Jump to content

İslam ve Ahlak......

Recommended Posts

İslamın Ahlak yapısı önce Yalan söylememek ve dürüst olmak ve hak yememek,sinirlerine ve nefsine hakim olmakla başlar,vs...

Hz Musa zamanında gökten sofranın inmesini gözleriyle şahid olanlar,belli bir süre sonra red ve inkara,hatta eleştirmeye kalkmışlardır,o yüzden insanların fikirleri ve inançları değişken ve farklı,bazısı alemde ve kendindeki mucizeler karşısında rabbine karşı mahçup ve sürekli teşekkür ve şükür halinde olurken,bazı insanlarda hiç birşeyi ona yakıştıramıyor,ve inanmıyor,gözleriiyle alenen görseler bile inanacaklarını zannetmiyorum...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 148
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Adamın biri bir erkek ile kadının zina yaptığına tek başına şahit oldu ve ihbarda bulundu. Ondan başkası görmediği için de islam hukukuna göre adam iftiradan dolayı ceza alacak iken birden cebinden kaseti çıkarıveriyor. Şerefsiz kameraya çekmiş :D Bu durumda şeriat kanunlarına göre olması gereken nedir?

Sen de zor soru soruyorsun; hem Allah 7. yy'da ne bilsin digital kamerayı, DNA'yı... B)

Sitelerde Paylaş

OKTAY: Peygamber ÖLDÜĞÜNDE NEDEN onların karılarıyla bir başkası evlenemiyor? Neden bu allah katında büyük günah? Neden peygamber hanımı geri kalan 30 yılını erkeksiz geçirmek zorunda? Kendisi istemezse o ayrı. Ama neden yasak ?

RENAULTFERRARİ CEVAP VERİYOR: Oktay ! Allah müminler diyor ki: ey müminler hanedanı ehli beyti nübüvvet ile haşır neşerim

peygamberim vefat ettikten sonra ben onları satacak değilim..

sakın acıdık aldık yahut peygamber eşidir şudur budur diye düşünmeyiniz

peygamberim vefat ettikten sonra Allah onların yüzüne bakmadı sağa sola dağıldı

yok böyle bir şey.. işte ayetimle beyan ederim ki: ben indimde büyük günahtır kıskanırım

peygamberim hayatta iken nasıl onlarla berabersem şimdi öyleyim

ANDR0MEDA: Bunlar kritik sorumun cevapları değil, sadece vaaz...

NOIR: Bunu bende sordum bakalım ferrari arkadaşımız ne cevap verecek.O söylesin önce bende fikrimi söyleyeceğim.

hangisi soruymuş ?BAKINIZ !

RENAULTFERRARİ O SORUYA CEVAP VERİYOR: o zaman herkes mümin olurdu.. o vakit İMAN olmaz CEBİR olur

keyfimin istediği gibi olsun hemen şöyle oldu

Allah bunun cezasını versin..

kim kalırdı o vakit yaaa ! herkes mümin olurdu

o vakit İMAN olmaz CEBİR olurdu..

NOIR: Şahitli cürümlerin (tabi o zamana göre değerlendirilen bir ceza olmalı bu)cezasız bırakılmayıp diğerlerinin mahşere bırakılmasının sebebini sordum

Alıntının kaynağı: şurada

RENAULTFERRARİ CEVAP VERİYOR: İtikada vicdana ait işler hesaplar Allah aittir siz karışmayın diyor. onların ki Ahirette..

bir arada yaşamaya ait toplum bilimine ait cezalar ise Allahın beyan ettiği cezaların şekillerin inceliklerini hikmetlerini düşünerek feyz alarak yapılan kanunlardadır..

yoksa kanunsuz insanlar bir arada yaşayamazlar... kanunuda yapan DİNDİR...

DİNDARLARDIR.. yani öldükten sonra yok olmıycaz iyliklere mükafat kötülüklere ceza vardır..

bunu hepimiz biliyoruz diyen o inancı taşıyan insaların birbirleriyle karşılaştıkları vakit

birbirlerine faziletlerini öne sürerek ahlak yapılarını öne sürerek yaptıkları kanunlardır

toplum olarak yaşayabilmeleri için gerekli en büyük unsurda toplumdaki BU inanctır..

