Jump to content

Ateizm ve Ahlak

Recommended Posts

sevgili noir ...

ateistleri fikren bitiremesek bile dişlerini kırdırarak kanser ederek yada cozutturarak elimine edeceğiz gibi görünüyor...

ha gayret ...

Herşeye burun kıvırmaya o kadar alışmışlar ki.Biz dinimiz bıraktık değerlerimizi yüceltmeye çalışıyoruz yine yaranamıyoruz.Neden bir ahlakınız olsun ki diye soruyorum kaçtır.Hiç birisi çıkıp neden bir ahlaka sahip olmaları gerektiğini açıklayamıyorlar.Efendim evrim bencilliği emrediyor.Bencil olmalıyız ki hayatta kalmalıymışız diyen onlar.Sonra e peki neden sencillerimiz elenmedi diyorsun çıkıp yok evrimsel süreçte yine o şişik egomuz bize sencil olmayıda öğretti diyorlar.Ee peki neden kimi bencil kimi sencil diye soruyorsun bireysel seçimler diyorlar.Madem evrimin robotlarıyız neden bireyse seçimlerimiz var diye soruyoruz vik vik ediyorlar.

İşlerine geldimi bilim moralden ayrılır Gelmedimi bütün dğerler insan içindir.Bilim kimin için peki ?

Sonra da kıvırmanın adabından bahsediyorlar pes ya pes ! Sizden ala kıvıran yok bunu böyle belleyin.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 1,2k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bold yaptığım yere sonuna kadar katılmakla beraber ;

Şunu söyleyeyim ki, kuran bir ahlak kitabı değilir.Bir bilim kitabı da değildir.Biliyorum bunu daha yeni yeni duyuyorsunuz , kuranın oluşmasına sebep olan hareket bir hak ve özgürlük hareketidir.Şaşırtacak ama artık buna alışsanız iyi olur.Sonra kuran kendisini tanrıdan gelen kulluk talimatnamesi olarak lanse etmiyor buda ayrı mesele.Bin kere söyledim bir kere daha söyliyeyim bari, arıya gelen vahiy diğer arıları doğru yola çağırmak için gelmedi.Vahyin kurandaki anlamını anlamadıkça böyle hezeyanlar devam edip gidecek.

Birincisi söylediklerinizin hiçbirisini yeni duymadım. Yıllardır her iki tarafında iddialarını sayısız kereler dinledim, okudum...

kuran bir hak dini demişsiniz. Söyler misiniz? Köleliği kaldırmadan kimin hakkını arıyorsunuz. kadına mirastan yarım pay vererek; kime kendinizi anlatıyorsunuz. Savaşta elde edilen ganimetler helaldir diyen bir kuran da hak olabilir mi? Hadi diyelim o savaş... Müşrikleri gördüğünüz yerde öldürün diyen; karşısındakinin inancına saygı göstermekten aciz insanların hakkaniyeti ve adaleti olabilir mi?

Evet kuran bir hak için gelmiş; sapkınların, eşkiyaların, üçkağıtçıların ve barbarların haklarını aramak için gelmiş. O nedenle ahlakı evlat edindiği kişinin karısına sarkacak kadar ancak uçkurunda duruyor...

Kuran ahlak kitabı değil demişsiniz ya; hemen belirteyim ahlakı olmayanların adaleti ve vicdanı da olmaz. (burada bahsetttiğim ahlaktan ne anladığınız önemli değil... Ben dürüst ve doğru bir ahlaktan bahsediyorum. çünkü bu erdemler sizinde dediğiniz gibi kuranda yazmıyor... o ahlak kitabı değil...)

Sen bunu düşünedur bende sana neden ? evlatlığının karısı ile evlenmek ahlaksızlık sayılıyormuş onu sorayım.

Sebepsiz amaçsızca tesadüflerden hayat bulmuş bir canlının neden bu tür tabuları olsun ?

Sebep ve amaçsız canlıdan kastınız nedir bilmem ama biz Türk Milletini müslüman Araplardan çok uzun zaman önce edindiği bir yaşam sebebiyeti mevcuttur ve sizin tabiriniz ile ister tanrı yapısı olsun ister kul eğer bir amaca hitap etmiyorsa boşa demektir. Burada sorun amaca hitap etmesi değil; hangi amaca hitap ettiğidir. Eğer uçkuruna hitap ediyorsa; o zaman sorunuzu yanıtlamak çok kolay ama eğer insanlığa hitap ediyorsa,

sevgi bağının, göbek bağından daha değerli olduğunu bilmelidir. Bu nedenle herşeyden öte evlat edindiği kişiye duyduğu saygısının seviyesi; uçkur seviyesinden yüksekte olmalıdır. sizler kuranı tepelere koyuyorsunuz ama işte insana olan saygınız ve seviyenizi uçkurun altında geziyor. İşte sorunuzun cevabı...

