Jump to content

Aşkolsun Sana Deniz!

Recommended Posts

Bir Deniz bir de Che. Karizma ve yakışıklılık zaten iş götürüyor.

Mahir de yakışıklı ve karizmatiktir aslında.

Ama Deniz eylemlerinde kan olmadığı için daha kolay sahipleniliyor.

Ayrıca Mahir teorisyendir de. Deniz grubunda teorisi biraz olan Hüseyin İnan'dır.

Mahir'in yanında çok zayıf kalırlar.

Che ise Fidel'den karizma olarak da, teorisyan olarak da üstündür.

Fakat en karizmatik, en yakışıklı olan Mustafa Kemal'dir.

Bu liberaller, liboşlardan neden çıkmaz böylesi. Hepsi suratsız adamlar. :lol:

Sitelerde Paylaş
  • İleti 50
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Davudi, İnan ve Aslan bu başlığın içinde var zaten.

Mahir'ler de var.

Ayrıca Mahir'ler 30 Mart Kızıldere ile de anılıyor.

Kaypakkaya'ya gelince, ben ona da öldürüldüğü için saygımı gösteririm.

Ama fikirlerine gelince kaypak bulurum.

Nasıl Perinçek'i bu yönüyle tutmayanlar çoksa, ben Perinçek'i tutmadığım gibi onu da tutmam.

Zaten sol kamuoyu içinde de bu durum görülüyor.

Fikirleri unutturmaya çalışanlar, onların anılmasına bile tepki koyanlardır.

Anıtına saldıranlardan ne farkı var bunların?

Reelde anıtına, mezarına saldır, sanalda anısı için açılmış başlığa saldır, aynı şey..

pante , ben bunu senelerdir görüyorum varsa yoksa deniz gezmiş , diğerlerindense sadece komunist yayın organları bahsediyor (tabi bir kısmı) burda acayip bir durum var. ayrıca deniz gezmişin içinin boşaltılıp yeni düzene uyarlanmasıda söz konusu

Deniz pop ikonu haline dönüşmüş,genç kızların yeni sevgilisi olan starlar gibi. Diğerleri onun kadar yakışıklı olmadığı için geri planda kalıyor.

Burdan yola çıkarak ne kadar Materyalist bir dünya'da yaşadığımını anlıyoruz. Din, Tanrı diyenlerin hepsi özün'de Materyalist'dir.

Para ve Tip Materyalı en etkili olanları.

komunizm bile kapitalistleşme yolunda diyosun

gerci türkiyede ne zaman komunizm olduki :)

Sitelerde Paylaş
pante , ben bunu senelerdir görüyorum varsa yoksa deniz gezmiş , diğerlerindense sadece komunist yayın organları bahsediyor (tabi bir kısmı) burda acayip bir durum var. ayrıca deniz gezmişin içinin boşaltılıp yeni düzene uyarlanmasıda söz konusu

Bunun sebeplerinden biri şu yazdığımdadır:

Ama Deniz, eylemlerinde kan olmadığı için daha kolay sahipleniliyor.
Sitelerde Paylaş

Ateistforumun kuralları vardır, her forum gibi.

Adam gibi tartışmasını bilirsen siyaset de tartışılır.

Tartışılmayacak hiçbir şey yoktur. Komünizm de, faşizm de, kapitalizm de.

Hatta PKK bile tartışılabilir, PKK'yı savunan bile yazabilir.

Burası en özgür forumların başında gelir.

Tabi kurallar dahilinde. Tahrikçiliğe, provakatörlüğe kalkışmadan.

Bak Mr. Guitar'ın yazısına.

Asıl liberal o!

Sen ise entel liboşsun. Pek de gelişip değişeceğe benzemiyorsun.

Herkes biliyor ki bu başlık bir tartışma başlığı değil. Keza buraya şimdiye kadar gönderdiğim 4 iletinin 3'ü silindi bile. Çünkü bu bir salyasümük AĞIT yakma başlığı. Modla arasında da çok komunist bu başlık hakkında duygusal şeyler hissettiği için farklı fikirde olan, hatta bu komunist kahramanlarına haşa dil uzatan onları aşağılayan iletilerin aynen silinmesi gerekiyor, çünkü bunlar bu güzel temiz ağıt yakma başlığını kirletiyor! Bana "özgür tartışma ortamı" falan hikayeleri anlatma. "Burasi komunist forum değil" den ibaret bir iletim bile nedense kurallara aykırı bulunup uçurulabiliyor. Özgür tartışma ortamıymış. Hayır burası komunistlerin duygusal ayinler yapma, kahramanlarını yadetme ortamı. Bu ortamın tadını kaçıran insanların fikirleri de değersiz ve direk zaplanabilir. Komunistlere özgür bir ortam burası sadece. Neyse. Ben kimim ki şikayet edeyim. Forumun sahipleri kendiler komunistse bana bok yemek düşer. Ama kimse bana "burası özgür tartışma ortamı" yalanını anlatmasın. Sen bana "liboş" diyebiliyorsun ya da diğeri "tacizci" ama ben Deniz gezmişe "terörist" ve "pislik" diyemiyorum nedense. Neyse. Zaten Türk'ün Müslümanında mı adil olmak gibi hasletler vardı ki komunistinde laikinde olsun. Hepiniz aynı boksunuz.

