Jump to content

PUT KIRICILARIN PUTU ATATÜRK!

Recommended Posts

Burada aydın geçinen ateistlerin bir kısmı kültürel yobaz müslümandır. :) Ama kendilerine ateist ve aydınlanmacı dediklerinden biz müslüman olduğumuz için o görüşe endeksledikleri yaşantılarını bile bize mal ederler.

Atatürkü putlaştırmak Muhammedi putlaştırmak kadar tehlikeli olduğundan başlık bu minval üzere açılmıştır.

Put kırıcılar hala putlarına sıkı sıkı sarılırlar. Bu yüzden bu ülke ilerlemez. Ama suç hepimizde.

Birbirimizi anlamak yerine birbirimizi ötelemekten kaynaklı.

Başka ülkemiz yok üzerinde yaşayacağımız ve bu gerçek kabak gibi ortadayken...:(

Daha ne diyeyim.

Selam olsun o şanlı kumandana.

Selam ederim.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 246
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Elestirileri yapanlar, olaylari ve zaman faktörlerini birlikte göz önüne almalilar. Bulundugumuz zamanin bakis acisi ile Mustafa Kemal'i elestirmek ona yapilan en büyük haksizliktir diye düsünüyorum.

Bu gün diyanetin varligini ve laik sistemi elestirmeye cesaret edemiyenler, Mustafa Kemal'i elestirerek prim yapmaya calismaktalar. Bir diger kesim ise onun arkasina saklanmaya calisarak...

Din allah müslümanlik adina bir sey bilmeden, onlara inanan fakat vatanlari icin düsünmeden ölmeyi göze almis insanlara ne demesi gerekiyordu?

Mustafa Kemal zamanin sartlarina ve gelecege uygun devrimleri tüm zorluklara ragmen gerceklestirmeyi basarmis ve gelismenin yeni ufuklarin önünü acmistir. O zamani bir bütün olarak gözümüzde canlandirmadan elestiriler yapmak dogru olmaz diye düsünüyorum.

Ne peygambere tapar gibi Mustafa Kemal'e tapilmasi, ne de akildan mantiktan yoksun karalama yapilmasi gerekir.

Eger bunlarin her ikiside yapilmamis olsa idi, Mustafa Kemal simdi cok daha saygin ve tartismasiz bir liderimiz olarak gönüllerimizde olacakti diye düsünüyorum.

Sitelerde Paylaş

Sevmek,sevmemek meselesine gelince,isteyen sever isteyen sevmez.Bu kişiyi bağlar.Ben onu çok seviyorum ve hayata onun gösterdiği yoldan ilerliyorum.Geriside beni ilgilendirmez. :)

Sevgili Mawish,

İsteyen sever isteyen sevmez tabii ama Atatürk'ü tanıyıp, yaptıklarını bilip de sevmeyen ya gerçekten geri zekalıdır ya da hain.

Hiç başka açıklaması yok.

Atatürkçü olup olmamak meselesinden tamamen bağımsız, özel bir durumdur bu. Atatürkçü olmayabilir bir insan. Komünist olabilir, şeriatı istiyor olabilir, bambaşka bir düzeni ideal edinmiş olabilir.. Bunda bir gariplik yoktur fakat sevip sevmemek başka.

Sitelerde Paylaş

Sevgili Mawish,

İsteyen sever isteyen sevmez tabii ama Atatürk'ü tanıyıp, yaptıklarını bilip de sevmeyen ya gerçekten geri zekalıdır ya da hain.

Hiç başka açıklaması yok.

Atatürkçü olup olmamak meselesinden tamamen bağımsız, özel bir durumdur bu. Atatürkçü olmayabilir bir insan. Komünist olabilir, şeriatı istiyor olabilir, bambaşka bir düzeni ideal edinmiş olabilir.. Bunda bir gariplik yoktur fakat sevip sevmemek başka.

Bu cümleyi bu kadar rahat söylememin sebebi Atatürk'ün kimler tarafından sevilmediğini bildiğim içindir.Yobaz islamcılardan elbetteki Atatürk'ü sevmesini saygı göstermesini bekleyemeyiz.Zaten onlarda akıl olmadığı için yadırgamıyorum.Başı örütülü bir kızın çıkıp Humeyni'yi Atatürk'ten daha çok seviyorum demesi o zaman benim canımı çok acıtmıştı.Böyle insanların var olduğunu bildiğim için yazdım o cümleyi.

Sitelerde Paylaş

Adam sapasağlam, son derece gerçek biçimde orada duruyor. İnsanlar ne kadar özel, ne kadar entelektüel, ezber bozacak kadr zeki ve üstün olduklarını kanıtlamak için bile ona muhtaç.

hey adamim icimden geceni yazmissin. supersin. kisilik kanitlamada meydan okunacak hedef haline geldi degilmi. super, yorum super. fazla konusmaya gerek yok.

