Jump to content

Ateizm ve Ahlak

Recommended Posts

Sence onlarda öğrendi mi!

Hangi konularla ilgilendiklerine bakarsanız öğrenmediler.Öğrenmeye niyeti olan öğrenir.Burda amaç kara çalmak .

Yalnız hacının sözüne katılıyorum.Ayşeye 9 yaşı biçtirenler de müslümnalar ya da öyle görünenler.Ben ikincisi olduğunu düşünüyorum .

Beni kureyzayı meşrulaştırmak için müslümanların neler söylediklerini gördükten sonra hacı haklı.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 1,2k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

onlar yalandan hoşlanıyor bu nedenle onları hiç bir kaynak kesmez

Adam diyorki ateistler yalandan hoşlanıyor, sanki bu yalanları ateistler üretmiş.

Adamın gözüne sokuyoruz kaynakları ile bunları söyleyenler müslüman, inananlarda müslüman diye ama burnunun ucunu görecek hali yok garibin.

Yukarıdaki hadisler yalansa neye göre yalan. Bir hadise yalan dersiniz çünki kurana terstir muhammedin aişe ile evliliği hangi ayete ters?

Bu dört oldu soruyorum "bu muhammedin aişe ile 9 yaşında evlenmesi islamın nersine ters düşüyor hangi ayete" diye ama cevap yok.

Muhammedin evine istenmeden gelinmesini bile deşünen allah bu konu ile ilgili birşeyler yazmamışmı yoksa??

Sitelerde Paylaş

Kuzenle evlilik, ensest değildir. Fakat, tercih edilmez yada edilir, bu kişilere kalmış.

Midesi bulanan vatandaşlar, dışarda her türlü ilişkii mübah görürler, elin bunun kızlarıyla. Oraldı analdı sanaldı bilmem neydi. Bunlar ney? Birilerinin bacısı yada kızı değil mi?

kuzenle evliliğemi mideleri bulanıyormuş..Doğru düzgün, helal olan ilişkiyemi..

Bu halk size inanmıyor üzgünüm. Bize ahlakı öğretecek en son kişiler, sizlersiniz.

saygılar..

Sitelerde Paylaş

Kuzenle evlilik, ensest değildir. Fakat, tercih edilmez yada edilir, bu kişilere kalmış.

Midesi bulanan vatandaşlar, dışarda her türlü ilişkii mübah görürler, elin bunun kızlarıyla. Oraldı analdı sanaldı bilmem neydi. Bunlar ney? Birilerinin bacısı yada kızı değil mi?

kuzenle evliliğemi mideleri bulanıyormuş..Doğru düzgün, helal olan ilişkiyemi..

Bu halk size inanmıyor üzgünüm. Bize ahlakı öğretecek en son kişiler, sizlersiniz.

saygılar..

Tamam tamam ben liberal bir insan olduğum için sizin kuzenlerinizle evlenme özgürlüğünüze bişey diyemem, evlenin o kadar istiyorsanız. Sadece ben kendi kuzenlerimle böyle bir ilişkiyi düşünemiyorum dahi, hepsini öz kardeşim gibi görmeye alışmışım

Sitelerde Paylaş

Tamam tamam ben liberal bir insan olduğum için sizin kuzenlerinizle evlenme özgürlüğünüze bişey diyemem, evlenin o kadar istiyorsanız. Sadece ben kendi kuzenlerimle böyle bir ilişkiyi düşünemiyorum dahi, hepsini öz kardeşim gibi görmeye alışmışım

Bu sadece bir alışkanlık. İğrenç görebilirsin. Bende tercih etmemekteyim bu tip evlilikleri.

Ama, buna ensest diyilemez..Ensestin hangi evlilikler olduğu, zaten belli. Açıklamaya gerek yok, yani.

Akraba ile evliliklerde bir takım sakıncalar da var tabi. Bu inkar edilemez. Çocuğun sakat olması vss. Bunu bile bile evlenmekde doğru değil.

Akraba ile evlilik, sünnet filan değildir bunu geçiniz. Tercih meselesidir.

