Jump to content

İslam ve Ahlak......

Recommended Posts

Bir karın var ve ona sormadan ikinciyi alıyorsun ve eve getiriyorsun... İslama göre ahlakın nasıl?... Bir problem var mı İslama göre?...

islam ikinci hanımı önermez.bu konuyla ilgili olarak Allah "bilirseniz tek eşlilik sizin için daha hayırlıdır" der

İslâm'da tek evlilik, esas, çok evlilik ise istisnadır Ona ancak ihtiyaç veya zarûret hallerinde başvurulur İslâm hiçbir kimseye çok evliliği farz kılmadığı gibi, buna teşvik de etmemiştir Ancak genel veya özel bazı sebepler bulununca (savaşta pekçok kadının dul kalması gibi mesela bugün ırakda onbinlerce dul kadın var.evlilik olmazsa o yoksul ülkede bir kadın olarak nasıl geçinecekler,fuhuşla mı geçinsinler,hırsızlık mı yapsınlar,onlar için en iyisi ikinci eş olmaktır.Bu gibi özel durumlar olabilir.Karısı bitkisel hayatta olan adam gibi)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 148
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

... İçimizde en çok kendine güveni ve cesareti olanlar genellikle en az bilenlerimizdir (Dunning-Kruger teoremi)...

kesinlikle katılıyorum....insan bir bütünün çoooook küçük bir parçası olduğunu bilmeden neler neleri bildiğini sanıyor..oysa bildikleri o bütünün ve gerçeğin içinde çoook küçük,hatta küçük bile denemeyecek kadar küçük...ama ben varım diyor,biliyorum diyor.Kendine çok güvenen ve bildiğini iddia eden cesurca haykıran materyalist bakış açısına sahip ateistler de öyle...buyurduğunuz gibi çok haklısınız.

Sitelerde Paylaş

kesinlikle katılıyorum....insan bir bütünün çoooook küçük bir parçası olduğunu bilmeden neler neleri bildiğini sanıyor..oysa bildikleri o bütünün ve gerçeğin içinde çoook küçük,hatta küçük bile denemeyecek kadar küçük...ama ben varım diyor,biliyorum diyor.Kendine çok güvenen ve bildiğini iddia eden cesurca haykıran materyalist bakış açısına sahip ateistler de öyle...buyurduğunuz gibi çok haklısınız.

Siz bir bütünün parçası olduğumuzu nerden biliyorsunuz.?

Kanıtlarınız var mı?

Dunning Kruger sendromuna en güzel örnek sizsiniz.

Sitelerde Paylaş

islam ikinci hanımı önermez.bu konuyla ilgili olarak Allah "bilirseniz tek eşlilik sizin için daha hayırlıdır" der

İslâm'da tek evlilik, esas, çok evlilik ise istisnadır Ona ancak ihtiyaç veya zarûret hallerinde başvurulur İslâm hiçbir kimseye çok evliliği farz kılmadığı gibi, buna teşvik de etmemiştir Ancak genel veya özel bazı sebepler bulununca (savaşta pekçok kadının dul kalması gibi mesela bugün ırakda onbinlerce dul kadın var.evlilik olmazsa o yoksul ülkede bir kadın olarak nasıl geçinecekler,fuhuşla mı geçinsinler,hırsızlık mı yapsınlar,onlar için en iyisi ikinci eş olmaktır.Bu gibi özel durumlar olabilir.Karısı bitkisel hayatta olan adam gibi)

İslamda ikinci eş almanıza izin verilmiştir ve helaldir... Diğer eşlerinizden izin almanız ise şer'an gerekmez...Gerisi sözümona durumu kurtarmaya yarayan boş konuşmalardır..

Sitelerde Paylaş

İslamda ikinci eş almanıza izin verilmiştir ve helaldir... Diğer eşlerinizden izin almanız ise şer'an gerekmez...Gerisi sözümona durumu kurtarmaya yarayan boş konuşmalardır..

o size öyle geliyor...kaç tane ikinci eş almış erkek tanıyorsunuz??

Sitelerde Paylaş

Ben yığınla tanıyorum. Hiç abartmıyorum hem de.

