Jump to content

Din Tartışmaları Zamanla Sıkıyor.

Recommended Posts

Müslüman abuk sabuk şeyleri iddia eder. Karşılığında bunun yanlış olduğunu anlatmaya çalışırlar ateistler. En basitinden kurandaki cennet-cehennem ayetlerini ele alalım. Adamlar öldükten sonra ya yanacaklarına ya da keraneye gideceklerine inanıyorlar. Bunun neresi tartışılabilir ki? Gökte vahiy gönderen birisi var. Tüm bu işleri o yapıyor. Bunu nasıl yanlışlayabilirsin. Yanlışlayamazsın. Russelin çaydanlığı misali... Apaçık matematik hatası var. ÖSYM aynı hatayı yapsa bu hatadır der geçerler. Ama kuranda olunca bu hata değil. "Bu hatayı şöyle düzelteiliyorsun." şeklinde bir cevap alıyorsun.

Ama yine de bu tarz saçmalıklar tartışılmalı. Hakettiği değer verilerek tartışılmalı. Kuranın karşısına bilim kitabıyla çıkmak bilime hakaret olur. Kuranın abuk sabuk mucize iddialarına cevap vermek de bence çok yararlı değil. Yapılan iş eleştirilmeli. Yapılan işin yanlışlığı gösterilmemeli. Yani "mucize şundan dolayı yok." yerine, "bilim bir şeyi keşfettikten sonra mucize üretiyorsunuz." tarzı bir yaklaşım olmalı.

Sitelerde Paylaş

Haklısın insanlara uçan atların,omuzlarda oturan meleklerin,şeytanlar,iblisler gibi onlarca yüzlerce şeyin olmadığını anlatmaya çalışıyoruz ve bu komik bir durum.

Peki ateizmi savunmamızdaki amaç nedir ve en büyük engelimiz nedir ?

Bu noktada neden ateizmi savunduğumuzu, neden insanların ateist olmasını istediğimizi anlatmıyoruz yahut anlatamıyoruz.

Bu sebeple bizi adeta "şeytanın askerleri" olarak görüyorlar.Birçoğumuzun derdi insanları dinlerden,dini baskılarından,boş hayallerden ve anlamsız korkulardan kurtarmak.

Adımız ateist olsa da asıl derdimiz dinlerle.Asıl derdimiz yapay ayrılıkları sona erdirmek, özgür düşüncenin hakim olduğu,kimsenin kimseden tanrıyı tanımlama biçimi nedeniyle nefret etmediği,insanların ancak eylemleri ile iyi/kötü şeklinde sınıflandırıldığı bir toplum oluşturmak.

Bu yoldaki en büyük engelimiz,din inanırlarının kendilerini seçilmiş,özel sanmaları,kendilerini kutsallaştırıp sanal bir değerlilik duygusuna sahip olmaları.

Sitelerde Paylaş

>>> Din Tartışmaları Zamanla Sıkıyor

Kardeşim sen "dinden başka birşey tartışalım" desen, antik bir kent ismi ile gelecek, "bu site'nin adı ve gidişatı bellidir ismi internet alemine açılmış bir bayraktır" diyecek.

Yani adam şartlı. İlla din olacak.

Sıkılsan da sıkılmasan da kurmay kademe bunu istiyor.

Ben yönetici olsam bir yılda üye sayısını 3' e ileti sayısın 4'e katlarım.

Sitelerde Paylaş

yazıyı okudun mu

Sana ne? Sen ne diye her başlığa gidip üç kelimelik uyuz yorumlar bırakıp duruyorsun? Hem bu yeni üyeye ne diye hemen saldırma ihtiyacı hissettin? Müslüman gibi duruyor diye mi? İnsanlara sırf Müslüman diye saldırıyor musun sen genelde?

Şu aptal imza resmini de değiştir artık, Ulu Önder tapımından midemiz bulanıyor. Senin gibiler yüzünden zaten adamı kimse sevmiyor.

Sitelerde Paylaş

Sana ne? Sen ne diye her başlığa gidip üç kelimelik uyuz yorumlar bırakıp duruyorsun? Hem bu yeni üyeye ne diye hemen saldırma ihtiyacı hissettin? Müslüman gibi duruyor diye mi? İnsanlara sırf Müslüman diye saldırıyor musun sen genelde?