Sitelerde Paylaş

IFeelGood yanlış anlamış yine.

Atatürk'ü bu ülkede ATEİST olsada sevebilecek binlerce laik müslüman var,onlara lafım yok.

Ama bergüzar diyor ki Atatürk ateistse söylediklerin doğruysa ondan nefret ederim,Böyle birinin Atatürk'ü sahiplenmesine elbette karşı çıkarım.

Atatürk'ü kayıtsız şartsız seveceksin kardeşim,Müslüman ol budist ol pipiyetapan ol.Neymiş söyledikleri doğruysa böyle bir adamı sevmezmişim,hadi oradan.Böyle bir insanın Atatürk'ü sevmesinden hayır gelmez.

Ben Atatürk'ü müslümanda olsa,hristiyanda olsa sevmeye devam ederim.

Atatürk dinlerin toplumlara zarar verdiğini düşünüyor ama ülkenin menfaatlerine göre pragmatist davranıyordu önce bu özelliğini kabul etmek lazım.Öyle Atatürk ikiyüzlüyse sevmem diye bir şey yok,Atatürk yerine göre müslüman olur hristiyan olur sünni olur alevi olur sadece din açısından değil Atatürk arap şeyh liderleride misafirlikle karşılamış İngiliz ve Yunan liderleride.Herkesin sevgisini kazanmıştır her düşünceden insan Atatürk'ü sevebilir ırkçısıda hümanistide,Atatürk'üde ATATÜRK yapan bu özelliğidir,Atatürk böyle olmuştur çünkü hepimiz düşüncemiz ne olursa olsun onda birleşelim ve ülkenin gelişmesine katkıda bulunalım.

tarihinde KerpetenVahsi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

hey adamim icimden geceni yazmissin. supersin. kisilik kanitlamada meydan okunacak hedef haline geldi degilmi. super, yorum super. fazla konusmaya gerek yok.

Teşekkür ederim sana ama sen daha iyi özetlemişsin.

"Kişilik kanıtlamada meydan okunacak hedef haline geldi" demişsin.

Bu daha da süper.:)

Sevgili Vahşi,

Bergüzar'a hiç inanmıyorum. Atatürk ateist olsa ve Bergüzar bunu adı gibi bilse de sever. O biraz birilerine ya da bir şeylere kızmış, o yüzden öyle söylemiş. Onu tanımasam bu söylediğine ben de inanırım ama şimdi inanmıyorum.

Atatürk'ün neye inanıp inanmadığının zerre kadar önemi yok. İnsanlar onun inançlı olduğuna inanmak istiyor ve bunu delillendirmek için onun İslam hakkında söylediği iyi sözleri ve kimi etkinliklerini temel alıyor. Bence hiç sakıncası yok.

Atatürk bu ülkenin kurucusu. Tıpkı senin de söylediğin gibi, hepimizin ortak noktası bu.

Sitelerde Paylaş

IFeelGood yanlış anlamış yine.

Atatürk'ü bu ülkede ATEİST olsada sevebilecek binlerce laik müslüman var,onlara lafım yok.

Ama bergüzar diyor ki Atatürk ateistse söylediklerin doğruysa ondan nefret ederim,Böyle birinin Atatürk'ü sahiplenmesine elbette karşı çıkarım.

Atatürk'ü kayıtsız şartsız seveceksin kardeşim,Müslüman ol budist ol pipiyetapan ol.Neymiş söyledikleri doğruysa böyle bir adamı sevmezmişim,hadi oradan.Böyle bir insanın Atatürk'ü sevmesinden hayır gelmez.

Ben Atatürk'ü müslümanda olsa,hristiyanda olsa sevmeye devam ederim.

Atatürk dinlerin toplumlara zarar verdiğini düşünüyor ama ülkenin menfaatlerine göre pragmatist davranıyordu önce bu özelliğini kabul etmek lazım.Öyle Atatürk ikiyüzlüyse sevmem diye bir şey yok,Atatürk yerine göre müslüman olur hristiyan olur sünni olur alevi olur sadece din açısından değil Atatürk arap şeyh liderleride misafirlikle karşılamış İngiliz ve Yunan liderleride.Herkesin sevgisini kazanmıştır her düşünceden insan Atatürk'ü sevebilir ırkçısıda hümanistide,Atatürk'üde ATATÜRK yapan bu özelliğidir,Atatürk böyle olmuştur çünkü hepimiz düşüncemiz ne olursa olsun onda birleşelim ve ülkenin gelişmesine katkıda bulunalım.

