Jump to content

CHP nasıl iktidar olur?

Recommended Posts

Çünkü bir diktayı ancak diktaya başvurarak engelleyebilirsin. Bu karşıtlıkta tarafsız kalmak gibi bir şeçenek yoktur!

Dinler doğaları gereği baskıcı, katliamcı, özel yaşama müdahale edicidir. Bireyin koşulsuz itaatını sağlamayı hedef almışlardır. Teokraside bundan dolayı baskın/dikte ettirilmiş biçimlerin dışına çıkamaz, farklı fikir ve öneriler ortaya koyamazın. Tarihte bilimin, edebiyatın, sanatın ve insan onurunun dinlere karşı verdiği savaşım bunun en açık ve çürütülemez kanıtıdır!

Hiç alakası yok. Bu Türkiye'de sık tekrarlanan bir yalan. Kemalizm'in en büyük yalanı.

Halka bir şeyler dikta etmek için elinde ekonomik ve askeri güç olması gerekir. Elinde bunlar yoksa hiçbir şey dikta edemezsin. Dünyada azınlıkların çoğunluğa dikta uyguladığı bir sürü ülke vardır. Güney Afrika en aşırı uç örneği. Türkiye'de de Kemalistler azınlıktır fakat ekonomik ve askeri gücü ellerinde tuttukları için çoğunluğa dikta uygulayabiliyorlar.

Liberalizm her türlü baskıdan, diktatörlükten kurtuluştur. Fakat liberalizm için öncelikle bazı altyapılar gerekli. Tekellere izin verilmeyen bir pazar ekonomisi, belirli bir zümrenin ekonomik gücü ele geçirmesine engel olur. Türk Silahlı Kuvvetlerinin küçültülmesi de herhangi bir zümrenin askeri gücü ele geçirmesine engel olur. ABD, İngiltere gibi ülkeler kara ordularını küçük tutarlar. Donanma, hava kuvvetleri ordularının büyük bölümünü kapsar. Türkiye'de ise TSK adeta bir darbe ordusudur. Her şehirde, ilçede kışlaları vardır. TSK bir gün Kemalistlerin elinden kaçıp cemaatçilerin eline geçerse vay halimize.

Artık şu Kemalist ezberlerden kurtulun. Kemalizm sadece kendi iktidarını düşünür, sizi değil.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 61
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Iste böyleee,

CHP,Istanbul eski belediye baskani Nurettin Sözen gibi Türkiyeyi gecmiste yönettigi icin,secimle yönetime gelmesi nerdeyse mümkün degildir.

Halka verdikleri hicbirsey yoktur.

Halki kendilerinden soguttuklari gibi,DEVLETTENDE sogutmuslardir.

CHP halktan uzak,halka tepeden dahi bakmaya gerek görmeyen halki gecmiste SÜRÜ gören bir partidir.

Halk karakollarda öldürülülecek derecelerde yedikleri sopalari daha uzun zaman unutamaz.

CHP mahsul üzerinden vergileri daha tarlada gelip alan bir partidir.

Kanatli evhayvanlarindan vergi almaya hazirlanan Türkiyede tek partidir.

Ömrü yetmedi bu vergileri halktan toplamaya.

CHP halk tarafindan MiMLENMiS bir PARTIDIR.

Hak oyuyla ZOR yönetime gelir.

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş

Iste böyleee,

CHP,Istanbul eski belediye baskani Nurettin Sözen gibi Türkiyeyi gecmiste yönettigi icin,secimle yönetime gelmesi nerdeyse mümkün degildir.

Halka verdikleri hicbirsey yoktur.

Halki kendilerinden soguttuklari gibi,DEVLETTENDE sogutmuslardir.

CHP halktan uzak,halka tepeden dahi bakmaya gerek görmeyen halki gecmiste SÜRÜ gören bir partidir.

Halk karakollarda öldürülülecek derecelerde yedikleri sopalari daha uzun zaman unutamaz.

CHP mahsul üzerinden vergileri daha tarlada gelip alan bir partidir.

Kanatli evhayvanlarindan vergi almaya hazirlanan Türkiyede tek partidir.

Ömrü yetmedi bu vergileri halktan toplamaya.

CHP halk tarafindan MiMLENMiS bir PARTIDIR.

Hak oyuyla ZOR yönetime gelir.