Bu söz benim için söylenmişse yukarıda söylediğile paralel bir cevap vereyim.Muhammed bir yanağına tokat atana diğer yanağını uzatan bir toplum lideri değildi.Göze göz dişe diş kısasa kısas mantığını güdüyordu.Elbetteki benim allahım muhammed değil.Onunla aramızdaki benzerlik benimde onun gibi doğaya içkin ve aynı zamanda aşkın bir tanrıya inanmakla beraber hayat felsefemizin adalet oluşudur.Eflatun gibi vampirleri beslemek yerine bastırmayı tercih ederim.

Adalet konusunda Muhammet'in adaletinden bahsettim. Gelelim dişe diş göze göz durumuna;

Hayatta bildiğim en kötü erdemlerden birisi kin tutmaktır. Bırakın başkalarını islam demiyor mu; kin kötü bir şeydir diye... Eğer kin kötü ise; sana kötülük yapana kötülük yapmak nasıl iyilik olabilir. Nasıl bir adalet olabilir. Bugün sen onu ezersin; yarın o seni ezer; sonra tekrar sen ezersin... Kan davaları böyle çıkmıyor mu?

İslam = barış diyenler sizler değil misiniz? Bu nasıl bir barış anlayışı; hakkını savunursun, canını korursun ama "müşrikleri bulduğunuz yerde öldürün" gibi bir emri veren dikdatör harici bir komutan var mıdır? Bu savaşta bile verilmez... Bunun adı doğa savgisi olmaz, çünkü doğada bile kedilerin köpeklerin kollarında yattığı vakidir. Bu kan, vahşet ve barbarlığın simgesidir. Sizler doğası seviyorsanız bile bu doğanın size ettiği hizmet kadardır.

Çünkü ancak karşısındakinden farklı olan; karşılıksız bir sevgiyi yüreklerinde besler. Bana ne yaparsan bende aynısını sana yaparım demek; sevgi değil nefret doğurur. Çünkü gün gelir sana yapılmayacağını bildiğin halde sevmen gerekir... Yapamazsan, nefret etmeye başlarsın...

Sitelerde Paylaş

Kitap kurdu :) uzun uzun yazmışsın ama ne dediğimi hiç anlamadığın daha ilk cümlenden belli.

kuran bir hak dini demişsiniz

Kuran hak dininden falan bahsetmiyor.Kelime tahrifçileri ve emevi islamının bize dayamasıdır bu.

Sana ne demiştim ?Vahye bak..Arıya gelen vahiy diğer arıları doğru yola çağırma görevi mi ?

Bal arısına rabbin vahyetti diyor bu ne demektir bilirmisin ?

Musanın annesi neyin vahyini aldı ? kurana göre musanın anneside kadın olduğu halde vahiy almış.Fakat kelime tahrifçileri bunu ilhama çevirip vahiyle ilhamı ayırmışlar.Ruhbanlığı sokuşturmuşlar.Saidi nursinin aldığı ilham da bu kendisine kalsa .Oysa kurana bakınca yer gök börtü böcek vahiy almıştır.

Biraz insaf edin yeter .

Sitelerde Paylaş

İnsan davranışları tek bir nedene bağlanılamayacak kadar karmaşık.

Enseste karşı olmayı gerektiren en önemli çevresel ekilerden birisi güvenlik meselesidir diye düşünüyorum.

Aile ortamındaki fertlerin birbirlerine karşı daha savunmasınız ve mahrem mekanları paylaşmış olmaları ensest ilişkiyi tabu haline getirmiş olabilir.

Küçük bir kız çocuğunun savunmasız bir şekilde aile fertlerinin mahreminde yaşaması onun için büyük tehlikeler arz eder.

Baba ile oğullar arasında kız kardeşler ve anneden dolayı ciddi rekabetler doğarki bu durum kimsenin işine gelmez heralde.

Kız kardeşler, anne arasındada evin erkeklerinden dolayı ciddi rekabetler ve mücadeleler doğarki bu durumda kimsenin işine gelmez.

