Jump to content

NUHUN GEMİSİ BULUNMUŞ.

Recommended Posts

• İleti 101
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Buzulla alakası yok. Yağan şiddetli yağışların nehri taşırması sonucu oluşmuş diyor bilim adamları.

4mlik kil tabakası var.

Senin dediğin şu m.ö 3100 yıllarında yaşanan olaymı mezepotamya havzasında olan bunu bir yerlerden bende okumuştum ama bu sonucu değiştirmiyor dünyanın her yerinde sel felaketleri yaşanıyor ben bu durumun bilimsel bir kanıtmış gibi sunulmasına kızıyorum ayrıca M:Ö 3000 ler erken bir tarih olmazmı sonuçta ibrahim efsanesinin kaynağı bile m.ö 2500 lere dayandırılıyor nuhla ibrahim ararsında 500 sene mi var. Bence buzul çağı var sayımı daha akla yatkın özellikle orta doğu ve anadoluyu çok etkilemiş uygarlıkda bu bölegede doğduğuna göre bir kaç bin yıl boyunca sözlü olarak bu afet taşınmış olabilir.

Sitelerde Paylaş

En son buzul çağı 12bin yıl önce oldu. Onla alakası yok.

National Geographic tarafından hazırlanan nuh belgeseli var. Orada tufanı detaylı bir şekilde anlatıyorlar. Ayrıca tufanın olduğu dönemlerde gemiciliğin yaygın olduğu da ayrıca belirtiliyor.

Sitelerde Paylaş
Adamlar geminin? içine girip poz vermişler. Çok merak ediyorum bu haberin sonu ne olacak.

Umarım yakın bir zamanda aydınlanır. yahoo.com'da bile haberi var.

80'li yıllarda Zafer Dergisinin kapak haberiydi: "Nuh'un Gemisi Bulundu" diye.

İçeriğinde de bir yığın yalan.

Ama bu defa işin içinde yabancı araştırmacıların olması haberin doğru olduğunu gösteriyor.

Yine de temkinli yaklaşmak lazım. Bekleyelim, görelim.

12 metre boyunda

12 metre boy değil, en olabilir. Boy olması mümkün değil.

Sitelerde Paylaş

bu nuh'un dönemindeki kafirlerde amma aptalmış , ben olsam gemiye binerdim, nasıl olsa bir kaybım olmaz tufan olmazsa, aksine tufan gerçekleşirse çok kazancım olur diye düşünürdüm.

tarihinde gavur tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
bu nuh'un dönemindeki kafirlerde amma aptalmış , ben olsam gemiye binerdim, nasıl olsa bir kaybım olmaz tufan olmazsa, aksine tufan gerçekleşirse çok kazancım olur diye düşünürdüm.

İnanmayanların gemiye binmemesi sadece Kur'an'da geçer.

Gılgamış destanında ve Tevrat'ta böyle geçmez. Yani, inanmayanlardan bahsedilmez.

Enlil ve diğer tanrıların tufanla insanları yoketme planını ve gemi tarifini Tanrı Enki'den haber alan Utnapiştim (dinlerde Nuh), geminin yapımında yakınlarıyla birlikte çalışır ve her aşamasında şenlikler düzenleyip eğlenirler. Tufan başladığında da gemiye ailesini, akrabalarını, sanatçıları ve hayvanları doldurur.

Tevrat'ta da inanan-inanmayan ayrımı yoktur. Sadece Nuh'un ailesini kurtarmak ister tanrı.

Sitelerde Paylaş

Gılgamış destanında ve Tevrat'ta böyle geçmez. Yani, inanmayanlardan bahsedilmez.

Enlil ve diğer tanrıların tufanla insanları yoketme planını ve gemi tarifini Tanrı Enki'den haber alan Utnapiştim (dinlerde Nuh), geminin yapımında yakınlarıyla birlikte çalışır ve her aşamasında şenlikler düzenleyip eğlenirler. Tufan başladığında da gemiye ailesini, akrabalarını, sanatçıları ve hayvanları doldurur.