Bu tür evlilikler Türkiye'de sanıldığından çok daha fazla yaygındır.

Bu konuda yapılmış bir istatistik yok ama. Yapılırsa ve eğer doğru bilgiler verilirse, bence korkunç bir rakam çıkar ortaya.

Sitelerde Paylaş

Daha çok tanımamıza Mustafa Kemal engel olmuş... Ama herzaman böyle bir dahi gelmez... Artık kendi işimize kendimiz bakacağız...Hem de bana öyle gelmiyor, dininizin bilgilerine daha çok hakim olmalısınız bence...

Sitelerde Paylaş
Kitapkurdu

Hem kuran çok yerde kendisini yalanlayan bir kitaptır. Senin verdiğin örnekten gidelim. Ayet bir kavme adaletten bahsediyor ama Yahudiler için heğsini allah kahretsin diyor. Adalet birilerinin yaptığı hatayı tüm millete bağlamak ile olmuyor. Aynı kuran müşrikleri bulduğun yerde öldürün diyor.

Aynı Muhammet Kureyza'da savaşabilecek herkesi öldürüyor. Oysa onları aileleri ile birlikte başka toraklara gitmesine izin verebilir ama öyle yapmıyor savaşabilecek herkesi öldürüyor.

Burada Tanrının yapacağı çok ufak ir şey ayetin sonuna "mezdiye bu hükümden muaftır" diye yazacak. Eğer yazmazsınız herkesten iyi ama tecavüz ve zina ayırımını yapmasını bekleyemezsiniz. Kanunlar açık ve kesin olmalıdır. Açık ve kesin olmayan kanunlar hukuksal boşluk yaratırlar...

Yani zina yapana verilen ceza ile tecavüz edene verilen cezayı aynı müeyyideye bağlamıştır. (Sizin belirttiğiniz ayete göre) Oysa bu bile yanlıştır ki

Kitapkurdu

Renaultferrari size bilgilendirdiği zaman ancak cehilnizi giderebilirsiniz..

fakat anlayış tarzınızdak bulanıklığı gidermeniz bana düşmez

yukarda seçtiğim sözleriniz.. o kadar bilgizlce söylenmiş ve bulanık bir anlayış ki..

cevap vermekten inan yoruldum..

ama cevap vericem

müşrükler nerde bulursnaız öldürün.. ayetinden evvel hangi ayetler gözünü çarpmamış onaları gtiricem

beni kureyza verilen cezayıda değincem. bir kaç yerde inceliklerini yazdık.. sanırım bu forumda

ve tecavüz ile ilgili resmen ayetide getirdik..

evvelki verdiğin linkte tecavüz ve zina ve had cezasının hapis cezası ile karşılaltırması

gizli olamyıp aleni verilmesin incelikleri bu konuları çok yazdım bir okumak zahmetinde bulunsaydın..

bu söyledikleini söylemekten çeknir söyleyemez olurdun

aklen ve ilmen diyecek bir şey bulamazdın.. verdiğin linkleri incelenmeden okuman bunları söylemişsen

orada ne dediysen hepsine cevap verilmiştir..

neysee..

Adromeda Kirece diyor ki:

Bir karın var ve ona sormadan ikinciyi alıyorsun ve eve getiriyorsun... İslama göre ahlakın nasıl?... Bir problem var mı İslama göre?...

Andromeda

sana bir soru sorucam !

evlendin karına aşıksın.. illa aşk denilicen güzel yüz filan değil,

evlnirsein Kudret o kadın sana bir meziyetni gösterie o meziyetine aşık olursun

sena o bağlılığı aşık olursun... neyse bu incelikler dursun

Andrmeda soruyorum

evlisin karına aşıksın... eve ikinci bir eş getirir misin ?

getirmem

peki niye ?

C=sebebini Kuranı Mübinde beyan etmiş Allah

Asolan birdir der.. yani bir kimse ancak bir kişi aşık olabilir)

yine tekrar ediyorum

Adromeda : evlisin karına aşıksın... eve ikinci bir eş getirir misin ?

hayır getirmem ?

