Jump to content
kafir

Ateist Filmler

Recommended Posts

Bu başlık altında din karşıtı-ateist filmleri paylaşalım.

Neredeyse her filmi Türkçe izleyebilirsiniz. Filmleri http://www.torrentz.com/ ve http://www.filestube.com/ sitelerinden araştırabilirsiniz. Torrentleri açabilmek için bir programa ihtiyacınız var. Bittorrent programını tavsiye ederim. http://www.bittorrent.com/ Filestube deki linkleri sıradan bir tarayıcıyla da açabilirsiniz. Ama JDownloader kullanırsanız daha rahat olur sizin için. http://jdownloader.org/download/index Bunlarda da bulamadınız. O zaman film paylaşımı yapan sitelere üye olup onlarda tarama yapmak zorundasınız. O siteleri de kendiniz araştırın. Diğer forumların reklamını yapmak istemiyorum... Türkçe altyazıları için de http://www.turkcealtyazi.org/ ve http://divxplanet.com/sub/src/ sitelerinden arama yapabilirsiniz. DVD filmlere eklemek için program kullanmak zorundasınız. .mkv ve .avi filmlerin yanına aynı isimle koysanız yetiyor. Uzantısı önemli değil.

*********************

Agora (2009)

http://www.imdb.com/title/tt1186830/

Hristiyanlığın İskenderiye kütüphanesini talan etmelerini, Hypatia adlı filozofun Hristiyanlığa inanmadığı için infaz edilmesini anlatıyor. İçine biraz romantizm, biraz macera da serpiştirmişler.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

http://www.imdb.com/title/tt0455507/

Belgeselin adı The God Who Wasn't There.İsa'nın hiç yaşamadığını iddiası,çocuklara verilen sakıncalı din eğitimlerini konu alan hoş bir belgesel.Ayrıca bir çok din ve bilim adamıylada röportajlar var.

http://www.imdb.com/title/tt1198399/

Buda meşhur islam düşmanı Hollanda'lı milletvekili Geert Wilders tarafından hazırlanmış islamı çok sert bir şekilde eleştiren 16 dakikalık kısa bir film.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Mary&Max..Bu harika kil animasyonu herkese tavsiye edeyim.

Birbirlerinden çok uzak yerlerde yaşayıp,birbirine hiç benzemeyen, yüzünde "kaka rengi"doğum lekesiyle Avustralyalı tombulca bir kız olan mary ile orta yaşlı endişe ve korku krizleriyle yaşayan Manhattanlı max'ın yirmi yıl sürecek olan mektup arkadaşlığı var bu animasyonda..

Max'in mary'e yazdığı mektuplarda kendisinin sürekli ateist olduğunu vurgulaması ilginç :)

Ama mektuplarının mary'nin eline kazasız belasız geçebilmesi içinde hep dileklerde bulunur.

En keyif alarak izlediğim animasyon budur.Sevgi,vefa,dini duygular,agorafobi,alkol-sigara vb..herşeyi konu almış bir film bu.İnsanın yanlızlığı kıtalar arası bile sınır tanımıyor.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Abi, tek ileti ve 3 - 5 satırdan ibaret olarak ateist olmayan fakat çok hoş olan filmlerden de bahsedebilir miyiz ?

Kafana göre yaz. Rahat ol. Başlığın arada sırada rotadan çıkması okurken sıkılmayı azaltıyor.

*****************

God On Trial (2008) (Duruşmadaki Tanrı)

http://www.imdb.com/title/tt1173494/

Nazi toplama kampındaki bir hukuk profosörünün, hakimin, tanrıyı yargılaması anlatılıyor. Zavallı Yahudiler hala tanrıyı suçlayamıyorlar. Ve tevrattaki masallara inanmaya devam ediyorlar...

Daha listemde çok film var ama şu an indiriyorum. İzledikçe yazarım.

tarihinde kafir tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

kafir, torrentler ücretli indiriyor, ücretsizi yok mu la oğlum?

Olur mu la. Torrentler beleş. Hiç indirmedin mi? Elinde premium hesabın yoksa rapid linklerine kat kat tercih edilebilir. 700 KB/sn ortalama hızla indirdiğim dvd ler var torrentlerle. Gümbür gümbür indiriliyor. Ama mediafire linkleriyle hiç bir şeyi değişmem. 1 MB/sn hızına rahatlıkla ulaşabiliyorsun.

