Jump to content

İhaneti Gördüm

Recommended Posts

Yazar fazla duygusal yaklasmış olaylara. Salya , sümük anlatmış desem yeridir.Anlattıkları şeyler önemli fakat askeri acınacak halde anlatmasınıda dogru bulmadım.

Yoo, hiç de salya sümük ağlamamış. Çıkmış gayet net, açık, dürüst ve mert bir şekilde anlatmış. Özellikle videolarda böyle birşeye şahit olmadım. Belki vefakar, cefakar askerimiz ve subayımıza yapılan vefasızlıktan yakınmış olabilir, ama bunu hemen salya sümük ağlamak olarak mı değerlendirmek gerekiyor?

Çünkü Asker gerekirse ölür.

Asker öleceği kadar zaten ölüyor, kaç kere daha ölmesi gerekiyor?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 100
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bü ülkeye, bu halka yapılan asıl ihanet budur.

Hallac'a göre bu ülkeye, bu halka yapılan ihanet şu satırlarda gizliymiş:

"Planım şuydu: İki üç gecede bir, 120 mm'lik havan aydınlatma mermisini ilçe merkezi üzerine atacaktım. Sonra, önceden belirlenmiş hedeflerin üzerine makineli tüfekle ateş açacak, sonra da roketleri ateşleyip, şehir üzerinde tam bir çatışma havası yaratacaktık. Ertesi sabah halkı, şehir meydanında toplayıp, muhtemel bir çatışmada şehrin ve halkın ne denli zarar görebileceğini, bu nedenle teröristlerin şehre girmesine izin vermemeleri gerektiğini anlatacaktık. Dediğimiz gibi de yaptık. Haftada en az bir kez bu uygulama Şemdinli'de yapılır oldu, hem de uzunca bir süre. Belki delilik diyeceksiniz ama sonuç aldık.."

Ne varmış burada?

Sana göre o yöredeki halkın teröriste destek vermesi ihanet değil.

Sana göre PKKlı teröristlerinki zaten hiç ihanet değil. ( Çünkü bu zamana kadar ağzından böyle bir şey duyma şerefine hiç nail olamadık. DUYACAĞIMIZI DA ZANNETMİYORUM. )

Ama ne zaman ki asker tutar da halkın resmen destek verdiği teröristle asker arasında çatışma çıkarsa işte böylesi sonuçların ortaya çıkacağına dair telkin verirse bunun adı ihanet oluyor öyle mi?

Yaptıkları sadece yol güzergahında emniyet almak mıydı?

Bildiğin birşey vardı da klavyeni tutan mı oldu?

O kılığa girenler ve yukarıda şemdinli örneğinde olduğu üzere 'dellikler' yapanlar bir çok katliaa imza attı bu ülkede PKK kisvesi altında...

Mesela PKKlı kisvesi altında ne gibi katliama imza attılar? Birkaç örnek verebilir misin? Dediklerini tek tek ispatlayabilir misin? Yoksa her zamanki huyun olduğu üzere ortaya bir laf atayım, tutmasa da izi kalır modunda mısın?

Ama ben senin bu sitede sosyalist kisvesi altında sinsi sinsi nasıl PKK yardakçılığı yaptığını pekala da ispatlayabilirim. Var mısın?

Verdiğin yukarıdaki örnekte ne anlatılıyor, bir daha okuyalım:

"Ülke yanıyordu, gün geçmiyordu ki eylem olmasın. Bir ara çaresiz hale düştüğümüzü itiraf edebilirim. Neler yapmadık ki, askerlerden sakallı timler kurduk, bu timlere PKK kıyafeti giydirdik, yol güzergahlarına geceden çıkarıp emniyet almaya çalıştık. Bir konvoy emniyeti için, yüzlerce askeri geceden yürütüp kritik yerlerde emniyet almaya çalıştık"

Burada ne anlatılıyor? PKKlı kılığına girdik de insanları mı öldürdük diyor, yoksa bir askeri konvoyun emniyeti için PKKlı kıyafeti giydik mi diyor?

Biliyorum biliyorum; dürüst olmak senin için çok zor, hatta imkansız. O halde akrepliğe devam.

Ama nereye kadar?

Bu ülkede büyük ihanetlerin olduğu kesin... Sizde anlatın tabiki ama sadce işinize geleni değil tarafsız bir şekilde tüm ihanetleri anlatın...

Evet, sen çok tarafsız anlatıyorsun; mesela PKK ve PKKlılara destek veren tüm oluşumların ihanetini döktün saçtın!

Ki yukarıdaki iki örnek de bunun en bariz delili!

İnandık!

tarihinde Yakup tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Nedense zaten bu ulusalcılar dışında kimse hiçbirşeyin çözümünü bilmez: bir tek onların kafası çalışıyor memlekette!!

Nedense bu ülkede en çok kafası çalışanlar Ludwig gibi paranoyak olup psikiyatrist kapısı aşındıran ve komünistler tarafından suikasta uğrayacağı zannına kapılarak evinde özel tedbirler alanlardır!

Ulusalcılar dışında birisi birşey yaparsa kesin hainlik yapmak için yapıyordur!!

Ludwig birşey yapıyorsa aslında vatanını canından çok sevdiği için yapıyordur!

Yoksa siteden o kadar atıldığı halde niye geri gelsin değil mi ama?!

Geliyor, çünkü Ludwig vatanını çok seviyor!

Her ne kadar gözdesi Amerika kadar sevmese de.

Tabi Amerika'nın İsrail'in de dış politikalarının temelinde Kürtlerin bir ülke kurması var!!!

