Jump to content

Cennet'in dili "Arapça"

Recommended Posts

"Üç hasletten dolayı Arabi seviniz: Çünkü ben Arabım, Kur'ân-ı Kerim Arapça olarak nazil olmuştur, Cennet ehlinin konuştukları dil Arapçadır."

Feyzü'l-Kadîr, 1:178 Hadis no: 225

"Cennet ehli Mu-hammed Aleyhisselâmın diliyle konuşacaklar"

Mevâhib-i Ledünniye , 1:276

Ustte ki hadislerden de anlasiliyor ki ahiret gunu insanlar dirildiginde bülbül gibi şakır şakır Arapca konusacaklar. Alman, Fransiz Turk kim olursa olsun, o gun geldiginde sanki herkes birer Arapmis gibi Arapca konusabilecek..

"Bu olay nasil olacak" diye sorarsaniz.."Cunku ruhun dili yoktur, ruh her dili anlayabilir" gibi bir cevap alirsiniz ki, normal siradan bir musluman kisi "o zaman neden ruh Turkce anlamiyor, Arapca konusmamizin ne geregi var" diye kendi kendine sormaz yada sormaya bile cesaret edemez.."Allah'in takdiridir" der, sorgusuz sualsiz konuyu kapatir..Aksini savunan kisi buyursun konuya cevap yazsin...

Simdi esas soruma geleyim;

Cennette yabanci kokenli (Arapca olmayan) kelimelerde olacak mi?

Muminler "Pantolon" nedir bilecekler mi?

Arzu ettiklerinde "sigara" ya da "Bira" icebilecekler mi?

Canlari istediklerinde "Televizyon" seyredebilecekler mi?

Erkekler aralarinda "Futbol" oynayabilecekler mi?

Yoksa cennette vaadedilenler Muhammed'in o zamana kadar bildikleri ile kısıtlı mı?

Sitelerde Paylaş
Cenneti garantilediniz de sıra oradaki dili mevzu yapmaya geldi. siz hele bir cennete girin ben size bedava arapça kursu veririm ve 1 saniye de de bülbül yaparım merak etmeyin siz.

Konu hakkinda aydinlatici birseyler yazacaksaniz buyur yaz okuyalim aydinlanalim..

Lakin beyniniz fikir uretmekde zorlaniyorsa o zaman bos laflarla forumun veritabaninda gereksiz yer kaplamayin..

tarihinde Sexy Huri tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

cehennem dilinin ise farsça olduğuna inanılır..

o yüzden farsçaya sardım öğrenicem yakın zamanda

arapçaya gerek yok... nede olsa cehenneme gidicem sonsuza dek.. cehennemde farsça bilirsem tercümanlıkta yaparım... köşeyi dönerim.

Sitelerde Paylaş
Konu hakkinda aydinlatici birseyler yazacaksaniz buyur yaz okuyalim aydinlanalim..

Lakin beyniniz fikir uretmekde zorlaniyorsa o zaman bos laflarla forumun veritabaninda gereksiz yer kaplamayin..

Senin ciddi olduğuna dair ufacık bir sinyal alsam; senin için google olurum ben canım arkadaşım ama nafile. :)

Sitelerde Paylaş
Senin ciddi olduğuna dair ufacık bir sinyal alsam; senin için google olurum ben canım arkadaşım ama nafile. :)

Farzet ki actigim konuyu ben degil, kuran kursunda ufak bir cocuk imama soruyor...

Sizde imamsiniz...

Cevabinizi alalim Sn. Imam Google

Sitelerde Paylaş
Cennet ehli Muhammed aleyhisselamın diliyle konuşacaklar. (5)

ya şunu dicem gerçekten bu dili yaygınlaştırmak için uydurulmuş birşey ya bunu anlamayan müslümanında ben kafasına

Sitelerde Paylaş
Farzet ki actigim konuyu ben degil, kuran kursunda ufak bir cocuk imama soruyor...

Sizde imamsiniz...

Cevabinizi alalim Sn. Imam Google

farz etmekle herşey olsaydı ooo yaşasın dünya. Bilirsiniz çok güzel bir atasözü var "öküze inci takılmaz" diye. Dediğinizin olabilmesi için o atmosferin olması lazım. Demek bazılarının öküzlükten kurtulup insanlığa doğru yelken açması gerekir.

Sitelerde Paylaş

sexy huri.cim ne televizyonu ne futbolu ne birası yahu :P muhammedin hayal gücü televizyon icadına yetişememişki: ) bir huri, bir ipek döşek, bir de şarıl şarıl akan ırmak.. eee şarapsız olmaz ama di mi ? bir de şarap en iyisinden :rolleyes:

bizde nerde naparız bak onu bilmiyorum işte :angry: köşede kıskançlıktan çatır çatır çatlarınız sanırım :P sevgilin gözünün önünde hurilerle.. hiç dayanılacak şey deil :blink:

hmm bu arada arapça kursuna mı yazılsak :P

Sitelerde Paylaş
farz etmekle herşey olsaydı ooo yaşasın dünya. Bilirsiniz çok güzel bir atasözü var "öküze inci takılmaz" diye. Dediğinizin olabilmesi için o atmosferin olması lazım. Demek bazılarının öküzlükten kurtulup insanlığa doğru yelken açması gerekir.