tarihinde Rochader tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Herkes biliyor ki bu başlık bir tartışma başlığı değil. Keza buraya şimdiye kadar gönderdiğim 4 iletinin 3'ü silindi bile. Çünkü bu bir salyasümük AĞIT yakma başlığı. Modla arasında da çok komunist bu başlık hakkında duygusal şeyler hissettiği için farklı fikirde olan, hatta bu komunist kahramanlarına haşa dil uzatan onları aşağılayan iletilerin aynen silinmesi gerekiyor, çünkü bunlar bu güzel temiz ağıt yakma başlığını kirletiyor! Bana "özgür tartışma ortamı" falan hikayeleri anlatma. "Burasi komunist forum değil" den ibaret bir iletim bile nedense kurallara aykırı bulunup uçurulabiliyor. Özgür tartışma ortamıymış. Hayır burası komunistlerin duygusal ayinler yapma, kahramanlarını yadetme ortamı. Bu ortamın tadını kaçıran insanların fikirleri de değersiz ve direk zaplanabilir. Komunistlere özgür bir ortam burası sadece. Neyse. Ben kimim ki şikayet edeyim. Forumun sahipleri kendiler komunistse bana bok yemek düşer. Ama kimse bana "burası özgür tartışma ortamı" yalanını anlatmasın. Sen bana "liboş" diyebiliyorsun ya da diğeri "tacizci" ama ben Deniz gezmişe "terörist" ve "pislik" diyemiyorum nedense. Neyse. Zaten Türk'ün Müslümanında mı adil olmak gibi hasletler vardı ki komunistinde laikinde olsun. Hepiniz aynı boksunuz.

Hakediyor silinmeyi de, ondan siliniyor.

Sana mı kaldı "Burası komünistforum değil" diye yazmak.

Yöneticiler hakkında yazdığın "komünist" iddiaların ise yalan!

Sizin gibiler işte gerçek liberalleri ya da sosyal demokratları bile komünist diye yaftalar.

Çünkü liberallik değil, faşizanlık var temelinizde. O nedenle de liboşluktan öte gidemiyorsunuz.

Örneğin Hacı. Her siyasi tartışmada tavrını komünistler aleyhine koyar.

Liberallerin yanında yer alır.

Sen nasıl kalkar da böyle bir yaftalamada bulunursun!

Son ifadelerin ise ırkçılığını ortaya döktüğünü gösteriyor.

Diyorum ya sen liboş bile olamayacak kadar pislik içindesin.

Sitelerde Paylaş

Kızıl terörü kınamaktan kaçınıyoruz. Gençlerimizin terör batağına çekilmesine sessiz kalıyor, hatta onları bu uçuruma kendi ellerimizle itiyoruz. Denizlerin haksız idamını kınayıp katilleri lanetlerken, İsrail İstanbul Başkonsolosu Efraim Elrom'u işe giderken, Türkiye Halk Kurtuluş Partisi-Cephesi adına kaçırıp hunharca katleden Mahir Çayan, Ulaş Bardakçı, Hüseyin Cevahir ve arkadaşlarını da aynı duygularla lanetlemekten çekiniyorsak, teröre üstü kapalı da olsa destek ve onay verdiğimizi göremiyorsak, bu, çekici ve duygu yüklü sloganların anlamsız karanlığında yitip gitmiş olduğumuzun resmidir.

Bazen görüş ayrılıklarına düşsek de seninle ikimiz de liberal kökenliyiz.

Ve yiğidin hakkını yiğide vermem lazım.

Çok güzel manidar bir yazı, hele İSrail Büyükelçisinin Türkiye'de öldürülme barbarlığı dünya siyasetinde Türkiye'nin saygınlığını kaybettirdi içimi hala acıtır o mevzu.

Kutluyorum yazından ötürü, öbür tartışmalarda sen bana kızmışsan veya ben sana kızmışsan özür, benden yana hakkım helaldir gözüm.