Haşaaaa, sümme haşaaaa!

Pokunun üzerine asla pok mıçmaya kimsenin asla ve kata cüret etmemesi gereken ağamız Amerika ve de oldukça şımarık olup Araplar tarafından yutulacağı paranoyasıyla yaşayan spastik paranoyak çocuğu İsrail öyle şeyhler yapar mı?!

Bana inanmıyorsanız ağamız Amerika'nın ve de şımarık spastik paranoyak evladı İsrail'in ihaleyle satışa sunduğu bu tuvaletin bekçiliğini yapan Ludwig'e sorun.

İftira valla iftira, bu kadar da olmaz ki, yuh yani yuh!

BOP MOP, bunlar hep uyduruk şeyhler; hiç işte canım, öylesine söylenmiş ulusalcı uyduruğu bunlar!

Irak'ı işgal edip peşmerge Kürt devletini kuranlar da aslında Papua Yeni Ginelilerdir!

Pis Papua Yeni Gineliler, gel de şunlara kızma !

Hem Irak işgal edilmemiştir, Amerika oraya demokrasi götürmüştür!

Çünkü Amerika Iraklıları çok sever; gece düşlerinde, gündüz hayallerindedir!

Nedense Kürtlerin ülkesi olmadığı için çok rahatsızlar, uyku uyuyamıyorlar!!

Evet, Kürtleri de çok severler, Türkleri de!

Özellikle de Ludwig gibi Türkleri ve hallac gibi sinsi Kürtleri.

Ama en çok da kendilerini severler. Narsist midir nedir bunlar arkadaş:

- Amerikan halkının yaşam kalitesi müzakere konusu dahi edilemez. ( Baba Bush )

Amerika Dışleri Eski Bakanı Madeleine Albright, Irak'a konulan ambargo neticesinde 1991-1998 yılları arasında ölen beşyüz bin Iraklı çocuğun ambargo karşılığına değip değmediği sorusuna gayet sakin bir tavırla şöyle cevap verir :

- Evet, sanırım buna değdi...

Belki de tek amaçları Osmanlı'nın torunları Türklerden intikam almaktır!!

- Amerika'nın dostu yoktur, sadece yüksek menfaatleri vardır. ( Bill Clinton )

- Türkün dostu yoktur, ama oldukça yüksek miktarda haini ve de ağzı açık ayran delisi enteli vardır. ( Yakup )

Ya da onları zayıflatmak, çünkü Türkün potansiyeli müthiştir!!

Evet, ulusal şuurla yüklü bu potansiyeli en başta Ludwig'te görüyoruz!

Amerika nasıl korkmasın!

Zayıflatmazlarsa Türkler tekrar dünyaya hakim olabilir!!

Doğru!

İşte o sebeple küstah Türke daima negger ( zenci ) muamelesi yapmak gerek!

Yeter ki ağamız, şeyhimiz ve şıhımız Amerika'ya Allah-ü Teala zel celali hazretleri zeval ziyan vermesin.

Onu bırak da... 1993'te Özal'ı, Eşref Bitlisli'yi ve Uğur Mumcu'yu bu ulusalcılar öldürtmüş diyorlar.

Mış miş muş diyorlar.

Ne kadar kolay; uydur gitsin.

MİT'in içerisine çöreklenmiş senin CIA kliği yapmış olmasın tüm bunları ...

İddia bu ya, Ludwig'i Amerika'da sığır çobanlığı yapan Coni adlı birisiyle tuvalette uygunsuz vaziyette yakalamış diyoLLar!

Ne diyorsun Ludwig; sence de bu, uyduruk bir iddia olabilir mi?!

Sitelerde Paylaş
BOP MOP, bunlar hep uyduruk şeyhler; hiç işte canım, öylesine söylenmiş ulusalcı uyduruğu bunlar!

BOP herneyse, Kürt devleti kurmak gibi bir plan içerdiği sadece sizin spekülasyonunuz. Bir kere koca Amerika Ortadoğuda "hain planlar" peşinde koşuyor olsa millete "bakın biz size BOP yapacaz" diye açık açık söyler mi? Kendi milli stratejileri neyse kendilerine saklarlar. BOP sadece ortadoğuda İslam'a karşı reformcu zihniyetleri, demokratları falan desteklemek fikri diye ben biliyorum. Bunun ötesinde de zaten terkedilmiş bir girişim olarak kaldı. Artık duyuyor muyuz? Sadece ulusalcılar BOP ha BOP deyip duruyor. İngilizce Wiki'si bile yok mesela. Ama Türkçe BOP wiki'sinde tonla hezeyan spekülasyon var.

Ben şahsen Amerika'nın veya İsrail'in ne diye Kürt devleti isteyebileceğini anlamış değilim. Onların çıkarına olan şey nedir bunda? Amerika'nın burda temel mevzu petrolün tüccar zihniyetli adamların elinde olması, yani 70lerde yapıldığı gibi dünya ekonomisini krize sokacak şekilde vanaların kısılmaması, ya da petrol üretimini aksatacak politik istikrarsızlıkların olmaması. Tabiki İsrail'in güvenliği, ve Saddam ve Ahmedinejat gibi psikopatların elinde kitle imha silahları olmaması: öncelikle İsrail'in güvenliği, ve tabiki petrolün güvenliği için, ve ikincil olarak bu silahların teröristlerin eline geçme ihtimalin, engellemek için. Kürtlerle bu mevzuların ne alakası var? Hiç.

