Jump to content

FORUMDAKİ İMZALIK İLETİLER

Recommended Posts

• 1 month later...
  • İleti 1,2k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bu bir savaş ve başımıza bir maşa getirdiler. Ne kadar dine bularsan bir toplumu o kadar kolay idare eder ve manipüle edersin. Cahil bırakırsın, azınlığın zenginliği çoğunluğun fakirliğini ezer. Üretim yapmazsın özellikle yol ve inşaat işlerine parayı akıtırsın ki hem hizmet görünür hem ihalelerden yer hem de parayı tüketime yönlendirirsin. Hatta dostun Marshall bile imana gelir yardım eder bunun için. Sonra 5. sınıf arabalarını sana satar. Sen de onun benzini, onun arabası ve onun yollarında, övüne övüne ilerlersin. Parayla tutulmuş gazeteciler ve medya maymunları da gelişmeleri bir ilerleme gibi yazar-çizerler. Olan yerinde sayma, tüketme ve geleceğinden yemedir. Buna Türkiye'de siyaset denir.

Dinci olur, nurcu olur, ama ateistçi olmaz. Dinci dinine göre mezhepci mezhebine göre insan vicdanına göre oy verir. İnsan olan hırsızlara vicdanını satmaz. Yerine gelen de hırsızlık yaparsa onun da yolunda gitmez. Tribün seçmek dinli davranışıdır. Her türlü pisliğe, katliama, hırsızlığa, hukuksuzluğa rağmen benim dinimdense iyidir kafasızlığını başka insanlarda göremezsiniz. Bunu da marifet gibi savunup yazan yine fanatik taraftarların tipik davranışlarıdır. Zombiden farkı yoktur bunların. Karşıyı suçlarlar ama kendi tarafları hiç değişmez. Liderlerini bir gıdım eleştirmezler, çizgileri zerre değişmez. Çünkü sütten çıkmış ak kaşıktırlar. Ülkeyi yıllarca yönetip hala suçu dışarıya, ona, buna, ateiste atarlar. Onlar hiç suçlu değildir. Öz eleştiriyi geçtim, düşünmeyi mehdilerine bırakmış bu tipler, sanki kendileri fikir üretiyormuşçasına papağanist bir politikanın minik taşlarıdır. Sana bana fırlatılmaktan başka görevleri ve amaçları da yoktur.

Ve en rezili de bu insanların sağa sola ahlak satmalıdır.

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...

en çok merak ettiğim konulardan birisidir bu. Hadi erkekleri geçtim.

Müslüman kadınlar kocalarının önünde kalçalarını dikip domalırken allah sizi seyrediyo. Bu müslüman kadınlarda hiç mi utanma sıkılma yok.....

Bune yüzsüzlük....Yada memelerini öptürürken yada vajinalarını yalatırken allah sizi hep görüyo müslüman kadınlar eeeee????

utanmıyormusunuz???

Erkeklere sakso çekerken erkeklerin cinsel orgaınını yalarken allah sizi görüyo utanmıyormusunuz?????

Bu müslüman kadınlar hem oruç tutuyo hem namaz kılıyo hemde sexs yapıyolar..... :)

Ya beyler anlam veremiyorum bu olacak iş değil :lol:

Hadi erkekler şöyle diyebilir erkeğin malı meydanda olur diyebilir :lol:

Ama erkeklerinde utanması gerekir seni izleyen bir rab var

Sen onun karşısında bir kadını öpüyon göğüslerini sıkıyon kalçalarını tokatlıyon :)

Boşalırken ah oh diye sesler çıkarıyon :) Allah hep bunları görüyo

Ateist kardeşlerim sonuç olarak bu özellikle müslüman kadınlar allahtan sexs yaparken neden utanmıyorlar??????

Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...

Bu nasıl bir zihin oyunu.

robot olmak tanrı neden bir robot yaratsın ya da evrim.

bir insan buna ne der ?

amaçsız var olan robotlar gezegeni.

Bilim adamları özgür iradenin olmadığını nasıl kanıtlamış? Geleceği bilemeyen herkes için özgür irade vardır. O halde bilim adamları geleceği görmüşler

Sitelerde Paylaş

Bilim adamları özgür iradenin olmadığını nasıl kanıtlamış? Geleceği bilemeyen herkes için özgür irade vardır. O halde bilim adamları geleceği görmüşler

Geleceği bilip bilmemen önemli değil.

Bir insanın biyonik makine olduğunun kanıtlanması demek özgür iradenin olmadığının kanıtıdır. Ayrıca bir insanın geleceğide biline bilir. İlerde bu da olabilir. Herşey beyinde insan bir bilgisayar bir robot gibi birşey

Ayrıca aşk sevgi nefret gibi şeylerin hepsi yanılsamadır.

tarihinde zeus- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Geleceği bilip bilmemen önemli değil.

Bir insanın biyonik makine olduğunun kanıtlanması demek özgür iradenin olmadığının kanıtıdır. Ayrıca bir insanın geleceğide biline bilir. İlerde bu da olabilir. Herşey beyinde insan bir bilgisayar bir robot gibi birşey

Ayrıca aşk sevgi nefret gibi şeylerin hepsi yanılsamadır.

Şöyle bir durum var. Bir bilim adamı şöyle demişti:

Evrendeki tüm atom ve atomaltı parçacıkların hepsinin şu andaki konumları kesin olarak bilinebilirse, teorik olarak gelecek bilinebilir.