Cinsellik gibi insan fertleri arasında büyük rekabetler yaratan ve insanın karşısında zayıf kaldığı bir güdünün kontrol altına alınması ancak güçlü bir tabu ile gerçekleşebilir. Aile gibi insanların birbirlerine karşı en korumasız kaldığı kurumlardan birinde ayrıcada belkide varlığının en önemli nedeni destek ,güven, yardımlaşma, dayanışma, olan bir kurumda cinsellik gibi istismara en açık ve rekabete neden olan bir şeyin tabu haline gelmesi ezici bir çoğunluğun menfaatinedir.

Ayrıca modern zamanların kurumlarından olan çocuk yuvası,yurt,kreş, gibi yerlerdede bakıcılar ve eğitmenler için aynı tabu günümüz toplumlarındada benimsenmiş ve oluşturulmuştur.

Evlatlık da aynı evlat gibi ailenin tüm fertleriyle aynı özel mekanları ve özel duyguları paylaşıyorsa o da aynı güven ahlakı içinde olmalı.

Babalık ile evlatlık arasındada güvensizliğe ve rekabete ayrıca istismara açık konular tüm aile fertlerinde olduğu gibi ahlaksızlık olarak değerlendirilmeli.

Babalık hiçbir zaman evlatlığını karısına niyeti bozmamalı.

Bunun terside olabilir. Evlatlıkta babalığın eşlerine niyeti bozabilir.

Çünkü herkes peygamber değilki benim karılarınan ben öldükten sonra dahi kimse yatamaz, yasak ve onlar sizlerin ebediyen anneleriniz diye vahiy indirebilsin.

Sitelerde Paylaş

Kitap kurdu :) uzun uzun yazmışsın ama ne dediğimi hiç anlamadığın daha ilk cümlenden belli.

Kuran hak dininden falan bahsetmiyor.Kelime tahrifçileri ve emevi islamının bize dayamasıdır bu.

Sana ne demiştim ?Vahye bak..Arıya gelen vahiy diğer arıları doğru yola çağırma görevi mi ?

Bal arısına rabbin vahyetti diyor bu ne demektir bilirmisin ?

Musanın annesi neyin vahyini aldı ? kurana göre musanın anneside kadın olduğu halde vahiy almış.Fakat kelime tahrifçileri bunu ilhama çevirip vahiyle ilhamı ayırmışlar.Ruhbanlığı sokuşturmuşlar.Saidi nursinin aldığı ilham da bu kendisine kalsa .Oysa kurana bakınca yer gök börtü böcek vahiy almıştır.

Biraz insaf edin yeter .

kuranın oluşmasına sebep olan hareket bir hak ve özgürlük hareketidir

diyen sen değil misin? burada bahsettiğin hak hareketi nedir?

Kadına vahiy gelmiş diyorsun ama ondan sonra, kadına mirastan yarım pay veriyorsun, dövüyorsun, bir de yarım akıllı diye hakaret ediyorsun, sonra çıkıp hak hareketi diyorsun. bu nasıl bir haktır. Köleliği kaldırmıyorsun özgürlük hareketi diyorsun. :)

Kadına vahiy geldi diyorsun ama aynı kadının ümmetinin mallarını gasp etmeyi helal kılıyorsun. onu bir kenara bırak; mallarını yağmalayıp savaşacak tüm erkeklerini öldürüyorsun. Bu nasıl bir haktır?

Sıkışınca da at topu Emevilere; çölde devesini seven bedevi gibisiniz. İşiniz bitince şeytan yaptı diyorsunuz. Hadi ya... o zaman neden inanıyorsunuz müslümanlığa; Emeviler dininizi alt üst etmiş; kurandan ayetler söylüyorum onlara da verdiğiniz yekün cevapta Emeviler diyorsunuz, o zaman kuranı da emeviler değiştirmiş... Bırakın öyleyse...

Hem hak hareketi diyorsunuz... Evlat dediğin kişiye saygı göstermekten aciz bir hak hareketi mi olur? Hadi evlatlığa saygınız yok anladık ama gelinine şeyini yani elini kaldırmak nasıl bir saygıdır. Saygı olmayan yerde; "hak" kelimesinin hiç bir manasındaki karşılık var olamaz.

