Jump to content

Hayatın Son Aşaması.

Recommended Posts

Filmlerde ve gerçek yaşamda birileri öldürülür, idama mahkum edilir, intihar eder.

Peki hiç kendinizi öldürülen kişinin yerine koydunuz mu? Ve kendinizi bekleyen kaçınılmaz sonu.

Hepimiz bir şekilde ölüme kavuşacağız, beklenmedik bir son olması muhtemeldir.

İnsanlar genellikle ölüm düşüncesinden kaçarlar ama kurtulamazlar, yok olacağını keşfetmiş canlı türü olmamız ve yaşama iradesi insanların bunu kabullenememesinde etkisi büyüktür.

Ne kadar ölümü tam olarak kabullenemesekte bu konuda bazı görüşlerimiz vardır.

Ölüm hayatımızdaki son aşamadır, bu yüzden ilgi çekicidir.

Soru; ne şekilde ölmek isterdiniz(aslında istenmez) ve idama mahkum edilseniz hangi ölüm biçimini seçerdiniz? Nedenleri nedir?

Bu konuyu açmaktaki amacım kimsenin ne şekilde öleceğini merak etmem değil, bir ölüm şeklini neden seçtikleri ve bunun altındaki sebeplerdir.

Bilinçaltımızı dökelim.

Sitelerde Paylaş

Ölüm nedenim beni pek de ilgilendirmiyor. Savaşta acı acı işkence görerek ölmekle mutlu bir şekilde ölmek arasında fark yok. Ama ben yine de kendi ölümümü Azrail'e bırakmak istemiyorum. Bedenime hakim olamayacağım bir sırada fişimi çekeceğim. Mümkün olduğunca acısız bir yöntemle yapmaya çalışacağım.

Ayrıca doğada ölümünü bilen tek canlı insan değil. Filler yaşlanınca kendilerini açlığa terkedip öldürürler. Aslanlar bölgelerinin kontrolünü kaybederlerse ve artık çok yaşlanmışlarsa kendilerini açlığa terkederler. Köpekler de benzer davranışlar sergilerler..

Sitelerde Paylaş

ayrıca ölmeden önce organlarınızı bağışlayın ben öyle yapıcam..

Beyin dışındaki organlar gerizekalı. Bağışlamaya gerek yok yani. Bağışlamayın.. Ben öyle yapıcam. (!)

^_^

tarihinde Seyircin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben sahneden görkemli bir çıkış yapmak isterdim. :)

Bana nedense hep intihar sahneleri çok asilce gelmiştir, harakiri gibi. B)

Kendim de 3 kutu fitille intihar etmeyi düşünüyorum mesela yaşlandığımda... Kalp krizi vb. sıradan sebeplerden öleceğime bizzat terk ederim bu lanet olası dünyayı.

Aha depreştim yine. :lol:

Sitelerde Paylaş

Bana nedense hep intihar sahneleri çok asilce gelmiştir, harakiri gibi. B)

Kendim de 3 kutu fitille intihar etmeyi düşünüyorum mesela yaşlandığımda... Kalp krizi vb. sıradan sebeplerden öleceğime bizzat terk ederim bu lanet olası dünyayı.

Benim aklımda başka bir şey var, ölmeden önce "Ya bu duvar kağıdır gidecek, ya da ben" gibi sıkı bir lâf etmek lazım. :D

Sitelerde Paylaş

Ben ölümden zevk almak isterim, çünkü başımıza sadece bir defa geliyor.

İstemeyeceğim tek yöntem ölümümde çaresiz kalmaktır, yani başkası tarafından veya bir hastalık sonucu ölmek istemem.

Ölürken pişmanlık olmamalıdır, yani kendi kendini yok etmek. Bir katilin eline düşen kurban kadar zayıf ve çaresiz bir varlık yoktur.

Bileklerini kesmek, aşırı dozda uyuşturucu almak, silahla beynimi uçurmak bana daha yakın geliyor.

Ama ölümün verdiği zevki tatmak için giyotin en iyi yöntemdir diye düşünüyorum, kafanız vücudunuzdan ayrıldığında bilinciniz birkaç saniye daha devam eder. Müthiş bir his olsa gerek.

