olmaya da devam edeceğe benziyor.

Evet, "Türk"ün anlamı eğer TC vatandaşıysa nasıl kalkıp Kuzey Irak'taki "Türkler"den bahsediyorsun?

Sitelerde Paylaş

Söylediklerine katılıyorum.Özellikle İstiklal marşı değiştirilmeli kesinlikle,10. Yıl marşı milli marş olabilir.

Ama Türklük bir üst kimlik olacaktır.Bu değişmeyecek.Üst kimliksiz bir ülke olmaz,bütün ülkelerin bir üst kimliği var,Bu ülkenin üst kimliğide Türklüktür,Anayasada cumhuriyete vatandaşlık bağı ile bağlı olmakla ifade edilir,ama tabi üzerine yüklenen anlam değişmeli...

Tarih olarak anadolunun tarihi anlatılmalı,Osmanlının ve selçukluların anadoluda yaptıkları onlara Türklük vasfı verilmeden anlatılmalı.

Sitelerde Paylaş

Buna eğitim sistemi problem oluyor,Değişirse milletin Türk'ten kastı ırk olmaktan çıkacak.

Sitelerde Paylaş

Söylediklerine katılıyorum.Özellikle İstiklal marşı değiştirilmeli kesinlikle,10. Yıl marşı milli marş olabilir.

Ama Türklük bir üst kimlik olacaktır.Bu değişmeyecek.Üst kimliksiz bir ülke olmaz,bütün ülkelerin bir üst kimliği var,Bu ülkenin üst kimliğide Türklüktür,Anayasada cumhuriyete vatandaşlık bağı ile bağlı olmakla ifade edilir,ama tabi üzerine yüklenen anlam değişmeli...

Tarih olarak anadolunun tarihi anlatılmalı,Osmanlının ve selçukluların anadoluda yaptıkları onlara Türklük vasfı verilmeden anlatılmalı.

Türklüğün anlamı dediğin gibi "TC vatandaşı" olarak çok yaygın olarak kabul görseydi zaten ortada bir sorun olmazdı. Ama herkes bu kavramın etnik anlamından da haberdar. Bu kelimenin etnik anlamını söküp atman çok zor.

Ben babam Türk olmasına rağmen "Türküm" demekte zorlanıyorum şahsen. Kafam karışık çünkü. "Türk"ün manası konusunda büyük kafa karışıklığı var.

Atsızcılarla, ırkçı ve Orta Asyacı Türkçülerle karşılaşıp da sonra bu kelimeyi anayasadaki anlamıyla kullanabilmek zor.

Devlet bari bu anayasal anlamını bastırsaydı da etnik Türkçülüğü yasak etseydi.

Ama işte. Atatürk'ün kendisi Orta Asyacı bir etnik Türkçü olunca biraz zor oluyor bu işler.

Sitelerde Paylaş

13. Yüzyıldan beri ; batı medeniyetlerinde bu topraklara "Anatolia" değil "Turchia(Türkiye)" deniyor. Kurtuluş savaşı bitince de burda kurulan ülkeye Türkiye denildi halkına Türk denildi. Niye bunu kabul etmek bu kadar zor geliyor anlamıyorum.

Biz her ne kadar Özbeklere, Kazaklara da Türk desek te onlar kabul etmiyor. Çok zorda kalırlarsa "Türki" ırk diye isim koymuşlar öyle adlandırıyorlar kendilerini. Bana göre onlar Türkçe konuşmalarına rağmen Türk değil çünkü kabul etmiyorlar. Sizde kabul etmiyorsunuz ama çok geç bu ülke kurulurken konuşacaktınız. Hem madem bu kadar istemiyorsunuz bu ülkeye savaşmasaydınız bizle omuz omuza, arablar gibi ingilizlerle anlaşıp kendi devletinizi kurardınız çoç çabuk. "Ah Keşke" değil mi :)

Sitelerde Paylaş

Ludwig,ağzındakini çıkarda öyle konuş.Her boku atatürke dayandırmaklada çözülmüyor işte,bilmediğin şeylere burnunu sokma.

Almanya'daki gibi ırkçılık yasak edilirse diğer etnik kökenlere güven gelir.

Senin babanın yada annenin Türk olması benim için zerre bir şey ifade etmiyor.İnsanın milleti gönlündedir,Hangi millete gönül veriyorsa onun evladıdır.Atatürk'ü en büyük örnek olarak veririm sana.Sana atsızcılardan daha çok milliyetçi ve bu ülkeye faydası olan rum,ermeni getiririm...

Yalnız önce Atatürk tarafından yediklerini hazmet,öyle konuşalım.

Sitelerde Paylaş

13. Yüzyıldan beri ; batı medeniyetlerinde bu topraklara "Anatolia" değil "Turchia(Türkiye)" deniyor. Kurtuluş savaşı bitince de burda kurulan ülkeye Türkiye denildi halkına Türk denildi. Niye bunu kabul etmek bu kadar zor geliyor anlamıyorum.