HACI: Sen bize İslam'ın toplumu bir arada tutan ahlaksal değer yargılarından birini yazabilir misin?

Biri yeter. İslam ahlakının temeli nedir? O ahlak İslam ümmetini nasıl bir arada tutuyor?

RENAULTFERRARİ CEVAP VERİYOR: hıristiyanlıkta ahkam yoktur.. bir mahalle halkını bile idare edecek ahkam yoktur. dünya işleri ne olacaktır.. Kuranı mübinde ise.. 14 asır evvel kurulan NOTER Müessesinden tut.. miras hukuku hırsızlık gasp afetmek.. beratı zimmet asıldır.. uzatmayalım daha neler neler...

epitaph : Adamın biri bir erkek ile kadının zina yaptığına tek başına şahit oldu ve ihbarda bulundu. Ondan başkası görmediği için de islam hukukuna göre adam iftiradan dolayı ceza alacak iken birden cebinden kaseti çıkarıveriyor. Şerefsiz kameraya çekmiş Bu durumda şeriat kanunlarına göre olması gereken nedir?

ANDROMEDA: epitaph Sen de zor soru soruyorsun; hem Allah 7. yy'da ne bilsin digital kamerayı, DNA'yı...

RENAULTFERRARİ CEVAP VERİYOR: ANROMEDA amaç insanlığın suçunu yüzüne vurmak ona komple kurmak özel hayatını dikdik etmek ne var ne yok diye kontrol etmek olsaydı.. İslam dini bir şahit bile istemezdi

fakat İslam dini MUAZAZM BİR DİNDİR insaların özeline saygılıdır karışmaz eza etmez kontorol etmez

islamın inceliklerini anlayamayanlar toplum biliminde başa çıkamadığı vakalarda teknolojiyle insanları Didik didik eder

Her soru soran üyenin karşılığında RENAULTFERRARİDEN aldığı cevabı okuyup anlayacağını umarım

saygılar

tarihinde Renaultferrari tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

"Cezasını burada hemen versin" demiyoruz.. "Öbür tarafta zaten vereceği cezayı niye burada bir de bize gördürmeye ve uygulatmaya çalışıyor" diyoruz... Üstelik biz hata yapması çok muhtemel zayıf ve aciz varlıklarız... Niye bu iş burada bizden isteniyor?.. Müslümanlar zaten öbür tarafta cezasının hakkıyla verileceğine iman etmiyorlar mı?...Dünyada adli hata olabileceği çok açık ve cezalar geriye dönüşlü değil ve çok ağır (taşlayarak öldürme, öldürünceye kadar sopalama, el kesme, çapraz kesme vs)... Bu durumda bu iş niye bize bırakılıyor?... Niye kullardan böyle ciddi bir iş isteniyor?.. Üstelik yüzyıllarca bugünkü adli tıp ve digital görüntüleme imkanları da insanların elinde olmamış... Allah niye "siz karışmayın ben ötede hakkıyla vereceğim cezasını" diyerek işi bitirmiyor?.. Yoksa "Allah" diye bir şey yok mu?...

Sitelerde Paylaş

Ferrari,

İtikada vicdana ait işler hesaplar Allah aittir siz karışmayın diyor. onların ki Ahirette..

bir arada yaşamaya ait toplum bilimine ait cezalar ise Allahın beyan ettiği cezaların şekillerin inceliklerini hikmetlerini düşünerek feyz alarak yapılan kanunlardadır..

yoksa kanunsuz insanlar bir arada yaşayamazlar... kanunuda yapan DİNDİR...

DİNDARLARDIR.. yani öldükten sonra yok olmıycaz iyliklere mükafat kötülüklere ceza vardır..

bunu hepimiz biliyoruz diyen o inancı taşıyan insaların birbirleriyle karşılaştıkları vakit

birbirlerine faziletlerini öne sürerek ahlak yapılarını öne sürerek yaptıkları kanunlardır

toplum olarak yaşayabilmeleri için gerekli en büyük unsurda toplumdaki BU inanctır..