Doğru söylüyor. Örneğin elimdeki 10 tane bozuk parayı tüm gücümle fırlatsam, tüm koşullar eksiksiz bilindiği takdirde tüm paraların ne geleceği hesaplanabilir değil mi? Adamın mantığıda buna dayanıyor. Çok doğru. Böyle baktığımızda her şey teoride hesaplanabilir ve belki bir gün bu pratiğe de dönüşebilir...

Bu durumda özgür irade yoktur. Her şey, parçacıkların şu andaki konumlarına ve hızlarına bağlıdır.

Diğer durumda ise, tüm bunları tespit edip, hesaplayabilecek bir bilinç henüz var olmadığına göre yani bir gözlemci olmadığına göre yaptığımız şeyler bilinemezdir dolayısı ile hepsi bizim tercihimizdir. Kuantum teorisi gibi. Gözlemci yoksa yapılacaklar bilinemeyeceği için onlar artık özgür irade olmuş olur.

Aslında karmaşık bir durum. Hem var hem yok gibi. Ben de emin değilim.

Sitelerde Paylaş

Evrendeki tüm atom ve atomaltı parçacıkların hepsinin şu andaki konumları kesin olarak bilinebilirse, teorik olarak gelecek bilinebilir.

Doğru söylüyor. Örneğin elimdeki 10 tane bozuk parayı tüm gücümle fırlatsam, tüm koşullar eksiksiz bilindiği takdirde tüm paraların ne geleceği hesaplanabilir değil mi? Adamın mantığıda buna dayanıyor. Çok doğru. Böyle baktığımızda her şey teoride hesaplanabilir ve belki bir gün bu pratiğe de dönüşebilir...

Bu durumda özgür irade yoktur. Her şey, parçacıkların şu andaki konumlarına ve hızlarına bağlıdır.

Diğer durumda ise, tüm bunları tespit edip, hesaplayabilecek bir bilinç henüz var olmadığına göre yani bir gözlemci olmadığına göre yaptığımız şeyler bilinemezdir dolayısı ile hepsi bizim tercihimizdir. Kuantum teorisi gibi. Gözlemci yoksa yapılacaklar bilinemeyeceği için onlar artık özgür irade olmuş olur.

Özgür iradenin olmaması kaderin varlığının ispatı oluyor. Biz geleceği bilmiyoruz ama özgür irademiz olmadığı için yaptığımız hiç bir seçim bize ait değil. Biz sadece bu dünyada önceden senoryosu belli olan bir filmin oyuncusuyuz. Biz atomların kölesinden başka bir şey değiliz.

Sitelerde Paylaş

içindeki savaşı sonlandır artık BabyKnight beyaz taraf seni bekliyor daha karanlığa ve karanlık güçlere karşı verilecek savaşımız var dünya ve insanlık bizi bekliyor içindeki çarpışmaları hallette sende safımıza katıl artık insanların yardıma ihtiyaçları var ve insanlığı kurtarmak içinde düşünme yeteneği olan ve aynı zamanda bu yeteneklerini insanlara aktarma gücü olan senin benim gibi gerçek inananlara ihtiyaç var çıkarsız ona ihanet etmeyecek onu peygamberlerini ve dinini en güzel şekilde temsil edecek özellikte insanlar lazım artık dini sokmaya çalıştıkları karanlıktan kurtarmalıyız.

Sitelerde Paylaş

İnsan, herhangi bir başka primattan çok da farklı olmayan, bir başka türdür sadece.

Çok övündüğümüz beynimiz kat kat yapıdadır (mecazi değil, fiziksel olarak); en altta bulunan, ve yüz milyonlarca yıl önceki atalarımızdan (sürüngenler) miras aldığımız (ve aynen koruduğumuz) sürüngen beynimiz; çok sosyal, insani, manevi bilmemne zannettiğimiz hareket, ilişki, davranışlarımızın neredeyse tamamını doğrudan etkiler.

Aşk, sevgi bilmemne zannettiğimiz şeylerin TAMAMI sürüngen beynimizin işidir. Hayati yeteneklerimizin tümü burada olur biter.

İnsan bir kertenkeleden daha soylu aşk yaşayamaz. Not: Mesaj Dehri'ye ait.

Bunca yıldır bu yazıtı arıyordum... Douglas Adams'ı çok seviyor olmam ve bu mesaja şapka çıkarmam arasında bir bağ oldukça kuvvetli...

Düzenleme: Forumda bazı şeyler gerçekten çalışmıyor. Neyse BRUTAL'in yıllar önce alıntıladığı Dehri'ye ait olan bu mesajı tekrar görünür kılmak istedim.

tarihinde Fraunhofer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

içindeki savaşı sonlandır artık BabyKnight beyaz taraf seni bekliyor daha karanlığa ve karanlık güçlere karşı verilecek savaşımız var dünya ve insanlık bizi bekliyor içindeki çarpışmaları hallette sende safımıza katıl artık insanların yardıma ihtiyaçları var ve insanlığı kurtarmak içinde düşünme yeteneği olan ve aynı zamanda bu yeteneklerini insanlara aktarma gücü olan senin benim gibi gerçek inananlara ihtiyaç var çıkarsız ona ihanet etmeyecek onu peygamberlerini ve dinini en güzel şekilde temsil edecek özellikte insanlar lazım artık dini sokmaya çalıştıkları karanlıktan kurtarmalıyız.

Bahsettiğim özgür iradenin varlığı yada yokluğu... İyi niyetli olarak algıladığım davetin için teşekkür ederim.

Darkside of the force is a path way to many abilities some consider to be unnatural.

tarihinde BabyKnight tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...