Jump to content

Dinlerin Yokolacağı Tarih

Recommended Posts

• İleti 91
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Merak etme, bazı insanlar dinsiz yapamaz, sadece seninki değil çoğu sürecek ama sayınız çok azalacak.

Bu zaten kıyamet alametidir çünki

“Kıyamet, Allah Allah diyen bir kimsenin üzerine kopmayacaktır.”Hadis

“O gün (kıyameti) yalanlayanların vay haline!..”(Tur, 52/11)

Sitelerde Paylaş

Tebliğ gerçekten samimiyetimle soruyorum...

sen şu ayeti kabul edebiliyormusun ?

TALAK suresi ..ayet..4 - Kadınlarınız içinden âdetten kesilmiş olanlarla, henüz âdetini görmemiş bulunanlardan eğer şüphe ederseniz onların bekleme süresi üç aydır.

Sitelerde Paylaş

Tebliğ gerçekten samimiyetimle soruyorum...

sen şu ayeti kabul edebiliyormusun ?

TALAK suresi ..ayet..4 - Kadınlarınız içinden âdetten kesilmiş olanlarla, henüz âdetini görmemiş bulunanlardan eğer şüphe ederseniz onların bekleme süresi üç aydır.

Evet ediyorum.

Sitelerde Paylaş

Peki ....ozaman....şunu da kabul ediyorsun demektir dimi ?

Suudi evlilik uzmanı Dr. Ahmad Al-Mub'i kendi görüşlerine referans olarak da Hz. Muhammed'in hayatını örnek gösterdi. Vahhabi imam, Hz. Muhammed'in Hz. Ayşe ile 6 yaşında evlendiğini, 9 yaşında cinsel ilişkiye girdiğini savundu.

ve hatta : 1 yaşında bir kızla bile evlenebilirsin dimi ?

http://www.youtube.com/watch?v=5zkwDJK6eFM

Sitelerde Paylaş

Peki ....ozaman....şunu da kabul ediyorsun demektir dimi ?

Suudi evlilik uzmanı Dr. Ahmad Al-Mub'i kendi görüşlerine referans olarak da Hz. Muhammed'in hayatını örnek gösterdi. Vahhabi imam, Hz. Muhammed'in Hz. Ayşe ile 6 yaşında evlendiğini, 9 yaşında cinsel ilişkiye girdiğini savundu.

ve hatta : 1 yaşında bir kızla bile evlenebilirsin dimi ?

Vahhabilik nedir bir araştır,72 sapık fırkadan bir tanesidir biz vahhabilerin sapık fetvalarını dinlemiyoruz.Biz ehli sünnet vel-cemattanız.Ayrıca peygamber efedimiz Hz.aişe ile evlediği zaman 18 veya 19 yaşında idi

Vahhabilik ingilizlerin islami çökertme için kurduğu bir örğüttür.

http://www.hakikatkitabevi.net/bookread.php?bookCode=011

merak edersen şurdan ingiliz casusu Hempher'in itiraflarına bakabilirsin.

Sitelerde Paylaş

iyi de ingilizler mi yazdı kurana o ayeti kardeşim ? ayet ne diyor ?

Bu surede kadınlarınız için den adetten kesilmiş olanlar..DOĞURGANLIĞINI BİTİRMİŞ OLANLAR

Henüz adetini görmemiş bulunanlardan…KÜÇÜK OLUP HENÜZ REGL OLMAMIŞ KIZLAR

Açık ve net olarak belirtilmiştir.

Sitelerde Paylaş

birde senin link verdiğin yerde çok güzel bir paragraf var.. okudun mu sende onu ? Aşaağıdaki paragrafı oku bi bak.. aynısını ,işte islam için hayal et. çünkü bir farkı yok...

Fransadaki 1204 [m. 1789] ihtilâlinden sonra, Avrupadaki gençler, kiliselerin, papazların ahlâksızlıklarını, zulmlerini, soygunlarını, yalanlarını ve hıristiyanlık dîninin bozuk olduğunu görerek, hıristiyanlıkdan ayrılmağa, müslimân veyâ dinsiz olmağa başladılar. Hıristiyanlıkdan uzaklaşdıkca, fende, teknikde ilerlediler. Çünki hıristiyanlık, dünyâ için çalışmağa, ilerlemeğe mâni’ oluyordu.