Allah diyor ki: servetin var.. güçün var.. pek medeni bir insansın

meyli kabiyeni belli etmeceyek kadar olgun bir insansın

yani kimi daha çok sevdiğin hususunda eşleri tereddütte bırakacak kadar olgun bir insansın

şimdi benim eşim var onu çok seviyorum başka birini almak istemem

ben onu bunu anlamam diyor...Allah

sokata sürünmesin hayatın zorluklarıdan onu kurtar..

devlet. nasıl herkese ruhsat verirse..

İslamda herkese çok eşliliğine ruhsat vermez

saygılar.

renaultferrari

çok eşliliğe dil uzatanlar dünyada metres ulsulünü kaldırabilmişlermidir

yooo

hatta zevk alırlar

sen niçin islamın çok eşliliğine dil zauattıyorsun

arkadaşın gelmiş gözün önünde senin önünde metres hayatı yaşıyor

sana anlattıyor sende bballandıra ballandıra kulağını vermişsin dinliyorsun

ona dil uzat ...islama uzatma

tarihinde Renaultferrari tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

çok eşliliğe dil uzatanlar dünyada metres ulsulünü kaldırabilmişlermidir

yooo

hatta zevk alırlar

sen niçin islamın çok eşliliğine dil zauattıyorsun

arkadaşın gelmiş gözün önünde senin önünde metres hayatı yaşıyor

sana anlattıyor sende bballandıra ballandıra kulağını vermişsin dinliyorsun

ona dil uzat ...islama uzatma

Senin pite girme zamanın gelmiş:)

Sitelerde Paylaş

Kitapkurdu

Renaultferrari size bilgilendirdiği zaman ancak cehilnizi giderebilirsiniz..

fakat anlayış tarzınızdak bulanıklığı gidermeniz bana düşmez

yukarda seçtiğim sözleriniz.. o kadar bilgizlce söylenmiş ve bulanık bir anlayış ki..

cevap vermekten inan yoruldum..

ama cevap vericem

müşrükler nerde bulursnaız öldürün.. ayetinden evvel hangi ayetler gözünü çarpmamış onaları gtiricem

beni kureyza verilen cezayıda değincem. bir kaç yerde inceliklerini yazdık.. sanırım bu forumda

ve tecavüz ile ilgili resmen ayetide getirdik..

evvelki verdiğin linkte tecavüz ve zina ve had cezasının hapis cezası ile karşılaltırması

gizli olamyıp aleni verilmesin incelikleri bu konuları çok yazdım bir okumak zahmetinde bulunsaydın..

bu söyledikleini söylemekten çeknir söyleyemez olurdun

aklen ve ilmen diyecek bir şey bulamazdın.. verdiğin linkleri incelenmeden okuman bunları söylemişsen

orada ne dediysen hepsine cevap verilmiştir..

Birisini bilgilendirmek için bilgi olmak gerekir. Bilginin olmadığı insanlar; başkalarını bilgilendiremezler.

Olayları çarpıtmak da insanların kafalarını aydınlatmaz.

Size müspet ve menfi konular öne sürdüm ve siz "cevap vermekten yoruldum" "okusaydınız" gibi terimler söylüyorsunuz.

Öncelikle bilgi emek ister. Emek vermeden bilgi sahibide bilgi sağlayıcısı da olamazsınız. Eğer daha önce yazdı iseniz; linklerini verirsiniz bizde cevap veririz. Bn size cevap yazabilmek için en az bir kaç siteye daha bakıyorum ve arşivlerimi karıştırıyorum; kuranı tekrar okuyorum. Aman yanlış bir şey yazmayayım diye... Ancak siz "yoruldum" diyorsunuz...

Kuran gibi insanları bahaneler ile kandırmayın. Siz asıl cevap veremiyorsunuz ve bunun nedeni yorgunluğunuz değil; bilgisizliğinizdir. Eğer bulanık bir cevap vermiş isem; bana müspet ve somut gerekçeler ile cevap verirsiniz ve bende sayenizde aydınlanırım ama iki cevap vermekten bile yorulan bir insanın emek sarfetmesi düşünülemeyeceği gibi; emeksiz bilgi olmayacağını da düşünmemiz kaçınılmazdır. Bu nedenle Araplar gibi kıvırmayınız ve en azından susunuz. Daha çok batmaktan iyidir.

