Jump to content

Turan Dursun'un Anısına...

Recommended Posts

Sevgili cigi,

Turn Dursun yeryüzünde insanlığın unutmayacağı iki ismden birisi olacak.İlki Giordino Bruno idi.İnancını yakılmak pahasına savundu.

Turan Dursun,dünyanın en örgütlü dinine ve farklı düşünenleri öldürmeği cihad bilen milyar küsur insana rağmen doğru bildiklerini söyledi.Bir insana yapılabilecek her tür cennet vaadi ve cehennem tehditlerini bir tarafa savurdu.İslam dünyasında ilk ve tektir.Turan Dursun yakın bir gelecekte insanlığın ortak değeri olacaktır.

Yeryüzünde yaşayan her insan O'na minnet duyacak.

Eline sağlık.

Emeğin için teşekkür ederim.

Selam ve sevgiler.

Sitelerde Paylaş

İnançlara saygı göstermek bence tek kelime ile aptallık...

Özellikle İslam'a saygı göstermek demek, onun boyunduruğuna girmek, onun ilkelerini yasal olarak kabul etmek, sapkınlık ve aşırıklarını hoşgörmek demek.

Bu durum inançlara saygı göstermekle bağdaşmıyor.

İnançlara saygıyı, onları belirtmek özgürlüğü ile sınırlamak yeterli. Daha fazla özgürlüğe gerek yok.

Bunun dışında inançlara saygı duyulmamalı..

Begeni iletilerinin tümüne tekrar tesekkürlerimi sunuyorum. :)

Sevgili Haci'nin... düsüncelerine katiliyorum ve ben bu konuda radikal düsünüyorum.

Kişinin bir şeye veya kişiye duymadığı saygı, asla saygısızlık olmaz!

Arastirmadan ve onun bunun agzindan duyup kulaklari ile beslenerek bilimle bagdasmiyacak dogmalara mal gibi inanan ve ne yazikki kendilerini bu konuda otorite sananlar, durmadan ondan bundan saygı dilenmektedirler.

Hem mal gibi inanacaklar, hem kendilerini otorite sanacaklar, hemde her yerde... herkesten saygı dilenecekler...

Kimse kimsenin inancina saygi duymak zorunda degildir... cünkü kimse kimsenin inancini bilmek ve ögrenmek zorunda degildir.

Gercek laik bir yönetimde ise bu anlayisin her yerde hakim olmasi gerekmektedir.Diyanet denilen ve ülkenin gelecegini sömürüp karanliga iten kurum... ortadan kaldirilmalidir.

Türkiye'de dini inanclari sömüren entellektüel fahiseler (gazeteci Swinton'un kullanimi) olmasa...taslar yerli yerine bir an önce oturacak ama ilk önce... kendilerini AYDIN olarak lanse edip köse baslarini tutan bu dinozarlor ile mücadele etmemiz gerekiyor diye düsünüyorum.

Sevgiler selamlar.

Sitelerde Paylaş

Theo Van Gogh da İslamı eleştirirken öldürüldü.

O kadar baist degil...

Theo Van Gogh...Ayaan Hirsi Ali ve Rita Verdonk'un gizli komplolarinin...kurbani olmustur.

Bu altindan pis kokular gelen komplo yüzünden...Hollanda'da hükümet ve Rita Verdonk parti baskanligindan/milletvekilliginden istifa etmek zorunda kalmislardir.

Ayaan Hirsi Ali...hic bir zaman müslüman inancli birisi olmamis bir insandir.

Islami ve müslümanligi ayakta tutabilmek icin...Vatikan ve emperyalist gücler...finansörlük yapmaktadirlar.

Birazcik okumayi arastirmayi ögrenmemiz gerekiyor diye düsünüyorum.

Sitelerde Paylaş

He oldu.

Oldu degil...zaten öyle. :lol:

.

Sadece Türkiye Cumhuriyeti'nin yönetiminde olan partiye ve kisilere sisteme bakip olayi görmen yeterlidir.

.

Yetmedi mi?

.

Emperyalist güclerin savas yaptigi ülkelerin yönetimlerini ve yapilarini arastirman gerekiyor.

.

Yetmedi mi?

.

Nüfuslarinin büyük oranlari ateist olan AB ülkelerinde olan camii tarikat ve cemaat hortlamalarinin nedenlerini arastirmalisin.

Sitelerde Paylaş
  • 4 weeks later...

Adam öldürüp banka soymayı devrimcilik sanan maceracı zibidilerle değil, Turan Dursun gibi gerçek aydınlanma savaşçılarıyla gurur duymayı ve onların yolundan gitmeyi öğrendiğimiz zaman devrime inanmak için nedenlerimiz olacaktır.

Böyle bir karşılaştırma çok yanlış.

Turan Dursun da Denizler de bu milletin devrimci, aydınlanmacı birikiminin önemli temsilcileridir.

Bu karşılaştırmanın haricinde devrimcilerimiz hakkında hakaretamiz konuşmak da afedersiniz ama edepsizlikten başka bir şey değildir.

Saygılar

Sitelerde Paylaş

Böyle bir karşılaştırma çok yanlış.

Turan Dursun da Denizler de bu milletin devrimci, aydınlanmacı birikiminin önemli temsilcileridir.

Bu karşılaştırmanın haricinde devrimcilerimiz hakkında hakaretamiz konuşmak da afedersiniz ama edepsizlikten başka bir şey değildir.

Saygılar

Denizleri severim.

Gerici akına karşı durmuşlar ve haksızlıklara arşı gelmişlerdir.

Fakat bunu yaparken haksız bir ideoloji ile yola çıkmış ve istemeden de olsa bu ülkeye zarar vermişlerdir.

En çok da Atatürk imajı zarar görmüştür.

Çünkü sosyalizme asla geçit vermeyen Atatürk'ü cahilce kullanmışlardır.

Bugün hala Atatürk'ü sosyalist sananlar varsa bu biraz da marsist kesimin manipülasyonunun eseridir.

Boş ideolojilere harcayak bir saniyemiz bile olmamalıdır.

Sitelerde Paylaş

Başlık sahibinden ricam eğer link varsa versin oradan izleyebilirim .

Youtube daki videolari izleyemenler birde asagidaki yolu denesinler.

*İnternet exploreri aç

*İnternet seçenekleri

*bağlantılar

*yerel ağ ayarları

*otomatik yapılandırma'da otomatik yapılandırma komut dosyası kullanı işaretle

*Adres bölümüne; http://pac.byterelay.com yaz

*Tamamı tıkla..

iyi izlemeler...

Sitelerde Paylaş

Youtube daki videolari izleyemenler birde asagidaki yolu denesinler.

*İnternet exploreri aç

*İnternet seçenekleri

*bağlantılar

*yerel ağ ayarları

*otomatik yapılandırma'da otomatik yapılandırma komut dosyası kullanı işaretle

*Adres bölümüne; http://pac.byterelay.com yaz

*Tamamı tıkla..

iyi izlemeler...

Yardımın için teşekkür ederim cigi . Ve hazırladığın video gerçekten çok güzel olmuş . Sesinde bass frekansı var ayrıca . Bunu benim 5.1 in camları titretmesinden anladım :)

Sitelerde Paylaş
Ruhi Su üstadın türkülerini Cigi'ye söyletmeli. :D

+1

''Nesimi'ye sorsalar ki ,

O yar ile hoş musun?

Hoş olam ya hoş olmayayım..

O yar benim kime ne?????''

Hocam seçtiğiniz türküde yıkıyor ortalığı...

tarihinde Thamate tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...