Tolonbeg

Tolon Abi,

CHP'nin Baykal'dan ötürü bir türlü iktidar olamadığını iddia edenler asıl iktidarın Baykal'da olduğunu görüntüleriyle izleyip anlamışlardır herhalde. :lol:

Şaka bir yana, bu konudaki tespitlerine katılmıyorum. CHP halkını düşünmemiştir de Adnan Menderes ya da çoban Sülü çoh mu düşünmüştür hele bir deyiver. Hele hele Özal çoh mu ashıktır bu halka?

Özal'ı, Sülü'yü değil de CHP'yi mimleyen bir halk nelere müstahal değildir onu da gayrı sen deyiver.

Bu ülkede (Aşkale dışında) çalışma kampları uygulanmadı.

Bu ülkede köpek gibi üreyen ilkel insanlar kısırlaştırılmadı. Azınlıklar devleti yıkmak için istedikleri gibi örgütlendiler. Hala da örgütleniyorlar. Onu da bırak meclisteler.

Bu ülkede, zamanında Batı'da uygulanan hiçbir asimilasyon politikiası uygulanmadı.

Batı'yı de geç, akla ve vicdana hitap eden, adalet hissi veren, sürüyü adam eden bir politika uygulanmadı.

Uygulansaydı bugüne gelirmiydik?

"H"akimiyet kayıtsız şartsız Allan'dır" diyenleri en tepemize oturtumuyduk?

Bari sen de hele bir.

Bu ülke diktatörlük gördü mü?

Sitelerde Paylaş

Hiç alakası yok. Bu Türkiye'de sık tekrarlanan bir yalan. Kemalizm'in en büyük yalanı.

Halka bir şeyler dikta etmek için elinde ekonomik ve askeri güç olması gerekir. Elinde bunlar yoksa hiçbir şey dikta edemezsin. Dünyada azınlıkların çoğunluğa dikta uyguladığı bir sürü ülke vardır. Güney Afrika en aşırı uç örneği. Türkiye'de de Kemalistler azınlıktır fakat ekonomik ve askeri gücü ellerinde tuttukları için çoğunluğa dikta uygulayabiliyorlar.

Liberalizm her türlü baskıdan, diktatörlükten kurtuluştur. Fakat liberalizm için öncelikle bazı altyapılar gerekli. Tekellere izin verilmeyen bir pazar ekonomisi, belirli bir zümrenin ekonomik gücü ele geçirmesine engel olur. Türk Silahlı Kuvvetlerinin küçültülmesi de herhangi bir zümrenin askeri gücü ele geçirmesine engel olur. ABD, İngiltere gibi ülkeler kara ordularını küçük tutarlar. Donanma, hava kuvvetleri ordularının büyük bölümünü kapsar. Türkiye'de ise TSK adeta bir darbe ordusudur. Her şehirde, ilçede kışlaları vardır. TSK bir gün Kemalistlerin elinden kaçıp cemaatçilerin eline geçerse vay halimize.

Artık şu Kemalist ezberlerden kurtulun. Kemalizm sadece kendi iktidarını düşünür, sizi değil.

Pardone mua.

Senin bu dahiyane yazını atlamışım. Ancak şimdi yanıt verebiliyorum Sir.

"Liberalizm her türlü baskıdan, diktatörlükten kurtuluştur."

Elbette öyledir. Eşşek kafam işte. Ben bunu nasıl bilmem!

Vay anasını!

"Tekellere izin verilmeyen bir pazar ekonomisi, belirli bir zümrenin ekonomik gücü ele geçirmesine engel olur."

İşte yüzyılın sözü bu!

İmza yapın ey ahali diyeceğim ama artık kavramlar o kadar iç içe girdi ki ne yazdığını ne de okuduğunu bilen var.

Ve bu forumda sayenizde bir çöplük oldu...

Sitelerde Paylaş

Pardone mua.

Senin bu dahiyane yazını atlamışım. Ancak şimdi yanıt verebiliyorum Sir.

"Liberalizm her türlü baskıdan, diktatörlükten kurtuluştur."

Elbette öyledir. Eşşek kafam işte. Ben bunu nasıl bilmem!

Vay anasını!

"Tekellere izin verilmeyen bir pazar ekonomisi, belirli bir zümrenin ekonomik gücü ele geçirmesine engel olur."