Bazı avanaklar olayı İSrail'in "vaadedilen topraklarına" kadar getirip bağlıyorlar. Kürt bölgesi vaadedilmiş toprakmış, gelecekte orayı ele geçirmek için önce Türkiye'den koparmak lazımmış falan. Halbuki vaadedilmiş topraklar Fırat-Nil arası diye geçer, Kürt toprağı dışarda kalır, ve zaten bu kavram bugün İsrail'de çok az insan için önemli, onlar sadece bulundukları toprağın güvenliğini sağlamak niyetindeler.

tarihinde lochness tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Iste böyleee,

Lüdwig,sen neyi anladinki,Amerikanin,Israilin,Ab nin Kürt devletini kurmaktan faydasinin ne oldugunu anlayasin.

Türkiyeninki terör degil,dis ve ic gücler tarafindan desteklenen bir ic savasdir.

Carasida surdadir.

1-Kuzey Iraka verilen Elektrik kesilecek.

2-Kuzey Iraka sevkedilen

Yiyecek

Icecek

Giyecek

Hertürlü malzemenin gönderilmesi durdurulacak.

3-Türkiye üzerinden dünyayla baglantisi kesilecek.

4-Mersindeki serbest bölgedeki Irak kürtlerine ait firmalar kapatilacak,ki bu firmalarin Türk gizli servislerince kacakcilik yaptiklari,Türkiyeeleyhine calistiklarini televizyonlarda bile söylendigi halda bügünkü AKP hükümeti hicbirsey yapmamakta,HEDEF sasirtmaya calismaktadir.

5-Türkiye dost gecinen batili ülkeleri uyarmasi gerekir.

Türkiyeye karsi düsmanca davranisiniz davam ettigi müddetce

a)Türkiyedeki üslerin kapatilmasi söz konusu olacaktir.

B) Türkiyenin elinin uzandigi her yerde manfaatlariniz zarar görecektir.

c)sizlerin yaptiginiz her harakata karsilik aninda yanit verilecektir dendiginde ,görülecekki cok sey deyisecektir.

Batililar Türkiyenin konumundaki bir ülkeyi gözden cikaramaz.Ama Türkiye korktukca batililar Türkiyeye daha fazla zarar vermekte,Türkiye korktugu oranda kaybetmektedir.

Türkiye bu korkuyu üzerinden atmasi gerek.

Türkiye aslinda güclü bir ülkedir.

Eski Bitlis millet vekili Kamuran inan coh hahli olarak söyle demistir.

Türkiye kendi ayak seslerinden korkmaktadir.

Halbuki bu korkuyu Türkiye üstünden attigi an ,Türkiyeye düsmanlik yapanlar bu korkuyu kapilacaklardir.

Türkiye yalniz Türkiye degildir.

Türkiye dünyanin 5 inci büyük askeri gücüne sahaptir.

Ordusu eyitimde dünyanin ikincisi durumundadir.

Türkiyenin tek eksigi,Türkiyede akli basinda bir politikaci yoklugudur.

Amerikanin Ankara büyük elcisi,Mesut Yilmaza gelip diyebiliyorki Rusyayla gaz anlasmasindan vaz gec,yoksa senin hükümetini düsürürüz.Bu sözü Mesut Yilmaza iki kere gelip söyleyebiliyorda Mesut Yilmaz hassiktir ULAN demiyor.

Kendisine HASSIKTIR denmeyecegini bildigi icin gelip Mesut Yilmazi tehdit edebiliyor.

Amerika korkulacak bir güc degildir.

Fidel Kastro 60 yildir karsisinda dimdik durmaktadir.

3 kerre Amerikanin DOMUZLAR körfezindan saldirisini kirmasini bildi.

Deli Kaddafiye kac suikast düzenledi.

Kac kere hava saldirisinda bulundu.

Kaddafi SIKLEMEDI bile.

Batili sirketlerin elindeki Libya petrollerini cekip aldi,batililarida Libyadan SIKTIR etti.

Latin Amerikali CAVEZ,her firsatta Amerikaya basiyor kalayi,Amerikanin tüm komplolarini kirararak Amerikaya ragmen Tekrar devlet baskani olabilmistir.

Üstelikte kuyruguda hep havada.

Iran

Suriye bile Amerikaya korkmadan posta korken

Kuzey Korede öyle.

Türk askerinin basina CUVAL gecirilirde,bastakiler hala dörtnala kosarlar cuvalcilarla samimi sohbetlere.

Bu Arap giribi

Bu bati giribi Türk insanini Türklügünden cikarmis,uyusturmus ne yapacagini bilmez bir hala sokmustur.

Karsi karsiya demirlemis Amerikan gemisinden Türk gemisine roket atilip 5 subayimiz ölüyor ses yok.

Girme denen Amerikan deniz altisi Marmaraya giriyor ses yok.

Genel kurmayi bir zamanlar Amerikali onbasi teftise gelir ses yok.

Amerikali kaymakam döver ses yok.

Amerikada okuyan askeri ögrencilerin önüne bölünmüs Türkiye haritasi acilir ses yok.

Türkiye SEVDALILARININ mutlaka birseyler yapmasi gerek.

Türk insaninin AFYONLANMASI mutlaka önlenmeliki,DISE DIS ,GÖZE GÖZ , YUMRUGA YUMRUKLA ,CUVALA CUVALLA , ROKETE ROKETLE karsilik verilmesinin GEREKLILIGINI anlayabilsin.

DAYAK OGLANI OLMAKTAN KURTUKABILSIN.

