Jump to content

Kanli 1 mayisin perde arkasi

Recommended Posts

İbrahim KAYPAKKAYA' nın sorgusunda da ingilizce konuşan sarışın iki kişinin bulunduğu söylenir.Bu kişiler sorgulamanın her aşamasından bir yerleri haberdar ettikleri ve konuşmaları Türkçe değil ingilizce yaptıkları söylenir.

Kanlı 1 Mayıs olayı ile ilgili fotoğraflar vardır zaten, otelin terasında ellerinde tabanca ile yabancı uyruklu oldukları net olarak anlaşılan kişiler o fotoğraflarda görülür.

Bu kişiler Ludwig'in liberallerinden başkası değil komunist hayvanlara karşı savaşıyorlar yani bu terör sayılmıyor onlar açısından bu insanlık görevi.

Sitelerde Paylaş

Kanlı 1 Mayıs, Sivas olayları, Çorum, Kahramanmaraş olayları, Gazi olayları, Başbağlar v.b daha nice olaylar hepsi Ergenekon Terör Örgütünün işidir..

Hamido'nun eşi açıkladı..

Hamido'nun eşi 32 yıl sonra konuştu: Fail Ergenekon

http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalDetay&ArticleID=992565&Date=21.04.2010&CategoryID=77

Sitelerde Paylaş

Kanlı 1 Mayıs, Sivas olayları, Çorum, Kahramanmaraş olayları, Gazi olayları, Başbağlar v.b daha nice olaylar hepsi Ergenekon Terör Örgütünün işidir..

http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalDetay&ArticleID=992565&Date=21.04.2010&CategoryID=77

Hamido iç hesaplaşmanın kurbanı oldu bu yüzden adına şimdi ergenekon denen ama aslında devletin kendisi olan güc tarafından ortadan kaldırılmış olabilir.Ama Sivas olayı tamamen müslüman kesimin hassasiyetinin işiydi.Maraş ve Çorum olaylarıda müslümanlardaki cahil potansiyelini bilen kişiler tarafından organize edildi azmettiren olabilirler ama tetikçi müslümanlardır.

Başbağlar için ise tam üfürüyorlar Başbağlar olayı Dr.Baran'ın Dersimi kazanma Abdullah Öcalan'ı tasviye etme planıydı katliam üstüne katliamdı.Ergenekonla bir alakası yok bu olayın.(Aleviler tetikçi olarak kullanıldı bu olayda.Aleviler silahlanıp dağa çıkmaz kimseyi öldürmez diyenlere duyurulur.)

Gazi olayınıda kimlerin yaptığı belli Gazinin failleri açık ve net olarak ortadalar.Ne ergenekonu ne TSK sı bu işle alakası yok.

Sitelerde Paylaş

Yahu çekinmeyin, açık açık yazın.

80 öncesi provakatif eylemlerin ardında CİA vardı. 1 Mayıs katliamı da CİA'nin işi.

Ergenekon komplolarının ardında da o var.

Öyleyse nasıl oluyor da hem karanlık-pis işlerde olacak, hem de o işlerin üzerine gidiyor olacak?

Dikkat edin o işlerin sadece lafı ediliyor, üzerine gidilmiyor, g i d i l e m e z.

Düğüm tamamen Sovyetler Birliği'nin yıkılmasında.

O tehlike bitti, projeler değişti.

Dünün katilleri, bugün demokrasi sevdalısı kesildi. Yalan!

Amaç Yeni projelerin önündeki engellerin temizlenmesi.

Sitelerde Paylaş

80 öncesi provakatif eylemlerin ardında CİA vardı. 1 Mayıs katliamı da CİA'nin işi.

Öyleyse nasıl oluyor da hem karanlık-pis işlerde olacak, hem de o işlerin üzerine gidiyor olacak?

Dikkat edin o işlerin sadece lafı ediliyor, üzerine gidilmiyor, g i d i l e m e z.