Gizli zina edenler ile aşikara vuranların imanını nasıl değerlendiriyorsun peki ?

Öyle ya toplum olarak yaşayabilmenin tek yolu bir dine inanmaksa o dine inananlar neden topluma kötü örnek oluyor ? Şahidli zinakarlar dinsiz midir ?

Sitelerde Paylaş

Merhaba arkadaşlar biriki şey bende yazmak isterim islamda ahlak herkezin istediği bir ahlak çeşidi fakat hiç bir müslümanında yapmadığı bir şey..

Mustafa ile Necmi iki müslümandır Mustafa saygılı bir beyfendiyken Necmi karıyla kızla ahlaksızca sevişip içip içip milleti döverdi.. müslüman ahlaki ile ateist ahlakinda farklılık yoktur...Kafanızda silin bunu en ahlaklı dindarlar hristiyanlardır..Ateist ahlakı ise ya Necmi gibidir yada vatan hainini bir şair gibi ..

o mustafayla necminin sorunudur arkadasım bunu kafadan 2 adamla sınırlandırıp yazıp çizemezsin.Tam anlamıyla müslüman,imanına düşkün bir insanın ahlaki kusuru yoktur.Allah korkusu taşıyan insanlar için bu böyledir.Ama tabi nüfus kagıdında müslüman yazmasıyla olmuyor.İslamı hayatının heryerine yerlestiren bi insan için ahlaksızlık söz konusu degildir

Sitelerde Paylaş

o mustafayla necminin sorunudur arkadasım bunu kafadan 2 adamla sınırlandırıp yazıp çizemezsin.Tam anlamıyla müslüman,imanına düşkün bir insanın ahlaki kusuru yoktur.Allah korkusu taşıyan insanlar için bu böyledir.Ama tabi nüfus kagıdında müslüman yazmasıyla olmuyor.İslamı hayatının heryerine yerlestiren bi insan için ahlaksızlık söz konusu degildir

İmanına düşkün bir insan cinsel bir ilişki yaşayan iki insan hakkında ne düşünür acaba?

Sitelerde Paylaş

bu laflarınla bile ahlaksızlık yapıyorsun hanzo.

Sitelerde Paylaş

gayrı meşru ilişkiye giren kimseyi herkesin önünde

toplayaıp yakınları arakdaşları değer verdiği büyükleri küçükleri

kadınları erkekleri çekindiği arkadaşlarını ahbablarını toplayıp onların gözü önünde

suçun şu kadınla gayrı meşru ilişkiye girmektir.. diyerekten 100 celde cezası hakkıyla yerine getirilirse

bu çok çaydırıcı bir yöntemdir 100 kıbaç cezasını hadi katladın ama..

herkese arkdaşlarına tandıklarına iş arakadaşlarına komsuşlarına komşu kızına rezil olmak bu çok ağardır...

anlatabiliyormuyum

çok ağar çok.. çok caydırı çok

onun için 3. kişi gördü...4. görmedi.. olayı pek nadir olur...

bunları kafana takmana gerek yok...

o vakit etrafında ki toplum daha temiz bir toplum olmuştur...

Peki şeriatın uygulandığı İslam ülkelerinde recm edilen, kırbaçlanan onlarca, yüzlerce kadını nasıl açıklıyorsun?

Bu söylediklerin gerçekten caydırıcı olsaydı eğer, o kadınlar olmazdı.

O kadınlar artık öyle bezmiş, gözleri o alçak sapıklık karşısında öyle kararmış ki, en doğal haklarını yaşayabilmek için ölümü bile göze almış.

O kadınları toprağa gömülüp taşlanırken ya da kırbaçlanırken eminim ki o cezayı verenlere tükürüyor, onurlarıyla ölüyorlardır.

İnsanı, daha da fazla kadını tanımadığınız ve deliler gibi korktuğunuz öyle belli ki.. Ödünüz kopuyor aldatılmaktan. Öylesine aciz, öylesine güvensizsiniz ki, inisiyatifi kadına bıraktığınız anda boynuzlanacağınız kabusuyla yaşıyorsunuz.