Bir örnek göstereyim. http://www.bittorrent.com/ linkinden programı indir. http://thepiratebay.org/torrent/5413313/Agora_2009_720p_BluRay_x264-BestHD linkinde "DOWNLOAD THIS TORRENT (MAGNET LINK)" yazan yeşil renkli yazıya tıkla. Magnet link e tıklama yalnız. Onun yanındaki download this torrent linkine... Daha sonra indirdiğin torrente çift tıkla. Bağlantının hızına göre bir iki saatte de indirebilir, on yirmi saatte de indirebilir. Ama bunda seed çok fazla Bir kaç saatte indirirsin.

Edit: Ayrıca bilgisayarını indirme süresince devamlı açık tutmana da gerek yok. Program açık olduğu müddetçe ve sen indir dediğin müddetçe indirir. Ani kapanmalardan sonra programı yeniden açtığında indirileni kontrol eder. Kaldığı yerden devam eder. Bir de yoğunluğa göre de indirme hızın değişebilir.

tarihinde kafir tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Peki aga bu bittorrent indirirken baglantı kesilince indirmeyi sıfırlıyor mu?

Sonra mesela durdura tıklayıp sonra bilgisayar başlatılınca devam et butonuna tıkladığımızda yaım bıraktığımız yerden alıyor sorun çıkarmıyor değil mi hocam?

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Peki aga bu bittorrent indirirken baglantı kesilince indirmeyi sıfırlıyor mu?

Sonra mesela durdura tıklayıp sonra bilgisayar başlatılınca devam et butonuna tıkladığımızda yaım bıraktığımız yerden alıyor sorun çıkarmıyor değil mi hocam?

Yok usta sorun çıkarmıyor. Film yüklenirken 16 KB'tan 16 MB'a kadar parçalar şeklinde yükleniyor. Sen de indirirken sorun çıkarsa programı yeniden açtığında indirilen parçaları kontrol ediyor. Filmler genelde 4 MB lık parçalar halinde yüklenir. Yani bir dvd5 büyüklüğündeki film için 1000 küsür parça demek. Yani bir sorun çıkarsa en fazla en son indirilen, daha tamamlanmamış parçaları kaybedersin. Belki onları da kaybetmiyorsundur.

Ama kendi elinle kapattığın zaman 1 byte bile kaybetmezsin. Yeniden açtığın zaman kaldığın yerden devam ediyorsun.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Başlığın temizlenmesi iyi olmuş. Biraz sonra ben raporlayacaktım kişisel tartışma iletilerini. Bir mod bu iletiyi okursa bunu da silsin.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Uzun süre önce bir liste yapmıştım, linkler ölmüş olabilir ama listeyi yine de paylaşayım:

Din Hakkında Belgeseller

1- Zeitgeist, the Movie

Zeitgeist(Almanca, zamanın ruhu)Haziran 2007'de Google Video'da yayınlanmaya başlayan ve yapımcısı Peter Joseph olan bir bağımsız belgesel.Belgesel 3 ana parçadan oluşuyor, 1. kısımda din konusu ve hristiyanlığın pagan kökenleri tartışılıyor,2. bölüm 11 Eylül saldırıları hakkında ve 3. bölüm amerikan bankacılık sistemi ile ilgili komplo teorilerini işliyor.Filmde katılmadığım birçok nokta ve bilgi hatası var,özellikle 3. kısmı zayıf buluyorum.Ancak yine de ilk bölümün izlenmesini tavsiye ederim; dinlere sorgulayıcı bir bakış açısıyla yaklaşması açısından faydalı.

Filmi resmi sitesinden izleyebilirsiniz:

http://www.zeitgeistmovie.com/

detaylı bilgi :

http://en.wikipedia.org/wiki/Zeitgeist_movie

http://www.imdb.com/title/tt1166827/

2-The God Who Wasn't There(Orada Olmayan Tanrı)

"The God Who Wasn't There" 2005 yapımı bir bağımsız belgesel.Yönetmenliğini Brian Flemming'in yaptığı belgeselde İsa'nın hiç yaşamadığı iddiası, günümüz Hristiyanlığı ve Hristiyanlarına eleştiriler ve çocuklara verilen dini eğitimin tehlikeleri gibi konular işleniyor. Filmde birçok bilim adamı,din adamı ve hristiyanla röportajlar var. İzlenmesini tavsiye ettiğim bir belgesel.

Daha detaylı bilgi için :

http://en.wikipedia.org/wiki/The_God_Who_Wasn%27t_There

http://www.imdb.com/title/tt0455507/

Belgeseli izlemek isteyenler www.thegodmovie.com adresinden DVD'sini satın alabilir ya da Google arama motoruna belgeselin adını ve rapidshare.com'u beraber yazarak belgeseli indirebilecekleri linklere ulaşabilir.