Şu aptal imza resmini de değiştir artık, Ulu Önder tapımından midemiz bulanıyor. Senin gibiler yüzünden zaten adamı kimse sevmiyor.

astur bunada mı tattırdın mantarlardan falan hadi sen alışıksında bu adam değildir baksana tozuttu

rahat bıraksana olm beni her başlıkta rahatsız ediyosun

bu başlığada Atatürk'ü sokmuşsun zaten egede atalarının kulaç izleri mi var nedir. :D

tarihinde KerpetenVahsi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

>>> Din Tartışmaları Zamanla Sıkıyor

Kardeşim sen "dinden başka birşey tartışalım" desen, antik bir kent ismi ile gelecek, "bu site'nin adı ve gidişatı bellidir ismi internet alemine açılmış bir bayraktır" diyecek.

Ateizm ve din forumunda yemek tarifi mi tartışılacağıdı ?

Forumun yönetimi beni pek ilgilendirmiyor. Zaten bu tarz bir şey desem kimse pek umursamaz. Sitenin formatı belli. Ne kadar zorlasan da bunun dışına çıkartamazsın. Neyse pek de umursamıyorum bunu...

Sadece din tartışmalarının sıkıcı olduğunu söyledim. Bir de dine nasıl tavır alınabileceği ile ilgili bir şeyler karaladım. Doğru ya da yanlış. Tartışalım. Daha az çelişkili düşüncelere ulaşalım...

Sitelerde Paylaş

Ben din tartışmayı severim, ama karşıma akıllı bir Müslüman çıkmalı. Hem bu forumda bir Müslüman gelse 10 tane ateist onla tartışmaya çalışıyor. Bu gürültüde adam gibi tartışma olmaz. Zaten kalite Müslüman yok. Bir iki tane geliyor, onlar da fazla durmuyorlar.

Sitelerde Paylaş

Sana ne? Sen ne karışıyorsun milletin avatarına?

Asıl bizim senin olduk olmadık her yerde Atatürk'le uğraşmandan midemiz bulanıyor. Bir komünizm, iki Mustafa Kemal.

Sitelerde Paylaş

Sana ne? Sen ne karışıyorsun milletin avatarına?

Asıl bizim senin olduk olmadık her yerde Atatürk'le uğraşmandan midemiz bulanıyor. Bir komünizm, iki Mustafa Kemal.

Teessüf ederim Ifeelgood. Ben Müslümanlarla da uğraşırım. Türkçülerle de uğraşırım. Sadece komunistler ve Kemalistler değil.

Heralde sen diyorsun ki Müslümanlara karşı hepimiz ortak cephe olalım? Birbirimizle didişmeyelim? Komunist, Kemalist, Liberal, hatta Atsızcı hepimiz anti-Müslüman olarak aynı cephedeyiz?

Bilemem. Ben pek çok fikre karşı duruyorum ve yalanlara karşı tepkiliyim. Burda ne okusam ve gıcık olsam, yanlış bulsam ona karşı yazıyorum. Sanmayın ki Müslümanlara söyleyecek şeylerim de yok. Daha geçen gün bir Müslüman foruma girdim, bir iki yazdım da attılar hemen. Ayrıca bu forumda da Müslüman terörü hakkında pek çok kereler yazdım.

Ben ateizmle sosyalizmin ya da Ulu Önder tapımının özdeşleştirilmesini de istemem ayrıca. O yüzden hep kendi farklı bakış açımı ortaya koymak gereği hissediyorum. Böylece izleyenler ve gençler "ben ateist oldum, o zaman ben de Ulu Öndere tapayım, faşist olayım, ya da Marxçı olayım" diye düşünmez. Keza bu forumda birkaç genç bana teşekkür etti, yazılarım sayesinde kendilerini komunizmden ya da milliyetçilikten kurtardıklarını söylediler.

Herkes bu topluma birşeyler vermek istiyor kendince. Ben de aynen öyleyim işte. Sevmediğimi zannetmeyin bu ülkeyi. Sevmesem böyle endişem çabam olmaz.