Tamam, hic bir moka cevap veremeyip bos bos konusup konuyu makaraya getirmeye calistigin anlasildi..sendende bu beklenirdi zaten.. cekil bakayim kenara. ki beyni az da olsa calisan bir insan gelipte konuya katki saglasin..

Sitelerde Paylaş
Tamam, hic bir moka cevap veremeyip bos bos konusup konuyu makaraya getirmeye calistigin anlasildi..sendende bu beklenirdi zaten.. cekil bakayim kenara. ki beyni az da olsa calisan bir insan gelipte konuya katki saglasin..

filin de beyni çalışıyor ama zavallı 5 yaşındaki çocuğa hizmet emekten kendini kurtaramıyor.

sizin gibi beyni çalışanlara değil aklı çalışanlara ben cevap veririm. Zira onlar makul olurlar ve demek istediğimi gayet iyi anlarlar. farz etmekle şarla şurtla bu iş olmaz. dört işlemi bilmeyene tirgonemetri, integral anlatılmaz kaç defa diyeceğim.

Dediğiniz farza göre anlatsam da muhatap yine siz olacağınız için netice şimdiden belli. Öküze inci takılmaz. taklırsa inciye ayıp olur. İnciyi taşıayan da demek incinin değerini bilmiyormuş olur yani beyni, beyni kadar çalışan erkek olduğu halde kendini huri kabul ettrimek isteyen arkadaşım..

Sitelerde Paylaş
filin de beyni çalışıyor ama zavallı 5 yaşındaki çocuğa hizmet emekten kendini kurtaramıyor.

sizin gibi beyni çalışanlara değil aklı çalışanlara ben cevap veririm. Zira onlar makul olurlar ve demek istediğimi gayet iyi anlarlar. farz etmekle şarla şurtla bu iş olmaz. dört işlemi bilmeyene tirgonemetri, integral anlatılmaz kaç defa diyeceğim.

Dediğiniz farza göre anlatsam da muhatap yine siz olacağınız için netice şimdiden belli. Öküze inci takılmaz. taklırsa inciye ayıp olur. İnciyi taşıayan da demek incinin değerini bilmiyormuş olur yani beyni, beyni kadar çalışan erkek olduğu halde kendini huri kabul ettrimek isteyen arkadaşım..

Avatarinizda heykel duruyor ise siz kendinizi bir put olarak mi kabullendirmek istiyorsunuz? sizin "akliniz" bu kadar mi calisiyor?

tekrar ediyorum, konuya "konu basligi ile ilgili" yazi yazacak iseniz yazin..

Yazmayacak iseniz kapasitenize uygun bir konuya iletilerinizi ekleyin..

Sitelerde Paylaş
Avatarinizda heykel duruyor ise siz kendinizi bir put olarak mi kabullendirmek istiyorsunuz? sizin "akliniz" bu kadar mi calisiyor?

tekrar ediyorum, konuya "konu basligi ile ilgili" yazi yazacak iseniz yazin..

Yazmayacak iseniz kapasitenize uygun bir konuya iletilerinizi ekleyin..

Benim kapasitem google kadar. ama muhatap bulamıyorum ki..

Hiç olmazsa ben cinsiyetimle ilgili bir avatar koydum. Ya sen cinsiyetinden şüphe ediyor ya da bülendi takılmak istiyorsun anlaşılan.

Sitelerde Paylaş
Cennete kim kimle konuşacaklar ki dil arapça olacak?

Allah ta arapça mı konuşuyo? Bir ruh neden bir dünya diline mecburdur.?(ceennet olduğu halde)

Evet Nihil bir derece akla yaklaşmaya başladın. hem sizler cennete inanmıyor hem de cennetin dilini merak ediyorsunuz.Çok saçma değil mi?

Evet orada da dilimiz olacağından elbetteki bu dil fonksiyonu olan konuşmayaı da gerçekleştirecektir. tıpkı gözlerimizle cennetin eşsiz güzelliklerini gördüğümüz gibi bunu geri dönüşümü olan hayretlerimizi de haykırmak için elbetteki bir lisan olmalı. Ama bu hangi dil olursa olsun anlık bir öğretidir zaten. Cennentte hangi dil olacaksa olsun önemli olan oaranın kapısından girmektir. Orada herşey anlık olacak ve herşey anında olacak. dert yok tasa yok.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...