Türkiye dünyanin 5 inci büyük ordusuna sahap (700,000 kisilik ordu)

Biz bu orduyu SAHI neden besliyoruzki?

Adamlar Iraktan Türkiyeye saldiracaklar,insanlarimizi öldürecekler.Bizse hududa kadar takip edip huduttan geri dönecegiz.

Halbuki milletler arasi yasalar derki,komsu ülkeden saldiri halinde,saldirilan ülke silahli kuvvetleri saldiranlari kendi ülkelerinde bile takip edip yakalama hakki vardir.

Amerika 20,000km öteden gelip Iraka girebiliyorda,bize saldiran pkk yi Irakta takip edemiyoruz,Ettirilmiyoruz.

Bu durumu YARATANLARI secen bizlere AZIZ NESIN hakli olarak bu milletin % 70 ,i APTALDIR demisti.

Bence % 98 i ABTALDIR diyorum.

Fidelkastroya

Caveze

Deli Gaddafiye

Esadlara

Ahmedi Necata

Kuzey koreye BIRAVO.

Korkma,korktukca EZILECEKSIN ,PESTILIN cikacak.

Varliginin nedeni SOPA yemekmi?

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş
Adamlar Iraktan Türkiyeye saldiracaklar,insanlarimizi öldürecekler.Bizse hududa kadar takip edip huduttan geri dönecegiz.

Halbuki milletler arasi yasalar derki,komsu ülkeden saldiri halinde,saldirilan ülke silahli kuvvetleri saldiranlari kendi ülkelerinde bile takip edip yakalama hakki vardir.

Amerika 20,000km öteden gelip Iraka girebiliyorda,bize saldiran pkk yi Irakta takip edemiyoruz,Ettirilmiyoruz.

1 Mart 2003 teskeresi geçse meclisten Amerika da bize daha dostça davranırdı heralde. Biz adamlara bir dost ve müttefik olarak ne yaptık ki? Kırk yılda bir işleri düşmüştü bize. Savaşa asker gönder de demiyorlardı. Sadece senin sınırın üzerinden Irak'a girme izni ver demişlerdi. Buna izin vermedik. Sonra da Amerika'dan yardım bekliyoruz. Hatta PKK'yı bizim yerimize vurmasını falan bekliyoruz. Niye yapsın ki? Biz onlara ne vermişiz ki? Adamlar Soğuk Savaş boyunca bizi korudu kolladı. Olası bir Sovyet işgaline karşı. Hem ekonomize yardım yaptı, hem askeri olarak bizi korudu. Adamlar bize dostluklarından ne Kıbrıs işgalimizi büyütüyorlar başımıza bela açıyorlar, ne de Ermeni soykırımını tanıyorlar. Sonra bize bir işi düşüyor, onda da adamlara kazık atıyoruz. Sonra da "bize çuval geçirdiler, bize Irak'a izin vermiyorlar, PKK'yı bizim yerimize vurmuyorlar" de dur. Sen ne yaptın ki adamlara iyilik olarak?

PKK'yı da "iç dış güçler" falan diye değil, olduğu gibi görmek lazım: Kürtler gerçektir, ve aralarında bazıları milliyetçi belli ki. Kimse kafası boş kukla değil ki birileri onları ayaklandırsın. Kim onları nasıl ayaklandırsın? Kim kalkıp bir insanı dağa çıkartabilir? Bir insanı dağa sadece bir dava çıkartır. Bu insan kendine göre bir milliyetçi ve belli ki komunist bir davaya inanıyor ve dağa çıkıyor.

Sen ETA'nın, IRA'nın, Tamil gerillalarının, bütün bu ayrılıkçı diğer örgütlerin de arkasında "iç ve dış güçler" olduğuna mı inanıyorsun? Belki onları da Amerika ve İsrail destekliyordur. Ne işlerine yarıycaksa artık.

Sen bu Kürt terörü ile mücadelede adamların etnik kimliğini tanımayı daha yeni yeni kabulleniyorsun. Bunu daha önceden yapsaydın ya. Belki daha iyi sonuç alırdın. Senin bakış açından Türkiye devletinin bu olayda hiçbir suçu yok. Sanki Kürtler durup dururken başımıza bela açıyorlar. Askeri yöntemle bunları bastırıp aynen yola devam etmek lazım sana göre.

Amerika'da Batı'da suç arayacağına biraz da kendi cumhuriyetinin inkarcı ve baskıcı politikalarını eleştirsene. Hiç mi suçumuz yok?

tarihinde lochness tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

1 Mart 2003 teskeresi geçse meclisten Amerika da bize daha dostça davranırdı heralde. Biz adamlara bir dost ve müttefik olarak ne yaptık ki? Kırk yılda bir işleri düşmüştü bize. Savaşa asker gönder de demiyorlardı. Sadece senin sınırın üzerinden Irak'a girme izni ver demişlerdi. Buna izin vermedik. Sonra da Amerika'dan yardım bekliyoruz. Hatta PKK'yı bizim yerimize vurmasını falan bekliyoruz. Niye yapsın ki? Biz onlara ne vermişiz ki? Adamlar Soğuk Savaş boyunca bizi korudu kolladı. Olası bir Sovyet işgaline karşı. Hem ekonomize yardım yaptı, hem askeri olarak bizi korudu. Adamlar bize dostluklarından ne Kıbrıs işgalimizi büyütüyorlar başımıza bela açıyorlar, ne de Ermeni soykırımını tanıyorlar. Sonra bize bir işi düşüyor, onda da adamlara kazık atıyoruz. Sonra da "bize çuval geçirdiler, bize Irak'a izin vermiyorlar, PKK'yı bizim yerimize vurmuyorlar" de dur. Sen ne yaptın ki adamlara iyilik olarak?