Akraba evliliği yapmaktansa, dışardan birileri ile evlenmek daha iyidir, her yönden.

Sitelerde Paylaş

Off ne biliyim ya, benim çocuğumla kardeşimin çoğunu evlendirmek, gerçekten hayatta tahammül edemediğim çok az şeyden biri bu ensest durumu sanırım

Bir kez insanların aile üyeleriyle yaşadıkları ensest ilişkilerini anlattıkları bir site buldum, işte annesiyle, babasıyla,baba-oğul gibi iğrenç hikayeler. Günlerce o şeyleri okuduğum için kendimden nefret ettmiştim, böyle bişey elimde değil. Kuzenlerimde kardeşimden farklı değil benim, doğru olanıda bu sanırım. İki kardeşin çocukları oldukça yakın akrabalar, ne kadar inkar etsenizde öyle

tarihinde jadı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Adım haci değil Alchindus!

Bu başlıkta fikir ihtiva etmeyen geveleme ve aciz iniltileri bana değil sana ait!

Bundan mütevellid kaypaklık bile olamayan hallerin faili ve müşterisi sensin!

Amma cehaletten mütevellid cesaretini, hala benden iktibas ile bana bir şeyler yazabilmeni de takdir ediyorum!

Galiba "öyle de böyle de dayağı yedik, battı balık yan gider" demektesin :)

Okuma yazman yok mu senin!

Başlık: Ateizm ve Ahlak

Ateist ahlakın kökleri nelerdir

Defaatle zikrettik, kendi ahlakının mahrecini bilmeyen başkasının ahlakını tetkik ve tenkid ehliyetine sahip değildir!

Kır dizini çök önüme, sana ahlakının mahrecini talim edeyim!

Gerçeğe sadakat şart!

Kaypaksın. Kaypak.

Ateist ahlalkını tartışmak için ahlaksal değerlere sahip olmalısın.

Ben bunu ateistler için de savunuyorum.

Müslüman ahlakını tartışacak ateistlerin bazı ahlaksal değerleri olmalı.

Ben artık sana ahlaksal değerlerini sormuyorum.

Onları biliyorum. Sen itiraf ettin onları..

Kur'an ve sünnet senin ahlakını sınırları.

Ben o sınırı çok yetersiz buluyorum.

9 yaşında bir kızla gerdeğe giren 50 yaşındaki bir adam, isterse Allah olsun, bence sapıktır.

Senin ahlak düzeyin işte o kadar..

Tabii bir de hırsızların elini kesecek kadar küçülebiliyor, kadınları dövebilecek kadar düşebiliyorsun.

Sitelerde Paylaş

Gerçeğe sadakat şart!

Amma zirvaladin be " gercege sadakat sart" diye diye....temcit pilavina cevirdin bu isi....

Gec karsima hodri meydandan mi istersin veya baska bir yerde mi...

Su uyduruk allahini test etmeye...

Var mi...yok mu?

Akilli mi...salak mi?

Bilim bilir mi...bilmez mi?

Gec karsima...

Yeter be.

Gec karsima da su senin ahlaksiz allahini da seni de senin dinini de kuranini da...suplaşşşşşşşşhhhhhh gibi seninle ve mermer kavugunla birlikte.... duvara yapistirayim...

Hadi...

Ne yüzsüz takiyeci emperyalist usagi ahlaksiz laf ebesi oldugunu söyle millete ibret olsun diye zevkle göstereyim.

Hadi bakayim gec karsima...

Su uyuduruk allahin var mi yok mu...

Akilli mi...salak mi...

...önce onu test edecegiz.

Hadi.!

Ahlakmis.!!!!

Ne ahlaki?

Kadinlari... genc kizlari... kiz cocuklarini... kicinin kili agarmis erkeklere pazarlayan allahin ahlakini mi savunuyorsun?

Gec karsima da...senin kadin satis uzmani olan allahini da seni de...nasil desifre edecegimi...herkese birlikte gösterelim.!

Ahlaksiz takiyeci yalanci bedevi kültürünün asigi olmus zorla ve istemiyerek Türkce yazmaya calisan insan...

Önce kelimelerini cümlelerini saga sola bükmeden karsimda Türkce yazacaksin.!!!