Sizin namusunuz yok kardeşim. Siz namusunuzu bile kadının üstüne atmış, bomboş, ahlak ve namus gibi yükümlülükleri olmayan işe yaramazlarsınız. Kadınların sırtından geçinen asalaklarsınız.

Allah sizi bildiği gibi yapsın inşallah!

Sitelerde Paylaş

Kadın-erkek eşitsizliği iddiasında bulunmak, kadınları eve kapatmak, onlara mirasın yarısını vermek, şahitliklerini yarım kabul etmek, kendi rızasıyla cinsel ilişki yaşayan hür, erişkin ve bekar insanları mahalle ortasında öldürünceye kadar sopalamak, köleliği bir toplumsal kurum olarak kabul etmek, ahlaksızlık değil midir?...

Bu arada Mut'a nikahı hakkında bilgin var mı?... Birçok İslami ülkede yaygın olarak uygulanıyor...

Sitelerde Paylaş

Peki şeriatın uygulandığı İslam ülkelerinde recm edilen, kırbaçlanan onlarca, yüzlerce kadını nasıl açıklıyorsun?

Bu söylediklerin gerçekten caydırıcı olsaydı eğer, o kadınlar olmazdı.

O kadınlar artık öyle bezmiş, gözleri o alçak sapıklık karşısında öyle kararmış ki, en doğal haklarını yaşayabilmek için ölümü bile göze almış.

O kadınları toprağa gömülüp taşlanırken ya da kırbaçlanırken eminim ki o cezayı verenlere tükürüyor, onurlarıyla ölüyorlardır.

İnsanı, daha da fazla kadını tanımadığınız ve deliler gibi korktuğunuz öyle belli ki.. Ödünüz kopuyor aldatılmaktan. Öylesine aciz, öylesine güvensizsiniz ki, inisiyatifi kadına bıraktığınız anda boynuzlanacağınız kabusuyla yaşıyorsunuz.

Sizin namusunuz yok kardeşim. Siz namusunuzu bile kadının üstüne atmış, bomboş, ahlak ve namus gibi yükümlülükleri olmayan işe yaramazlarsınız. Kadınların sırtından geçinen asalaklarsınız.

Allah sizi bildiği gibi yapsın inşallah!

saltanat yıllarına ait hükümlerle yapılan insalık dışı cezalar İslamın malı değildir..

salatantın sızıntlarında yararlanmak isteyenlerinde verdikleri hükümlerde İslamın malı değildir.

o kadar alim var (alim doğru hisse hakim olana denir 90 hayvan yükü din kitabı okuyana değil)

o kadar alim salatanat yıllarında yaşadı eğer aksi bir hüküm verselerdi sarayalarda yeri olmazlardı

beş parasız kalırladı.. zindanlara atılırlardı kelleri giderdi..

onun için Laik türkiye cumhuriyeti Hükümeti bekleniyordu

Kuranda namusun cezası bellidir

kuranda pedofoli yoktur..

bunları saltanat yıllarında söyleseydin seni beni keserlerdi...

hırsızın elinin kesilmesi şartlara bağlıdır..

toplumda hırsızlık meslek haline girmişse

çalınan şeyde kıymeti büyükse

ve iki tane adil şahitte varsa

ifadeler alınır incelenir.. komplo mü değilmi

adli merciler tarafında bakılır suç varsa ceza tatbik edilir..

alçak ve yüksek tabaka çalarken öyle biçimlere getiriyor kii. dikkat et sen şuçlusun diyor..

yani islamı islamdan zor..

saliklerine sorma... islam saliklerini kalsaydı çok daha acı neticelar alınırdı..

NOIR :

Gizli zina edenler ile aşikara vuranların imanını nasıl değerlendiriyorsun peki ?