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

birde senin link verdiğin yerde çok güzel bir paragraf var.. okudun mu sende onu ? Aşaağıdaki paragrafı oku bi bak.. aynısını ,işte islam için hayal et. çünkü bir farkı yok...

Fransadaki 1204 [m. 1789] ihtilâlinden sonra, Avrupadaki gençler, kiliselerin, papazların ahlâksızlıklarını, zulmlerini, soygunlarını, yalanlarını ve hıristiyanlık dîninin bozuk olduğunu görerek, hıristiyanlıkdan ayrılmağa, müslimân veyâ dinsiz olmağa başladılar. Hıristiyanlıkdan uzaklaşdıkca, fende, teknikde ilerlediler. Çünki hıristiyanlık, dünyâ için çalışmağa, ilerlemeğe mâni’ oluyordu.

Osmanlının asıl çöküşü bu ingilizlerdir.İlerlerini okudukça daha iyi anlayacaksın

Bu gençlerin yazdıkları, dinleri kötüliyen kitâbları okuyan ve ingilizlerin islâma karşı yalanlarına, iftirâlarına aldanan ba’zı müslimânlar da, din câhili oldular. İslâmiyyetden uzaklaşdıkca, fende gerilemeğe başladılar. Çünki islâmiyyet, dünyâ işlerinde de çalışmağı, ilerlemeği emr etmekdedir.

Sitelerde Paylaş

iyi de ingilizler mi yazdı kurana o ayeti kardeşim ? ayet ne diyor ?

Bu surede kadınlarınız için den adetten kesilmiş olanlar..DOĞURGANLIĞINI BİTİRMİŞ OLANLAR

Henüz adetini görmemiş bulunanlardan…KÜÇÜK OLUP HENÜZ REGL OLMAMIŞ KIZLAR

Açık ve net olarak belirtilmiştir.

Kardeşim diyelimki evlenme yaşı islamiyette 10 islamiyet sana bunu zorla yaptırmıyor ki ister yaparsın,ister yapmasın diyor ?

Sitelerde Paylaş

Vahhabilik nedir bir araştır,72 sapık fırkadan bir tanesidir biz vahhabilerin sapık fetvalarını dinlemiyoruz.Biz ehli sünnet vel-cemattanız.Ayrıca peygamber efedimiz Hz.aişe ile evlediği zaman 18 veya 19 yaşında idi

Vahhabilik ingilizlerin islami çökertme için kurduğu bir örğüttür.

http://www.hakikatki...hp?bookCode=011

merak edersen şurdan ingiliz casusu Hempher'in itiraflarına bakabilirsin.

18-19 yasinda mi ? Hahahahahaha, bunu kendi Peygamberinden utanan kisiler uydurdu.

Bunu uyduran kisi ayni zamanda kafirlik yapti ve buna inananda kafirdir.

http://youtu.be/y7IO81l5noc?t=57s

Bide surdaki iki Hadisi oku ve haydi yoluna.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Ai%C5%9Fe

tarihinde Gaelo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

18-19 yasinda mi ? Hahahahahaha, bunu kendi Peygamberinden utanan kisiler uydurdu.

Bunu uyduran kisi ayni zamanda kafirlik yapti ve buna inananda kafirdir.

http://youtu.be/y7IO81l5noc?t=57s

Bide surdaki iki Hadisi oku ve haydi yoluna.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Ai%C5%9Fe

Hz. Aişe'den bir rivayette;

'Hz. Muhammed henüz Mekke de iken ve bende oynayan bir çocuk iken 'onların vadeleri kıyamettir. Kıyamet ne dehşetli ve ne acıdır!' mealindeki (kamer s. 46) ayet inmişti... (Buhari 1.cilt Telifil Kur’an bahsi)'

Bu sure Mekke devrinin birinci döneminde(4.yıl) inmiştir. Hz. Aişe validemiz bu sure ve ayetleri net olarak hatırladığına göre en az 7-8(ya da daha büyük) yaşlarda olması gerekir. Resulullah'ın Hz Aişe'yi istetmesi vahyin başlangıcından 10 yıl sonradır. Hz. Aişe vahiy başlangıcından beş altı yıl önce doğmuştur. Dolayısıyla Hz. Aişe’nin peygamberimizle evlendiği yaşın en az 15-16 olduğu ortaya çıkar. Bu konu, daha detaylı bir şekilde Mevlana Şibli’ nin “Asr-ı saadet' kitabında geçer. (İst. 1928. 2/ 997)

Alıntı

Sitelerde Paylaş

İslam olup da bilimde çok ileri olan kim var?