İşte yüzyılın sözü bu!

İmza yapın ey ahali diyeceğim ama artık kavramlar o kadar iç içe girdi ki ne yazdığını ne de okuduğunu bilen var.

Ve bu forumda sayenizde bir çöplük oldu...

Benim söylediklerim Amerika'da ve Avrupa'da bir yüzyıldan fazladır kabul gören ve uygulanan görüşler. Bunları sonradan fark etmiş Japonya ve Güney Kore'nin de durumu ortada.

Diktatörlüğe dönüşmemiş sosyalist ülke var mı dünyada? Bir ülkenin er sayısı ile demokrasisi arasındaki güçlü ilişkiyi hiç fark ettiniz mi?

Eğer bu altyapı sağlanırsa, bu ülkeye hiç kimse şeriat da getiremez, diktatörlük de.

Sitelerde Paylaş
Alanında tutulan, kaynak gösterilen bir kitaptır o; Kemal Karpat da yine alanında saygın bir tarihçidir. Ve tabii bu adamların yazdıklarının tümü delillere dayanır.

Ben de o delilleri soruyorum işte.

Yazdıklarının arasında yok mu o deliller?

Yoksa, demek ki sallamışlar.

İnönü'nün siyasi yaşamında hile olmamıştır.

Varsa kanıtlarıyla getirin, iftira atmayın.

O dönem bilgisayar yoktu, çaktırma.

Bilgisayar bugüne örnekti. Ben 46'nın seçim zabıtlarından söz ediyorum.

Uydurma! 24 Ekim 1961 tarihinde Çankaya Köşkü'nde ne toplantısı yapıldı acaba?

Sağcılar hükümet kuramazlarmış, yalana bak. AP, CMKP ve YTP'nin oylarını topla bakalım yüzde kaç yapıyor.

Bilgisayarı yanlış anladığın gibi bunu da anlamamışsın.

Ben "kuramadılar" dedim. "Sağcıların oy oranları yetmiyordu" demedim.

Çankaya Köşkü de Moskova'da değil. İnönü ile görüşüldüğü gibi diğerleriyle de görüşülmüştür.

Bunlar ne kadar saçmasapan görüşler ya!

Sol ve CHP düşmanlığından en basit doğruları bile göremez hale gelmişsiniz.

CHP Kurtuluş Savaşını veren, cumhuriyeti kuran, devrimleri gerçekleştiren, ülkede sanayi atılımını başlatan, demokrasiyi getiren bir partidir. Hiç olmazsa bunlara saygılı olun. O Demokrat Partililer, Adalet Partililer de CHP'nin bir parçasıydılar. O parti içinde demokrasi vardı. Bir liberal olan Celal Bayar da başbakan oldu. Öyle olsa 2 dönem neden ona başbakanlık verilmiş olsun..

Politikayı muhalifleri bir düşman gibi görerek algılayan ve sürdürenler yalanı, iftirayı, demagojiyi, komployu ellerinden eksik etmezler. Onların dilinden "Atatürk Kur'an'ı ayakları altına aldı, çiğnedi." "İnönü camileri ahır yaptı" "Milleti açlıktan öldürmek için karneye bağladı" "Memleketi Rusya'ya satmaya kalkıştı" "Hitler'e özendi" vb. yalanlar, abartmalar eksik olmaz.

Hiçbirinin de gerçekle uzaktan yakından ilgisi yoktur.

Sitelerde Paylaş

Iste böyleee,

Sevgili Mr,Guitar,CHP hükümetleri zamaninda cocuklugum gecti.

Yani CHP yi yasiyarak tanimisimdir.

Burda CHP ye karsi olmamdan AKP yi tutuyorum anlami umarim cikarmazsiniz.Ama halk icinde AKP bir cok faydali yasa cikarttigida bir gercek.Bunun yaninda ülkeyi kaosa götürecek yasalarada imza atmistir.

Isterdikki CHP halka dönük bu yasalari CHP cikarsin.

Amaaa nerdeeeee.

CHP bir yerde bir RAKI partisiydi.

Toplanti olupda raki bardaklarinin ATATÜRKÜN serefine tokusturulmadigi bir toplanti olmazdi.