Öyle ya toplum olarak yaşayabilmenin tek yolu bir dine inanmaksa o dine inananlar neden topluma kötü örnek oluyor ? Şahidli zinakarlar dinsiz midir ?

bu söylediklerinde ben bir şey anlamadım sorunu iyi soramamışsın ! yani ben anlamadım

ANDROMEDA :

Allah niye "siz karışmayın ben ötede hakkıyla vereceğim cezasını" diyerek işi bitirmiyor?.. Yoksa "Allah" diye bir şey yok mu?...

yani ANDROMEDA diyor ki

Allah dininde ahkamında zinaya hırsızlığa ceza vermesin

Allah mümine de: iman et ahirete cezasını ben vericem

sen gıgıkını çıkarma desin

kafirler münafıklar mürteddler gelsin MÜMİNLERİN kökünü kazısın !

Atesitin biri demişti ki: müslüman olsaydım Allah cezasını gökten vermesini isterdin

kullara bu işi bırakmamısı lazım

yok ya Allah gökten sopasıyla verse o vakit herkes mümin olurdu

o zamanda iman olmaz cebir olurdu

ALlah kullarına bırakmış ama MÜMİNLERE... Mümin geçinen kafirden aşağı sınıfa değil

Sitelerde Paylaş

Sorumun özünü hala anlamamışsın... Bizim burada geri dönüşümsüz ve çok ağır cezalar vermemiz, Allah denilen bir süper varlığın gerçekten olması ve mutlak adaleti öte tarafta sağlayacak olması durumunda anlamsız olur... İnsan adli hata yapabilecek olan bir varlık ve cezalar da çok ağır...

Hadi ben ateistim her şeyin dünyada olup bitmesini isteyebilirim ve geri dönüşümsüz cezalara karşı çıkabilirim... Ama İslamın argümanı daha baştan sakat doğmuş bence..

Sitelerde Paylaş

Renaultferrari,

Ne anlatıyorsun kuzum sen? Ne saltanatı, ne laik Türk Cumhuriyeti?

Bana ne bunlardan?

Ben şu an hala şeriat hükümlerinin sürdüğü ülkelerde uygulanan cezalardan sözediyorum. Senin bahsettiğin şahit, kırbaç vs.. ilkelliklerinin hala geçerli olduğu ülkelerden.

Alıntıladığım yazın ve benim sorduğum sorunun yanından bile geçmemişsin. Okumuyor musun, yoksa sorular mı zor geldi?..

Sitelerde Paylaş

Sorumun özünü hala anlamamışsın... Bizim burada geri dönüşümsüz ve çok ağır cezalar vermemiz, Allah denilen bir süper varlığın gerçekten olması ve mutlak adaleti öte tarafta sağlayacak olması durumunda anlamsız olur... İnsan adli hata yapabilecek olan bir varlık ve cezalar da çok ağır...

Hadi ben ateistim her şeyin dünyada olup bitmesini isteyebilirim ve geri dönüşümsüz cezalara karşı çıkabilirim... Ama İslamın argümanı daha baştan sakat doğmuş bence..

yani diyorsun ki ben bir atesitim

cezalardan çekiniyorum korkuyorum çünkü ölünce hiç olucam bana uymaz

evet cezalar müminler için değildir

toplumdaki kafirler müşrikler münafıklar

ahirete inanmayan ben bir huzurda hesap vermiycem

yiycem içicem gezicem bu hususta karşıma kim çıkarsa ezip geçiçem diyenler herşeyin dünyada olup bitmesini isteyenler içindir

MÜMİN bunları yapmaz yapan mümin Pek Ender bulunur cihanda Ender

cezalar ağar mı ?

tecavüz eden 100 değnek celde cezası ağar mı ?

hırsızın elin kesilmesi.. olur muy muş deme

iyi ama birinci dünya savaşında teknolojisiyle gözleri kamaştıran felesefesiyle akılları durduran

almanya da bir yumurta hakkı olduğu halde iki yumurta almış diye adam astılar..

hırsızn elin kesilmesi ağar diyen almanyadn olmuş bu olaya ne diycek

islamın emirleri öyle ulu orta konamıştır.. hırsizlık cezasındaki şarları yukarıda yazdım

zayıf tabaka çalınca cezaandırmak

yüksek tabaka çalınca bir şey yapmayıp terk olunmaları..