PKK'yı da "iç dış güçler" falan diye değil, olduğu gibi görmek lazım: Kürtler gerçektir, ve aralarında bazıları milliyetçi belli ki. Kimse kafası boş kukla değil ki birileri onları ayaklandırsın. Kim onları nasıl ayaklandırsın? Kim kalkıp bir insanı dağa çıkartabilir? Bir insanı dağa sadece bir dava çıkartır. Bu insan kendine göre bir milliyetçi ve belli ki komunist bir davaya inanıyor ve dağa çıkıyor.

Sen ETA'nın, IRA'nın, Tamil gerillalarının, bütün bu ayrılıkçı diğer örgütlerin de arkasında "iç ve dış güçler" olduğuna mı inanıyorsun? Belki onları da Amerika ve İsrail destekliyordur. Ne işlerine yarıycaksa artık.

Sen bu Kürt terörü ile mücadelede adamların etnik kimliğini tanımayı daha yeni yeni kabulleniyorsun. Bunu daha önceden yapsaydın ya. Belki daha iyi sonuç alırdın. Senin bakış açından Türkiye devletinin bu olayda hiçbir suçu yok. Sanki Kürtler durup dururken başımıza bela açıyorlar. Askeri yöntemle bunları bastırıp aynen yola devam etmek lazım sana göre.

Amerika'da Batı'da suç arayacağına biraz da kendi cumhuriyetinin inkarcı ve baskıcı politikalarını eleştirsene. Hiç mi suçumuz yok?

:)

Ludwig, izin verirsen senin kadar iğrençleşmek istiyorum bu cevabımla.

Şincik arkadaşlar lüdwig aslanım! diyorki.

Ey Türkiye siz sevgilisi olarak amerika ile sevişiyorsunuz her pozisyonda tamam ama sevişirken prezervatif kullanıyorsun. Halbuki sevgilin senden çıplak yani prezervatifsiz sevişmeni istiyor ve böyle sevişeceğine inanmak istiyor. Öyle sevişmelisinki onunla bir sürü küçük colarımız olabilsin. Dünya huzuruna ve barışına! katkıda bulunabilelim diyedir bunlar diyor.

Halbuki sen tutturmuşsun bir prezervatif çıkarmıyorsun.

Sen böyle edersen o prezervatifi senin sevgilin olan abd alır kafana geçirir diyor.

Doğru anlamışım dimi lüdwig aslanım. :D

Sitelerde Paylaş

:)

Ludwig, izin verirsen senin kadar iğrençleşmek istiyorum bu cevabımla.

Şincik arkadaşlar lüdwig aslanım! diyorki.

Ey Türkiye siz sevgilisi olarak amerika ile sevişiyorsunuz her pozisyonda tamam ama sevişirken prezervatif kullanıyorsun. Halbuki sevgilin senden çıplak yani prezervatifsiz sevişmeni istiyor ve böyle sevişeceğine inanmak istiyor. Öyle sevişmelisinki onunla bir sürü küçük colarımız olabilsin. Dünya huzuruna ve barışına! katkıda bulunabilelim diyedir bunlar diyor.

Halbuki sen tutturmuşsun bir prezervatif çıkarmıyorsun.

Sen böyle edersen o prezervatifi senin sevgilin olan abd alır kafana geçirir diyor.

Doğru anlamışım dimi lüdwig aslanım. :D

valla ben ludwigin yazdıklarında bi iğrençlik görmüyorum ama senin yazdıkların biraz öle oldu xD

Sitelerde Paylaş

valla ben ludwigin yazdıklarında bi iğrençlik görmüyorum ama senin yazdıkların biraz öle oldu xD

Hem kendine GökTengri diyerek doğuya atıfta bulunan, hemde topraklarını beyaz adama kaptırmış biri olarak beni anlamamanı şaşkınlıkla karşıladığımı belirtiyorum.

İyiki anlamamışsın diyerekten de ayrıcana seviniyorum.

Çünkü beni herkes anlarsa inan ben çok üzülüyorum.

Selam ederim.

Sitelerde Paylaş

Hem kendine GökTengri diyerek doğuya atıfta bulunan, hemde topraklarını beyaz adama kaptırmış biri olarak beni anlamamanı şaşkınlıkla karşıladığımı belirtiyorum.

İyiki anlamamışsın diyerekten de ayrıcana seviniyorum.

Çünkü beni herkes anlarsa inan ben çok üzülüyorum.

Selam ederim.

berguzar Doğu - Batı ayrımı yapmıyorum.Hatta kendimi Doğu-Batı karışımı gibi görüyorum.Ama bu demek değildir ki Doğu çok iyi veya bu demek değildir ki Batı çok iyi. Doğudan Cengizhan gibi bir barbar çıkmış, Batıdanda Marx gibi insanlığı zehirleyen bi adam çıkmış.Ya aslında olay ne biliyomusun sadece okullarda bize öğretilen ve nerdeyse genlerimize işlemiş gereksiz bir batı düşmanlığı, kafayı o kadar bozmuşuz ki batı düşmanlığı ile hangi düşünceye dalsak orda mutlaka batı düşmanlığı var.Komunistide,Şeriatçısıda,Kemalistide hepsi öyle.Dış Politika yorumlarken de hep onların bize karş uyguladığı Politikayı düşman tavrı olarak görürüz.