Ya abi biz olaya biraz gizem vermeye çalışıyorduk daha erotik şey yani daha egzotik oluyordu.Sen şimdi tüm fantazilerimizi paramparça ettin öyle çıkıp pat diye CİA yaptı denirmi ya.

Sitelerde Paylaş

Geçmişteki olayların arkasında Amerika olabilir...

Ama bu Türkiye'de var olan derin yapılaşmanın yalan olduğu gerçeğini değiştirmez...

İttihat ve Terakki'den beri ülkede derin yapılaşma var...

Bu bir gerçek...

Böyle bir derin yapılaşma olmadan Türkiye'de 3 tane darbe, bir o kadar darbe teşebbüsü olmazdı...

Osmanlı tarihine baktığımız zaman, ne zaman devlet askerin kontrolüne girdi..

100-150 sene perde arkasında Yeniçeriler yönetmiştir Osmanlıyı...

Aynı Türkiye'de de böyle bir sistem vardır...

Kendine karşı gelen herkesi yedi..

Adnan Kahveci, Eşref Bitlis, Turgut Özal...

bakalım Recep Tayyip erdoğan ne yapacak..

Bu diğerlerine göre dişli çıktı...

Yeniçeri nasıl birçok devlet büyüğünün başını yediyse...

Türkiye'deki askeriye içinde çöreklenen, kolları Türkiye'nin bütün heryerini saran ahtapotu da yoketmek için..

Aynı tarzı kullanmak gerekir..

Yeniçeriyi yeniçeri zihniyeti çökertmiştir..

Bu iş kolay değildir...

Ama inandıktan sonra...

Çalıştıktan sonra...

Herşey olur...

Sitelerde Paylaş

ergenekon diye bir şey yoktur, varsa bile 1960 larda komünizme karşı kurulmuş özel bir devlet birimidir.. akp bunu şişirerek kullanıyor, ve kendi çıkarına alet ediyor.. ben ilk kez bu ergenekon'u 2006 nın ilk aylarında bir televizyon haberlerinde görmüştüm, çok kısa değindiler, hemen bir hiçti o haber. ordudaki bazı subayların hükümete karşı işler tertiplediklerini ve adının ergenekon olduğunu öne sürenlerin varlığından bahsediyordu.. hemde tek bir kanalda gördüm, diğerlerinde yoktu..internette ergenekon yazıp bakmıştım arama motoruna o dönemler, yine o kadar önemsiz değiniliyordu ki, dediğim gibi gülünüp geçilecek bir iddia gibiydi adeta..

gün geçti zaman aktı, vakitler 2007 nin haziran ayına gelince ümraniye'deki bombalarla beraber (artık kimin icraati bilinmez, hükümetinde olabilir bu tezgahlar) bulununca, AKP denilen asalağın Ergenekon Çığırtkanlığı süreci de tetiklenmiş oldu, bunu temmuz 2007 seçimleri ile birlikte AKP'nin tüm yönetim aygıtını ele geçirmesi de izleyince, ilerleyen dönemlerde olacaklar aslında kestirilebilirdi.. Ben başta fazla uzun sürmez diye düşünüyordum, o dönemler fanatik bir komünisttim ayrıca, marksist-leninist ideolojinin azılı savunucuları arasındaydım. AKP yi de eleştirmekle beraber derin devletten, kontrgerilla'dan faşist diktatörlükten, komünizm düşmanlığından dem vurup ajitasyon çekiyordum. Ama sadece komünizm için yapıyordum tüm bunları, bilmiyordum ki bu basit haberler, gitgite katlanacak ve 2008 den itibaren doruk noktasına ulaşıp tüm toplumu bir AKP diktatörlüğüne ideolojik neo-liberalizm hegemonyasına sürükleyecek, ne bileyim ben böyle olacak.. masum masum ajitasyon çekiyoruz, ta ki 2008 den itibaren bu girişimin esas amacını ve bunun altında yatan nedenin ne olduğu meydana çıkana kadar.