3-Root of All Evil?(Tüm Kötülüğün Kökeni?)

Root of All Evil? Richard Dawkins'in İngiltere'de Kanal 4 için hazırladığı din konulu bir belgesel.İki bölümlük belgeselde Dawkins Fransa/Lourdes,Amerika/Colorado Springs ve Kudüs gibi dünyanın dört bir yanındaki mekanlardaki dini açıdan önemli bölgeleri ziyaret ediyor ve birçok din adamı ile röportajlar gerçekleştiriyor.Belgeselin ilk bölümünün adı "The God Delusion"(Tanrı Yanılsaması),Dawkins'in aynı adda belgeselde işlediği fikirlerin detayına indiği tartışma yaratan bir kitabı var.İkinci bölümün adı ise "The Virus of Faith"(İnanç Virüsü).Dine çok güçlü eleştiriler getiren bu belgeselin izlenmesini kesinlikle öneriyorum.

Daha detaylı bilgi için:

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Root_of_All_Evil%3F

http://www.imdb.com/title/tt0774118/

Belgeseli izlemek isteyenler www.richarddawkins.com adresinden DVD'sini satın alabilir ya da Google arama motoruna belgeselin adını ve rapidshare.com'u beraber yazarak belgeseli indirebilecekleri linklere ulaşabilir. Belgesel ayrıca YouTube ve Google Video'da parçalar halinde bulunabilir.

4-The Enemies of Reason(Sağduyunun Düşmanları)

Richard Dawkins yine 2 bölümlük bu belgeselde batıl inançları, alternatif tıbbın ve bunların toplum ve sağlık sistemine getirdiği yükleri tartışıyor.

detaylı bilgi:

http://www.imdb.com/title/tt1092058/

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Enemies_of_Reason

Belgeseli izlemek isteyenler www.richarddawkins.com adresinden DVD'sini satın alabilir ya da Google arama motoruna belgeselin adını ve rapidshare.com'u beraber yazarak belgeseli indirebilecekleri linklere ulaşabilir. Belgesel ayrıca YouTube ve Google Video'da parçalar halinde bulunabilir.

5- Jesus Camp(İsa Kampı)

Jesus Camp ABD'de evanjelik hristiyan ailelerin yazları çocuklarını yolladıkları dini içerikli bir yaz kampı hakkında. Çocukların bu kampta nasıl beyinlerinin yıkandığını, gelişmemiş zihinlere köktendinci propagandanın ne gibi etkileri olabileceğini gösteren şok edici bir yapım.

detaylı bilgi için:

http://www.imdb.com/title/tt0486358/

http://en.wikipedia.org/wiki/Jesus_camp

Belgeseli izlemek isteyenler http://www.jesuscampthemovie.com/ adresinden DVD'sini satın alabilir ya da Google arama motoruna belgeselin adını ve rapidshare.com'u beraber yazarak belgeseli indirebilecekleri linklere ulaşabilir. Belgesel ayrıca YouTube ve Google Video'da parçalar halinde bulunabilir.

6-National Geographic İslam Belgeseli

Bu belgesele bir paylaşım forumunda rastladım. Tarafsızca hazırlanmış, İslâm dini ve İslam hakkındaki tartışmaları farklı bakış açılarından inceleyen,içinde birçok röportaj bulunduran bir belgesel.

Belgeselin bildiğim kadarıyla DVD'si satılmıyor. Belgeseli bu linklerden indirebilirsiniz:

http://rapidshare.com/files/150213407/FinalCut1.00.avi

http://rapidshare.com/files/150218829/FinalCut2.00.avi

7- Fitna(Fitne)

Hollandalı milletvekili Geert Wilders tarafından hazırlanan ve islam dinini ve islamdaki şiddeti sert bir biçimde eleştiren bir kısa film.

detaylı bilgi:

http://tr.wikipedia.org/wiki/Fitne_(k%C4%B1sa_film)

Filmi Google Video'da izleyebilirsiniz.