Örneğin; ABD Türkiyeyi bölmek istiyo işte o yüzden PKK yı destekliyo.PKK gibi üç-beş çapulcumu ABDnin ortadoğu politikasını yön verecek ben buna gülerim.Vay efendim ABD ırağa girdi insanları öldürdü, kadınlara tecavüz etti, tamam bunlar insanlık suçu ama tarihte bunları kim yapmadı ki, Osmanlı yapmadı mı? yaptı.Savaş zaten kötü birşey savaşın içinde olanlarda zaten kaçınılmaz.Öz eleştiri yapmadan batıya b. atmak zaten Türk milletinin yaptığı en iyi şeydir.Hep biz haklıyız hep biz doğruyuz, onlar hep yanlış onlar hep düşman onlar hep kötü, valla ben batı ve doğuyu bi tartıya koyduğumda doğunun batıdan kat ve kat daha fazla günahkar olduğunu çıkarıyorum.Bence tek sorun özeleştiri yapabilmede bizde kötü olabiliriz, Atalarımızda kötü olabilir neden olmasın ki bizde işgal ettik, tecavüz ettik,yağmaladık, onlarda yaptı ama onların medeniyete katkısı bizden kat ve kat daha fazla. hiçbir şey yapamıyosak ta bari bükemediğimiz eli öpelim.

Sitelerde Paylaş

berguzar Doğu - Batı ayrımı yapmıyorum.Hatta kendimi Doğu-Batı karışımı gibi görüyorum.Ama bu demek değildir ki Doğu çok iyi veya bu demek değildir ki Batı çok iyi. Doğudan Cengizhan gibi bir barbar çıkmış, Batıdanda Marx gibi insanlığı zehirleyen bi adam çıkmış.Ya aslında olay ne biliyomusun sadece okullarda bize öğretilen ve nerdeyse genlerimize işlemiş gereksiz bir batı düşmanlığı, kafayı o kadar bozmuşuz ki batı düşmanlığı ile hangi düşünceye dalsak orda mutlaka batı düşmanlığı var.Komunistide,Şeriatçısıda,Kemalistide hepsi öyle.Dış Politika yorumlarken de hep onların bize karş uyguladığı Politikayı düşman tavrı olarak görürüz.

Örneğin; ABD Türkiyeyi bölmek istiyo işte o yüzden PKK yı destekliyo.PKK gibi üç-beş çapulcumu ABDnin ortadoğu politikasını yön verecek ben buna gülerim.Vay efendim ABD ırağa girdi insanları öldürdü, kadınlara tecavüz etti, tamam bunlar insanlık suçu ama tarihte bunları kim yapmadı ki, Osmanlı yapmadı mı? yaptı.Savaş zaten kötü birşey savaşın içinde olanlarda zaten kaçınılmaz.Öz eleştiri yapmadan batıya b. atmak zaten Türk milletinin yaptığı en iyi şeydir.Hep biz haklıyız hep biz doğruyuz, onlar hep yanlış onlar hep düşman onlar hep kötü, valla ben batı ve doğuyu bi tartıya koyduğumda doğunun batıdan kat ve kat daha fazla günahkar olduğunu çıkarıyorum.Bence tek sorun özeleştiri yapabilmede bizde kötü olabiliriz, Atalarımızda kötü olabilir neden olmasın ki bizde işgal ettik, tecavüz ettik,yağmaladık, onlarda yaptı ama onların medeniyete katkısı bizden kat ve kat daha fazla. hiçbir şey yapamıyosak ta bari bükemediğimiz eli öpelim.

Güçlüden yana niye tavır alayım. Beni dahada sömürsün diye mi? Nasıl bir mantık bu?

Varolan gerçeğe gözünüzü kapatıp aaa ama senin babanda benim babamı dövmüştü, yada senin baban bizim tarlanın hıyarlarını yemişti demenin bir mantığı yok. Madem bu kadar realistsin geçmişi bugüne entegre etmeye çalışıp bazılarını aklamaya kalkışma. Var olan gerçeklere bak ve öyle yorum yap o zaman.

Adam Abd ye tapıyor, her halukarda tapıyor ama bu toprağın üzerinde yaşıyor. Bu toprağın üzerinde ludwig ve onun gibilerin nefes almasına bile tahammül edemiyorum böyle durumlarda. İsyanım bunadır. Onun gibiler yüzünden bir karış yere sıkıştık kaldık yahu. Biz sıkışıp bağırdıkça ama senin dedende şunu yaptı demeyelim. Olana bakalım. Olmuş bitmiş şeyler üzerinden sömürü düzenine çanak tutmayalım diyorum.

Sen istediğini istediğin şekilde öpebilirsin, ama öpmeyeni ve öpmek istemeyenede bu şekilde dayatma yapamazsın.

Yarın Türkiye güçlense ve bu bölgeden başlayarak aynı haltı dünyaya yapmaya kalksa sen savunacakmısın amerikada zamanında aynısını yaptıydı diye. Hiç sanmam.

Sitelerde Paylaş

Güçlüden yana niye tavır alayım. Beni dahada sömürsün diye mi? Nasıl bir mantık bu?

güçlüden yana tavır almak değil bu.Doğrudan yana tavır almak.Benim kanaatim bu yönde.Bide neden sömürüldüğümüzü düşünüyosun ki?Herşeyi üreten icad eden onlar, imkanı sağlayan onlar bizler hazıra konup çalışıyoruz.Onlar bizden fazla kazanıyorlar bu doğru ama bırakta kazansınlar.