Kısacası Ergenekon ya hiç yoktur, ya da AKP tarafından şişirilmiş bir balondur..ama bu balon artık patlamak üzere, sonrada kamuoyunun yıllarca bir hiç konusu ile oyalatıldığı ortaya çıkacak...

Çorum ve K.maraş olayları ülkücülerin işidir, Sivas'da otel yakılması şeriatçıların, başbağlar PKK'nın , 1 mayıs Ergenekon'un olabilir onu bilmiyorum, ya da o dönem için Maoist-sol gruplar ile geri kalan Sovyet yanlısı sol gruplar arasındaki çatışmada olabilir. ikinci seçenek bana şu an daha mantıklı gelmekte.

Hamit Fendoğlu ise bilindiği gibi zaten ülkücü, faşist yapılanmaların içinde yer almış bu yüzdende solcular tarafından öldürülmüş Malatya belediye başkanıdır.

spekulasyon yapmayın, amerikan filmi değil hayat, kurtlar vadisi'nin dozunu kaçırıyor akp liler.

tarihinde gavur tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hadi yaaa!!! Sivas'taki, Çorum'daki, Kahramanmaraş'taki şeriatçı güruhun katlimlarını da ergenekonun üstüne atın, kendinizi aklayın... Buldunuz ya bir çoban, vurun abalıya...

Yok öyle aradan sıyırıp, işlediğiniz alçakça cinayetleri başkasının sırtına yıkmak...

Boşa değil benim sizi görünce midemin bulanması...

Sitelerde Paylaş

Yahu zırvalamanın da bir sınırı olmalı,

Yukarıda sıraladığın olaylar binlerce kişinin katılımıyla ( islamcı +faşist kitleler) gerçekleşmiş olaylar.Madem Ergenekon tabana bu kadar yayılabilmiş bir örgüt ,bugün bu taban nerede söyler misin ? Sivas'ta kurban dularıyla,tekbirlerle insan yakanların sayısı 15.000 civarındaydı,her birinin de ne olduğu kılık,kıyafet ve sloganlarından belliydi,onların çığırtkanlığını yapan yerel gazete ve dergilerin de çizgileri yıllardır belliydi,hadi bunların hepsi de ergenekoncu olsun,bu kadar insan mezara mı girdi,buharlaşıp uçtu mu ?

Öcalan'ın saçı kesildi diye ülkemizin güneydoğusunda kalkışma girişimleri olurken bu ergenekon ne menem bir örgüttür ki 2 seneyi aşan tutukluluğa karşı hiçbir tepki göstermiyor..... ? Öyle ya bu adamlar bu kadar kişiyle mi darbe yapacaklardı,nerede bu örgütün geri kalanı ????

Osur osur ipe diz klavye entellektüelliği böyle oluyor demek ki ...

28 Şubat sürecinde sizi temsil eden yazarların televizyonlarda bir ağlayıp zırlamadığı kalmıştı,her biri kişi özgürlüğünden dem vurur yaşananların zulüm olduğunu söylerdi,izleyenler de bunları samimi zannederdi ama ne zaman ki rüzgar sizden yana esmeye başladı kişi hak ve özgürlükleri,anayasal güvenceler,adil yargılanma hakları vs.hepsi rafa kaldırıldı ve o özgürlük bülbülleri sus pus oldu.Bugün Dilipak gibi kıymeti kendinden menkul sözüm ona yazarlar daha tutuklanması gereken binlerce insanın bulunduğunu,söylüyor.

Al sana Vakit Gazetesinde Dlipak'ın köşesinden bir alıntı ;

“Bugün gelinen nokta Ergenekon davasında yeni bir başlangıç olacak. Eğer daha fazla direnecek olurlarsa daha trajik gerçeklerle karşı karşıya kalacaklar… Ne Baykal, ne Bahçeli, ne Kanadoğlu, ne Başbuğ, ne YARSAV, ne de HSYK bundan sonra bugüne kadarki tavrını sürdüremez. Denemek isterlerse, bu işin bedelini ödemek zorunda kalırlar. Erzincan paşasının da ayaklarının suya ermiş olması gerekir. Demirel ya da Cindoruk’un da adımlarını denk atması gerek. Ya da Ergenekon’un değirmenine su taşıyan media, mafia, sermaye, siyaset, STK, bürokrasi mensuplarının da… Bu arada Tekel işçilerinin de Ergenekon’un koruyucu kalkanı ve tramplen tahtası, Truva atı görünümünden çıkmaları gerek.”