8-Jonestown

Jonestown Amerikalı tarikat lideri Jim Jones'un hayatını ve sonunda 900'den fazla müridi ile Guyana'da toplu intihar edişini anlatıyor. Belli kişilik özelliklerine sahip kafası çalışan bir insanın neler yapabildiğini, daha önemlisi insanlara neler yaptırabildiğini, dini tarikatların nasıl işlediğini, sonunun nerelere varabileceğini anlatan etkileyici bir yapım; izlenmesini kesinlikle tavsiye ediyorum.

belgeseli aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz:

http://rapidshare.com/files/62184201/J6523...n.Def.part1.rar

http://rapidshare.com/files/62185105/J6523...n.Def.part2.rar

http://rapidshare.com/files/62186167/J6523...n.Def.part3.rar

http://rapidshare.com/files/62187257/J6523...n.Def.part4.rar

http://rapidshare.com/files/62188275/J6523...n.Def.part5.rar

http://rapidshare.com/files/62189237/J6523...n.Def.part6.rar

http://rapidshare.com/files/62190226/J6523...n.Def.part7.rar

http://rapidshare.com/files/62190514/J6523...n.Def.part8.rar

detaylı bilgi için:

http://www.imdb.com/title/tt0762111/

jim jones hakkında:

http://tr.wikipedia.org/wiki/Jim_jones

ABD'li komedyen Bill Maher Religulous(İngilizcede Religion-din- ve saçma anlamındaki Ridiculous sözcüklerinin birleşimi) adlı belgeselinde dinleri mizahi bir dille eleştiriyor, günümüz dünyasındaki olumsuz etkilerini gösteriyor, ve din adına insanları istismar edenleri ifşa ediyor. Ağır bir konu hakkında olmasına rağmen rahatça izlenebilen eğlenceli bir belgesel.

http://www.imdb.com/title/tt0815241/

indirmek için:

http://rapidshare.com/files/190653275/Religulous.DVDRip.XviD-SAPHiRE.by.kuros.part1.rar

http://rapidshare.com/files/190653521/Religulous.DVDRip.XviD-SAPHiRE.by.kuros.part2.rar

http://rapidshare.com/files/190652280/Religulous.DVDRip.XviD-SAPHiRE.by.kuros.part3.rar

http://rapidshare.com/files/190653827/Religulous.DVDRip.XviD-SAPHiRE.by.kuros.part4.rar

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

"Nova" Judgment Day: Intelligent Design on Trial (2007)

http://en.wikipedia.org/wiki/Judgement_Day_(intelligent_design)

http://www.imdb.com/title/tt1143530/

Yaratılışı, akıllı tasarımı eleştiren ödüllü bir belgesel. Türkçe altyazısını mağlesef bulamadım. İngilizcesiyle izleyebiliyorsanız izleyin.

Edit:

Bu iki torrent'i de indirin.

http://thepiratebay.org/torrent/3897927/NOVA.Judgement.Day-Intelligent.Design.on.Trial.HDTV.XviD-MiRAGET

http://thepiratebay.org/torrent/3897931/NOVA.Judgement.Day-Intelligent.Design.on.Trial.HDTV.XviD-MiRAGET

tarihinde kafir tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

1984

http://www.imdb.com/title/tt0087803/

Totaliter bir rejim'de yasamak neymis ogrenmek istiyorsan. Big Brother'i Allaha cok benzetiyorum :)

Return to Africa's Witch Children

Bloody Cartoons

Friends of God

Deborah 13: Servant of God

Who Wrote The Bible?

Scientology And Me

Marjoe

The Bible's Buried Secrets

The End of the World Cult ---> bu bir acaip

A Brief History of Disbelief

tarihinde atheos87 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

inherit the wind ( 1925te dersinde evrimi anlattığı için tutuklanan öğretmeni ve onun davasını konu alan film)

http://www.imdb.com/title/tt0053946/

religulous ( bill maher ironisi ile din ve tüm saçmalıkları.. traji-komik bir belgesel)

http://www.imdb.com/title/tt0815241/

root of all evil? (richard dawkins imzalı mükemmel ve aslında oldukça üzücü 2 kısımlık belgesel. 1.bölüm: The God Delusion 2.bölüm: The Virus Of Faith)

http://www.imdb.com/title/tt0774118/

tarihinde felis tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Zannediyorum kitle sinemacıları doğrudan bir din eleştirisi yapmaya cesaret edemiyor. Hele ki bunun ateizm esas alınarak yapılması bir çeşit bağnazlık olarak görülüyor galiba. Yine de hemen her filminde bir şekilde bu konulara dokunduran epey sinemacı var.