NOT: Bence diğer cümlelerimi de okuyun; kıvırtmak size yakışmıyor.

tarihinde kitapkurdu82 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Enseste karşı olmayı gerektiren en önemli çevresel ekilerden birisi güvenlik meselesidir diye düşünüyorum.

Aile ortamındaki fertlerin birbirlerine karşı daha savunmasınız ve mahrem mekanları paylaşmış olmaları ensest ilişkiyi tabu haline getirmiş olabilir.

Küçük bir kız çocuğunun savunmasız bir şekilde aile fertlerinin mahreminde yaşaması onun için büyük tehlikeler arz eder.

Baba ile oğullar arasında kız kardeşler ve anneden dolayı ciddi rekabetler doğarki bu durum kimsenin işine gelmez heralde.

Kız kardeşler, anne arasındada evin erkeklerinden dolayı ciddi rekabetler ve mücadeleler doğarki bu durumda kimsenin işine gelmez.

Cinsellik gibi insan fertleri arasında büyük rekabetler yaratan ve insanın karşısında zayıf kaldığı bir güdünün kontrol altına alınması ancak güçlü bir tabu ile gerçekleşebilir. Aile gibi insanların birbirlerine karşı en korumasız kaldığı kurumlardan birinde ayrıcada belkide varlığının en önemli nedeni destek ,güven, yardımlaşma, dayanışma, olan bir kurumda cinsellik gibi istismara en açık ve rekabete neden olan bir şeyin tabu haline gelmesi ezici bir çoğunluğun menfaatinedir.

Ayrıca modern zamanların kurumlarından olan çocuk yuvası,yurt,kreş, gibi yerlerdede bakıcılar ve eğitmenler için aynı tabu günümüz toplumlarındada benimsenmiş ve oluşturulmuştur.

Evlatlık da aynı evlat gibi ailenin tüm fertleriyle aynı özel mekanları ve özel duyguları paylaşıyorsa o da aynı güven ahlakı içinde olmalı.

Babalık ile evlatlık arasındada güvensizliğe ve rekabete ayrıca istismara açık konular tüm aile fertlerinde olduğu gibi ahlaksızlık olarak değerlendirilmeli.

Çünkü herkes peygamber değilki benim karılarınan ben öldükten sonra dahi kimse yatamaz, yasak ve onlar sizlerin ebediyen anneleriniz diye vahiy indirebilsin.

o da vahiy indirmemiş zaten; daha doğrusu kendi uçkur sevdasına kurban etmiş herşeyi...

Sitelerde Paylaş

kuranın oluşmasına sebep olan hareket bir hak ve özgürlük hareketidir

diyen sen değil misin? burada bahsettiğin hak hareketi nedir?

Kadına vahiy gelmiş diyorsun ama ondan sonra, kadına mirastan yarım pay veriyorsun, dövüyorsun, bir de yarım akıllı diye hakaret ediyorsun, sonra çıkıp hak hareketi diyorsun. bu nasıl bir haktır. Köleliği kaldırmıyorsun özgürlük hareketi diyorsun. :)

Kadına vahiy geldi diyorsun ama aynı kadının ümmetinin mallarını gasp etmeyi helal kılıyorsun. onu bir kenara bırak; mallarını yağmalayıp savaşacak tüm erkeklerini öldürüyorsun. Bu nasıl bir haktır?

Sıkışınca da at topu Emevilere; çölde devesini seven bedevi gibisiniz. İşiniz bitince şeytan yaptı diyorsunuz. Hadi ya... o zaman neden inanıyorsunuz müslümanlığa; Emeviler dininizi alt üst etmiş; kurandan ayetler söylüyorum onlara da verdiğiniz yekün cevapta Emeviler diyorsunuz, o zaman kuranı da emeviler değiştirmiş... Bırakın öyleyse...

Hem hak hareketi diyorsunuz... Evlat dediğin kişiye saygı göstermekten aciz bir hak hareketi mi olur? Hadi evlatlığa saygınız yok anladık ama gelinine şeyini yani elini kaldırmak nasıl bir saygıdır. Saygı olmayan yerde; "hak" kelimesinin hiç bir manasındaki karşılık var olamaz.

NOT: Bence diğer cümlelerimi de okuyun; kıvırtmak size yakışmıyor.