Sitelerde Paylaş

ahlak mevzusunu bacak arasından çıkarıp farklı yönlere değinelim birazda...

hadi islam ülkeleri harici ülkeler hıristiyan,yahudi,hindu vs...onlar kafir yapar...

gel güzel ülkeme...

istanbul'un nüfusu 12 milyonu aşmış => kaçak yapılanma %70 lere dayanmış..

bu ne demek ? kamu arazilerinin yağmalanması, yani diğer vatandaşların haklarının gaspı...

3ncü köprü dediler, avantacılar bok sineği gibi yer kapmak için yarışıyor..

gazeteler sanki normalmiş gibi,büyük kazanç diye manşet atıyor..

kaçak elektrik

kaçak su

vergi kaçırma...

liste uzar gider..

ne güzel ahlak var islamda..bayılıyorum

Sitelerde Paylaş

tevbe suesini bir daha okudum...

ne kadar çok güzel manlar var

ne kadar insanlığa insaniyeti zirvesine çıkaran manalar var

hangi birisini anlatalım şaşırıyorum

allahı siz aciz bırakacak değilsiniz diyor ayette

bunun manası nedir ?

bu müşrikler varya deflarca anlaşma yaptılar hep anlaşmaları kendilei bozdular

Allahta diyor

yaafff

siz kendinizi ne zaannediyorsunuz Allah aciz bırakacak değilsiniz..

bak büyük hac günü bildiriyorum ilan ediyorum

Muhakkak ki Allah ve resuli müşriklerden beridir alakası yoktur..

Allah ve resulü müşrikerli himaye etmiycek

himaye etmiycem artık bak katiyen sizden uzağım

fitnenizden vazgeçer yaptıklarınızdan tevbe ederseniz sizin için daha hayırlı olur

yok yüz çeviriseniz.. yine antlaşmayı boazarsanız

bak yine mi bozuyosunuz

bu sefer bak affetmiycem

siz kendinizi ne zannediyorusnuz Allahı aciz bırakacak değilsiniz

anlatlaşma yap boz.. bir daha yap bir daha boz.. allahı aciz bıraktığınız mı zannediyorsunuz

bak ikaz ediyorum uyarıyorum haccı ekber günü

kitapkurdu

tevbe ayet no 3. ayetine kadar mana verdim..

şimdi tevbe 4 den sonrasına veriyorum

yalnız antlaşma yaptığınız müşriklerden yapmış oldukları antlaşmanın ahkamında hiç bir eksiklik yapmamış

antlaşmaya sadık kalmış o şekilde devam etmişler düşmanlarınızdan kimseye yardım etmemiş olanlar

bu haccı ekber günü bildirdiğim hükümden müstesnadır

o halde siz onların müddeti bitinceye kadar antlaşmanın ahkamına riayetkar olun

çünkü Allah antlaşmayı yerine getirenleri antlaşmayı bozmaktan sakınanları sever

haram olan aylar çıktığı zamanp müşrikleri nerede bulursanız öldürün yakalayın hapsedin

eğer tevbe ederler.. imanın ilkesi naması kılarlar ve zekatı verirlerler diğer müslümanlar gib yolarını serbest bırakın istedikleri yere gitsinler

Allah gafuru rahimdir:

ne demek gafuru rahim:

gafuru : geçmiş hatalarını örtbas ettim

rahimle beraber zikredilince..

gafuru rahim: yaptıklarını örtbes etttim.. yaptıkları fenalıklarıda onlara da unutturacağım..

rahatlatıcam..

tevbe 6

eğer katli emrolunan müşriklernde biri senden aman dilerse

aman beni öldürme pişmanım özür dilerim aman diyorum derse

ona aman ver...

emin olduğu eyre kadar götür..

bunun sebebi bu müşrikler bilmeyen bir kavim topluk olduğundadır..

bu müşrikler bilmiyor nadan budala aptal olduklarındandır

aman derse

kılıcı kaldır onu himayet et.. emin olduğu yere kadar götür

sen kendini nerede emin hissediyorsun

filancanın evinde kendimi güvende hissediyorum

taa oraya kadar götür.. emin olduğu yere kadar götür..