Yazının sonuna doğru iyice kendinden geçmiş halde bakın ne diyor Dilipak?

“Daha tutuklanması için sırasını bekleyen yüzler değil, binlerce isim var. İnce ve uzun bir yoldayız. Sabır, kararlılık ve cesaret gerek. Gelinen noktaya bir gün mutlaka gelinecekti ve gelindi. Benden söylemesi. Bundan sonrası için herkesin daha dikkatli olması gerek.”

İşte siz busunuz,amacınıza ulaşmak için sizin gibi düşünmeyen herkesi teröristlikle suçlamaya hazır zavallılarsınız.

Muhalefet terörist,ordu terörist,yargı terörist,size muhalif eski siyasetçiler terörist,işçiler terörist....Ergenekoncuymuş hadi lennnnn,sen git Kurtlar Vadisi seyret çapını aşan işlere girme istersen...

Sitelerde Paylaş

Iste böyleee,

Bence bu olayi AmarIka ve icteki isbirlikcileri tertipledi.

Komunistlerde Amansiz bir Türk düsmani kesilmislerdi.

Her yerde,Türklüge ve Türke NEFRET KUSMAKTADIYDILAR.

Erzincandaki evimizin bitisigindeki bahcanin duvarina söyle yazmisti KOMUNIST Kürtler .

Garilar gucaga

Erkekler picaga

Türk askerini vur

Rus askerine selam dur.

Egerki ben bu dümbügü yahalasaydim.

O yaziyi gördügümde,o elime gecseydi

Kollarini,bacaklarini ,kafasini koparirdirdim.

Rusyayla Amerikanin bu bir oyunuydu o zaman.

Rusya artik karistirma isinden cekildi sayilir.

Ama Amarika,ülkemizde icinde bütün ülkeleri karistirmaya davam etmektedir..

Firansiz cunhur baskani generel DEGUL Amerikaya söyle bir IHTAR ceker.

CASUS UCAKLARINI üstümüzde dolandirma.

O yükseklikte casus ucaklarini belki vuramayiz ama alcaklarda vurulacak cok hedefleriniz var dir.

Ah keske bunu deyebilecek basimizda birileri olsa.

Neyse ,girelim ana konuya

tolonbeg

1 Mayıs 1977 İşçi Bayramı, 34 kişinin hayatını kaybettiği yaklaşık 130 kişinin yaralandığı gün, tarihe Kanlı 1 Mayıs adıyla geçmiştir.

1 Mayıs 1977 günü İşçi Bayramı'nı kutlamak üzere çeşitli illerden İstanbul'a gelen yaklaşık 500 bin kişi DİSK'in organizasyonu önderliğinde Taksim Meydanı'nı doldurdu. Katılımın yüksek olması sebebiyle kortejlerin alana girmesi uzun sürmüş, miting de uzamıştır. Saat 19.00 sularında dönemin DİSK başkanı Kemal Türkler konuşmasının sonuna geldiğinde etraftan silah sesleri duyulmaya başlandı. Sular İdaresi binasının üstünden açılan bu ateş sonucu insanlar panik halde kaçmaya başladı, kısa bir süre içinde İntercontinental Oteli'nin de üst katlarından ateş açıldı.

İnsanlar panik halde kaçmaya çalışırken panzerler de kalabalığın arasına doğru girmeye ve kitleleri sıkıştırarak Kazancı Yokuşu'na itmeye başladı. Bir kamyonun tıkadığı Kazancı Yokuşu'ndan aşağıya kaçmaya çalışan kalabalığı daha da korkutmak için bir daha ateş açıldı. İnsanlar panzerler altında kalarak ve birbirlerini ezerek kaçmaya devam etti.

