Jump to content

Baykal istifa mı etti ?

Recommended Posts

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal sessizliğini bozdu. Bu arada, Baykal'ın CHP MYK'da istifa etmeyi düşündüğünü söylediği öne sürüldü.

İşte Baykal'ın açıklamaları:

Günlerdir beklenen değerlendirme ve kararımı açıklıyorum. Bu bir kaset olayı değildir.

Bu bir komplodur, komplo hukuk dışı ahlak dışı bir tertip demektir.

Gizli görütülerle ahlak dışı şekilde olayları çarpıtırsınız, bütün dinlerin bütün ahlak anlayışlarına karşı mahremiyete tecavüz edersiniz. İnsanların şerefleri onların umrunda değildir.

Günümüzde komployu gerçekleştirenler bunu sapık oldukları için düzenlememişlerdir, siyaset yapmak için düzenlemişlerdir, ahlaklarına vicdanlarına uygun bir siyaset.

Yıllardır beklenen bir kaset yoktur, birkaset ele geçirilmiş değildir. Taze iki haftalık bir komplo vardır.

Bu komplo siyasi konjonktürün eseridir. Meskene tecavüz ve ileri teknoloji kullanılarak tezgahlanmıştır. Bu kadar kaba bir komplo vardır. İktidar gücü ve olanakları seferber edilmeden bu komplonun yapılması mümkün değildir. Bu kaba komplo iktidarın bilgisi ve onayı olmadan piyasa sürülemez.

Komployu ayıplar gibi yapanlar bizzat komployu yapanlardır. Ahlaksız hukuksuz komploya itibar ederek hukuku savunamazsınız. Komploya itibar edenlerin nereye kadar gideceklerini göreceğiz.

Bu hukuksuz ve ahlaksız komplo nedeniyle kimsenin beni sorgulamasına izin vermeyeceğim.

Pensilvanya'dan aldığım üzüntü dileklerini samimiyetle karşılıyorum.

İSTİFA ETTİ

Bu bedel CHP Genel Başkanlığı'ndan istifa etmem gerekirse ederim. Yaşananları ve benim istifam Türkiye'de yeni bir sürecin başlangıcı olur. Bu olayda ve bugüne kadar bütün iyi kötü günlerimde bana destek çıkan tüm vatandaşlarıma, CHP'nin tüm örgütlerine , tanıdığım tanımadığım bütün insanlara hayatımı anlamlı kıldıkları için teşekkür ediyor. Ben hakkımı helal ediyorum, siz de helal edin.

http://haber.mynet.com/detay/politika/baykal-iddialari-yanitliyor/510529

Şuan tv'den takip edemiyorum.Detayları bilen arkadaş varsa bilgilendirise sevinirim.

tarihinde PearlyGates tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 118
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Yuppi oley oley oley ne kadar mutlu olduğumu anlatamam şu an o kadar çok mutluyumki.Bundan sonra sosyal demokrasinin önü açılır.Gerçek sosyal demokratlar ön plana çıkmaya başlar.Türkiyede solun yükselişi anarşistler açısından çok iyi olacaktır.

Baykalın istifasına en çok Tayyip Erdoğan üzülmüştür kendisine geçmiş olsun dileklerinde bulunuyorum.

Sitelerde Paylaş

Çıkardığın sonuç bumu.

Paparazzi gençliği.

başka bir sonuç çıkmıyor, kast olayı ortaya çıktı, baykal 2-3 gün sesiz kaldı, bu arada bu komployu yapanlar büyük bir ihtimal ona istifa baskısı yaptı, tabiki baykal asla baskıya boyun eğecek bir insan değil, ama daha fazlası varsa istifa etmekten başka bir çere bulamadı, ben videyoyu izledim, kasetin devamı ve daha fazlasıda var ben bunu anladım, benim garibime giden siyasi hayatı bu kadar büyük mücadelelerle geçmiş bir liderin kendi uçkuruna mağlup olması gerçekten çok garip.....

Sitelerde Paylaş

Chpden Baykalın gitmesi bi yerde iyi oldu fakat

keşke bi böyle bir olay olmasaydı da

cidden parti Deniz Baykalı sevdirebilseydi

işte chpnin sorunlarından biri

parti içinde mutabık olamadığı konular

Saygılar...

Eğer sağlam biri gelirse Chp'nin oylarında büyük artış olacağını düşünüyorum.Kemal Kılıçdaroğlu bunun için en iyisi gibi duruyor.Halkın gerçekten sevdiği bir insan.Geçmişi diğer siyasetçilere göre çok daha temiz.

tarihinde PearlyGates tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Chpden Baykalın gitmesi bi yerde iyi oldu fakat

keşke bi böyle bir olay olmasaydı da

cidden parti Deniz Baykalı sevdirebilseydi

işte chpnin sorunlarından biri

parti içinde mutabık olamadığı konular

Saygılar...

CHP nin en önemli sorunu siyasette " Deveyi diken İnsanı miken " mantığını kulllanmamasıdır.

Bu ülkede insanı miken padişah olur.