Hatta CHP düsünceli bir pasamiz,Erbakanin basbakan yardimciliginda bir masada barabar oturmalari konusmalari gerektiginde pasa garsonu cagirdi,oglum surdan bir sise raki getirsene dedi.Bir sise raki geldi,bardak kondu ve pasa bardagini raki doldurup hem icti hemde basbakan yardimcisiyla konusmaya davam etti.

Raki kokusundan bende nefret ederim.

Nefret ettigim birsey daha var.

Oda tervbiyesizliktir.

Ickiyi insan ya mayhanada icer yada evinde.

Ama ickiyi icmeyen birinin burnunun dibinde inadina bir sürü insanin yaninda bu hereket terbiyesizlikten baska birsey degildir.Pasanin bu tavri gecmis CHP tavrindan gayrisi degildir.

Ben Erbakani hic sevemedim ama pasanin ordaki terbiyesizligi gecmis CHP lileri hatirlatti bana.

Terbiye yalniz sevdiklerimize degil sevmediklerimizede gösterilmesi gereken seydir.

Gerci bizlerin bu konularda cok zayif oldugunuzda bir gercektir.

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş

Astur ve benzerleri yarım yamalak bilgileri ve saplantılı düşmanlıklarıyla eğriyi doğruyu birbirine karıştırır ve ayakları yere basmayan tutarsız iddialarıyla kafa karıştırmaktan başka bir şey yapmazlar.

Toplumda hakim olan bakış açısı da bu olduğundan hep onların söylediklerine benzer ifadelerle karşılaşırsınız. Sanmayın ki çoğunluk böyle konuştuğu için bunlar doğrudur. Toplumun yapısı, eğitimi, kültür ve bilgi düzeyi, tabuları bu tür yalana-dolana zaten müsaittir. Sonuç da genelin söylemi de yalan-dolanlar üzerine kurulu olur.

Şimdi CHP tek parti dönemine yönelik bir yığın iftira ve yanlış yansıtma vardır ki bunlardan birine değinelim. Demokrat Partili, o dönemin cumhurbaşkanı liberal Celal Bayar'ı ve o dönemin başbakanı Menderes'i ele alalım. Atatürk döneminde 2 dönem başbakanlık yapan Celal Bayar hangi partinin üyesiydi?

CHP'nin.

Atatürk öldükten sonra İnönü cumhurbaşkanı oldu.

Peki partinin başında kim kaldı? Celal Bayar.

Kurultay'a kim başkanlık etti? Celal Bayar.

Kim değişmez genel başkan vekili ve "değişmez şef" ilan edildi? Celal Bayar.

38'den 46'lara kadar partide öne çıkanlar kimlerdi? Demokrat Partililer.

Örneğin şu konuşmayı kim yaptı dersiniz:

“Partimizin değişmez genel başkanlığına intihap olunan, Türkiye Cumhuriyeti’nin büyük Reisicumhuru ve kahraman Türk Ordusu’nun yüce başbuğu, Milli Şef İsmet İnönü’ye Büyük Kurultay’ın yürekten sevgi ve bağlılığının arzına karar verilmiştir.”

Adnan Menderes.

Eleştirenler bunları da gözönüne almalı.

-------------------------

Bu arada Baykal meydan okuyarak istifa etti. Hayırlı olsun.

Sitelerde Paylaş

Astur ve benzerleri yarım yamalak bilgileri ve saplantılı düşmanlıklarıyla eğriyi doğruyu birbirine karıştırır ve ayakları yere basmayan tutarsız iddialarıyla kafa karıştırmaktan başka bir şey yapmazlar.

tartıştığın kişi 20 yaşında 3 kitap okumuş gazete küpürleriyle kendine düşünce zemini oluşturan, düzenden yaralanmak için düzeni savunan veledin teki.

Ama suç sende tabi.

Adam gibi adamlarla tartışmıyorsun ki... :lol:

Sitelerde Paylaş

Iste böyleee,

Sevgili Mr,Guitar,CHP hükümetleri zamaninda cocuklugum gecti.

Yani CHP yi yasiyarak tanimisimdir.

Burda CHP ye karsi olmamdan AKP yi tutuyorum anlami umarim cikarmazsiniz.Ama halk icinde AKP bir cok faydali yasa cikarttigida bir gercek.Bunun yaninda ülkeyi kaosa götürecek yasalarada imza atmistir.

Isterdikki CHP halka dönük bu yasalari CHP cikarsin.