Hiç kimse.

O zaman bu yalancı dangalağı susturun.

1500 yıldır "tam uygulanırsa herşey mükemmel olur, bilim gelişir" diye gevezelik yapıp duruyorlar.

Bu bir yalan.

İslamda akla katacak hiçbir şey yok.

İslam en geri medeniyetin bile 100 yıl gerisinden geliyor.

Müslümanlar, kılıçla adam doğrayıp, dev imparatorluklar kurdukları zamanı güya bilimde, fende, adalette ileri gibi gösterirler.

Yalan bu. Kocaman bir yalan. Utanmaz insanlar.

Sitelerde Paylaş

Hz. Ayşe’nin evlendiği zaman yaşının büyük olduğunu, ablası Esma’nın biyografisinden kesin olarak anlıyoruz. Eski biyografi kitapları Esma’dan bahsederken diyorlar ki: “Esma yüz yaşındayken, Hicretin 73. Yılında vefat etmiştir. Hicret vaktinde yirmi yedi yaşındaydı. Hz. Ayşe ablasından on yaş küçük olduğuna göre, onun da hicrette tam on yedi yaşında olması icap eder. Ayrıca Hz. Ayşe, Hz. Peygamber’den önce Cübeyr’le nişanlanmıştı. Demek evlenecek çağda bir kızdı.” (Hatemü’l Enbiya Hz. Muhammed ve Hayatı, Ali Himmet Berki, Osman Keskioğlu, s. 210)

Sitelerde Paylaş

hmm istanbul rasathanesini de ingilizler mi yıktı ?

Ş.urfada harranda tarihi harran üniversitesini zamanında de kapatıp cami haline ingilizler mi getirdi güzel kardeşim ?

Cübbeliler - fethullahlar acizmendiler vs. vs. türeyip de etrafda gezmeye başlayınca ingilizler mi gidip müritleri oldular ?

Sınavlarda cemaatlere soruları verip üniversitelere boş kafaları yerleştirirsen bilimde ne kadar ilerleme olur? onu da mı ingilizler yaptı ?

görmek istemiyorsunuz kardeşim, kafanızı kaldırın bi etrafa bakın, Hangi topluluk dine konusuna aşırı girmişse hep geri kalmıştır ve gerilemeye de devam etmektedir. bak budistlere, bak hindulara, bak afrikada mezhep kavgası yapan ülkelere....

İsrail toplumuna bak. pislik içinde yüzüyorlar. (elit bı kısmı hariç) Din konusu israilin başına büyük bir beladır. ateist bilim adamları olmasa, sağlam yöneticileri olmasa 1dk ayakta duramazlar.

Sitelerde Paylaş

Hz. Aişe'den bir rivayette;

'Hz. Muhammed henüz Mekke de iken ve bende oynayan bir çocuk iken 'onların vadeleri kıyamettir. Kıyamet ne dehşetli ve ne acıdır!' mealindeki (kamer s. 46) ayet inmişti... (Buhari 1.cilt Telifil Kur’an bahsi)'

Bu sure Mekke devrinin birinci döneminde(4.yıl) inmiştir. Hz. Aişe validemiz bu sure ve ayetleri net olarak hatırladığına göre en az 7-8(ya da daha büyük) yaşlarda olması gerekir. Resulullah'ın Hz Aişe'yi istetmesi vahyin başlangıcından 10 yıl sonradır. Hz. Aişe vahiy başlangıcından beş altı yıl önce doğmuştur. Dolayısıyla Hz. Aişe’nin peygamberimizle evlendiği yaşın en az 15-16 olduğu ortaya çıkar. Bu konu, daha detaylı bir şekilde Mevlana Şibli’ nin “Asr-ı saadet' kitabında geçer. (İst. 1928. 2/ 997)

Alıntı

Hadis ortada, bak Hoca senin gibilerede sapik diyor. Daha ne tersini söylüyorsun ?

Ve Islamlan gelisme mümkün degil, bu bir yalan.