Atatürk dini kimliginin önem kazanması yaptıgı icraatlar acaba dini yok etmek içinmiydi? diye akla gelen tereddütlerden ibarettir.Din uğruna ölen insanlar sayesinde kazanılmış bu vatanın evlatlarınında Atatürkün dini kimligi ile icraatlarını karsılastırmasını doğal buluyorum.

Ateiste bile farklı bir yaratık olarak bakan toplulumuz , liderlerinin materyalist biri oldugunuda ögrendiklerinde düşünceleri ister istemez değişip din istismarcılarının sözlerine kanmaya mahkum edilecektir. Masonlugun bile ne oldugunu bilmeyen halkımız Atatürkün mason oldugunu düşünüp kafasınca delillendirdiginde elbetteki laikligin ritüellerini bilmeden laiklige düşman kesilecektir.

Berguzar da sanırım Atatürkün dini kiimligi beni ilgilendirmez ama iki yüzlü davranısı varsada benim için lider olarak ifade edilemez diye düşünüyor. Yoksa seninde dedigin gibi pipiyetapsa bile farketmez :)

Atatürkün maneviyatını irdeleyerek topluma fayda değil zarar veriyoruz.

Selamlar...

tarihinde Crafterman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Berguzar'a katılıyorum. Bu ülkede Din'i bile eleştirebilirsin pervasızca ama Atatürk'ü eleştiremezsin..

Atatürkçüler, Müslümanlardan çok daha fazla putperest, bağnaz, muhafazakar ve yobazlardır...Atatürkçü heykelciklerin müslümanlara bu anlamda söz söylemeye haklarıda olamaz.

Ayrıca Atatürk'ü sevmiyorum...Atatürkçülere inat sevmiyorum..Atatürkü sevmemek gerizekalılıksa gerizekalıyım hainlikse hainim..sizlere inat sevmiyorum.

tarihinde ezogelincorbasi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Atatürkte elbette eleştirebilir bir insandır. Sadece Atatürke hakaret etmeyi , küfür etmeyi tasvip etmeyiz . Yasalarda zaten Atatürkü eleştirmeye değil küfür be hakaret etmeye ceza veriyor.Sonuçta hepimiz insanız ve bana edilen küfürün bile bir cezası varken neden Atatürk isminin korunması canınızı sıkıyor ?

Ya da eleştiremezsiniz diyen zihniyete soruyorum Atatürk neden eleştirelemez ?

Sitelerde Paylaş

Sevgili Vahşi,

Bergüzar'a hiç inanmıyorum. Atatürk ateist olsa ve Bergüzar bunu adı gibi bilse de sever. O biraz birilerine ya da bir şeylere kızmış, o yüzden öyle söylemiş. Onu tanımasam bu söylediğine ben de inanırım ama şimdi inanmıyorum.

Atatürk'ün neye inanıp inanmadığının zerre kadar önemi yok. İnsanlar onun inançlı olduğuna inanmak istiyor ve bunu delillendirmek için onun İslam hakkında söylediği iyi sözleri ve kimi etkinliklerini temel alıyor. Bence hiç sakıncası yok.

Atatürk bu ülkenin kurucusu. Tıpkı senin de söylediğin gibi, hepimizin ortak noktası bu.

IFeel ve Bergüzar,

Size yanıt verecektim ama imanım Vahşi öyle bir yazmış ki ben daha bunun üstüne laf edersem inanın ayıp olur. Taşı gediğine koymuş Vahşi. Yaşı çoğuğunuzdan küçük ama aklı hepinizinkinden büyük.

Bana gelince ben geri zekalıyım. Gerizekalı olmasam Atatürk'ü arkama alıp, onun resimlerimi avatarıma koyup aslında hiç olmayan zekamı kanıtlamaya çalışırmıyım hiç?

Ben kim olup da sizler gibi dahilere yanıt veriyorum ki?

Hem sonra sizler varken Atatürk'ün adını anmaya ne gerek var canım.

Siz onu çoktan aşmışsınız.

Zaten adam ölmüş gitmiş. Ne gerek var adını anmaya. Bırakalım rahatça uyusun.

Nasıl olsa ülke emin ellerde.

Bağışlayın beni.

Şimdi daha iyi anlıyorum ne kadar gerizekalı olduğumu...

Sitelerde Paylaş

ya ifeelgood bergüzarın samimiyetine inanmış tanıdığından aramızda ayrılığa düşmeyelim.Zaten ateistler Atatürk düşmanı şeriat hizmetçileri ve çağdaşlar olarak ayrıldı birde biz çağdaşlar olarak mı ayrılacağız,yapmayın.

Ayrılığa düşme gibi bir lüksumuz yok bence.

tarihinde KerpetenVahsi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sevgili Vahşi,

Hiçbir sakıncası yok demek...