Amaaa nerdeeeee.

CHP bir yerde bir RAKI partisiydi.

Toplanti olupda raki bardaklarinin ATATÜRKÜN serefine tokusturulmadigi bir toplanti olmazdi.

Sevgili Tolonbaba,

Atatürk'ün heykellerini dikip, mavi gözlerine şiirler düzmekle Atatürkçü olduğunu sanan aymazların yüzünden bu haldeyiz zaten. Ama aşağıda da açıklayacağım gibi, seninle farklı yollardan varıyoruz bu sonuca.

Raki kokusundan bende nefret ederim.

Nefret etme hakkın vardır. Sana Türkiye Cumhuriyetinde kimse zorla rakı da içiremez. Senin ağzına zorla rakı dayayan olmadığı sürece de "rakı kokusundan nefret ederim" demenin anlamı yohtur. Örneğin ben de ramazan ayında, yazın sıcağında oruç tutup ağzının kokusuyla halk otobüsüne binip insanları pis bir kokuyla rahatsız etme hakkını kendilerinde bulanlardan nefdet ederim. Ayrıca her allhın günü sabahın köründe ezan sesiyle uyandırılmaktan da nefret ederim. Ben her sabah kalkıp, horozlar bile uykudayken "Allah yoktur, Muhammed yoktur!" diye bağırıyor muyum? Aslında hergün böyle bağırmak istiyorum. Gerçekleri haykımak istiyorum. Ama müslüman kardeşlerimizin anlamayacaklarını bildiğim için (:)) bunu yapmıyorum. Sabahın köründe insanları rahatsız etmemek için, bunun yerine bu tür forumlara yazı yazarak insanlara durumu anlatmayı tercih ediyorum.

Şöyle şimdi: sen rakının kokusundan yakınıyorun da ben bunlardan yakınmayım mı Tolonbaba?

Bunca haksızlığı sineme gömüp de dert küpü mü olayım gurban olduğum. De hele bir lo.

Nefret ettigim birsey daha var.

Oda tervbiyesizliktir.

Ickiyi insan ya mayhanada icer yada evinde.

Ama ickiyi icmeyen birinin burnunun dibinde inadina bir sürü insanin yaninda bu hereket terbiyesizlikten baska birsey degildir.Pasanin bu tavri gecmis CHP tavrindan gayrisi degildir.

Deme gitsin. En büyük terbiyesiz de Atatürk'tür. O, padişahlarımız gibi gizli saklı ve milletin sırtından değil herkesin önünde içmiştir. Zaten senin yakındığın terbiyesizler de O'nun izinden gidip ulu orta heryerde içen ayyaş zındıklardır.

Değil mi ya?

Ne yapacahsan gizli sahlı yapachsın.

Bak örneğin şu an başımızda olanlar, Türkiye tarihinde görülmedik biçimde zenginleştiler. Ülkenin kaynaklarını kendi yandaşlarına öyle bir pompaladılar ki yedi kuşaktan hısımları bile trilyoner oldu. Ama kimsenin ruhu duymadı. İşte devlet böyle yönetilir değil mi ya.

Ah dedecim. Ahhhh.

tarihinde Mr.Guitar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben de o delilleri soruyorum işte.

Yazdıklarının arasında yok mu o deliller?

Yoksa, demek ki sallamışlar.

İnönü'nün siyasi yaşamında hile olmamıştır.

Varsa kanıtlarıyla getirin, iftira atmayın.

Bu kitapların hepsinde sayılar oluyor böyle, kaynakçadan sayıya karşılık gelen kaynağa bakabiliyorsun, sanırım daha önce kitap da okumadın. Sana 4 tane sağlam kaynak adı verdim, git kendini eğit, seçim zabitlerini bulup scan etmemi ve sonra onları buraya asmamı falan mı bekliyorsun? Hepinize de elimde tuzla koşamam ki!

Bilgisayarı yanlış anladığın gibi bunu da anlamamışsın.

Ben "kuramadılar" dedim. "Sağcıların oy oranları yetmiyordu" demedim.

Çankaya Köşkü de Moskova'da değil. İnönü ile görüşüldüğü gibi diğerleriyle de görüşülmüştür.

E niye kuramadılar? Çünkü asker izin vermedi! Benim dediğime geldin işte.