Tevrat'ta da inanan-inanmayan ayrımı yoktur. Sadece Nuh'un ailesini kurtarmak ister tanrı.

Pante komagene , oguzmu.. :lol:

Sitelerde Paylaş

bu forumda musevi olduğunu sanmıyorum, aynı şekilde sümer dinine inananda.

müslüman olduğuna göre biraz kafanın marşını çalıştır neden bu örneği verdiğimi.

Sitelerde Paylaş

Dikkat ederseniz 2. fotoda "örümcek ağı" var.

Buda demek oluyor ki uzun süredir orası hava ile temas halinde.

4. fotoda ise yapının buza gömülü olduğu net anlaşılıyor.

Bakalım neler olacak ilerleyen günlerde.

Barakayı da andırıyor.

Noah%27s%20Ark_doomsday_604x341.jpg

tarihinde antiateist_ tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
bu forumda musevi olduğunu sanmıyorum, aynı şekilde sümer dinine inananda.

müslüman olduğuna göre biraz kafanın marşını çalıştır neden bu örneği verdiğimi.

Museviler misafir olarak izler, tartışmazlar. Ama kendi bilgilerinin sunulmasını umarlar.

Hristiyanlar Tevrat'taki bilgileri savunur ve hem izler hem de tartışır.

Sümer bilgileri ise dini bilgilere karşı gerekli bir argüman olarak forum üyeleri için gereklidir.

Saksıyı çalıştır. :D

Sitelerde Paylaş

Eski Ahit'in Yaratılış bölümünden;

Adem: 930 yıl yaşadı

Adem'in oğlu Şit: 912 yıl yaşadı

Şit'in oğlu Enoş: 905 yıl yaşadı

Enoş'un oğlu Kenan: 910 yıl yaşadı

Kenan'ın oğlu Mahalel: 895 yıl yaşadı

Mahalel'in oğlu Yeret: 962 yıl yaşadı

Yeret'in oğlu Hanok: 365 yıl yaşadı (Tanrı yolunda yürüdü, sonra kayboldu; çünkü tanrı onu yanında sevdiği için yanına aldı)

Hanok'un oğlu Metuşelah: 969 yıl yaşadı

Metuşelah'ın oğlu Lemek: 777 yıl yaşadı

Lemek'in oğlu Nuh: 950 yıl yaşadı

Karbon testi 4800 yıllık mı diyormuş?

Ya Kutsal metinlerde ya karbon testinde bir yanlışlık olmalı?

Bu arada eski Nuh un gemisi kalıntısı olduğu söylenen şeyi de bizzat gördüğümden bu tarz haberlere şüphe ile yaklaşmak gerektiğini düşünüyorum...

tarihinde Paradigmax tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Karbon testi 4800 yıllık mı diyormuş?

Ya Kutsal metinlerde ya karbon testinde bir yanlışlık olmalı?

Yahudi tarihine göre Adem ile Havva'nın tarihi M.Ö. 3761'dir.

Tufanın tarihi ise M.Ö. 2104'dür.

Karbon testi ağaç için 4800 yıllık diyorsa, toleransı da katarsak arada 650-700 yıllık bir fark var demektir.

Geminin 600-700 yaşında ağaçtan yapılmış olması imkansız değil. Binlerce yıl yaşayan ağaçlar var.

Sitelerde Paylaş

Museviler misafir olarak izler, tartışmazlar. Ama kendi bilgilerinin sunulmasını umarlar.

Hristiyanlar Tevrat'taki bilgileri savunur ve hem izler hem de tartışır.

Sümer bilgileri ise dini bilgilere karşı gerekli bir argüman olarak forum üyeleri için gereklidir.

Saksıyı çalıştır. :D

sen cidden saftriksin.. orada bir espri yapalım dedik b.kunu çıkarıyorsun, anlayışı kıt. ayrıca müslüman sayısı, bu söylediklerini milyonlara katlar türkiye'de.