28 kişi ezilme ya da boğulma nedeniyle, 5 kişi vurulma nedeniyle, 1 kişide panzer altında kalarak yaşamını yitirdi, yaklaşık 130 kişi de yaralandı. 470 kişi göz altına alındı fakat hiçbirinin olayla ilgisi kurulamadı. Ateşi kimin açtığı tam olarak belirlenememiş, olay halen aydınlatılamamıştır.

1 Mayıs 1977 İşçi Bayramı, 34 kişinin hayatını kaybettiği yaklaşık 130 kişinin yaralandığı gün, tarihe Kanlı 1 Mayıs adıyla geçmiştir.

1 Mayıs 1977 günü İşçi Bayramı'nı kutlamak üzere çeşitli illerden İstanbul'a gelen yaklaşık 500 bin kişi DİSK'in organizasyonu önderliğinde Taksim Meydanı'nı doldurdu. Katılımın yüksek olması sebebiyle kortejlerin alana girmesi uzun sürmüş, miting de uzamıştır. Saat 19.00 sularında dönemin DİSK başkanı Kemal Türkler konuşmasının sonuna geldiğinde etraftan silah sesleri duyulmaya başlandı. Sular İdaresi binasının üstünden açılan bu ateş sonucu insanlar panik halde kaçmaya başladı, kısa bir süre içinde İntercontinental Oteli'nin de üst katlarından ateş açıldı.

İnsanlar panik halde kaçmaya çalışırken panzerler de kalabalığın arasına doğru girmeye ve kitleleri sıkıştırarak Kazancı Yokuşu'na itmeye başladı. Bir kamyonun tıkadığı Kazancı Yokuşu'ndan aşağıya kaçmaya çalışan kalabalığı daha da korkutmak için bir daha ateş açıldı. İnsanlar panzerler altında kalarak ve birbirlerini ezerek kaçmaya devam etti.

28 kişi ezilme ya da boğulma nedeniyle, 5 kişi vurulma nedeniyle, 1 kişide panzer altında kalarak yaşamını yitirdi, yaklaşık 130 kişi de yaralandı. 470 kişi göz altına alındı fakat hiçbirinin olayla ilgisi kurulamadı. Ateşi kimin açtığı tam olarak belirlenememiş, olay halen aydınlatılamamıştır.

Alinti

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş
Erzincandaki evimizin bitisigindeki bahcanin duvarina söyle yazmisti KOMUNIST Kürtler .

Garilar gucaga

Erkekler picaga

Türk askerini vur

Rus askerine selam dur.

Senin bahçeye de bir provakatör bulaşmış sevgili Tolonbey.

Bir solcu Sovyetler varken kesinlikle "Rus askeri" demezdi, Sovyet derdi.

O yazının solculukla hiç ilgisi olmayan birine ait olduğu belli.

Sana karşı yazmış olmasınlar? :lol:

Sitelerde Paylaş

Eski SSCB şimdinin Rusya ile ABD bölgede rollerini ve üstünlüklerini kaptırmak istemez.Peyk üyelerde darbeler olur cinayetler olur suikastlar olur.Ajan ve acan var bir de bizim saftirikler var.

Kısacası olay bu ana çerçevede sonra alt iktidar kavgalarında işler böyle yürüyor.Yürümektedir.

Şimdi İsrail ve MOSSAD etkinli atraksiyonlar devreye girecek.Çünkü İran konusuna odaklanma vakti geldi.

Sitelerde Paylaş

Kim yapmis.Yaptirmis peki ??

Keko seni yine atmışlar ya hu ha ha ha

Gazi katliamını kim yaptı söylesem hapse atarlar söylemesem içimde dert kalır.Aslında olaylar başlayınca kitle katliamı kimin yaptığının cevabını vermişti.Suçlu suçüstü yapılmıştı zati.