Malesef burdaki ve ülkemizdeki ateistlerin çoğu solcu olduğu için benden rahatsızlık duyuyorsunuz. "Bu ne biçim ateist, bu ne diye çıkıntılık yapıyor" falan diye düşünüyorsunuz. Ama zaten amacım tam da bu. Solculuk ve ateizmin yanyana gitmesi gerektiği önyargısını kırmak istiyorum.

Sana da ayrıca teessüf ediyorum. Çünkü bu forumda Müslümanlara da gayet saldırılıyor. Ne laflar ediliyor. Ben de Müslümanlara çok kez "hayvanlar" ya da "ilkeller" demişimdir. Buna izin veriyorsunuz, umrunuzda değil. Ama komuniste ya da Kemaliste laf edilince hemen modunuz değişiveriyor. Herkese aynı muameleyi uygulayın o zaman. "Bizden olanlara daha kibar konuş, hatta hiç bulaşma" bir çifte standarttır.

tarihinde lochness tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ateizm ve din forumunda yemek tarifi mi tartışılacağıdı ?

Doğru kelime "tartışılacaktı" olmalıydı.

Kelimenin yazılışı kafama takıldığından yazdım... Kelimeyi yazan kusssura bahmasın...

(Ayrıca not: Biz Ateistforum'da yemek tartışmaları da yaptık, yemek tarifleri de verdik. Yapımını öğrenmek istediğimiz yemeklerin tarifini sorduk, bildiklerimizi bilmeyenlere aktardık. Yine yaparız. Yeter ki insanlara yararlı bir şey olsun...)

Sitelerde Paylaş

Ben ateizmle sosyalizmin ya da Ulu Önder tapımının özdeşleştirilmesini de istemem ayrıca. O yüzden hep kendi farklı bakış açımı ortaya koymak gereği hissediyorum. Böylece izleyenler ve gençler "ben ateist oldum, o zaman ben de Ulu Öndere tapayım, faşist olayım, ya da Marxçı olayım" diye düşünmez. Keza bu forumda birkaç genç bana teşekkür etti, yazılarım sayesinde kendilerini komunizmden ya da milliyetçilikten kurtardıklarını söylediler.

Bu forumda ya da diğer platformlarda Atatürkçülük kimliğini benimsemiş aydınların "tapındıklarını" gösteren herhangi bir delil yoktur. Atatürkçülük; bilimin ve aklın egemenliğini ve hukukun üstünlüğünü savunmak demektir. Bunun dışında ve işte tam da bu nedenle, Atatürkçü görüşün mutlak ve değişmez normları olmadığı gibi koşulsuz teslimiyet (yani tapınma) bu dünya görüşünde her zaman dışlanır ve hatta lanetlenir.

Atatürkçülük demek aydınlanmak demektir!

Atatürkçülük özgürlük ve bağımsızlık demektir!

Herkes bu topluma birşeyler vermek istiyor kendince. Ben de aynen öyleyim işte. Sevmediğimi zannetmeyin bu ülkeyi. Sevmesem böyle endişem çabam olmaz.

Sürekli forumdasın ve sürekli yazı yazıp birşeyleri kanıtlama, insanlara birşeyler anlatmak çabasındasın. Şahsıma ve diğer kişilere attığın iftiraları ve ahlaksız tutumunu bir yana bırakarak sana hala yanıt veriyorsam, en azından düşünmeye çalışan biri olduğunu gözlemleyebildiğim içindir. Fakat, insanlara birşeyler verebilmen için önce ona sahip olman gerekir. Yakın siyasi tarihimize ve Atatürk'e ilişkin bilgilerinde derin gedikler var. Sen ne cumhuriyet ne de yakın Osmanlı tarihini biliyorsun. Bu halinle de insanları bilgilendirmek şöyle dursun, ancak kendin gibi meczuplar yaratmak için bir anlam ifade edebiliyorsun. Ve hatta, ortaya saldığın bilgi kirliliği ile kendi iddiana göre insanlara yardımcı olmak isterken onlara yalan söyleyip bu ülkeye ve insanlara kötülük yapıyorsun.

Gerçeği bulmak için başkalarından çok kendine karşı dürüst ve samimi olman gerekir. Oysa, sen kendine bile yalan söylüyorsun.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...