Sitelerde Paylaş

Süleyman Ateş de çıkmış tv'de "Gemi Ağrı dağında olamaz. Geminin Ağrı dağında aranması boşa çabadır. Kur'an Cudi dağında diyor. Tevrat Ararat dağında diyor. Ağrı da nerden çıkmış?" diyor.

Şu isim takıntısından kurtulamadılar gitti!

Düşünmüyor ki bu dağ isimleri o kitapların yazımından sonra konmuş olabilir. Önceki isimleri farklı olabilir.

Yoksa ben mi yanlış düşünüyorum?

Kur'an yanılmış da, Tevrat mı doğru söylüyor acaba? :D

HUD-44. "Ey yeryüzü! Yut suyunu. Ey gök! Tut suyunu" denildi. Su çekildi, iş bitirildi. Gemi de Cûdî'ye oturdu ve "Zalimler topluluğu Allah'ın rahmetinden uzak olsun!" denildi.

Bu ayetle birlikte Islam bir kere daha coktu- Yuru be Muhammed seni kim tutar

Ahşap olan gemi bulunsa ne olur bulunsa ne olur. Ahşap'ın ömrü kaç yıl ki..

Dağ başlarında su da yaşayan canlıların , kemiklerinin çıkması tufanın olduğunu gösterir.

Muhammed yaşamamıştır diyenler şimdi Hazreti Nuh için nasıl bir mekanizma geliştirecekler acaba.

Ağrı'ya bir gemi oturduğu önyargısı ile kalıntılara,görütülere resimlere tepki gösteriliyor sanırım.

Ben Ağrı'ya bir gemi vs oturduğunu düşünmüyorum.

Ayrıca Kuran'nın verdiği CUDİ ifadesi özel bir dağ adı değildir.Hatta dağ bile olup olmadığı belli değil.Kuran'ın bu ifadesinden sonra ortadoğuda birkaç dağa cudi adı verilmiş vs.

Aslinda orda nuh da denmek istemiyor, nuh'tan kasit o yorede bir bakkaldir. Bakkallara o donemde nuh denirdi. Kuranda aslinda Allah kelimeside gecmez, muhammedde gecmez. Onlar sadece benzetme.

Daha ne diyordu bu uydurukcular Kuran icin?

Kivir kivir, ha babam de babam

Cudi meselesi kuranın süryani kökenleri olan kişilerce yazıldığını gösteriyor olabilir.

Çünkü Cudi deyince akla gelen ilk yer süryanilerinde yoğun olarak yaşadığı Mardin bölgesine yakın cizredeki Cudi dağıdır.

Cudi Dağı, Güneydoğu Anadolu'da, Şırnak ve Silopi ilçe merkezleri arasında yer alan 2.114 m'lik yüksekliğe sahip dağ.

Kur'an tefsirlerinde Cudi'nin Musul'a yakın bir yerde olduğundan bahsedilir.[1] Bahsedilen dağ, bugün Cizre sınırları içinde bulunan dağ, günümüzde Türkiye Cumhuriyeti'nin Şırnak ili sınırları içine düşmektedir. Şırnak ismi, "Şehr-i Nuh" anlamında çok eski bir isimdir. Cudi Dağı'nın eteğinde ismi "seksenler" anlamına gelen Heştan Köyü bulunmaktadır. Heştan köyünün Nuh tarafından kurulduğuna inanılır, ve köyün ismi Nuh'un Gemisi'nde bulunduğuna inanılan seksen kişiye atfen böyle anılmaktadır.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Cudi_Da%C4%9F%C4%B1

Zaten Kurandaki bir çok kelimenin aramice yani süryanice kökenli olduğuda söyleniyor.

Sitelerde Paylaş

allah'tan alınan son verilere göre, gemi ararat yada cudi'ye değil, alp dağlarına oturmuş..

hatta tek bir nuh gemisi değil, nuh filosu varmış, bir kısmı himalaya'ya bir kısmı evereste bir bölümü alplere oturmuş..

yanlışlığı düzelt diye vahiy yolladı bana, artık buna göre tartışırsınız :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...