Sitelerde Paylaş

Sebep ne ola acaba... Atılanlar başlığına baktımda ne atılmasından bahsediliyor ne de gerekçesinden. Yoksa önce atıp ondan sonra mı gerekçe bulunuyor...

Alışkanlıktan olabilir çünkü başka mantıklı bir sebeb göremiyorum.

Sitelerde Paylaş

Batı ülkelerinde NATO uzantılı Gladio adlı Resmi ve Gizli Terör Örgütü komünizmle mücadele doktrini gereği yapılandırıldı bu örgüt komünist parti başkanlarına suikastler, parti binalarına bombalamalar, sivil halka yönelik bombalı saldırılı provakatif eylemlerden tutun, Sovyetlerle olası sıcak savaşa karşı gizli örgütlenmelerden de sorumluydu..(çeşitli yerlere bombalar yerleştirmek, silah gömmek vs)

Bunun türkiye ayağı özel harp dairesidir yani resmi yanı, yan kuvvetleri MİT ve polis gücüdür sivil ayağı MHP ve çeşitli sağ görüşlü gruplardır..

Yalnız, NATO konseptine göre Türkiye SSCB ye karşı sıcak savaşta açıkça korunacak ülke değildir, bu yüzden özel harp dairesi ve TSK ya gerilla savaşı yapma ve oyalama görevi verilmiştir

arkadaşlar, ben yıllar önce bu işleri çok araştırdım kusura bakmayın ama ukalalık yapacağım hakkımdır..

Haluk Kırcının anılarını bile okudum...Haluk Kırcı tüm bunları doğruluyor hatta gerilla eğitimi aldıklarını icabında dağa bile çıkacaklarını yazmış yani Türkiyede olurda komünizm gelirse ya da SSCB ordusu girerse diye..

Maraş-Çorum ve çeşitli toplu katliamlar darbe ortamı yaratılması için CIA konseptimne göre planlanıp uygulandı, istikrarsızlaştırma ve şoklama diyorlar..

Bu işte hemen hemen tüm sağ cenahı kullandılar bugün demokrasi mücahidi kesilen herkesi..Nazlı Ilıcak dahil..

Uzun lafın kısası, bugün Ergenekon diye tutukladıklar Cumhuriyet gaz yazarları, ADD başkanları falan filan bu Gladyo ile hiç bir alakası olamayacak insanlardır, olsa olsa hedefi olurlar nitekim çokça oldular..

ERgenekon zırvalığı Türk sağını aklama operasyonudur..

hayretle izliyorum ki Ergenekon iddianamesinde PKK yı Ergenekon kurdu yazıyor ve buna rapmen kürtlerin çoğu bu ergenekon mevzusunu destekliyor..

isteyenle istediği kadar tartışabilirim, 1970-1980 arası dönemi benim kadar araştırmış birisi bulamadım daha..

MHP lilerin bile tüm yazdıklarını, söylediklerini didik didik ederek araştırdım bırakın sadece sol kaynakları..

Eğer kontrgerilla avlayacaksanız, ilk gideceğiniz yer MHP ve ülkücü kuruluşlar davasından yargılananlar olmalıdır

haluk kırcı açık açık Gladyodan haberdar olduğunu yazmıştır, A.ÇAtlı'nın cenazesinde bile Gladyoyu anımsatacak sözler sarfedilmiştir, Ağca Çatlının kosta rikada eğitim aldığını yazmıştır..

MHP içindeki Gladyo kliği şunlardı,

1-A.Çatlı 2-Haluk Kırcı 3-Muhsin Yazıcıoğlu 4-A.Türkeş 5-Muharrem Şemsek 6-Gün Sazak 7- Yılma Durak 8-Ağca 9-M.Şener 10-Oral ÇElik 11-İbrahim Çiftçi 12-Yusuf Zİya Arpacıklı 13- Kazım Ayaydın

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...