Ve istedigin yerde senin ahlaksiz allahinin var olup olmadigini test edecegiz.

He var misin?

Eger varim dersen...

Iste o zaman görecek herkes gercegin sadakatin usakligin ve takiyenin... ne olup olmadigini.

Var misin?

Sitelerde Paylaş

Ateist ahlalkını tartışmak için ahlaksal değerlere sahip olmalısın.

Ben artık sana ahlaksal değerlerini sormuyorum.

Haci, seni rezil etmekten sıkıldım, islamda kişi ile istihza caiz değil, yoksa bu mamada çok münbid bir kaynaksın!

Şahsında ateizm ve materyalizmayı şu sefil hale düşürdün ya, belki ömrü hayatındaki en faideli işi yaptın :)

Muhakeme yok, akıl yürütme yok, söze başlar iken tükürülenin iki lakırdı sonra yalanmasının kişiyi düşüreceği hali tezekkür yok!

Yahu madem halin bu, sen ağzının hamuru ile bu konuya niye giriyorsun ki!

Diyordumya, kır dizini çök önüme, sana ahlakını talim edeyim!

İmdi diyorumki bundan evvel muhtaç oldukların var!

Sana evvela muhakeme, akıl yürütmeyi öğretmemiz lazımki bir ahlaka malik olabilesin ve bunu talim ile idrak edebilesin!

Müslüman ahlakını tartışacak ateistlerin bazı ahlaksal değerleri olmalı.

Diğer arkadaşlarının ahlaksal sefaleti yeterince ayan beyan oldu, onların arkasına saklanmayı bırak da sen hangi mahrece istinad eden ahlaksal değerlere malikmişsin bize onu anlat!

Fahişeliği "alın teri ile ifa edilen kutsal meslek" saydığına göre bize bu telakkinin dayandığı ahlak manzumesini anlatarak işe koyulabilirsin, bizde var ise ahlakının mahrecini böylece görüveririz :)

Gerçeğe sadakat şart!

Sitelerde Paylaş

Sevgili Alchindus,

Birde bilim ve evrim üzerinden Tanrı reddedilen konuşmalarda genelde şunu derler.

"Kendini çok önemseme, sonuçta sende bir hayvansın"

Ve bunu diyenler yine derki, bir kız çocuğu üremeye başlamışsa üreme eylemi yapabilirde yapmayabilirde dediğimizi anlamayacak kadar akıllı! olup, o süreyi illede 9 yaş ile sınırlayıp, köpek yavrusundan bahsetmiyoruz, insandan bahsediyoruz derler.

Hani işimize gelince hayvanızda, bizimde işimize gelince hayvanlığı niye çok görüyorsunuz diyeceğim ama olmayacak. Çünkü yok böyle birşey!!!!

Ben bu başlıkta sana çok teşekkür ederim, senden çok şey öğrendim.

Ama ayrıca Davudi arkadaşa teşekkür ediyorum. Bu forum epeydir bu kadar objektifini görmemişti. Ki sanırım Davudi bir agnostik...

Ayrıca seninle beraber herkesede selam ederim.

Sitelerde Paylaş

Peygamberin yaşamadığına inananlar 9 yaşında bir kızla evlendiğine inanıyor..

Komik, gerçekten komik..

Yaşadığına inananlar, malum Sahih-i Buhari ve diğerlerinden toplam 7299 sözden sadece birine inanıyor, diğerlerine inanmıyor..

Garip, gerçekten garip..

:)

Ateister ve diğer dinlerden olanlar Ayşe'nin evlenme yaşına dikkat çekip eleştirmeye başlayana kadar müslümanlar bu durumdan hiç rahatsız olmamış, sorgulamamış, bugün yaptıkları değiştirmeye çalışmamıştı. Bak bize bu kadar kızmayın, sayemizde insanlaşıyorsunuz

Sitelerde Paylaş

Gec karsima

Daha bir iki sahife evvel, konuştuğu mevzulara vakıf olmayan, burnunun ucunu göremeyen, gayz ve eçheliyet harici sermayesi olmayanı, yani iki omuzu üzerinde bir başa, o başda da beyne malik olmayanları muhatap almadığımı zikretmemden mütevellid mi mi bu sahte kahramanlığa soyundun!