Biz her ne kadar Özbeklere, Kazaklara da Türk desek te onlar kabul etmiyor. Çok zorda kalırlarsa "Türki" ırk diye isim koymuşlar öyle adlandırıyorlar kendilerini. Bana göre onlar Türkçe konuşmalarına rağmen Türk değil çünkü kabul etmiyorlar. Sizde kabul etmiyorsunuz ama çok geç bu ülke kurulurken konuşacaktınız. Hem madem bu kadar istemiyorsunuz bu ülkeye savaşmasaydınız bizle omuz omuza, arablar gibi ingilizlerle anlaşıp kendi devletinizi kurardınız çoç çabuk. "Ah Keşke" değil mi :)

Şimdi yapıcı konuşma zamanı. Onu bunu bırak da nasıl bu ülke birlik içinde kalacak onu söyle.

Kürtler'in bir kısmı "Türküm" demekte zorlanıyor. Nolacak şimdi? Çözümün nedir?

"Ayrılalım" ya da "soykırım yapalım" tarzı gerçekçi olmayan zırvalar dışında ciddi bir fikrin var mı?

Sitelerde Paylaş

"Ayrılalım" ya da "soykırım yapalım" tarzı gerçekçi olmayan zırvalar dışında ciddi bir fikrin var mı?

Korede ayrıldı,Güney Kore şuan çok iyi bir ülke.Ayrılmak bazen çözüm olabiliyor.Türklerle kürtlerin bir arada yaşamasına imkan ihtimal yok.Kore birleşik olsaydı şuan Güney Kore'den daha iyi olamazdı mesela.Bizde kürtlerden kurtulursak (yani tüm sorumluluklarımızdan) herşey çok farklı olur.

tarihinde Tokyolu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Korede ayrıldı,Güney Kore şuan çok iyi bir ülke.Ayrılmak bazen çözüm olabiliyor.Türklerle kürtlerin bir arada yaşamasına imkan ihtimal yok.Kore birleşik olsaydı şuan Güney Kore'den daha iyi olamazdı mesela.Bizde kürtlerden kurtulursak (yani tüm sorumluluklarımızdan) herşey çok farklı olur.

Türklerle Kürtler ne diye birlikte yaşayamasın?

Sitelerde Paylaş

Ayrılmakta bir çözüm yolu tabi. Kürtler ve Türkler birlikte yaşamak zorunda değil ama kaç kişi ayrılmaya sıcak bakıyor?

Sitelerde Paylaş

Ludwig,ağzındakini çıkarda öyle konuş.Her boku atatürke dayandırmaklada çözülmüyor işte,bilmediğin şeylere burnunu sokma.

Almanya'daki gibi ırkçılık yasak edilirse diğer etnik kökenlere güven gelir.

Senin babanın yada annenin Türk olması benim için zerre bir şey ifade etmiyor.İnsanın milleti gönlündedir,Hangi millete gönül veriyorsa onun evladıdır.Atatürk'ü en büyük örnek olarak veririm sana.Sana atsızcılardan daha çok milliyetçi ve bu ülkeye faydası olan rum,ermeni getiririm...

Yalnız önce Atatürk tarafından yediklerini hazmet,öyle konuşalım.

Irkçılık bir insanlık suçudur. Her ne olursa olsun yasaklanması ve taraftarlarının en ağır biçimde cezalandırılması şarttır.

Kürt ırkçılığıyla savaşılırken Türk ırkçılığıyla da savaşmak ve ırkçılığın her türlüsünü lanetlemek, aynı zamanda ismi güneş aydınlığıyla özdeşlemiş olan Atatürk'ün fikirlerini savunmanın da bir önkoşuludur.

Her iki aşırı ucun da temizlenmesi şarttır.

Bu sorun en adil biçimde böyle çözülür.

MHP'yi de BDP'yi de kapatacaksın.

Yandaşlarını da ipe yollayacaksın.

Meydanda birkaçını sallandır gör bakalım neler oluyor!

Sitelerde Paylaş

Türklerle Kürtler ne diye birlikte yaşayamasın?

Kürtler aşırı inatçı bir millet olduğu için.Ülkeyi refah içinde bırakmıyorlar,sürekli isyanlar,bunlarla mı uğraşıcaz biz ? Onları durdurmak için neler kaybettik hem gelişim hemde ekonomik açıdan.

Belki şeyh sait isyanıyla uğraşmayıp ekstra bir devrim daha yapacaktık.Belki teröre o kadar para harcamasak şuan kendi silahlarımızı üretebilecek,kendi kendimize yetebilecektik.

Sitelerde Paylaş

Irkçılık bir insanlık suçudur. Her ne olursa olsun yasaklanması ve taraftarlarının en ağır biçimde cezalandırılması şarttır.

Kürt ırkçılığıyla savaşılırken Türk ırkçılığıyla da savaşmak ve ırkçılığın her türlüsünü lanetlemek, aynı zamanda ismi güneş aydınlığıyla özdeşlemiş olan Atatürk'ün fikirlerini savunmanın da bir önkoşuludur.

Aynen.Yalnız sallandırmak çözüm değil,Çok ağır suç işleyenler ilaçla vs. yaşamına son verilebilir bunu desteklerim.

Sitelerde Paylaş

Güzel dedin.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...