eski toplumların ümmetlerin geri dönüsşimsüz yıkımına en büyük sebeb budur diyor peygambermizi

çiğerparam kızım fatımda yapmış olsaydı onunda elini keserdim Allahın emrin her şeyin fevkinde tutarım

İslam mukadderatını korumak için savaşla gitmiş

şehirde kalan bir adam savaşa gitmiş bir adamın eşini ayartmış onunla zina etmiş

meydanı harpte kıl darbeleri kollar bacaklar kelleer havada uçarken

bunlar meleketini korumak için yapaarken

o melekette meydanı harbete saavaşlar sayesinde

rahat rahat oturan bir 1.adam

cephede memleketi ve 1.adamı korumak için savaşan 2.adamın

(belkide şehidin) karısını ayartmak ve onunla zina etmenin suçu ne olur ?

sen ne ceza verirsin

kadında şöyle düşünebilir kocam şavaşa gitti

geri döner mi dönmez mi belli değil..

bu adamda bana rağbeti var şimdi ben bunu red edersem

belkide dul kalıcam ne yapmalı

cephede memleketi ve 1.adamı korumak için savaşan 2.adamın

(belkide şehidin) karısını ayartmak ve onunla zina etmenin suçu ne olur ?

sen ne ceza verirsin

ne yaparsın söyle bakayım senin vereceğin ceza mı ağar

yoksa islamın verdiği ceza mı karşılaştıralım

IFeelGood: Senin bahsettiğin şahit, kırbaç vs.. ilkelliklerinin hala geçerli olduğu ülkelerden.

IFeelGood ! en medeniyet sahasında tecavüz edeni ne yaparlar linc ederler mi

edemediler adam kurtuldu

adamı şahitlerle tanıklıklarla suçlu bulup hapse attılar

hapse attıktan sonra ona ilkel iğrenç şeyler yaparlar mı ve ondan sonra gebertirler mi

şimdi hangisi ilkel kırbaç cezası mı yoksa hapis cezasımı ?

saygılar

islamın malı olmayan şeyleri islama mal etme..

şeriat ülküleri dediğin ülkeller saltanat yıllarında gelen hükümlerle hüküm veriyorlar

salataın sızıntılarında faydanlanmak isteyenlerin...

istersen bu yazıyı bir daha oku ayılırsın

Sitelerde Paylaş

Vazgeçtim Renaultferrari. Sen sadece aklında sıraya dizdiklerini yazıyorsun.

Sorulanlarla ilgilenmiyorsun. Her defa başka bir yanıt veriyorsun, A derken kendimizi Z'de buluyoruz.

Üstelik birbirinden kopuk bile olsa söylediğin hiçbir şeyin geçerliği yok.

Modern hukuk diye bir şey var. Yani normal dünyada kadınların kiminle ne yaptığıyla ilgilenmediğimiz gibi, ortada suçun olduğu durumlarda da kimseyi kırbaçlamıyor veya taşlamıyoruz.

Haber vereyim dedim..

Sen o kitabı at çöpe gitsin. Üstünden birbuçuk asır geçmiş o cezaların.

Sitelerde Paylaş

İslam ahlakı öncelikle Allahın Yapılmasını yasakladığı şeylerin uygulanmaması,yapılmasını istediği şeylerin uygulanması esasına dayanır...

Daha sonra ise en öncelikli olarak KUL HAKKI kavramı üzerinden gelişir

Mesela hırsızlık edilince bir kulun(insan) hakkına tecavüz edileceğinden hırsızlığı yasaklamaktadır..Bunun gibi örnekler çoğaltılabilir..