Yani aslında müslüman da olabilirdi.

Foruma soruyorum:

Atatürk müslüman olsa idi, Atatürk olabilir miydi?

Sitelerde Paylaş

ya ifeelgood bergüzarın samimiyetine inanmış tanıdığından aramızda ayrılığa düşmeyelim.Zaten ateistler Atatürk düşmanı şeriat hizmetçileri ve çağdaşlar olarak ayrıldı birde biz çağdaşlar olarak mı ayrılacağız,yapmayın.

Ayrılığa düşme gibi bir lüksumuz yok bence.

Ayrılığı çıkaranlar kendileri.

Yalan yanlış konuşuyorlar. Araya girip doğrusunu söylüyorum. Kanıtıyla belgesiyle ispatlıyorum. Susup utanacakları yerde saldıraya geçip "kişilik savaşına Atatürk'ü alet ediyorlar, kendilerinin ne kadar zeki olduklarını Atatürk'ün arkasına sığınıp ispatlamaya çalışıyorlar" gibisinden carlıyorlar.

Sanki bu forumda Atatürk'ün adını anan, O'nu takdir etmeyi bilen varmış gibi...

Oysa hepsi de korkuyorlar. Atatürkçü olmadıklarını söyleyerek ne kadar entellektüel olduklarıyla övünme gayreti içinie giriyorlar.

Atatürk kim ki lan bunların yanında!

Aşmışlar O'nu çoktan.

Dahiler

tarihinde Mr.Guitar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

mr. guitar abi Masonlarda tanrıya inanır ama bütün aydınlanmacı hareketler onlardan çıkmıştı rönesansta zaten rönesansı onlar yaptılar

martin luther de hristiyandı ama reformlar yaptı

Atatürk'ün söyledikleri onun ateist olduğunu gösteriyor ama şuan başa gelse bütün çarşaflılara türbanlılara ağır yaptırımlar uygulayabilecek bir sürü laik müslüman var.

Atatürk'ü hristiyanlar,museviler,budistler,müslümanlar,ateistler herkes benimsesin bu ülkede ki reformu,çağdaşlığı,modernliği benimseyenler bir çatı altında toplansın.

Sadece Ateist'ler sahiplenirse olmaz,çünkü ateist nüfusun herhangi bir dine inananların nüfusuna üstün olduğu bir ülke görmedim ben,varsada 1 tane vardır kuzey kore sanırım ama orta doğudaki bir ülke için bu çok zor.

Onun için Atatürk'ün ne olup olması önemli değil,Modern ve ilerici düşünceleri yeter.

Sitelerde Paylaş

mr. guitar abi Masonlarda tanrıya inanır ama bütün aydınlanmacı hareketler onlardan çıkmıştı rönesansta zaten rönesansı onlar yaptılar

martin luther de hristiyandı ama reformlar yaptı

Atatürk'ün söyledikleri onun ateist olduğunu gösteriyor ama şuan başa gelse bütün çarşaflılara türbanlılara ağır yaptırımlar uygulayabilecek bir sürü laik müslüman var.

Atatürk'ü hristiyanlar,museviler,budistler,müslümanlar,ateistler herkes benimsesin bu ülkede ki reformu,çağdaşlığı,modernliği benimseyenler bir çatı altında toplansın.

Sadece Ateist'ler sahiplenirse olmaz,çünkü ateist nüfusun herhangi bir dine inananların nüfusuna üstün olduğu bir ülke görmedim ben,varsada 1 tane vardır kuzey kore sanırım ama orta doğudaki bir ülke için bu çok zor.

Onun için Atatürk'ün ne olup olması önemli değil,Modern ve ilerici düşünceleri yeter.

Ah imanım ah. Aslında aynı şeyleri dile getiriyoruz. Fakat farklı yönlerden bakıyor ve o bakışaçısının dışına çıkamadan, tablonun tümünü görme yetimizi yitiriyoruz.

Şimdiİ olayı başından izleyelim. Bergüzar Hn, çıkıp : "Atatürk ateistse ve buna karşın halkın önünde dua ediyorsa ben bu ikiyüzlü Atatürk'ü sevmem, nefret ederim" diyor.

Yahu Vahşi Atatürk ikiyüzlü işte. Ne yapalım yani Bergüzar O'nu sevsin diye Atatürk müslümandı mı diyelim. Gerçeği saklayalım mı?

Ben de ateistim. Kendimi saklayım mı?

Yazmayayım mı buraya dinsiz imansızca ha?

Bunu mu istiyorsunuz?

Ya da çekip gideyim mi?

Bunu mu istiyorsunuz?

Müslüman olmak zorunda mıyız arkadaş?

tarihinde Mr.Guitar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...