Bunlar ne kadar saçmasapan görüşler ya!

Sol ve CHP düşmanlığından en basit doğruları bile göremez hale gelmişsiniz.

CHP Kurtuluş Savaşını veren, cumhuriyeti kuran, devrimleri gerçekleştiren, ülkede sanayi atılımını başlatan, demokrasiyi getiren bir partidir. Hiç olmazsa bunlara saygılı olun. O Demokrat Partililer, Adalet Partililer de CHP'nin bir parçasıydılar. O parti içinde demokrasi vardı. Bir liberal olan Celal Bayar da başbakan oldu. Öyle olsa 2 dönem neden ona başbakanlık verilmiş olsun..

Asıl senin tarafgirliğin aklını bulandırmış. CHP büyük işler yapmıştır, o nedenle seçimlerde yapılan hileyi görmezden gelelim. Ne şirin safsata o öyle. CHP dediğin parti yarım asırdan fazladır aktif, 1920'deki ile 45'teki farklı olamaz mı bir kere? İçindeki insanlar değişmiyorlar mı?

Parti içinde demokrasi olsaydı Dörtlü Takrir sonrası imza sahiplerini atmazlardı Pante.

Politikayı muhalifleri bir düşman gibi görerek algılayan ve sürdürenler yalanı, iftirayı, demagojiyi, komployu ellerinden eksik etmezler. Onların dilinden "Atatürk Kur'an'ı ayakları altına aldı, çiğnedi." "İnönü camileri ahır yaptı" "Milleti açlıktan öldürmek için karneye bağladı" "Memleketi Rusya'ya satmaya kalkıştı" "Hitler'e özendi" vb. yalanlar, abartmalar eksik olmaz.

Hiçbirinin de gerçekle uzaktan yakından ilgisi yoktur.

Benim böyle hiçbir ifadem oldu mu?! Yaftalama Pante, yalan söyleme!

Sitelerde Paylaş

Bu Uteyybe denen arsızın deşifre edilmesini istiyorum, her başlığa attığı bu iğrenç hikayeden sıkıldık.

Tam da böyle arsızların şantajlarından bahsederken böyle birşey yapması terbiyesizliğini teyit ettirdi.

Terbiyesiz.

Sitelerde Paylaş
Bu kitapların hepsinde sayılar oluyor böyle, kaynakçadan sayıya karşılık gelen kaynağa bakabiliyorsun, sanırım daha önce kitap da okumadın. Sana 4 tane sağlam kaynak adı verdim, git kendini eğit, seçim zabitlerini bulup scan etmemi ve sonra onları buraya asmamı falan mı bekliyorsun? Hepinize de elimde tuzla koşamam ki!

Astur, sen kaynakla kanıtın ne olduğunu karıştırıyorsun.

Ben "şaibe" iddiasını kendim yazdım. Bunu reddetmiyorum ki, kalkıp da şaibe iddialarının olduğuna kaynak gösteriyorsun. Sen "hile" diyorsun.

Hile iddianı kanıtlayamıyorsan boşunanefes tüketme.

E niye kuramadılar? Çünkü asker izin vermedi! Benim dediğime geldin işte.

Hep aynı mantık saçmalığı.

Kanıtsız suçlamalar.

Engellendiklerine dair bir kanıtın var mı? Yok.

Koalisyon kurabilecek güce sahip olup da kuramamaları engellendiklerini göstermez.

Siyasi tarihte birçok koalisyon pazarlığının anlaşmazlıkla sonuçlandığının örnekleri çoktur.

Örneğin bir parti 10 bakanlık ister, diğeri 5 verir, anlaşamazlar.

Kafandan uydurma! Uydurduklarını kanıtlayamayınca böyle saçmalıyorsun sonra.

Benim böyle hiçbir ifadem oldu mu?! Yaftalama Pante, yalan söyleme!

Senin onlardan ne farkın var?

Senin de yalanlarının onlardan aşağı kalır yanı yok.

36 yıllık CHP iktidarına, 14 yıllık çok partili dönemdeki iktidar zamanına karşı çıkabilmek ve bunu küçümseyebilmek için daha ne kadar küçüleceksin?

Senin ortaya attığın iddiaları neden Menderes, Demirel ifade etmemiş?

Sen onlardan daha mı iyi bilmektesin?