Evet islam bir hak özgürlük ve toplumun kokuşmuşluğuna bir baş kaldırı hareketidir(.Kokuşmuşluk derken cinsel tercihlerden bahsetmiyorum .Az kafanızı ordan kaldırıp diğer beşeri gerçeklere dönün.)Hali hazrdaki dini yıkıp bireysel inanca teşvik etmiştir.Sen beğenip anlıyamamış olabilirsin.Bu bağnazlıkla anlıyacağını da sanmıyorum.Ağzını bozmaya da hazır gibi duruyorsun.O yüzden selametle.Artık bana hitaben bir şey yazma mümkünse.

Sitelerde Paylaş

Evrimsel süreci çok güzel açıklamışsın. İşi kreşleri açıklamaya kadar getirmişsin.Peki günümüzde ensest yapanlar örneğin kardeşinden 4 çocuk sahibi olan hollandalı bu kuraları neden tepmiş ? Muhammed denen ahlaksızdan mı esinleniş dersin ?

Sitelerde Paylaş

Evet islam bir hak özgürlük ve toplumun kokuşmuşluğuna bir baş kaldırı hareketidir(.Kokuşmuşluk derken cinsel tercihlerden bahsetmiyorum .Az kafanızı ordan kaldırıp diğer beşeri gerçeklere dönün.)Hali hazrdaki dini yıkıp bireysel inanca teşvik etmiştir.Sen beğenip anlıyamamış olabilirsin.Bu bağnazlıkla anlıyacağını da sanmıyorum.Ağzını bozmaya da hazır gibi duruyorsun.O yüzden selametle.Artık bana hitaben bir şey yazma mümkünse.

Bana hitaben yazılan her cevaba cevap yazmak özgürlük hakkımdır. Sizin özgürlük hareketiniz islam, benim özgürlüğüme saygı gösteriyordur herhalde.

dediğiniz gibi yapalım. Kokuşmuşluktan kastınızın cinsellik kısmını pas geçiyorum. her ne kadar kuranın çok ayetinin + 18 olmasına rağmen...

peki özgürlük hareketi dediğiniz kuran; neden köleliği kaldırmıyor. Bu nasıl bir özgürlk hareketi. Hem inanç özgülüğünün olmadığı bir toplumda kast ettiğiniz özrüglük orman özgürlüğü mü? Müşrikleri vulduğunuz yerde öldürün diyen bir hareket neyin ve kimlerin özgürlükleri olabilir?

Ayrıca özgürlükler ve hak vefadan geçmez mi? vefası olmayan bir kurumun veya toplumun hak arayışı adil olur mu? Eğer bu sorulara olmaz diyorsanız, o zaman

Habeşistan'ın hıristiyan kralı müslümanların hayatlarını kendi ticari ve siyasi menfaatlerini bir kenara bıraktıktan sonra kurtarmış iken; nasıl hak hareketidir ki; aynı kuran onları dost edinmeyin der. Adamlar sizin hayatınızı kurtarmak için çok şeyden vazgeçmiş ama sen onları dost edinme diyorsun. sonra da biz onları davet ettik gelmedi. Hani özgürlük hareketiydi?

sevgili Noir; kuran hak hareketi olamaz. Özgürlük hareketi hiç değildir. hak dediği şeyde eğer tanrı ise; yarattıklarına ne olursa olsun saygısı ve sonsuz sevgisi olmayan onlara sana ne yaparsa sende onlara aynısını yap diyen bir kudret tanrı olamaz. sizin deyiminizle olsa olsa şeytan olur. Neye inandığınızı iyi analiz ediniz.

Sizi hak ve özgürlük gibi cafcaflı kelimelerle kandırmışlar ama sizde görüyorsunuz ki nereye açsak pis bir koku ortalığa yayılıyor... ABD'nin ırak'ı işgal etmek için kullandığı demokrasi ve barış kelimelerini; yıllar önce Muhammet hak ve özgürlük diye kullanmış ama ikisinin de amacı aynı; yok etmek, keyf sürmek, gelir elde etmek...

Sitelerde Paylaş

peki özgürlük hareketi dediğiniz kuran; neden köleliği kaldırmıyor. Bu nasıl bir özgürlk hareketi. Hem inanç özgülüğünün olmadığı bir toplumda kast ettiğiniz özrüglük orman özgürlüğü mü? Müşrikleri vulduğunuz yerde öldürün diyen bir hareket neyin ve kimlerin özgürlükleri olabilir?