Senin etini budunu, akli fikri sefaletini tespit ve teşhis içün bu başlıkta ahlaklarının mahrecini bilmeyen ve mahreci ve hikmetini bilmedikleri eylemlerin faili olmayı kendilerine yakıştıranların sahip olduğu akıl dahi kafi iken bu halin neyin nesi!

Acıyorum size!

Tarlada gezen sıçanın tarla sahibine kafa tutma işine kalkışmadan evvel nasıl yapması icab edenler var ise ve sıçan bunu yapsada akıbetinin ne olacağı malum ise, kalkışmaya cüret ettiğin test işleminden evvel bırak alemleri var edeni, yaratılmış bir mahluku test ehliyetine malik olup olmadığını bir ortaya koy bakalım!

Bunun içünde işe, burada fikri sefaletin zirvesinde bulunan ateist dostlarına el uzatarak başlayabilir, izah edemedikleri ahlakları ve mahreçlerini ortaya koymayı deneyebilirsin!

Gerçi kişiye taşıyamayacağı yükü yüklemek caiz değil ise de, kişi haddini bilmiyor ise onu saman çöpü altında ezmek caizdir!

Yani yapamayacağını söylediğim iş, iki omuzu üzerinde bir baş o başta da akla sahipler içün ehemmiyetsiz bir iştir!

Gerçeğe sadakat şart!

Sitelerde Paylaş

Ayrıca seninle beraber herkesede selam ederim.

Aleyküm Selam bacım!

Estağfurullah, biz olsa olsa bildiklerini hatırlamana vesile olmuşuzdur!

Güzel bir iş yapmış ve insanı hayvan-ı natık telakki edenlerin tenakuzlarına işaret etmişsin!

İlaveten hangi birini zikredelim, ahlakının mahrecini bilmeyende tenakuz biter mi!

Gerçeğe sadakat şart!

Sitelerde Paylaş

Acıyorum size!

Ne olur acima bana da...

Senin allahinin ne kadar ahlakli...

Veya var olup olmadigini...

Test edelim.

Birakacaksin bu ince kiyim bedevi ve cöl kültürü laf salatasi edebiyatini...

...anladin mi?

Elbette anliyorsun da isine gelmiyor.

Yapip yapabilecegin sadece bedevi ve cöl kültürünü yüceltebilmek icin emperyalist usakligidir.

Baska ne yapiyorsun?

Ne?

Tarihini gecmisini bilmeyen...kendi dilinden...tertemiz kültüründen utanc duyan birisi ne olabilir?

Ne?

Aciyormus.!

Ortaya sunulan bir iddiaya karsi yanit olarak " aciyorum " yazan / diyen bir kisi...

...kendi acinacak halini ve caresizligini yansitir.

Neden?

"Allahini test edelim" cümlesini okuyan / duyan kisinin...

...dizlerinin bagi cözülür...agzi kupkuru olur...elleri ayaklari titremeye baslar...kalbinin atis ritmi aniden hizlanir ve gücü kuvveti bir anda sifir noktasina gelir.

Anladin mi?

Onun icin yapamazsin.!

Agizlarinin iclerine mal gibi baktiginiz ossuruktan profesörleriniz yapamiyor da...

Sen mi yapabileceksin?

Ha ha ha ha haaaaa...

Yapip yapabilecegin...

Ince kiyim bedevi ve cöl kültürü salatasini saga sola satabilmeye calismak.

Sadece o.

Baska hic bir sey degil.

Sitelerde Paylaş

Diğerleri eleştirene kadar kart Muhammed'in çocuk ile yaptığı evliliğin kimseyi rahatsız etmemiş olmaması çok enteresan. Biride çıkıp benim peygamberim böyle bişey yapmaz bir yanlışlık olmalı dememiş

Kurandaki tomurcuklu huriler, adet görme yaşına gelmemiş kızları boşama hukuku falanda cabası tabi

Yanlış anlaşılmasın, ben müslümanlar sapık demiyorum, ama islamı uyduranlar ve yayanlar sapıktı, diğer insanlar daha sonra bu sapıkların uydurduğu dine olmayan anlamlar yükledi

Sitelerde Paylaş

Kimse boşuna çırpınmasın müslümanın ahlakı, ateistin ahlakı diye.

