Jump to content

AKP'nin anayasa değişikliği teklifleri toptan referanduma sunulduğunda ne oy vereceksiniz?

Referandum  

52 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

• İleti 47
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

AKP nin aldigi tepki oylarini geri verme zamani geldi. Yeterki diger partiler biraz gayret etsin. Bu ise son alti ayda hiz vereceklerini ve epey düzeleceklerini umuyorum. Türkiyenin zaten hemen öyle basitce cözülecek kolay sorunlari yok. Bunu partilerde biliyor ve her yeni gelen kendi kadrolasmasini yapiyor bunlar tekrarlanmamali. AKP nin son kadrolasma ataklari bile onu kurtarmaya yetmez. Aldigi tepki oylari bence en az %15. 3.Köprü bile onlarin ne kadar celiski dolu olduguna isaret. Tükürük yalamadan baska bir sey degil. AKP nin anayasa ile ilgili her kararina hayir. Cünkü "fikri neki zikri ne olsun"

Hayir verirdim.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

O madde düştü diye onca tantana koptu...

Doğru, onu değiştirdiler, ama sorunlu olan tek madde o değil, Anayasa Mahkemesi'nin üyelerinin atanması konusunda Cumhurbaşkanı'nın çok fazla tasarrufu var, o da yargı bağımsızlığı açısından sorunlu vs.

Şu yazı güzel:

http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/haber.aspx?id=14544200&yazarid=3&tarih=2010-04-27

Sitelerde Paylaş

Kuvvetler ayrılığı ilkesini ciddi şekilde zedeleyeceğini düşündüğüm yönler barındırması,yasama ve yürütmenin antidemokratik uygulamalarla zaten neredeyse birleştiği bir ülkede ,yargının da bu ikili yapı tarafından yutulmaya ve boğulmaya çalışılmasını düşünmem ve herşeyden önce bir mutabakat içermeyen, milletin çoğunun karşı olduğu bir partinin ilgili hükümleri, neyin telaşının sonucu olduğu belli olmayan bir aceleyle uykusuz, aç bilaç meclisten geçirmesi nedeniyle referandumda HAYIR oyu vereceğim.Zira anayasalar milletlerin bir arada yaşama konusunda oluşturdukları mutabakat metinleridir.Akp'nin ise tarikat,cemaat ve Bdp'liler dışında mutabık olduğu bir toplumsal yapı kalmamıştır.Askerler hapiste,yargı kuşatma altında ve yüksek yargıçlar bile dinleniyor,doktor ve eczacılar sokakta,işçiler cumhuriyet tarihinin belki en büyük eylemlerini tertip ediyor...vs.

Akp tüm oyununu neye oy verdiğini bilmeyen,sorsanız 2007 değişikliklerinde ne için sandığa gittiğini söyleyemeyecek olan,makarna ve kömürle siyasal tercihlerini belirleyecek olan kitle üzerine oynayacak ve maalesef belki de kazanacak..

Sitelerde Paylaş

AKP nin aldigi tepki oylarini geri verme zamani geldi. Yeterki diger partiler biraz gayret etsin. Bu ise son alti ayda hiz vereceklerini ve epey düzeleceklerini umuyorum. Türkiyenin zaten hemen öyle basitce cözülecek kolay sorunlari yok. Bunu partilerde biliyor ve her yeni gelen kendi kadrolasmasini yapiyor bunlar tekrarlanmamali. AKP nin son kadrolasma ataklari bile onu kurtarmaya yetmez. Aldigi tepki oylari bence en az %15. 3.Köprü bile onlarin ne kadar celiski dolu olduguna isaret. Tükürük yalamadan baska bir sey degil. AKP nin anayasa ile ilgili her kararina hayir. Cünkü "fikri neki zikri ne olsun"

Hayir verirdim.

SAYGILAR

Bu yüzden hayır vereceğim.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...