Sitelerde Paylaş

Bırak Pante bu "acımadı ki!" triplerini, tribünlere oynama. Kanıt dedin 4 tane taş gibi kaynak gösterdim, dayak arsızlığının lüzumu yok.

Sitelerde Paylaş

Bırak Pante bu "acımadı ki!" triplerini, tribünlere oynama. Kanıt dedin 4 tane taş gibi kaynak gösterdim, dayak arsızlığının lüzumu yok.

44 kaynak bile gösterebilirsin.

Kaynaktan çok ne var. 911'i Amerika'nın yaptığını sana binlerce kaynakla kanıtlayabilir miyim?

Bu konuda verdiğin 4 kaynak hiç bir şey değil. Kaynak sayısı 444 bile olsa önemsiz.

Önemli olan onların güvenilir kaynaklar olması ve doğru olmaları.

1946 seçimlerinde ve ondan somraki bütün seçimlerde, usulsüzlükler olmuştur ama, sonucu etkileyecek yolsuzluklar olmamıştır.

DP'nin Vatan Cephesine ve sandıkları erken açarak oyverme devam ederken onu etkileme çabalarına rağmen, fiili sahtekarlıkların yaygın olduğunu sanmıyorum. Yani Türkiye'de seçim sahtekarlığı olduğu iddiaları yalandır.

Sitelerde Paylaş

hacı böyle yazınca aklıma takıldı,bu da bir mesaj bence.

911 amerikan acil numarası 9-11

yok aga kesin abd devleti yaptı

tarihinde KerpetenVahsi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

44 kaynak bile gösterebilirsin.

Kaynaktan çok ne var. 911'i Amerika'nın yaptığını sana binlerce kaynakla kanıtlayabilir miyim?

Bu konuda verdiğin 4 kaynak hiç bir şey değil. Kaynak sayısı 444 bile olsa önemsiz.

Önemli olan onların güvenilir kaynaklar olması ve doğru olmaları.

1946 seçimlerinde ve ondan somraki bütün seçimlerde, usulsüzlükler olmuştur ama, sonucu etkileyecek yolsuzluklar olmamıştır.

DP'nin Vatan Cephesine ve sandıkları erken açarak oyverme devam ederken onu etkileme çabalarına rağmen, fiili sahtekarlıkların yaygın olduğunu sanmıyorum. Yani Türkiye'de seçim sahtekarlığı olduğu iddiaları yalandır.

Kanıtlayamazsın, ancak saçma salak komplo teorileri sunarsın, onları da refute etmek iki saniyemi alır. Benim verdiğim kaynaklar sağlam, açın araştırın verdiğim yazar ve kitapları.

Sitelerde Paylaş

Iste böyleee,

Bir yanlisi Atatürk yapiyorsa ona dogrumu deyeceyiz?

Peygamberin yanlislarini burda sayip döküyoruzda Atatürkünküleri görmemezliktenmi gelelim.

Atatürkün erken ölümü zatan ickiden dolayi olmustur.

Yani Atatürk herseye karsi direnc göstermiste ICKIYE karsi basari saglayamamis.

CHP nin ickili toplantillari zatan Atatürkle baslanmis ve Inönü tarafindan davam ettirilmistir.

Icki herkesce biliniyorki bir cok yönlü zarar vermektedir insanlara.

Onu Atatürk iciyor deye,icki zararsiz bir icecek olamiyor.

Eger Atatürk icki icmeseydi,30 belkide 40 yil daha yasayacakti ve Türkiyeye cokta büyük yararlari olacakti.Bir yerde Osmanlidan ögrendigleri icki alemlerini TC siyasi tarihinede tasidilar.

Diyeceksiniz,icki icmeyenler daha faydalimi oldular,siyasi hayatlarinda daha pek faydali oldular deyemeyizde,en azindan kendi sagliklarina zarardan kacinip genc neslin icki aliskanligina neden olmadiklari bir gercek.

Devlet ve hökümet adamlarinin toplantilari hep ickili yapilmakta ve kadehler ATATÜRKÜN SEREFINE diye kalkiyordu.

Atatürkün SEREFINE ickiyi mideye indirmek nekadar US isidir?Onun degerlendirmesini size birakiyorum.

Nahiye müdürü köyü dolasmaya gelir.Gec kaldigindan geceyi köyün misafir odasinda kalir.