Adam Abd ye tapıyor, her halukarda tapıyor ama bu toprağın üzerinde yaşıyor. Bu toprağın üzerinde ludwig ve onun gibilerin nefes almasına bile tahammül edemiyorum böyle durumlarda. İsyanım bunadır. Onun gibiler yüzünden bir karış yere sıkıştık kaldık yahu. Biz sıkışıp bağırdıkça ama senin dedende şunu yaptı demeyelim. Olana bakalım. Olmuş bitmiş şeyler üzerinden sömürü düzenine çanak tutmayalım diyorum.

neden kendini bir yere sıkışmış kalmış hissediyorsun ki, ben öyle hissetmiyorum.Ludwig gibilerden sana hem ne zarar geliyor.Canlı bomba olupta meydanlarda sivillerimi katlediyor.Başının açık olmasına, giydiğin kıyafetemi karışıyor.Mülkiyet hakkında, özgür düşünmenemi karşı çıkıyor.Türkiye bütün bunları yapmaya çalışanlara tahammül etmemen gerekirken ludwig gibiler niye?

Sen istediğini istediğin şekilde öpebilirsin, ama öpmeyeni ve öpmek istemeyenede bu şekilde dayatma yapamazsın.

zaten seni buna zorlayan yok ki? Bana cazip gelen Batı Kültürüdür.Sana cazip gelen şeriattır.Sen kendin bunu hür olarak yaşa bizde hür olarak yaşayalım bunda ne sorun var ki?

Yarın Türkiye güçlense ve bu bölgeden başlayarak aynı haltı dünyaya yapmaya kalksa sen savunacakmısın amerikada zamanında aynısını yaptıydı diye. Hiç sanmam.

gerektiği yerde savunurum gereken yerde eleştirmesini ve karşı çıkmasını bilirim, aynısı ABD ve Batı içinde yapabilirim merak etme.

Sitelerde Paylaş
güçlüden yana tavır almak değil bu.Doğrudan yana tavır almak.Benim kanaatim bu yönde.Bide neden sömürüldüğümüzü düşünüyosun ki?Herşeyi üreten icad eden onlar, imkanı sağlayan onlar bizler hazıra konup çalışıyoruz.Onlar bizden fazla kazanıyorlar bu doğru ama bırakta kazansınlar.

Ne üretiyorlar ne kazanıyorlar? Hepsini batıya mal etmek büyük saçmalık.

Yakın tarihte devrim arabaları filmini izledik. Biz beceremiyorduk bırakalım onlar yapsın mantığı mı hakim, yoksa bakın abd li üstadlar istemiyor diye baskıcı tutum mu hakim?

Bugün insanlığın sahip olduğu medeniyet adına ne varsa hepsi insanlığın ortak aklının ve birikiminin ürünüdür. Bir tarafa mal edemezsin bunu.

Adam afrikadaki altından dünyanın hissesi vardır diyor, e güzel.

Sen hiç dallasta çıkan petrolden hisse aldın mı? Aldıysan mesele yok, eğer dallastaki petrolden sana hisse vermiyorsan sen ezilen afrikanın yanında olacaksın demektir. Ortak akıl bunu emreder.

neden kendini bir yere sıkışmış kalmış hissediyorsun ki, ben öyle hissetmiyorum.Ludwig gibilerden sana hem ne zarar geliyor.Canlı bomba olupta meydanlarda sivillerimi katlediyor.Başının açık olmasına, giydiğin kıyafetemi karışıyor.Mülkiyet hakkında, özgür düşünmenemi karşı çıkıyor.Türkiye bütün bunları yapmaya çalışanlara tahammül etmemen gerekirken ludwig gibiler niye?

Ludwig gibiler mazlumu zalim eyleyip kendi zalimliklerini mazlum gösterdiklerinden de ondan. Ludwigin şahsıyla bir alıp verememe değil bu. Ortak akıla ihanet eden herkes dünyada zulüm kusar, itirazım bunadır.

O saydığın ucube dinciler ne kadar islamım desede sömürü düzeninin elemanlarıdır. Bence onların ludwigden zerre kadar farkı yok. Al birini vur öbürüne.

Biri Allah ile kandırır, diğeri bakın adamlar yapıyor ne cırlıyorsunuz diye kandırır.

Bıraksınlar bizi bize. Biz hem tarımda hem sanayide gelişmezsek eşek gibi anırırım ben hergün burada. Var mısın iddiasına?

zaten seni buna zorlayan yok ki? Bana cazip gelen Batı Kültürüdür.Sana cazip gelen şeriattır.Sen kendin bunu hür olarak yaşa bizde hür olarak yaşayalım bunda ne sorun var ki?

Sırf inançlıyım diye niye hemen bana şeriatı reva görüyorsun? Bu dayatma değildirde nedir?

gerektiği yerde savunurum gereken yerde eleştirmesini ve karşı çıkmasını bilirim, aynısı ABD ve Batı içinde yapabilirim merak etme.

Umarım.

Sitelerde Paylaş

Ne üretiyorlar ne kazanıyorlar? Hepsini batıya mal etmek büyük saçmalık.

ne demek ne üretiyolar.Bugün hayatımızın vazgeçilmezlerini bir sıralayalım kim üretmiş.

Elektrik, Ampül, Bilgisayar, Otomobil, İnternet, Futbol, Telefon...

Yakın tarihte devrim arabaları filmini izledik. Biz beceremiyorduk bırakalım onlar yapsın mantığı mı hakim, yoksa bakın abd li üstadlar istemiyor diye baskıcı tutum mu hakim?