ki anlasın şifkatini duysun

çünkü bilmiyor aptal budala

hurra diyerekten müslümanlara saldırıyorlar.. aptal bunlar

anlasın

devam ederdim ayetin manasına fakat ama işim var

istersen devam edicem bunlarıda acele yazdım zaten

saygılar

Renaultferrari

Sitelerde Paylaş

tevbe suesini bir daha okudum...

ne kadar çok güzel manlar var

ne kadar insanlığa insaniyeti zirvesine çıkaran manalar var

hangi birisini anlatalım şaşırıyorum

allahı siz aciz bırakacak değilsiniz diyor ayette

Tevbe 5 okumadan atladın galiba. Sen en mühim ayeti atlıyorsun. Bu taraftarın şey demesine benziyor; maçı seyrettim çok güzel oynadık ama "gol yediniz." Olsun ben o golü görmedim sayılmaz...

Ayrıca Allah'ı aciz bırakan yine Allah'ın kendisi; Tevbe 60; müellefe-i Kulub olayını tekrar okuyunuz. Allah insanların kalplerini islama alıştırmak için onlara zekat parasını verebilirsiniz diyor. Kendisi bu konuda nedense aciz kalıyor...

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=36302&view=&hl=müellefe-i&fromsearch=1

Önce burayı bir oku...

Sitelerde Paylaş

Tevbe 5 okumadan atladın galiba. Sen en mühim ayeti atlıyorsun. Bu taraftarın şey demesine benziyor; maçı seyrettim çok güzel oynadık ama "gol yediniz." Olsun ben o golü görmedim sayılmaz...

Ayrıca Allah'ı aciz bırakan yine Allah'ın kendisi; Tevbe 60; müellefe-i Kulub olayını tekrar okuyunuz. Allah insanların kalplerini islama alıştırmak için onlara zekat parasını verebilirsiniz diyor. Kendisi bu konuda nedense aciz kalıyor...

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=36302&view=&hl=müellefe-i&fromsearch=1

Önce burayı bir oku...

bu ayeter bitti.. öğrendik aydınlandık

müellefei kuluba mı geçtikk...

TAMAM ! onuda anlatırız

Ama o ayet başka bu ayetler başka !

daldan dala atlamak gibi oluyor

muellefi kulubu üşenmeyip anlatsam sana ağlarsın...

.....

Bir de bana Tevbe 5 ayetin ben göremiyorum sen okumadın atladın galiba diyorsun yaa !?!

tevbe 5 ayetin manasını bir daha okumak istersen yukarıdaki yazıyı bir daha oku

Sitelerde Paylaş

renaultferrari :

"haram olan aylar çıktığı zamanp müşrikleri nerede bulursanız öldürün yakalayın hapsedin

eğer tevbe ederler.. imanın ilkesi naması kılarlar ve zekatı verirlerler diğer müslümanlar gib yolarını serbest bırakın istedikleri yere gitsinler"

özrü kabahatinden beter derler ya, aynen öyle bir durum

arkadaş güya "müşrikleri gördüğünüz yerde öldürün" cümlesini temize çıkarmaya uğraşırken daha da battığının farkında değil

kardeşim ne demek eğer namaz kılarlar, zekat verirlerse öldürmeyin

şu demek: müslüman olurlarsa öldürmeyin

müslüman olmak istemiyorsa öldürün

başka yerde ne diyorsunuz, "senin dinin sana benim dinim bana"

ikiyüzlülğün, kıvırmanın, gözgöre göre yalanın bu kadarı olur

nerde sıkıştınız sadece o konuyu atlatalım kurnazlığı

kuranın her cümlesi başka bir cümlesiyle tutarsızdır

ya kabullenin ya da cübbeli vs. gibi dürüst olun

Sitelerde Paylaş

bu ayeter bitti.. öğrendik aydınlandık

müellefei kuluba mı geçtikk...

TAMAM ! onuda anlatırız

Ama o ayet başka bu ayetler başka !

daldan dala atlamak gibi oluyor

muellefi kulubu üşenmeyip anlatsam sana ağlarsın...