Zina hadisesinde 4 şahit getirilmesinde de kulun ve haklarının diğer insanlardan korunması esası vardır.Zira insanların pekçoğu acımasız ve zalimdir.Bir cinsel ilişkiyi 4 kişi birden ve BİZZAT göremeyeceği için kul zina etmiş bile olsa Allah onun alenen açıklanmasını ve alenen cezalandırılmasını zorlaştırmaktadır.Düşünün ki kendi eşiniz zina yaptı ve 3 kişi bunu bizzat gördüğünü iddia ediyor ve siz de kanaat getirdiniz ki bu böyle...İnsanların pekçoğu değnekle yetinmezler...Katil olurlar.Bu ve buna benzer pekçok örnekle anlatılabileceği gibi herşeye rağmen allah kulunun zulüm görmesine razı değildir ve birgün o kulun gerçekten tevbe edip kendisine yönelmesini istemektedir.Yoksa ona çoktaaaan pekçok cezalar verir,yokedilmesini emredebilirdi.Hangimiz ne diyebilirdik.... Devam edeceğim

Sitelerde Paylaş

İslam ahlakı öncelikle Allahın Yapılmasını yasakladığı şeylerin uygulanmaması,yapılmasını istediği şeylerin uygulanması esasına dayanır...

Daha sonra ise en öncelikli olarak KUL HAKKI kavramı üzerinden gelişir

Mesela hırsızlık edilince bir kulun(insan) hakkına tecavüz edileceğinden hırsızlığı yasaklamaktadır..Bunun gibi örnekler çoğaltılabilir..

Zina hadisesinde 4 şahit getirilmesinde de kulun ve haklarının diğer insanlardan korunması esası vardır.Zira insanların pekçoğu acımasız ve zalimdir.Bir cinsel ilişkiyi 4 kişi birden ve BİZZAT göremeyeceği için kul zina etmiş bile olsa Allah onun alenen açıklanmasını ve alenen cezalandırılmasını zorlaştırmaktadır.Düşünün ki kendi eşiniz zina yaptı ve 3 kişi bunu bizzat gördüğünü iddia ediyor ve siz de kanaat getirdiniz ki bu böyle...İnsanların pekçoğu değnekle yetinmezler...Katil olurlar.Bu ve buna benzer pekçok örnekle anlatılabileceği gibi herşeye rağmen allah kulunun zulüm görmesine razı değildir ve birgün o kulun gerçekten tevbe edip kendisine yönelmesini istemektedir.Yoksa ona çoktaaaan pekçok cezalar verir,yokedilmesini emredebilirdi.Hangimiz ne diyebilirdik.... Devam edeceğim

eğer islamın ahlak anlayışı allahın yapılmasını yasakladığı şeylerin uygulanmaması,yapılmasını istediği şeylerin uygulanması esasına dayanıyorsa, siz dünya nüfusunun çok büyük çoğunluğunu "ahlaksız" olarak görüyorsunuz...

sizce başı açık gezen tüm kadınlar ahlaksız o halde, ya da içki içen herkes, evli olmadığı biriyle birlikte olan herkes...

bakışınız buysa, dünyayı bırakalım, türkiye nüfusunun çoğunluğu da size göre ahlaksız, öyle ya bu ülkede içki içen milyonlarca insan var, başı açık milyonlarca kadın var ve tüm bunlar allahınızın yasakladığı şeyler olduğuna ve islamın ahlak anlayışı da buna dayandığına göre bu ülkede oldukça büyük bir nüfus ahlaksız olmalı size göre...

tarihinde ulyses tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

eğer islamın ahlak anlayışı allahın yapılmasını yasakladığı şeylerin uygulanmaması,yapılmasını istediği şeylerin uygulanması esasına dayanıyorsa, siz dünya nüfusunun çok büyük çoğunluğunu "ahlaksız" olarak görüyorsunuz...

sizce başı açık gezen tüm kadınlar ahlaksız o halde, ya da içki içen herkes, evli olmadığı biriyle birlikte olan herkes...

bakışınız buysa, dünyayı bırakalım, türkiye nüfusunun çoğunluğu da size göre ahlaksız, öyle ya bu ülkede içki içen milyonlarca insan var, başı açık milyonlarca kadın var ve tüm bunlar allahınızın yasakladığı şeyler olduğuna ve islamın ahlak anlayışı da buna dayandığına göre bu ülkede oldukça büyük bir nüfus ahlaksız olmalı size göre...

İslam'a göre onların hepsi ahlaksız. Bu çıkarsamada bir yanlış mı var?

Faiz alanları da sayarsanız, Türkiye'de iyi ahlak sahibi insan yok.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...