Kitapkurdu bilmiyormusun orda aslında öldürün demiyor mecaz onlar mecaz.O masal kitabında ne kadar hakaret varsa hepisi mecaz :)

Sitelerde Paylaş

Evrimsel süreci çok güzel açıklamışsın. İşi kreşleri açıklamaya kadar getirmişsin.Peki günümüzde ensest yapanlar örneğin kardeşinden 4 çocuk sahibi olan hollandalı bu kuraları neden tepmiş ? Muhammed denen ahlaksızdan mı esinleniş dersin ?

Bana işi cinselliğe getirme dedikten sonra işi oraya getirmişsiniz... neyse; hollandalı lavuk sapkının tekiymiş, ünlü bir felsefecinin bir söz vardır.

"Din olmadan, iyi seyler yapan iyi insanlar vardir ve kotu; seyler yapan kotu; insanlar. Fakat iyi insanlarin kotu; seyler yapmasi icin din gereklidir."

Eğer kuranınız bunlara hayır diyen bir kitap olsa idi; hollandalı gibi alenen sapıklık yapanlara karşı bir cezai müeyyidesi olurdu. oysa şu işe bakınız ki; kuranda tecavüz ile ilgli tek bir ayet yok... Hollandalı cezasını insanların yaptığı kanunlarla çekiyor ama iyi ama kötü... ancak aynı adam Muhammet zamanında yaşasa; cezası hiç yok. Varsa söyleyin ayetini bakalım...

Sitelerde Paylaş

Toplumların ekserisinin ahlaksız olarak gördüğü şeyleri yapanlar vardır.

Ensest de zannedildiğinden daha yaygın bir durumdur. Bu konunun birşekilde içinde olanların (adli olarak, araştırmacı olarak) söylediği bu.

Toplum tarafından şiddetle karşı çıkıldığı için gizlenen bir durum.

Muhammet bir peygamber. İnsanlara örnek teşkil ediyor. Genel ahlak kuralları getiriyor.

Böyle misyonu olan birinin kendi sapkınlığını topluma genel bir ahlak kuralı olarak koyması doğru değil.

Sarhoşken uçak kullanan bir plotun sarhoş uçak kullanılabilir demesinden kat kat kötü birşey bu. Helede toplumsal kuralları yaratma iddiasında olan birisiyse.

Sitelerde Paylaş
name='kitapkurdu82' date='02 May 2010 - 11:17 PM' timestamp='1272831448' post='595837']

Beled suresini okumanı tavsiye ederim.Fakat iyilikte bulunduğu kişiyi evlatlığa dönüştüren siz her nednse beleddeki boyunduruk zincirlerinin kaldırılmasını özendiren ayetleri anlamazdan gelirsiniz.

Hayır; bu şehre yemin ederim, (Beled Suresi, 1)

Ki sen, bu şehirde oturmakta iken, (Beled Suresi, 2)

Babaya ve doğan-çocuğa da. (Beled Suresi, 3)

Andolsun, Biz insanı bir zorluk içinde yarattık. (Beled Suresi, 4)

O, hiç kimsenin kendisine asla güç yetiremeyeceğini mi sanıyor? (Beled Suresi, 5)

O: "Yığınla mal tüketip-yok ettim" diyor. (Beled Suresi, 6)

Kendisini hiç kimsenin görmediğini mi sanıyor? (Beled Suresi, 7)

Biz ona iki göz vermedik mi? (Beled Suresi, 8)

Bir dil ve iki dudak? (Beled Suresi, 9)

Biz ona 'iki yol-iki amaç' gösterdik. (Beled Suresi, 10)

Ancak o, sarp yokuşa göğüs germedi. (Beled Suresi, 11)

Sarp yokuşun ne olduğunu sana öğreten nedir? (Beled Suresi, 12)

Bir boynu çözmek (bir köleye özgürlük vermek)tir; (Beled Suresi, 13)

Ya da açlık gününde doyurmaktır, (Beled Suresi, 14)

Yakın olan bir yetimi, (Beled Suresi, 15)

Veya sürünen bir yoksulu. (Beled Suresi, 16)

Sonra iman edenlerden, sabrı birbirlerine tavsiye edenlerden, merhameti birbirlerine tavsiye edenlerden olmak. (Beled Suresi, 17)

İşte bunlar, sağ yanın adamlarıdır (Ashab-ı Meymene). (Beled Suresi, 18)

Ayetlerimizi inkar edenler ise, sol yanın adamlarıdır (Ashab-ı Meş'eme). (Beled Suresi, 19)

"Kapıları kilitlenmiş" bir ateş onların üzerinedir. (Beled Suresi, 20)

Habeşistan'ın hıristiyan kralı müslümanların hayatlarını kendi ticari ve siyasi menfaatlerini bir kenara bıraktıktan sonra kurtarmış iken; nasıl hak hareketidir ki; aynı kuran onları dost edinmeyin der. Adamlar sizin hayatınızı kurtarmak için çok şeyden vazgeçmiş ama sen onları dost edinme diyorsun. sonra da biz onları davet ettik gelmedi. Hani özgürlük hareketiydi?