Süpersin.

Sitelerde Paylaş
Pante

Sizin gibiler işte gerçek liberalleri ya da sosyal demokratları bile komünist diye yaftalar

Gündemi çok iyi takip ediyorsun pante, kodum mu oturtturuyorsun. Gerçekten de öyle günümüzde nice sosyal demokrat komünist diyerek halka hedef tahtası haline getiriliyor bunu ludwig için söylemiyorum tv tartışma programlarından gözlemlediğim aynı senin ki gibidir.

Sitelerde Paylaş
ludwig

Hayır burası komunistlerin duygusal ayinler yapma, kahramanlarını yadetme ortamı.

Ludwig, unuttuğun çok nokta var bu forumun geçmişiyle ilgili.

Sen de ben de pante de buradayken komünistlerin üzerinde burada büyük bir baskı vardı gerek hacı açtığı başlıklarla gerek hodri meydanda gerek ucuz polemik dolu yazılarla bu forumda komünistlerin üzerine çöktüler. Nice ateist kökenli komünist forumu ''biz de ateistiz, biz bu forumun üvey çocuğu muyuz? Pkklılar dahi gelip yazıyor bizler yıldırılıyoruz.'' diye serzenişlerde bulunarak forumu terkettiler hem de en sağlam üyeleri en sağlam sosyal demokratları bu sebeplerle gitti forumdan. Thecrow, Culture Club vs...

Şimdi forum komünistlerden temizlendi, eh önceden de İDT (İslam Düşünce Topluluğu) forumdaki salaksınız şusunuz busunuz yazılarından bıkıp terkedip gitmişler ve bir daha gelmemişlerdi, sonradan Türkçüler de üzerlerine gelen baskılardan yıldılar ne haliniz varsa görün diyerek onlar da tası tarağı toplayıp gittiler forum sizlere kaldı mutlu olun, at koşturun, sövün hepsinin yedi ceddine, Atatürk'üne, Türk milletine meydan sizin at sizin kılıç da sizindir artık.

Şimdi daha iyi mi oldu, kıymeti kaldı mı bazı şeylerin.

Sitelerde Paylaş

Bir Deniz bir de Che. Karizma ve yakışıklılık zaten iş götürüyor. Apo da en Az Che kadar gerilla savaşı devrimcisi, ama bizim pop solcular onu sevmez, herif çirkin ve (ıyy) Kürt!

Burdaki komünist yada sosyalistlerin çoğu özenti ve boş tipler. Lise ve Üni'de sosyalleşmek için devrimci olurlar. Mezun olduktan sonra iyi bir iş bulurlarsa bir daha Devrimin D'sini söylemezler. Çoğu'da kendini beğenmiş ukala tiplerdir, tam tersi olucağı halde bi'de. Özellikle kız olanları ayrı gıcıktır. Her gün zengin koca bulsam'da kurtulsam şurdan derler, bi'de devrimcilik taslarlar.

Sitelerde Paylaş

9 mart cuntası başarılı olsaydı, idamdan yırtabilirlerdi.Recep Tayyip Erdoğanında yurtsever olduğundan eminim.Ama yaptığı yanlışları görmezdenmi gelelim? hayır. Denizlerde işte hayatlarını saçmasapan bir düşüncenin uğruna feda etmişler.İdam sehpasına çıktıklarında bile Marksizmin-Leninizmin yüce ilkeleri demişlerdir.Bide meşhur banka soygunları var tabi, milletin parasını çal, millete veriyorum diye.Filistin olayına hiç girmeyim.

Yurtsever olabilirler.İdam edilmeleride yanlış olabilir.Ama üstte saydığım şeylerin doğru olmadığı apaçık ortadadır.

Sitelerde Paylaş

Ben teori olarak kendime İbrahim'i, mücadele olarak da Mahir'i örnek alırım. Deniz'e marksist demek için bile bin şahit gerek. Son zamanlarda faşistlerin bile oyuncağı haline gelmiş olan Deniz'i sol içinden ayıklasak mı ne yapsak? Deniz'in kemalistliği ile ilgisi de yok bunun. Ona bakılırsa Mahir bin kat daha kemalist ve gerçekçidir. En azından kemalizmi tasnif edebilmiştir.

Deniz bir sosyal demokrattan başka bir şey değildir.

En beğendiğim eylem de İsrail büyükelçisinin gebertilmesidir. Ne işi var ajanların topraklarımızda? Birileri de bir ajanın infaz edilmesine üzülmüş. Siz üzüledurun bakalım.

Sitelerde Paylaş
  • 11 months later...

