Jump to content

70 küsur yıl yemeden içmeden yaşamış

Recommended Posts

70 yılı aşkın süredir yemek yemediğini, su içmediğini söyleyen 83 yaşındaki Hintli yogi, durumunu merak eden doktorlar tarafından hastanede gözlem altına alındı. Dr. İlavazahagan, yoginin hastaneye yatırıldıktan sonra ağzına bir damla su almadığını, hiçbir şey yemediğini, bu nedenle tuvalete de gitmediğini söyledi.

70 küsur yıl yemeden içmeden yaşamış

Bu müthiş iddiayı incelemeye değer bulan doktorlar, Prahlad Jani adlı uzun sakallı yogiyi Ahmedabad hastanesinde bazı testlerden geçirecek. Yoginin her anının kamera ile takip edileceğini belirten Ulusal Fizyoloji Enstitüsü Müdürü Dr. G. İlavazahagan, "Yapacağımız bu inceleme ve gözlemden, insanın içmeden yemeden nasıl hayatta kalabileceğine ilişkin bir işaret çıkacak mı, ona bakacağız..." dedi.

Savunma Bakanlığına bağlı olarak faaliyette bulunan enstitünün müdürü, tahlil sonuçlarının; doğal afetlerde, çetin şartlar altında veya Ay ve Mars’a seyahat gibi uzun uzay seferlerinde hayatta kalma stratejisi hazırlanmasına katkıda bulunabileceği yorumunu yaptı.

Doktorlar, yaşlı yoginin manyetik rezonans (MR) filmlerini çekecek. Yoginin kalp ve beyin faaliyetleri elektrodlar takılarak izlenecek, ayrıca kan tahlilleri yapılacak. Bütün bunlar üç hafta kadar sürecek.

Dr. İlavazahagan, yoginin hastaneye yatırıldıktan sonra ağzına bir damla su almadığını, hiçbir şey yemediğini, bu nedenle tuvalete de gitmediğini söyledi.

Doktor, yogiyi ayakta tutan enerjiyi "MR" görüntüleme tekniği sayesinde anlamaya çalışacaklarını belirtti.

Hintli doktor, "Jani, enerji toplamak için meditasyon yaptığını söylüyor. Askerlerimiz meditasyon yapamaz, ama bu yöntemin insan bedenine etkisi hakkında daha fazla şey öğrenmek istiyoruz" diye konuştu.

Yogiyi izleyen ekipten sinir uzmanı Sudhir Şah da Jani’nin odasına 24 saat aralıksız çalışan 2 kamera yerleştirildiğini, yoginin odadan çıktığında da yine seyyar kamerayla takip edildiğini anlattı.

Gujarat eyaletinde yaşayan yaşlı yogi, 8 yaşındayken bir "tanrıça" tarafından takdis edileli beri yiyip içmediğini söylüyor.(aa)

Kaynak

tarihinde Rochader tarafından düzenlendi
Link eklendi
Sitelerde Paylaş

Sen de inandın değil mi?

Bu gibi durumlarda ben iddia edenleri değil, onları ciddiye alanları tıkmak isterim tımarhaneye.......

Bu güzel bir örnek...

Adamı incelemeye başlayan doktordan başlardım...

Hehalde su yukar'da yazdiklarindan sonra ,benimde Evet inandim dememi beklemiyorsun .. :D

Sitelerde Paylaş

Bu gene güzel bir hikaye. Keske muhammedde böyle yanlislastirilabilecek bir hikaye anlatsaydi. Gerci gelse bugün dese;

-ben ayi ikiye bölerim

derizki;

-böl haydi.

Bu konudaki kiside böyle bir hikaye anlatmissa denebilirki(yanlislastirmak icin) o zaman yemede görelim. Bakalim 2 ay basarabilirmi?

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

Hehalde su yukar'da yazdiklarindan sonra ,benimde Evet inandim dememi beklemiyorsun .. :D

Peki yukardakileri yazmasaydım ne diyecektin?

Böyle olağanüstü haberlere inananların sayısı sanıldığından daha çoktur.

Çünkü birçok insan olağanüstü haberlere inanmak ister.

Zaten onların yüzünden bu tür sahtekarlar her zaman vardırlar.

Sitelerde Paylaş

Bu gene güzel bir hikaye. Keske muhammedde böyle yanlislastirilabilecek bir hikaye anlatsaydi. Gerci gelse bugün dese;

-ben ayi ikiye bölerim

derizki;

-böl haydi.

Bu konudaki kiside böyle bir hikaye anlatmissa denebilirki(yanlislastirmak icin) o zaman yemede görelim. Bakalim 2 ay basarabilirmi?

SAYGILAR

Roch yeme beni ya!! Haci yazmasaydi sende ziplayacaktin looop diye..

al buda kaynak http://www.kurdistan-post.com/modules.php?name=News&file=article&sid=35721#bg

Sitelerde Paylaş

Bir keresinde üç gün hiçbir şey yiyip içmeden durmuştum.İlk iki gün gayet iyiydim.Normal hayatımı rutin işlerimi aksatmadan sürdürdüm ama üçüncü gün açlık ve susuzluk başıma vurmaya başlamıştı.Yani diyeceğim 70 yıl mümkün değil,70 gün bile mümkün değil vücut fotosentez yapmadıkça. :)

Sitelerde Paylaş
Doktor, yogiyi ayakta tutan enerjiyi "MR" görüntüleme tekniği sayesinde anlamaya çalışacaklarını belirtti.

En komik iddia da bu.

Manyetik Rezonans ile enerji tespiti.

Hadi diyelim enerjiyi buldular. Kaynağının neresi olduğu nasıl bulunacak.

Onun yanıtını da sevgili kotukgenerali bulmuş. Fotosentez

İşkembeden atmak kolay. Herkes yapar.

Aptallık bunlara inananlarda.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Gerçek Yogiler sadece ekmek yer ve su içer...

Ama bazılarının pişmemiş sebze de yediği oluyor... Zaten bi avuç kaldılar...

"Hiç bir şey yememiş" derkenki kasıt olsa olsa budur...

Her habere balıklama dalan ile her habere asparagas bakanlar omuz omuza :D

Kim tutar bizi...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...