Luis Bunuel'in hemen hemen bütün filmleri mesela... Özellikle La voi Lactee'de mezhepler arası çatışmaya, incildeki uçuk hikayelere ağır bir yergisi vardır. Lars von trier Breaking the Waves de yine derin bir eleştiriyle yaklaşmıştır. "Tanrı yoktur" mottosu üzerine yapılacak bir filmin zaten başarılı olacağını düşünmüyorum.

tarihinde SirOrphaned tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

ateist değil ama putperestliğe farklı açıdan yaklaşan "the wicker man" vardı 73 yapımı olan, hrıstıyan polis memuru ne kadar antipatikse putperestlerde bi o kadar sevimsizdi vallahi.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

doğrudan ateist olarak çıkmayan ama dolaylı yoldan ateistliğini belli eden iki film var gözümde; ilki yapay zeka (artificial intelligence), diğeri the matrix'ti.

yapay zeka filminde, bir robotunda insan gibi ruh sahibi olabileceği yada insanında robot gibi aslında ruhsuz olduğu vurgusu yapılıyordu. bir aile 2050 li yıllarda yapay zekalı robot çocuk alıyorlardı, sonra çocuk ailesine aşırı bağlanması ve çıkardığı yaramazlıklar nedeniyle ailesince ormana terk ediliyordu.çocuk, tekrar ailesini kazanma adına her şeye girişti. bu çabaları filmin sonunda o yıllarda eriyen buzulların altında kalmış "aslanların ağladığı şehir" denilen manhattan'da, yine sular altında kalmış bir lunarparkta hapis kalması ile sonuçlandı. olayların üstünden 2000 yıl geçiyor ve insan türü yok olmuş, dünya buzul çağına girmiş. uzaylılara benzer enterasan bir grup organizma bu çocuğun hapis kaldığı yere gidip onu tekrar canlandırıyorlar. sonra bu enteresan yaratıklar sayesinde "hayallerinde" bir günlüğüne annesine kavuşuyor, günün sonunda ise film bitiyordu.

gerçekten çok etkileyici bir film. ama robotlar elbetteki insan ve diğer canlılar gibi duygu sahibi olamaz, dış gerçekliği anlamlandıramazlar. çünkü yapay zekalı da olsa, beyinleri biyolojik-canlı hücrelerden yapılma değil.

http://www.imdb.com/title/tt0212720/

the matrix'te, makinelerce yaratılmış insan tarlalarından bahsediyordu, bu filmde de ateizme biraz dokunma var ne derseniz deyin.

tarihinde Suicide tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Suicide o şekilde düşünürsek her bilim kurgu ateist düşünceyi destekler. Bu bağlamda dünyayı kurtaran adam'da ateizm ideasıyla yapılmıştır :)

ama bu film kaliteli, cidden seyredeğer. filmdeki yapay zekalı kişiler insan mı değil mi pek ayırt edilemiyor. zaten yapay zeka konusunu işleyen sci-fi lerin hemen hepsi ateist içeriklidir. :) terminatör ve matrix'te öyle. sözkonusu ettiğin şey yapay zeka konusunu işleyebilecek kapasiteye sahip film değil, olsa olsa komedi filmi olur. sadece yapay zeka ve sinir ağlarını ele alan filmlerde dinsizlik mevcut, diğerlerinde değil.bir de sözkonusu filmde, insan türü yok olmuş ama dünya halen duruyordu. bu da başlı başına dine tezat bir durum, çünkü dine göre dünya insanlık için yaratılmış bir sınav yeri.

tarihinde Suicide tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

La megnio gioventu

Bu film oncelikle tipik abd filmi degildir. film 6 saattir. Sabir ister ve dizi gibi izlemenizi tavsiye ederim. Zaten baslayinca kisa gelecek ve keske hic bitmeseydi diyeceksiniz. Benim favori ilk 10 filmim icinde.

Film iki kardesin dramatik komik ve romontik haytaini biyografi seklinde anlatiyor.

Ateist olan birinin hristiyan baskisi altinda uni birakmasi ile basliyor. Ateizmle ilgisi bu.

filmde hem kapitalizm hem sosyalizm anlatiliyor.

filmde hem siir hem muzik hem restoretor gibi gorsel sanatlar anlatiliyor.

filmde adalet sistemi ve gencligin degerleri kusak kusak anlatiliyor.

filmde psikoloji ve agir sorunlarla insanlarin nasil bas ettigi anlatiliyor.

ozetle filmde yok yok yer yer kahkaya boguluyorsunuz. yeryer dramin dibine vuruyorsunuz ve an oluyor mutlulugu hissediyor an oluyor benzer seyleri bende yasamistim diyorsunuz.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

    Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

×