Yine bir 6 Mayıs, yine Deniz, Hüseyin ve Yusuf'u anıyoruz.

Üstelik bugün avukatları Halit Çelenk üç fidanın ölüm yıldönümlerinde toprağa verilmesi bakımından ayrı bir anlam kazandı.

Bugün de onların son mektuplarına yer verelim:

Deniz Gezmiş

"Baba,

Mektup elinize geçmiş olduğu zaman, aranızdan ayrılmış bulunuyorum. Ben, ne kadar üzülmeyin desem, yine de üzüleceğinizi biliyorum. Fakat, bu durumu metanetle karşılamanı istiyorum. İnsanlar doğar, büyür, yaşar ve ölürler… Önemli olan çok yaşamak değil, yaşadığı süre içinde, fazla şeyler yapabilmektir. Bu nedenle ben, erken gitmeyi normal karşılıyorum. Ve kaldı ki, benden önce giden arkadaşlarım, hiçbir zaman ölüm karşısında tereddüt etmemişlerdir. Benim de etmeyeceğimden şüphen olmasın.

Oğlun, ölüm karşısında aciz ve çaresiz kalmış değildir. Bu yola bilerek girdi. Sonunda da bu olacağını biliyordu.

Seninle düşüncelerimiz ayrı ama, beni anlayacağını tahmin ediyorum. Sadece senin değil, (…) anlayacağını inanıyorum.

Cenaze için, avukatlarıma gerekli talimatı verdim. Ayrıca savcıya da bildireceğim. Ankara'da 1969'da ölen arkadaşım Taylan Özgür'ün yanına gömülmek istiyorum. Onun için cenazemi İstanbul'a götürmeye kalkma.

Annemi teselli etmek sana düşüyor. Kitaplarımı küçük kardeşime bırakıyorum. Kendisine özellikle tembih et. Onun bilim adamı olmasını istiyorum. Bilimle uğraşsın ve unutmasın ki, bilimle uğraşmak da bir yerde insanlığa hizmettir.

Son anda, yaptıklarımdan en ufak bir pişmanlık duymadığımı belirtir seni, annemi ve kardeşimi devrimciliğimin olanca ateşiyle kucaklarım…"

Yusuf Aslan

Bütün Akrabalara,

Bu mektubumu okuduğunuz zaman artık aranızda olmayacağım. Mektubumu Senato'nun idamlarımızı tasdik ettiğini öğrendiğim anda yazıyorum. Şundan emin olmalısınız ki, bugüne kadar davama olan inancım sarsılmamıştır. Sehpaya gidene kadar da en ufak bir sarsılma olmayacaktır. Ben halkımın kurtuluşu, Türkiye’nin tam bağımsızlığı için savaştım. Sizler beni tanıyorsunuz. Bir yıldan beri bu bir avuç sömürücüler, vatan satıcıları, işbirlikçiler ellindeki bütün imkanlarla bizi dışardan yardım gören, beyinleri yıkanmış, vatan haini, dışardan emir alan, bölücü diye tanıtmaya ve halkımızdan bizi koparmaya çalıştılar. Bu bir avuç azınlığa göre vatanseverlik: vatan satmak, yabancılarla işbirliği yapmak, NATO’yu ve Amerika’yı savunmak, 6. filoyu ağırlamak, milyonlarca köylünün geçimi olan haşhaş ekimini elinden almak, işçinin grev hakkını engellemek, Amerika’ya ve emperyalizme hizmet etmektir. Biz bunlara karşı çıktık. Bunun için biz vatan haini, onlar yurtsever oldular. Bizi bu mücadeleden dolayı, güya adil mahkemelerinde yargılayan ve yine adil kurumları eli ile asacak olanlar bilmelidirler ki; Biz halkımızın kurtuluşu ve Türkiye’nin bağımsızlık mücadelesi uğruna şerefimizle bir defa öleceğiz. Bizi asanlar şerefsizlikleri ile her gün ölecekler..

Son sözüm; yaşasın isçiler, köylüler! Yaşasın devrimciler! Yaşasın halkımın kurtuluşu ve bağımsızlığı için savaşanlar! Yaşasın tam demokratik Türkiye’nin kurulmasından yana olanlar! Kahrolsun emperyalizm! Kahrolsun faşist koalisyon."

Hüseyin İnan

Babama, anneme, kardeşlerime ve yakın akrabalarıma,

Söyleyecek fazla söz bulamıyorum. Bir insanın sonunda karşılaşacağı tabii sonuç, bildiğiniz sebeplerden dolayı erken karşıma çıktı. Üzüntü ve acınızı tahmin ediyorum. İleride durumumu çok daha iyi anlayacağınız inancındayım. Metin olunuz. Üzüntü ve acılarınızı unutmaya çalışınız. Bütün varlığımla hepinize kucak dolusu selamlar

Sevgiler!.. Yazılacak çok şey var; fakat hem mümkün değil, hem de sırası değil...

