Jump to content

PUT KIRICILARIN PUTU ATATÜRK!

Recommended Posts

Bu olayı cidden anlamıyorum abla.Bende ateist değilim,tanrıtanımazım desem...

Anlaşılmlayacak bir şey değil. Çok basit..

Yukarda açıklamıştım. Aşağıya yapıştırıyorum.

Atatürk ilkelerini savunmakla Atatürkçü olmayı birbirlerine karıştırıyorsunuz.

Onlar aynı şeyler değil.

Bir insan bazı devrimleri beğenir ama onları yeterli bulmaz. Dolayısıyla o devrimleri yapanı beğense bile onu idealize etmez. Onun ilkelerini yeterli bulmaz.

Kemalizm de işte böyle birşeydir birçok insan için....

Değerlidir belki ama, bir yerde yetersizdir.

Çağdaş değerlere inananların çoğu inançlarını dogmalaştırmak ve belli sınırlar içinde tutmak istemezler.

Kemalist olmamandan.Yani sen kendini Atatürkçü olarak tanımlıyorsun,Kemalist olarak değil.Ve buna nefret duyduğunu söylemişin.

Nefreti de sen ekliyorsun.. Haz etmemek nefret etmek mi?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 246
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ben var olan Kemalist ilkelerde reform yanlısıyım,Normal Kemalizm'i savunmuyorum.Kemalist'im çünkü Atatürk'ün izinde modern,çağdaş,laik bir cumhuriyet için çalışacağım.Atatürkçüyüm,Kemalist'im.İkisi ayrı şeyler değildir,Atatürk'ü önder olarak kabul eden,onu anlayan insan Kemalist'tir.İlla 6 oku kabul edecek diye bir şey yok,bağnaz Batı-ABD düşmanı sosyalizmin çukurunda kalmış gaflet ve delalet içindeki Kemalistler elbette temizlenmelidir.

tarihinde KerpetenVahsi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben var olan Kemalist ilkelerde reform yanlısıyım,Normal Kemalizm'i savunmuyorum.Kemalist'im çünkü Atatürk'ün izinde modern,çağdaş,laik bir cumhuriyet için çalışacağım.Atatürkçüyüm,Kemalist'im.İkisi ayrı şeyler değildir,Atatürk'ü önder olarak kabul eden,onu anlayan insan Kemalist'tir.İlla 6 oku kabul edecek diye bir şey yok,bağnaz Batı-ABD düşmanı sosyalizmin çukurunda kalmış gaflet ve delalet içindeki Kemalistler elbette temizlenmelidir.

Kerpeten hacı gayet güzel ifade etmiş aslında.Atatürkçülük ya da kemalizm diye birşey yok.

Atatürk'ü kendi dönem ve toplumuna göre değerlendirip olumlamakla Atatürkçü ya da kemalist olmaz insan.Ama bizim ülkemizde siyasilerin bütününde Atatürkçülük ya da Kemalizm kavramları meşrulaştırıcı bir vazife görür.

Ve bir de moralist düşünceli bir toplumuz. Doğu toplumlarına has bir bakıştır bu..Doğu toplumları ve tabii ki Türk toplumu da geriye yönsemeci moralist esas kaynaklıdır.Bu toplumlar, yaşanılan hayatın çarpıklığından,anlamsızlığından kurtulmasının tek yolunu eski günlerde arar.Doğru olan aslına dönmektir.Bu bakış değil Atatürk'e,Osmanlı'ya kuran'ı kerime kadar gider.

oysa ki Atatürk tam bir batılı gibi düşünmüş.Hep ileriye bakmış..Şimdi yaşasaydı yetmiş sene öncesine nazaran çok daha farklı tavır alarak değişen dünyaya entegre olabilen,(bu entegrasyon şimdi ülkemizde kapıcıdan sanatçıya kadar herkesin evine bilgisayarın girmiş olması değil tabi),enformasyon toplumu olabilmemiz için gerekli kültürel yapılanmayı oluştururdu.Ortaöğretim,üniversite eğitimlere bambaşka bir şekilde işletilirdi.Çünkü enformasyon toplumu,bilgi ekonomisi demek.

Örnekler çoğaltılabilir.Bizler hala türk-kürt-ermeni vs..kısa bir vade de hükmü zatn kaybolucak olan suni gündem peşindeyiz.

tarihinde zensen tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Atatürkçülük ne yav? Bilmeyen de Atatürk'ü binlerce teori geliştirmiş bir filozof ya da dünya siyasi literatürüne yeni şeyler kazandırmış biri zannedecek.

Bence de Atatürkçülük diye bir şey yok. Çünkü ortada elle tutulur bir şey yok.

tarihinde Lover tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

oysa ki Atatürk tam bir batılı gibi düşünmüş.Hep ileriye bakmış..Şimdi yaşasaydı yetmiş sene öncesine nazaran çok daha farklı tavır alarak değişen dünyaya entegre olabilen,(bu entegrasyon şimdi ülkemizde kapıcıdan sanatçıya kadar herkesin evine bilgisayarın girmiş olması değil tabi),enformasyon toplumu olabilmemiz için gerekli kültürel yapılanmayı oluştururdu.Ortaöğretim,üniversite eğitimlere bambaşka bir şekilde işletilirdi.Çünkü enformasyon toplumu,bilgi ekonomisi demek.

Örnekler çoğaltılabilir.Bizler hala türk-kürt-ermeni vs..kısa bir vade de hükmü zatn kaybolucak olan suni gündem peşindeyiz.

Atatürk yaşasaydı şuan Avrupa Birliği hakkında ülkede referandum yapılırdı.