Ahlakla ilgili 10 madde sıralasanız, bu 10 maddeyi ne müslümanlara genelleyebilirsiniz, ne de ateistlere.

Önemli olan ateist olsun, müslüman olsun, insanın karakteristik yapısıdır.

Karakter yapısı farklılıkları her toplumda olur.

100 haneli bir köyde bile onlarca çeşit karakterde insan bulunur.

Sıradan 100 müslüman seçin, ister İran'dan, ister Arabistan'dan, ister Türkiye'den, içinde yine onlarca ahlak farklılığı görebilirsiniz.

Aynı şekilde 100 ateist içinde de bu farklılıklara rastlanacağı kesindir.

Burada ahkam kesen geri kafalılar, ahlak sandıkları karakterlerini dinden aldıklarını sanırlar.

Kardeşiyle yatmıyorsa; kardeşiyle yatmayı iğrençlik olarak görüyorsa; sanır ki dini sayesinde.

Başkasının helaline göz dikmiyor, zina yapmıyorsa, bunu da dinine borçlu olduğunu düşünür.

Bilmez ki kendisinden çok daha dindar olan kimilerinin fırsatını bulduğunda "Allah'ım günah yazma!" deyip dini-imanı bir kenara bıraktığını ve sonra da tevbe getirip temizlendiğini düşünüp yine ahlak mücahitliğine devam ettiğini.

İlginç olan da, başlıkta kimilerinin maskesinin düşmesi.

Birçok tartışmada "sadece Kur'an" ayaklarına yatıp yenilikçi-çağdaş geçinenlerin bu başlıkta gerici-gelenekçi anlayış içinde tavır sergilemesi ve gericilerle aynı düşünceleri paylaşması. Madem "sadece Kur'an" diyorsun, Kur'an'da ateistlerin-dinsizlerin ahlaksız olduğunu, ahlakın sadece tanrıya-dine inananlarda olduğunu öne süren bir ayet yok. Öyleyse bu tavır niye? Neden bu konuda objektif düşünülemiyor ve gerici bir anlayış sergileniyor? Yoksa bir yanları hala gerici mi? Hatta her yanları gerici de, takiyye mi yapıyorlar? Çok mu zor "Ahlak görecelidir, toplumdan topluma, insandan insana değişir. Müslümana-dindara maledilemez." demek?

Asıl ahlaksızlık budur!

Aynı, bir dönem Ş. Yılmaz'ların başını örtmeyenleri "orospu" diye yaftalaması gibidir.

Ahlakı dinin ürünü, dindarın niteliği olarak sunan ve dinlerden özgür insanların ahlakının olamayacağını düşünenler ahlaksızlığın alasını yapmaktadırlar.

Sitelerde Paylaş

Şu yazlanları okudukça kendimle bir kez daha gurur duydum. Allaha inanmadığım ve dolayısıyla beni yasaklayan hiçbişey olmadığı halde ensest ilişkiden iğreniyorum, artık ne kadar yüksek bir ahlaka sahipsem kim bilir

Sitelerde Paylaş

Şu yazlanları okudukça kendimle bir kez daha gurur duydum. Allaha inanmadığım ve dolayısıyla beni yasaklayan hiçbişey olmadığı halde ensest ilişkiden iğreniyorum, artık ne kadar yüksek bir ahlaka sahipsem kim bilir

Ben de ne kadar yüksek bir ahlak sahipsem.Aşk olmadan yaşanan beraberliklere iğrenerek bakıyorum.Hele ucunda para olunca kusma hissi duyuyorum.Herkesin ahlak anlayışı farklı n'aparsın jadı.

Sondara ahlakı uçkura endekslediğim sanılıyor.Bakış açısına göre değişen değerler işte hepimiz insanız değerlerimiz de göreceli.

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...