Candan selamlar.

Sitelerde Paylaş

Davudi, İnan ve Aslan bu başlığın içinde var zaten.

Mahir'ler de var.

Ayrıca Mahir'ler 30 Mart Kızıldere ile de anılıyor.

Kaypakkaya'ya gelince, ben ona da öldürüldüğü için saygımı gösteririm.

Ama fikirlerine gelince kaypak bulurum.

Nasıl Perinçek'i bu yönüyle tutmayanlar çoksa, ben Perinçek'i tutmadığım gibi onu da tutmam.

Zaten sol kamuoyu içinde de bu durum görülüyor.

Fikirleri unutturmaya çalışanlar, onların anılmasına bile tepki koyanlardır.

Anıtına saldıranlardan ne farkı var bunların?

Reelde anıtına, mezarına saldır, sanalda anısı için açılmış başlığa saldır, aynı şey..

Pante terbiyeni takın.

Kaypak'ın anlamı nedir bilmiyorsun herhalde?

Kaypakkaya'nın fikirlerini beğenmem, desteklemem diyor olabilirsin.

Onun fikirlerini eleştirip çözümleyebilirsin; ama onun fikirlerine kaypak diyemezsin.

Dik duruşunun zekatını verse siz ve sizin gibi devrimci geçinenler bile birer KAYPAKKAYA olabilirdi belki.

Ulusalcıların çocuğu Deniz Gezmiş ölmüş.

Bu adamların önem sıralaması Deniz>Mahir>İbrahim

Neden?

Deniz beyimiz hem ulusalcı hem yakışıklı hem de eli temiz biridir.

Mahir kardeşimiz takır takır adam öldürmüştür ama onu da kemalistliği kurtarmaktadır, o yüzden bu neo-faşistler onu da anarlar.

Ama İbrahim gibi hem adam öldürüp hem de anti-kemalistseniz teziniz, mücadeleniz beş para etmez. Bir anda milletin gözünde sıfır konumuna düşersiniz.

Atilla İlhan diyorsu galiba:

Deniz ve Mahir bizim, İbrahim Apo'nun çocuğudur diye.

Ah, Türk Solu ah.

Bu içine düştüğü ulusalcı bataklığından asla kurtulamayacak.

Arabistan'da devrim olur ama Türkiye'de olmaz.

Devrimin olacağı gün Mustafa Kemal'in askerleri olur hepsi :lol:

tarihinde Kastor tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Pante terbiyeni takın.

Kaypak'ın anlamı nedir bilmiyorsun herhalde?

Kaypakkaya'nın fikirlerini beğenmem, desteklemem diyor olabilirsin.

Onun fikirlerini eleştirip çözümleyebilirsin; ama onun fikirlerine kaypak diyemezsin.

Dik duruşunun zekatını verse siz ve sizin gibi devrimci geçinenler bile birer KAYPAKKAYA olabilirdi belki.

Ne terbiyesi Kastor?

Bunun terbiye ile ne ilgisi var?

Sana göre Doğu perinçek geçmişten bu yana fikirlerinde kaypaklık yapmış mıdır yapmamış mıdır?

Doğu Perinçek bir devrimci midir?

Hadi görelim terbiyeni..

Sitelerde Paylaş

Ne terbiyesi Kastor?

Bunun terbiye ile ne ilgisi var?

Sana göre Doğu perinçek geçmişten bu yana fikirlerinde kaypaklık yapmış mıdır yapmamış mıdır?

Doğu Perinçek bir devrimci midir?

Hadi görelim terbiyeni..

Doğu Perinçek devrimci değildir demem.

Sadece duygularıyla hareket ediyor diyebilirim.

Herkes Apo ile şununla bununla olan fotoğraflarını getirip durur.

Perinçek'in bazı temiz umutları vardı ama bunlar Pkk'nın milliyetçi çizgisinden dolayı olmadı.

Perinçek de duygusal davranmaya başladı.

Yoksa Perinçek'in Türk sorunu kitabı ve şimdiki faşizmini nasıl karşılaştırabilir, anlayabiliriz.

Aydınlıkçılar ile tek alıp veremediğim, devrimcileri afişe edip öldürtmüş olmalarıdır.

İki elimiz kanda olsa da tüm bunların hesabı bir gün sorulacaktır.

Ve bu günahın bedelini asla ödeyemezler.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...