Bugün insanlığın sahip olduğu medeniyet adına ne varsa hepsi insanlığın ortak aklının ve birikiminin ürünüdür. Bir tarafa mal edemezsin bunu.

ağırlıklı olarak Batıya aittir.Bunda gocuncak bişey yok ki.

Adam afrikadaki altından dünyanın hissesi vardır diyor, e güzel.

Sen hiç dallasta çıkan petrolden hisse aldın mı? Aldıysan mesele yok, eğer dallastaki petrolden sana hisse vermiyorsan sen ezilen afrikanın yanında olacaksın demektir. Ortak akıl bunu emreder.

Afrikadan çıkan petrolü afrikalılar işleyebilir,satabilir mi?

Dubai ve o meşhur Arap Krallardan bahsedelim.Zenginliklerini kime borçlular, teknolojilerinemi hayır. Oraya gelipte o petrolü işleyip satan karşılıklı olarak bu işten kâr eden Batı şirketlerine borçlular.Dallastan çıkan petrolden pay almasakta kullandıkları petrolle ürettikleri mal ve hizmetten faydalanma şansına hiç olmazsa ulaşabiliyoruz.Tabi bunlardan faydalanırken sorun yok, herşey yolunda..

Ludwig gibiler mazlumu zalim eyleyip kendi zalimliklerini mazlum gösterdiklerinden de ondan. Ludwigin şahsıyla bir alıp verememe değil bu. Ortak akıla ihanet eden herkes dünyada zulüm kusar, itirazım bunadır.

O saydığın ucube dinciler ne kadar islamım desede sömürü düzeninin elemanlarıdır. Bence onların ludwigden zerre kadar farkı yok. Al birini vur öbürüne.

valla ben onu bunu bilmem.Müslümanlar nüfus olarak batıda çoğalıp istekleri gibi şehirlerde bomba patlatıp oranın düzenini ele geçirmeye çalışırken bi sorun yok ama Misyonerler Türkiyede karıncaya bile zarar vermeziken sorun var.Emperyalizm sömürü gibi şeylerde artık eskide kaldı.Ucube dincileri kullanıp kendi bankalarını mı havaya uçurcaklar, kendi kendilerini vurup yaralarınımı sarmaya çalışçaklar ben buna pek inanmam.

Bıraksınlar bizi bize. Biz hem tarımda hem sanayide gelişmezsek eşek gibi anırırım ben hergün burada. Var mısın iddiasına?

Tarımda ve sanayide şimdide gelişebiliriz.Ben bi ABD li işadamı, politikacı felan olsam, fakir bi Türkiye istemem.80 milyon nüfuslu Türkiye gayet iyi bir pazar.Hem islam dünyasına örnek olabilir.Oralarda gelişirse oralarda iyi bir pazar olabilir.Fakir ve güçsüz bir Türkiye niye istesin ki adam gelip topraklarımızı işgal edip ürettiği zenginliği bizi öldürmek için toprağa gömmek içinmi? Ama şunu istemez tabi zengin bir Turancı,İslamcı,Sosyalist bir Türkiye şahsen bende Hristiyancı, Sosyalist bir ABD veya bi AB ülkesi istemem.Liberal değerlerin ön planda olan ülkelerin güçsüz ve fakir olması zaten istenmez.

Sırf inançlıyım diye niye hemen bana şeriatı reva görüyorsun? Bu dayatma değildirde nedir?

İslam demek şeriat demektir.Şeriat demek Kuran demektir.Kuran demek İslam demektir.

tarihinde GokTengri tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hah şöyle GöktTengri,

Yeni avatarın savunduklarınla örtüşmüş. Birde ismini değiştirsen mis gibi amerikancı olursun billahi.

Yazdıklarına birşey demek istemiyorum. Seni kendi önkabullerinle mutlu mesut yaşaman yolunda temennide bulunabilirim ancak.

Dediğim gibi beni anlamaman beni ziyadesiyle mutlu ediyor.

Selam ederim.

Sitelerde Paylaş

Kitapları indirdim inceliyorum.Adam nasıl terörist faaliyetlerde bulunduğunu anlatıyor suçunu itiraf ediyor.Bir bakacam daha önce bu kitap hakkında suç duyurusunda bulunulmamışsa ben suç duyurusunda bulunacağım.

Sitelerde Paylaş

Hah şöyle GöktTengri,

Yeni avatarın savunduklarınla örtüşmüş. Birde ismini değiştirsen mis gibi amerikancı olursun billahi.

Yazdıklarına birşey demek istemiyorum. Seni kendi önkabullerinle mutlu mesut yaşaman yolunda temennide bulunabilirim ancak.

Dediğim gibi beni anlamaman beni ziyadesiyle mutlu ediyor.

Selam ederim.

niye kötümü Özgürlük Heykeli, xD valla ismimide Freedom die değiştirmeyi düşünüyorum.Kim karşıki özgürlüğe özgürlük heykeline xD

ama sana bişey söyleyeceğim senin düşüncelerin bana bir rahatsızlık vermiyor.

İstediğin şekildede savunabilirsin.Benim düşünceleriminde sana çok rahatsızlık vermemesi gerekir.

Bu kadar fazla kaptırmaya gerek yok ben aslında politika ile o kadarda çok ilgilenmem bence sende ilgilenme dünya düzeni değişmeyeceğin göre hep güçlü güçsüze hükmedeceğine göre ben sadece kendi yaşamıma bakarım.Bir daha da dünyaya gelmeyeceğime göre bu kadar telaş içinde böyle şeylere kafa yormak akıl işi değil.

Saygılar.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...