Bunu haksız yere söylüyorsun.Kuran Adaleti emreder.Senin canına malına göz dikmedikten sonra hiç kimseyi ötekileştirmez.

Şüphesiz, iman edenler(le) Yahudiler, Hıristiyanlar ve Sabiiler(den kim) Allah'a ve ahiret gününe iman eder ve salih amellerde bulunursa, artık onların Allah Katında ecirleri vardır. Onlara korku yoktur ve onlar mahzun olmayacaklardır. (Bakara Suresi, 62)

sevgili Noir; kuran hak hareketi olamaz. Özgürlük hareketi hiç değildir. hak dediği şeyde eğer tanrı ise; yarattıklarına ne olursa olsun saygısı ve sonsuz sevgisi olmayan onlara sana ne yaparsa sende onlara aynısını yap diyen bir kudret tanrı olamaz. sizin deyiminizle olsa olsa şeytan olur. Neye inandığınızı iyi analiz ediniz.

Bütün bunları da geçelim bir tanrı asla kitap göndermez göndermemeli göndermemişte.Sen benim dediklerimi anlamıyorsun ..

Sizi hak ve özgürlük gibi cafcaflı kelimelerle kandırmışlar ama sizde görüyorsunuz ki nereye açsak pis bir koku ortalığa yayılıyor... ABD'nin ırak'ı işgal etmek için kullandığı demokrasi ve barış kelimelerini; yıllar önce Muhammet hak ve özgürlük diye kullanmış ama ikisinin de amacı aynı; yok etmek, keyf sürmek, gelir elde etmek...

Sen kurban ol o muhammde.

tarihinde NOIR tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Toplumların ekserisinin ahlaksız olarak gördüğü şeyleri yapanlar vardır.

Ensest de zannedildiğinden daha yaygın bir durumdur. Bu konunun birşekilde içinde olanların (adli olarak, araştırmacı olarak) söylediği bu.

Toplum tarafından şiddetle karşı çıkıldığı için gizlenen bir durum.

Yukarıda toplumun tabuları yaratma gerekçelerini güzelce açıklamışsın peki bu kuralları çiğneyenler neden çiğniyor bu konuda bir fikrin var mı ?

Saklı gizli olduğuna katılıyorum ayrıca.Görünenden daha azla olduğuna da.

Muhammet bir peygamber. İnsanlara örnek teşkil ediyor. Genel ahlak kuralları getiriyor.

Böyle misyonu olan birinin kendi sapkınlığını topluma genel bir ahlak kuralı olarak koyması doğru değil.

Sarhoşken uçak kullanan bir plotun sarhoş uçak kullanılabilir demesinden kat kat kötü birşey bu. Helede toplumsal kuralları yaratma iddiasında olan birisiyse.

Muhammed yaşadı diyenlerdensin yani.Peki bıraktığı kitabı putlaştıranlar onca ganimeti neden putlaştıramadılar ?Öyle ya ganimet için savaşlar düzenleyen bir adam değil mi bu muhammed ?

Nerde muhammedin mirası ? evladı ehli beyti ?Hırkasını öpmek için saraylarda koruyoruz ya hani.Bunlara da bir açıklama getirsen hazır.

Sitelerde Paylaş

Ama aynı Allah diyor ki hristiyanları ve yahudileri dost edinmeyin.

Maide 51:

Ey iman edenler! Yahudileri ve hıristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostudurlar. Sizden kim onları dost edinirse, şüphesiz o onlardan olur. Şüphesiz Allah, zalim kavmi doğru yola iletmez.