Sitelerde Paylaş

Hz. Ayşe’nin evlendiği zaman yaşının büyük olduğunu, ablası Esma’nın biyografisinden kesin olarak anlıyoruz. Eski biyografi kitapları

Arap Müslümanlar bunun böyle olduğunu biliyorlar.Uygulamayı ise fetva ile şöyle yaptıklarını belirtiyorlar.Biz bu konuda Muhammedi örnek alıyoruz.Ayşe ile 6 yaşında evlenmiş fakat 9 yaşına gelmeden gerdeğe girmemişti diyorlar.(hani Muhammed koruma amaçlı evleniyordu)

Konu: Peygamberin Aişe’yle Nişanlaması ve Nikahlanması

Hadis No: 1553“Rivâyete göre şöyle demiştir: Ben altı yaşında bir kız iken Nebî salla`llahu aleyhi ve sellem beni akd ve nikâh eylemişti. (Üç sene sonra) biz Medîne`ye hicret ettik. Hâris İbn-i Hazrec oğullarının menziline indik. Müteâkıben ben, sıtmaya tutuldum. Bu cihetle saçım döküldü. (Hastalıktan kurtulduktan sonra) saçım gürleşti, uzayıp omuzlarıma döküldü. Bir kere ben, arkadaşlarımla berâber salıncakta oynarken annem Ümmü Rumân bana doğru geldi ve beni çağırdı. Ben de annemin yanına geldim. Beni ne edeceğini bilmiyordum. Annem elimi tuttu. Tâ evin kapısı önün (e geldiğimizde ora) da beni durdurdu. Ben de yorgunluktan kaba kaba soluyordum. Nihâyet soluğum biraz yatıştı. Sonra annem biraz su aldı. Onunla yüzümü, başımı sıvazladı. Sonra beni eve koydu. Evde Ensâr`dan birtakım kadınlar hazır bulunyordu. Bunlar bana: – Hayır ve bereket üzere geldin, hayırlı kısmet getirdin! di(ye alkışla) dılar. Annem beni bu kadınlara teslîm etti. Bunlar da benim kılığımı, kıyâfetimi düzlediler ve Resûlullah`a teslîm ettiler. Beni hiçbir şey sıkmadı. Ancak Resûlullah salla`llahu aleyhi ve sellem`i habersiz görünce sıkıldım. (Resûlullah bir sedir üzerine oturmuştu. Yanında Ensâr erkeklerinden, kadınlarından oturanlar vardı. Beni Resûlullah yanına oturttu). Ensâr kadınları beni Resûlullah`a takdîm ettiklerinde ben dokuz yaşında bir kızdım.”

HALİFE ALİNİN evliliği başka bir örnek

Hatice’nin 40 yaşında evlendiği, 41 yaşında Kasım’ı, 45 yaşında Zeyneb’i, 48 yaşında Rukiyye’yi, 49-50 yaşında Ümmü Gülsüm’ü, 52-53 yaşında da Fatma’yı dünyaya getirdiği yazılır.Şia’ya göre Fatma’nın doğum tarihi 614′dür ve Ali ile evlilik tarihi 623′tür. Yani 9 yaşında evlenmiştir.

HALİFE ÖMERİN EVLİLİĞİ

Hayatüs sahabe 3. ciltte Hz. Ömer'in, Hz. Alinin kızı Ümmü Gülsüm ile evlenmek istediği ve Hz. Ali'nin kızını Hz. Ömer e gönderdiği, Hz. Ömer'in kızın eteğini kaldırp baktığı yazılıyor.

Hz. Ömer ( halifeyken, bir gün, Hz. Ali'den, kızı Ümmü Gülsüm'ü istedi. Hz. Ali, 0 küçüktür" dedi.

Bunun üzerine Ömer (r.a.), Hayır. Vallahi, bu bir şey değil; fakat sen beni engellemek istiyorsun" diye konuştu, Eğer gerçekten dediğin gibi (çocuk/sabî) ise onu bana gönder" diye ekledi.Aslında, Resûlullah'ın vefatından önce dünyaya gelen Ümmü Gülsüm, gerçekten küçüktü.2 Hattâ, bir rivayette, kendisinden, "O, o zaman bir kız çocuğu idi" diye söz edilir. Hattâ, Mescid-i Nebevî'de sonucu bekleyen Hz. Ömer'e yanındakiler, "Ey Mü'minlerin Emîri! Ondan ne istiyorsun? O küçük bir kız çocuğudur" demişlerdi.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...