.....

Bir de bana Tevbe 5 ayetin ben göremiyorum sen okumadın atladın galiba diyorsun yaa !?!

tevbe 5 ayetin manasını bir daha okumak istersen yukarıdaki yazıyı bir daha oku

Tevbe süresinden bahseden sizsiniz. Müellefe-i kulb bu sürede geçiyor ama siz buna rağmen allah aciz mi sandınız gibi bir cümle kullanmışsınız ya okumadınız ya da her zamanki kendinize göre yorumluyorsunuz. Bunu da islamın yorumu gibi yutturuyorsunuz.

Gelelim Tevbe 5. ayete ayeti okumadınız derken; koca bir ayetin sadece son kelimelerini tercüme etmiş olmanızdan bahsettim. Herhalde ayeti okumadınız. Ayet bariz bir şekilde yakaladığınız yerde öldürün diyor. Siz Tanrı geçmiş hataları örtbas ederim diyor diye yorum yapıyorsunuz. Adamı öldür sonra; örtbas ettim. Hadi yaaa ... Bir de örtbas etmesi için şartı var; müslüman olacaksın. Yani benden değilsen ölürsün, bendensen seni afederim metodu var ve siz "ne kadar insanlığa insaniyeti zirvesine çıkaran manalar var" diye yorum yapıyorsunuz.

Böyle bir uygulama köpeklerde veya vahşi hayvanlarda olur. Mesela aslanlar kendi gruplarında olmayan veya olmayacak olan diğer hayvanları öldürürler hatta kendisine ait olmayan yavruları yerler. Sokakta köpek grupları vardır. Onlar kendilerinden olmayanlara bir anda saldırırlar. Eğer kendi grubundan değilse hiç bir köpek ı gruba yaklaşamaz. Yani bunları hayvanlar yapar; insanlar değil.

Sitelerde Paylaş

Tevbe süresinden bahseden sizsiniz. Müellefe-i kulb bu sürede geçiyor ama siz buna rağmen allah aciz mi sandınız gibi bir cümle kullanmışsınız ya okumadınız ya da her zamanki kendinize göre yorumluyorsunuz. Bunu da islamın yorumu gibi yutturuyorsunuz.

Gelelim Tevbe 5. ayete ayeti okumadınız derken; koca bir ayetin sadece son kelimelerini tercüme etmiş olmanızdan bahsettim. Herhalde ayeti okumadınız. Ayet bariz bir şekilde yakaladığınız yerde öldürün diyor. Siz Tanrı geçmiş hataları örtbas ederim diyor diye yorum yapıyorsunuz. Adamı öldür sonra; örtbas ettim. Hadi yaaa ... Bir de örtbas etmesi için şartı var; müslüman olacaksın. Yani benden değilsen ölürsün, bendensen seni afederim metodu var ve siz "ne kadar insanlığa insaniyeti zirvesine çıkaran manalar var" diye yorum yapıyorsunuz.

Böyle bir uygulama köpeklerde veya vahşi hayvanlarda olur. Mesela aslanlar kendi gruplarında olmayan veya olmayacak olan diğer hayvanları öldürürler hatta kendisine ait olmayan yavruları yerler. Sokakta köpek grupları vardır. Onlar kendilerinden olmayanlara bir anda saldırırlar. Eğer kendi grubundan değilse hiç bir köpek ı gruba yaklaşamaz. Yani bunları hayvanlar yapar; insanlar değil.

müellefei kulub bırak

yanlışını düzelteyim

gelelim tevbe 5 ayetine

ayeetin manasını ben sana tekrar vereyim

tevbe ayet 1 antlaşma yaptığınız müşriklere ihtar...

tevbe 4 :yalnız bu ihtardan antlaşma yaptığınız müşriklerden yapmış oldukları antlaşmanın ahkamında hiç bir eksiklik yapmamış

antlaşmaya sadık kalmış o şekilde devam etmişler düşmanlarınızdan kimseye yardım etmemiş olanlar

tevbe ayet 5 : haram aylar çıktığında (tevbe 1de antlaşma yaptığınız müşriklerden antlaşmayı bozan) müşrikleri nerde bulursanız öldürün hepsedin yakalayın

eğer yaptıklarında tövbe ederler.. imanın ilkesi namazı kılar ve tezkiye için zekatı verirlerse

bırakın yolarıdan serbester...