Muhtar,müdür icsin deye bekciye 5 sise sarap aldirip köyün odasina koymasini söyler.

Müdür,beles ickiyi bulunca bes siseyide mideye indirir.

Tuvaletler cöplüklerin üstü oldugundan,müdür üsenir disari cikmaya,bosalan siseleri iseyip doldurmaktadir.

Sabahlayin bekci müdürün atini getirir,müdür biner ata gider.

Bekci,köy odasini düzenlemeklede sorumludur.

Bekci girer iceriki icki siselerinin biri haric hepsi dolu.

Dolulardan birini kapar bekci diker kafaya yallah mideye.

Bir iki yudumdan sonra sisedekinin icki degül sidik oldugu fark eder zavalli bekci:-)))))))).

Icki icmek o devirde bir aydin olma göstergesiydi.

Medeni olma diplamasiydi.

Okul arkadasim Perihan köyümüzün en zengininin kiziydi.

Bir tanede kücük köyleri vardi.

Nerman icki sofralarinin okadar tesirinde kalmiski,soruma bir gün söyle yanit verdi.

Evlenecegim adam hem icki icmeli hemde sigara.

Ilk okuldan sonra yollarimiz ayrildi 20 yil kadar sonra bir akraba gezisinde tesedüfen karsilastik.

Evde sohbete daldik ve kocasindan sikayet edip durdu.

Kocam ickicinin biriydi.

Eve gec geliyor

Islerini ihmal ediyor ve beni dövüyordu dedi.

Yasamimi bana zehir ettigini söyledi.

Dedimki Nerman benim sana il okul siralarinda dedigimi hatirliyormusun?

Evet dedi hatirliyorum.

Ama dedi o istegim bana cok pahaliya patladi .

Ama bendede suc yoktuki,icki alamlari beni etkilemisti.

Bende iciyorum.

sabah aksam birer düble likör

haftada falan bir iki sise bira.

Hele rakiyi görecek gözüm yoktur.Cünkü kesler yüzünden köyümüze raki kokusundan zor giriliyordu.

Rakiyi kendileri imal edip posasini köyün sagina soluna attiklarindan,köye ilk defa gelenler köye zor girebiliyorlardi.

Artik o raki oturak alamlari cok derilerde kaldi.

CHP gercekten cok kisir bir parti oldu,Atatürkden sonra.

Icki alamlarindan kafa kaldiripda milletin derdiyle hemdert olmadilar.

BU nedenle,Haci abeyimizin dedigi gibi CHP yönetime nAH gelir:-)))))).

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş

Astur, sen kaynakla kanıtın ne olduğunu karıştırıyorsun.

Ben "şaibe" iddiasını kendim yazdım. Bunu reddetmiyorum ki, kalkıp da şaibe iddialarının olduğuna kaynak gösteriyorsun. Sen "hile" diyorsun.

Hile iddianı kanıtlayamıyorsan boşunanefes tüketme.

Şaibe demek hile demek zaten.

Al bu belgeseli izle öğren:

http://www.videoizletiriz.com/demirkirat-belgeseli-trt-1960-kisim-2.html

Menderes Aydın'dan seçilemedi o seçimde, hâlâ hile yok diyorsun! :D

Kanıt diye ne getirsem ikna olacaksın? Bir sürü kaynak verdik işte.

Hep aynı mantık saçmalığı.

Kanıtsız suçlamalar.

Engellendiklerine dair bir kanıtın var mı? Yok.

Yahu AP gönüllü olarak CHP ile koalisyon kurar mı?! Yazmadan düşünün düşünün.

Koalisyon kurabilecek güce sahip olup da kuramamaları engellendiklerini göstermez.

Gösterir.

Senin onlardan ne farkın var?

Senin de yalanlarının onlardan aşağı kalır yanı yok.

36 yıllık CHP iktidarına, 14 yıllık çok partili dönemdeki iktidar zamanına karşı çıkabilmek ve bunu küçümseyebilmek için daha ne kadar küçüleceksin?

Senin ortaya attığın iddiaları neden Menderes, Demirel ifade etmemiş?

Sen onlardan daha mı iyi bilmektesin?

Hâlâ acımadı ki diyorsun yani?! Hangi dediğim yalan? Hepsinin ispatını yaptım, asıl yalancı sensin.

tarihinde Astur tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...