Sitelerde Paylaş

Eğer sağlam biri gelirse Chp'nin oylarında büyük artık olacağını düşünüyorum.Kemal Kılıçdaroğlu bunun için en iyisi gibi duruyor.Halkın gerçekten sevdiği bir insan.Geçmişi diğer siyasetçilere göre çok daha temiz.

Doğru olabilir ama bizim cahil halkımız böyle düşünmeyebilir

der ki:'bu içerisinde üst düzeylerle birlikte olunup bi yerlere gelinebilen parti diye'

çamur at izi kalsın işte

Kılıçdaroğlu geçecek bence de büyük ihtimal ama umarım iyi reklam yaparlar,biliyorsunuz bu çok önemli.

Umarım,saygılar...

Sitelerde Paylaş

başka bir sonuç çıkmıyor, kast olayı ortaya çıktı, baykal 2-3 gün sesiz kaldı, bu arada bu komployu yapanlar büyük bir ihtimal ona istifa baskısı yaptı, tabiki baykal asla baskıya boyun eğecek bir insan değil, ama daha fazlası varsa istifa etmekten başka bir çere bulamadı, ben videyoyu izledim, kasetin devamı ve daha fazlasıda var ben bunu anladım, benim garibime giden siyasi hayatı bu kadar büyük mücadelelerle geçmiş bir liderin kendi uçkuruna mağlup olması gerçekten çok garip.....

Siyaset insanların mahrem görüntüleri üzerine kurulmaz.

Siyaset bu ülke insanın alın teri üzerine kurulur, en azından bizim mantığımızda.

baykal her gün başka biriyle yatsa ne olur yatmasa ne olur.

Varmı bildiğin geçmişinde bir usulsüzlük, yolsuzluk.

Varsa belirt bizde bilelim.

2 milyar dolar servet yapmışların, oğullarını bir dilekçeyle bürokrat yapanların, Toki ihalelerinde akraba ve tarikatlara peşkeş cekilen bir Türkiyede ahlak sadece insani olanmı. ?

Bu ülkeden bir bok olmaz.

herkesi yok edeceksin sıfırdan ırk yaratacaksın.

başka çözüm yok.

Tek yok ırkçılık.

Sitelerde Paylaş

CHP baykala kaldıysa CHP değildir,başkanlar gelip geçer CHP kalıcıdır.CHP'nin genel başkanı Kemal Atatürk'tür sözde genel başkanlar sadece yardımcı başkan.Bu yüzden baykal gitmeyecek falan bunlar yersiz gitmesi gerekiyorsa gider ama CHP daima durur.

Sitelerde Paylaş

Baykal tekrar koltuğuna dönecektir/döndürülecektir!

Lağım fareleri de bu arada daha iyi belli olur.

Buraya yazıyorum.

Baykal'ı geri getireceğiz!

Kurmayları tekrar dön diye ısrar ediyormuş ya,

Bence geri dönmesini istemek ahmaklık,

o kadar yılın başarısızlığı bu yıllardan sonra daha bi tuz biber oldu,

parti içinde ne bir çalışma oldu ne bir baykalı sevdirme gibi politika,

her zaman da birbirleri içinde ters düştüler,

Hayır geri gelmez,gelse de yapamaz.

Saygılar

Sitelerde Paylaş

Baykalın istifa etmesiyle dengeler tam anlamıyla alt üst oldu.Eğer doğru düzgün biri chp genel başkanı olursa gelecek seçimde akp kesinlikle tek başına iktidar olamaz.Bir tarafta da mustafa sarıgül var.Onun da en az %15 oy potansiyeli var.Sonraki hükümet bir koalisyon hükümeti olacak gibi duruyor.

Sitelerde Paylaş

Siyaset bu ülke insanın alın teri üzerine kurulur, en azından bizim mantığımızda.

Varmı bildiğin geçmişinde bir usulsüzlük, yolsuzluk.

Varsa belirt bizde bilelim.

2 milyar dolar servet yapmışların, oğullarını bir dilekçeyle bürokrat yapanların, Toki ihalelerinde akraba ve tarikatlara peşkeş cekilen bir Türkiyede ahlak sadece insani olanmı. ?

Bu ülkeden bir bok olmaz.

herkesi yok edeceksin sıfırdan ırk yaratacaksın.

başka çözüm yok.

Tek yok ırkçılık.

Zaten bizim sorunumuz bu.Dürüst adamlarla işimiz olmuyor nedense.Kendini sevdirmek için çalıp çırpman,yatlar katlar alman lazım.

Terbiyeli,seviyeli insanları bizim halk sevmez.Lanlı lunlu konuşçaksın.Ananıda al git diceksin bak nasıl tavan yapcaktı oylar.

Artık bu saatten sonra iş Baykal'a kaldı.Eğer giderse yolu açık olsun.Verdiği hizmetler için teşekkür ederiz.Kalırsa da artık eskisi gibi yumuşak davranmaz umarım.Masaya yumruğunu vurması çoktan lazımdı.

Sitelerde Paylaş

son derece insani bir ihtiyacı,

dincisinden tut sosyalistine her insan yapabilir bunu,

ayrıca bahsi geçen sahıs genel sekreter,

partiden çıkabilecek bir makam,

ne var bunda bu kadar büyütülecek anlamıyorum.

Saygılar...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...