(bana ne dokunuyorsun ben müşrik değilim

müslümanım eşhedu en la ilahe illaha ve eşhedu enla muhammeden resulüllah

yaaa öye mi: görelim müslüman namaz kılar.. müslüman zekat verir...

bunları yap istediğin yere git.. yolunda serbestsin

Allah gafuru rahimdir: onların suçlarını yüzlerine vurmayın örtbas edin onlara unutturun... sakın sen gecen sene hatılarmısın şöyle yapmıştın sonra müslüman olmuştun.. filan demeyin

tevbe 6 : katlii emrolunun müşriklerden aman dileyen olursa hemen kılıcı kaldır..

kılıcı kaldır nereye istersin götüreyim seni sen nerden kendini güvende hissedersin

oraya götür kendi ellerile bırak şefkatini duysun

bu müşriklere böyle muamele yapmamızın sebebi

bunlar budala bir kavim olduğuklarında dolayı

aptalca hurra diye müslümanlara saldırırlar düşmanlarına yardım ederler

kitapkurdu yanlışlarını düzeltebildim mi ? seni aydınlatabildim mi

Sitelerde Paylaş

renaultferrari :

"eğer yaptıklarında tövbe ederler.. imanın ilkesi namazı kılar ve tezkiye için zekatı verirlerse

bunları yap istediğin yere git.. yolunda serbestsin"

gerçi biraz önceki yazıma da mesaj yazmadın muhtemelen buna da yanıt ver(e)meyeceksin ama ben yazayım:

kendin yazmışsın işte açıkça bize birşey kalmıyor

müslüman olduğunu sana gösterirse (müslümanım demek de yetmiyor sana, namaz kılacak, zekat verecek) serbesit

müslüman değilse ÖLDÜRÜN

bi de utanmadan yazıyorsun bunu

bize bişey bırakmıyorsun islamın ne kadar vahşi ve şiddet dolu bir din olduğunu anlatmaya

kendin açıkça yazdın

müslüman olacaksın, yetmez bunu göstereksin, namaz kılacaksın vs.

yoksa ÖLDÜRÜN

utanmadan savunuyor bi de

tarihinde ulyses tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

müellefei kulub bırak

yanlışını düzelteyim

gelelim tevbe 5 ayetine

ayeetin manasını ben sana tekrar vereyim

tevbe ayet 1 antlaşma yaptığınız müşriklere ihtar...

tevbe 4 :yalnız bu ihtardan antlaşma yaptığınız müşriklerden yapmış oldukları antlaşmanın ahkamında hiç bir eksiklik yapmamış

tevbe ayet 5 : haram aylar çıktığında (tevbe 1de antlaşma yaptığınız müşriklerden antlaşmayı bozan) müşrikleri nerde bulursanız öldürün hepsedin yakalayın

eğer yaptıklarında tövbe ederler.. imanın ilkesi namazı kılar ve tezkiye için zekatı verirlerse

bunları yap istediğin yere git.. yolunda serbestsin

Allah gafuru rahimdir: onların suçlarını yüzlerine vurmayın örtbas edin onlara unutturun... sakın sen gecen sene hatılarmısın şöyle yapmıştın sonra müslüman olmuştun.. filan demeyin

tevbe 6 : katlii emrolunun müşriklerden aman dileyen olursa hemen kılıcı kaldır..

kılıcı kaldır nereye istersin götüreyim seni sen nerden kendini güvende hissedersin

oraya götür kendi ellerile bırak şefkatini duysun

bu müşriklere böyle muamele yapmamızın sebebi

bunlar budala bir kavim olduğuklarında dolayı

aptalca hurra diye müslümanlara saldırırlar düşmanlarına yardım ederler

kitapkurdu yanlışlarını düzeltebildim mi ? seni aydınlatabildim mi

kendine göre yorum yapmaya devam ediyorsun...