Makedonya girsin mi ? Azerbaycan girsin mi ? Yeni AB genel sekreteri kim ve hangi ülkeden olsun ? gibi. :)

Ya da NATO hareketini başlatırdık,Diğer ülkelerede tembihlerdik şunu yapıcaksınız diye.

tarihinde KerpetenVahsi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Atatürk yaşasaydı şuan Avrupa Birliği hakkında ülkede referandum yapılırdı.

Makedonya girsin mi ? Azerbaycan girsin mi ? Yeni AB genel sekreteri kim ve hangi ülkeden olsun ? gibi. :)

Ya da NATO hareketini başlatırdık,Diğer ülkelerede tembihlerdik şunu yapıcaksınız diye.

Atatürk yaşasaydı, muhtemelen varlığın başlangıcını açıklar, tanrının olup olmadığını kanıtlardı.

Başka gezegenlerde yapay atmosferler yaratıp, atmosferlere oksijen verebilir, ışınlanmayı bulur, en sonunda insanların bir kuş gibi uçabilmelerini de sağlardı.

Yazık ki bu büyük dehayı kaybettik.

Türk değilmiyiz nasılsa, hepimiz Atatürk'üz!

tarihinde Lover tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Atatürkçülük ne yav? Bilmeyen de Atatürk'ü binlerce teori geliştirmiş bir filozof ya da dünya siyasi literatürüne yeni şeyler kazandırmış biri zannedecek.

lover sen atatürkden daha mükemmelini yap seni de takdir edelim

Sitelerde Paylaş

lover sen atatürkden daha mükemmelini yap seni de takdir edelim

Benim öyle bir amacım yok. Benim işim Atatürk gibi bir şeyleri yıkıp aynı derecede kötülerini getirmek değil. Bir kere ben bir diktatör değilim.

Çobanınızla sabahtan akşama kadar ayin düzenleyip tapabilirsiniz, ama şuna Einstein, Spartaküs muamelesi yapmaktan vazgeçin.

Sitelerde Paylaş

Siyasi literatür diye bir şey yoktur. Yazılan her yazı devlet desteği ile kitleleri istenilen yere çekmektir.

Felsefe dindir.

Sitelerde Paylaş

Böyle başa böyle traş...

Atatürk herşeyin doğrusunu yapmış ama, sizin gibi yobazlarla devrim yapılırsa, sonuç böyle olur işte.

Her şeyin doğrusu nedir? Bize bir anlatır mısın, başkanlık monokrasisi midir doğru olan? Sizin vizyonunuz bu mudur, siz aşağılanmayı ne kadar da çok seviyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

Her şeyin doğrusu nedir? Bize bir anlatır mısın, başkanlık monokrasisi midir doğru olan? Sizin vizyonunuz bu mudur, siz aşağılanmayı ne kadar da çok seviyorsunuz.

Herşeyin doğrusu ne midir?

Bu soruyu sorarken insan biraz düşünür ve utanır.

Kadınlara seçme seçilme hakkı vermiş.

Kolay öğrenilen latin alfabesini kabul ettirmiş ve okuma yazma oranını artırmış.

Devrimler yapmış.

Hilafeti lağvetmiş. Dini camiye tıkmaya çalışmış.

İlk defa Müslüman bir ülkede laikliği başlatmış.

Demokratik bir hukuk devleti kurmuş.

Barışı savunmuş. Düşmanları ile bile barış yapmış ve onların saygı ve sevgisini kazanmış.

Bu kadarı bile yeterken daha çok şeyler başarmış...

Ne kadar nankörsünüz.. Ne kadar hayırsızsınız. Ne kadar kötüsünüz...

Sitelerde Paylaş

Benim öyle bir amacım yok. Benim işim Atatürk gibi bir şeyleri yıkıp aynı derecede kötülerini getirmek değil. Bir kere ben bir diktatör değilim.

Çobanınızla sabahtan akşama kadar ayin düzenleyip tapabilirsiniz, ama şuna Einstein, Spartaküs muamelesi yapmaktan vazgeçin.

şuna diye hitap ettiğin adam çoban değildi biz de koyun değiliz sen osmanlıcı ikinci cumhuriyetçilere falan böyle suçlamalarda bulun

aynı derecede kötüleri derken mesela bir örnek verir misin

Sitelerde Paylaş

Atatürk'ün ne getirdiğini anlamak için şunu bilmek lazım,

Atatürk öncesi Osmanlılık hakimdi,Türk olmak kafirlik sayılırdı ve hem devlet hem halk Türk'lere karşı nefret kusardı,Türk olmak hayvan olmakla eş değerdi,Türkler barbar,hayvan,kafir,dinsiz,putperest konumundaydı,şeyhler Türkler aleyhine fetvalar çıkarırdı muhatap olmayın diye.

Şimdi en osmanlıcısı,en dincisi bile Türkçülük yapar,Allah türkleri korusun der vs.

Düşünün farkı,Atatürk der ki Türkler osmanoğullarından saltanatı geri aldı.

İşte Atatürk'ün ne getirdiğinin cevabı,Artık burada kimse Türklerin aşağılanmasına izin vermez en dincisi bile karşı çıkar.Yani Atatürk Türk'leri nereden nereye getirmiş,azınlıktan saltanata çıkarmış.Üstelik bunu yapmakla kalmamış,Laikliği,bilimselliği,demokrasiyide ekstradan eklemiş.

Sitelerde Paylaş

yunanı denize döken ama yunan bayrağını çiğnemeyen bir insanı karalamak için ahlaksız olmak gerek

Venizelos'a çok ziyafet vermiş Atatürk,En yakın dostlarından biriydi Venizelos.Ölümüne en çok üzülenler arasında yine o vardı Venizelos.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...