Sitelerde Paylaş

Ben ölümden zevk almak isterim, çünkü başımıza sadece bir defa geliyor.

İstemeyeceğim tek yöntem ölümümde çaresiz kalmaktır, yani başkası tarafından veya bir hastalık sonucu ölmek istemem.

Ölürken pişmanlık olmamalıdır, yani kendi kendini yok etmek. Bir katilin eline düşen kurban kadar zayıf ve çaresiz bir varlık yoktur.

Bileklerini kesmek, aşırı dozda uyuşturucu almak, silahla beynimi uçurmak bana daha yakın geliyor.

Ama ölümün verdiği zevki tatmak için giyotin en iyi yöntemdir diye düşünüyorum, kafanız vücudunuzdan ayrıldığında bilinciniz birkaç saniye daha devam eder. Müthiş bir his olsa gerek.

Bırak bilekleri..

Eğer kesersen dilekleri,

Kurtulursun hasta adamdan

O gözlerinin içindeki.

Ve yaşamaya da devam edersin,

Olmadan hüzün mevsimleri..

B)

Not: Kerouac'ın düşüncelerine, ne kadar hastalıklı olursa olsun, katılıyorum.. Giyotin kısmı hariç. : /

Sitelerde Paylaş

Ben ölümümü dayanılmaz ve engellenemez bir acı durumu vs. yoksa mümkün mertebe ertelemek isterim, hem yaşanacak çok şey olduğundan, hem de ölüm kaçınılmaz olduğundan. Nasıl olsa gelecek, ne bu acele? :)

Sitelerde Paylaş

Ölümü değerlendirmek yaşamın içindedir. Yaşayanlar ölümden, korkar, kabullenir, acısız olmasını ister, geç olmasını ister, erken ve kahramanca olmasını ister, medyatik olmasını ister, sefa geldi hoş geldi der. ister de ister. Bu isteklerin hepsi yaşamın içinde ve yaşama airdir.

Bu isteklerin hepsi bedenin yaşama potansiyeli ile ilgili ve bu potansiyel ile orantılıdır.

Yaşama potansiyeli ise ana karnından başlayarak, bebeklik, çocukluk, genlik dönemlerine kadar yükselerek devam eder. Olgunluk dönemlerinde durur. Yaşlılıkta inişe geçer. Yaşlılık semptomları ortaya çıktıkça, bu semptomlarla beraber yaşama potansiyeli azalır. Bu potansiyelin azalması yaşamdan beklentilerin ve zevk almanın azalması demektir. Öyle bir düzeye düşer ki. Aklı yetenekleri kaybolmamışsa, ölümü bekler ve arzu eder. Akli yetenekleri kaybolduğu oranda zaten ölmüş demektir. Hatıralarını, geçmişini, yediğini içtiğini unutan bir kişi büyük oranda ölmüş demektir. Bir tür bitkisel hayattır bu. Bitki öldüğünü nasıl bilmez ise, bunlar da öldüğünü, öleceğini değerlendiremez ve bilmezler.

İşte ben böyle ölmek isterim.

Doğduğum, ana karnında geçirdiğim safhaları nasıl bilemiyorsam, öldüğüm, ölüm öncesi safhaların da böyle olmasını isterim.

Dedem böyle öldü. Babam da. Bende, ölüm öncesi öleceğimden habersiz ölmek.

Doğa yasalarına uygun,

Temiz ölüm.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Kesinlikle irade ile gerçekleşmeli,uygun zamanda 12 den vurulmalıdır :lol:

Ayrıca ölüm dramatize edilmemeli,mümkün olduğunca katı bir tavır takınılmalıdır.

Organlarımı bağışlamam, dümbüğün tekine kalbimin gitmesini istemiyorum.Organların verileceği kişi listesi hazırlanırsa belki..

Sitelerde Paylaş

Nasıl mı öleyim?

Hocanın pandiği takmasına fırsat kalmadan ölmek istemem, hocanın pandiğinden ya yanarak ölenler kurtulacak ya da bedeni tamamen kaybolmuşlar. O pandiğin tadını herkes sever, haydin pandiğe ve pamuğa, pamuk kardeşliğine, pamukların efendisi hocalarımıza mıçımızı teslim edem hadi. :D

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...