"Tevbe 3 Ayrıca büyük hac günü Allah ve Rasulü tarafından insanlara bir ilandır ki, Allah da Resulü de müşriklerle yapılan antlaşmalara artık bağlı değildir. Eğer hemen tevbe ederseniz, bu sizin için hayırlıdır. Yok yine tevbeden yüz çevirirseniz biliniz ki, Allah'ı yıldıracak değilsiniz. Kâfirleri acı bir azap ile müjdele. "

Ayet ne zaman inmiş?

Mekke feth edildikten sonra... Peki Fetihden sonra yapılan antlaşmanın ne olduğunu biliyor musun?

Ben söyleyeyim; Muhammet'in yayınladığı bir fermandır. Bu ferman dört kişi hariç herkese dört ay süre tanır. Bu sürede müslüman olmaları içindir. Yani yine dediğim noktaya gelinir. Benden değilsen süren dört ay demektir bu...

Ancak beni bir noktada aydınlattın. Demek ki; Muhammet kendisi bozmuş kendi yazdığı antlaşmayı bak ne diyor Tevbe 3'de Muhammet müşriklerle yapılan antlaşmalara artık bağlı değildir. Yani artık antlaşma fesh edilmiştir. Daha doğrusu Muhammet'in yayınladığı ferman fesh edilmiştir.

İki ayet sonrada müşrikleri yakaladığınız yerde öldürün ayeti geliyor. Tabi dört aylık süreden sonra, bu da ayrı çelişki madem antlaşmayı fesh ettin, kanında da adam öldürmek var, saldır... (Muhammet gibi düşününce ortaya bu çıkıyor)

aman dilemek olayına gelirsek; bunun altında yatan da elbette müslüman olmaları için bir tehdittir. Yani kılıcını kaldırdıktan sonra; kişi senden aman dilerse; ona aman ver. Ama önce kılıcını kaldır. Çünkü önce ne diyor yakaladığın yerde öldür. Bu kafasına silah dayanılan adama antlaşma imzalatmak gibi bir şey... Çok müslüman bunu bilmez aslında...

Ancak şunu biliriz ki birisine bir şey söylerken önce yapmasını istediğin şeyi söylersin. Yani "git bana terliklerimi getir demek" ile "bana terliklerimi getir ve git" arasında bir fark vardır. Birincisinde eylem terliklerin getirilmedir. İkincisinde terliklerin getirilmesinden sonra gitmektir. Kuranda aynı taktiği yapmıştır. Önce öldür... Sonra yakala... Sonra aman dilerse

Bakınız askerde emirlerin ne kadar kıymetli oldukları öğretilir insanlara ve emirler madde madde gelir. Ben çok tehlikeli bir yerde askerlik yaptım ve kural basitti.

Teröristi görürsen önce "dur" diyeceksin. Sonra durmaz ise; havaya ateş edeceksin, sonra yere ve en sonunda teröriste ateş edeceksin... Bu nedenle biz hala şehit veriyoruz. Çünkü ilk kurşun hep onlardan geliyor, görsen bile ateş açamıyorsun saklanıyorsun en iyi ihtimal. Ancak insan hakları budur. Çünkü dağda gezen çobanı vurma ihtimalin vardır. Sen dur diyeceksin... mecbursun eğer sende ateş edersen terörist ile aranda fark kalmaz.

İşte Muhammet'in yaptığı bunun tam tersidir. Önce vur, sonra yakala, sonra aman ver... Yani önce vur...

Oysa ayetler şöyle olsaydı olurdu.

Önce müşrik aman ver ve ona tebliğ et... Sonra onu uygun bir yere götür ve bırak... Bundan sonrasında eğer sana ondan bir zarar gelirse (dikkat bu ayetlerde hiç yok) o zaman onu yakala; eğer yakalayamıyorsan o zaman ona karşı kendini savun... yine de bulduğun yerde öldür değil. Çünkü bu emir savaş meydanında bile katliama neden olur. Bu emri verenler savaş suçu işler. Sırp Kasabını hatırlatırım... Aynı suçu işlemiştir üstelik müslümanlara karşı. Sizin bu gerçekleri çok daha iyi görmeniz lazım. Yani size karşı yapılınca kasap siz yapınca din diye bir şey yok...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...