Burada da Allah Muhammed'e ensesti serbest bırakmış.Bumu sizin ahlaklı allahınız

Ahzab 50:

Ey peygamber! Biz bilhassa sana şunları helâl kıldık: Mehirlerini vermiş olduğun eşlerini, Allah'ın sana ganimet olarak ihsan buyurduklarından sahip olduğun cariyeleri, amcalarının kızlarından, halalarının kızlarından, dayılarının kızlarından, teyzelerinin kızlarından seninle beraber hicret etmiş olanları, bir de mümin bir kadın kendini peygambere hibe ederse, peygamber nikâh etmek istediği takdirde, onu başka müminlere değil de sadece sana mahsus olmak üzere helâl kıldık. Onlara eşleri ve cariyeleri hakkında neyi farz kıldığımızı biliyoruz. Bunlar sana hiçbir darlık olmaması içindir. Allah, çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.

tarihinde PearlyGates tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Beled suresini okumanı tavsiye ederim.Fakat iyilikte bulunduğu kişiyi evlatlığa dönüştüren siz her nednse beleddeki boyunduruk zincirlerinin kaldırılmasını özendiren ayetleri anlamazdan gelirsiniz.

Beled süresi 1 - 20

Aynı kuran bak ne diyor;

Nahl-75. Allah, hiçbir şeye gücü yetmeyen, başkasının malı olmuş bir köle ile katımızdan kendisine verdiğimiz güzel rızıktan gizli ve açık olarak harcayan (hür) bir kimseyi misal verir. Bunlar hiç eşit olurlar mı? Doğrusu hamd Allah’a mahsustur. Fakat onların çoğu (bunu) bilmezler.

Herhalde burada senden bahsediyor; bilmediğine göre...

Bunu haksız yere söylüyorsun.Kuran Adaleti emreder.Senin canına malına göz dikmedikten sonra hiç kimseyi ötekileştirmez.

Şüphesiz, iman edenler(le) Yahudiler, Hıristiyanlar ve Sabiiler(den kim) Allah'a ve ahiret gününe iman eder ve salih amellerde bulunursa, artık onların Allah Katında ecirleri vardır. Onlara korku yoktur ve onlar mahzun olmayacaklardır. (Bakara Suresi, 62)

ama aynı kuran;

"Ey iman edenler! Yahudileri ve Hıristiyanları dostlar edinmeyin. Onların bazısı, bazısının dostlarıdırlar. İçinizden kim onları dost edinirse şüphe yok ki, o da onlardandır. Muhakkak ki Allah o zalimleri hidayete, doğru yola iletmez." (Mâide Sûresi, 5:51)

kuran kendisini yalanlıyor herhalde...

Bütün bunları da geçelim bir tanrı asla kitap göndermez göndermememi göndermemişte.Sen benim dediklerimi anlamıyorsun ..

Haaa sen kuran Tanrıdan değil diyorsun. tamam o zaman aynı noktaya geldik; o zaman koy eline gitsin Muhammet'in, seni de beni de yıllarca kandırmış kuran tanırdan diye...

Sen kurban ol o muhammde.

kurbanlık koyun olmak sizin işiniz. Bizler şeref ve haysiyet yoksunu mahlukatlar karşısında ancak "hakim" oluruz ve yargımızın terazisi aklın ve vicdanın kendisidir. Bizler özgürlük ve hak hareketi diye; insanları birbirlerine boğazlatan canileri; yüzyıllardır adaletimizin keskin terazisinde yargılamış bir milletin efradıyız. Bizler kurban olmayız; kurban olanların kellesini çekeriz cellatın elinden... Tuğrul beyin Abbasi halifesinin nazik kaba etini kurtardığı gibi...

Sitelerde Paylaş

Muhammed yaşadı diyenlerdensin yani.Peki bıraktığı kitabı putlaştıranlar onca ganimeti neden putlaştıramadılar ?Öyle ya ganimet için savaşlar düzenleyen bir adam değil mi bu muhammed ?

Nerde muhammedin mirası ? evladı ehli beyti ?Hırkasını öpmek için saraylarda koruyoruz ya hani.Bunlara da bir açıklama getirsen hazır.

son cümlene bizzat Mustafa Kemal Paşa'dan bir alıntı ile cevap vermek istiyorum.

"hırkasıdır diye bir palaspareyi hilafet alamaeti ve imtiyazı olarak altın sandıklara koydular halife oldular. Sonra gah şarka, gah garba, cenuba veya her tarafa saldıra saldıra Türk milletini alah için, peygamber için topraklarını, menfaatlerini, benliğini, unutturacak allah'a mütevekkil kılacak derin bir gaflet ve yorgunluk beşiğinde uyuttular."

Bir çapulu hırka diye getirmişler ya yeter herhalde...

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...