Jump to content

FORUMDAKİ İMZALIK İLETİLER

Recommended Posts

• İleti 1,2k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

hayattan hiç zevk almıyorum intihar etmeyi düşünüyorum.. pisikiyatriste gitsem beni daha mutlu edecek bir ilaç verebilirmi..

dinde huzur bulmada rasyonel bir kanıt yok tanrının varlığına dair. yani hiç bir anlamı yok. insanlar huzur bulmak için dinleri icat etmiş ve aslında hiç varolmayan bir tanrıyı uydurmuş olabilirler! üstelik bu tarz şeylere sığınan kişiler zayıf karakterli ve gerizekalı insanlardır. bunlar genelde uyum kuramadıklarından doğal seleksiyon bunları kendi elleri ile intihara sürükleyip siler. bırakın elemine olsunlar, din gibi zavallı şeylere inanacaklarına.

karl marx'ın bir sözü aklıma geldi; "din ezilen insanın içli ezgisi, kalpsiz dünyanın sıcaklığı, tinsiz dünyaya anlam veren tin, halkın afyonudur."

güçlü karaktere sahip kişiler ne dine sarılarak ne de dine saldırarak kişisel sorunlarını ve pratik yaşamına yön vermeye çalışmaz. dini ayrı bir konu olarak rasyonel kavramlarla ele alır ve analiz eder. lehte ve aleyhte olmuş hiç önemli değil.

taş gibi kaskatı ve ruhsuz bir yorum olmuş.

Sitelerde Paylaş

nerden biliyorsun beyinde düze çevirmek için işlem yapıldığını?

belki düz gitse terse çevirmek için işlem yapılacaktı.

ayrıca gören kim? beyinle perdelenip saklanmış ruh olmasın!

isra 85:

Sana ruh hakkında soru sorarlar. De ki: Ruh, Rabbimin emrindendir. Size ancak az bir bilgi verilmiştir.

:lol: en az üstte astığım ateistbakışın postu kadar mükemmel, soylu bir yorumlama :lol:

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Ben bir insan dindar ise onun hiçbir iddiasını ciddiye almam.

Müslüman veya Hristiyan olması fark etmez benim için.

Dindar olan önyargılıdır.

Bu adamın Hristiyanlıkla ilgili yayıları var.

Ama batıda din bilginleri ne bizimkilere benzerler ne de Turan Dursun gibidirler.

Nesnel olmaya çalışırlar ve bir dini savunmazlar.

Tabii aralarında inanırlar da vardır ama ben onların hiçbirinin lafını ciddiye almam.

Tek başına onların düşünceleri bizi ilgilendirmez.

Yine de onlar bizim gibi düşünebilirler. Orasın değiştiremeyiz.

Ohlig'in pratik eden bir Hristiyan olduğunu sanmıyorum.

Bizim gibi Hristiyan kökenli biridir. Kendisine ateist der veya demez.

Orası da bizi ilgilendirmez.

Sitelerde Paylaş

Bu başlık amacı dışında kullanılıyor. Forum içinde hoşlanmadığınız, çekiştiğiniz ya da bir şekilde küçük düşürmek istediğiniz insanların iletilerini alıntılayıp buraya taşıyor, kişisel oyunlarınıza alet ediyorsunuz.

Oysa son derece enteresan bir başlıktı bu.

Başlık sahibinin onca emeğine ettiğiniz bu saygısızlık nedeniyle utanırsınız umarım.

Bir süre kapalı kalacak bu başlık.

Açıldı...

Sitelerde Paylaş

Ne seni satanizm propagandası yapıyormuş gibi ne de satanistmişsin gibi gösterme amacım yok.

Sadece verdiğin bilgiye, daha önce rastlamadığım için ilginç buldum, ondan etkilendim dedim.

Bi kere bana ne senin neye inandığından? Zerre şeyimde değilsin. İster ota tap ister boka tap, banane.

Laf aramızda boka tapmak sana yakışır. Çünkü lafları götünle anlıyorsun ve ağzından da bok akıyor.

İşi bu noktaya çekmek, boka taş atıp üstüme sıçratmak istemezdim ama sen başlattın...

İşte ögrenmiş oldun satanistlerinde meshepi falan oldugunu aslında o kadar basit değil kutsal kitapları günahları falan bile var.Gerçekten bende ilk okudugumda şaşırmıştım. Nasıl yani dedim bu adamlar şeytana tapmıyorlarmıydi bi grubu şeytanı öldürmeye çalışıyor diye.

Bu arada bana hocam saçımı çekti kavgası yapan bir çocugu anımsattın.

Farkındaysan bunu karşılıklı hakaretleştirmeye döndürmedim.

Bana yakışmaz.

Sitelerde Paylaş

İşte ögrenmiş oldun satanistlerinde meshepi falan oldugunu aslında o kadar basit değil kutsal kitapları günahları falan bile var.Gerçekten bende ilk okudugumda şaşırmıştım. Nasıl yani dedim bu adamlar şeytana tapmıyorlarmıydi bi grubu şeytanı öldürmeye çalışıyor diye.

Ama o dediğin şeytanı öldürmeye çalışan mezhebin-grubun adını hala söylemedin? Kim bu adamlar?

http://tr.wikipedia.org/wiki/Satanizm

Burayı biraz inceledim ama öyle bir grubun olduğuna dair bir bilgiye rastlayamadım.

Bu arada bana hocam saçımı çekti kavgası yapan bir çocugu anımsattın.

Farkındaysan bunu karşılıklı hakaretleştirmeye döndürmedim.

Bana yakışmaz.

Evet, uzatmaya gerek yok. Ben de kullandığım üslubu kendime yakıştıramadım ama hakareti sen başlattın ve epey de tahrik edici cümleler kullandın takdir edersen.

Neyse ikimizin iletilerini de raporluyorum, siler modlar. Mesele kapansın...

Sitelerde Paylaş

Ama o dediğin şeytanı öldürmeye çalışan mezhebin-grubun adını hala söylemedin? Kim bu adamlar?

http://tr.wikipedia.org/wiki/Satanizm

Burayı biraz inceledim ama öyle bir grubun olduğuna dair bir bilgiye rastlayamadım.

Evet, uzatmaya gerek yok. Ben de kullandığım üslubu kendime yakıştıramadım ama hakareti sen başlattın ve epey de tahrik edici cümleler kullandın takdir edersen.

Neyse ikimizin iletilerini de raporluyorum, siler modlar. Mesele kapansın...

http://www.google.com.tr/#hl=tr&source=hp&biw=1024&bih=551&q=satanistlerin+nihai+hedefi+%C5%9Feytan%C4%B1+da+yenerek+sonu%C3%A7ta+d%C3%BCnyay%C4%B1+ele+ge%C3%A7irmektir.&btnG=Google%27da+Ara&aq=f&aqi=&aql=&oq=satanistlerin+nihai+hedefi+%C5%9Feytan%C4%B1+da+yenerek+sonu%C3%A7ta+d%C3%BCnyay%C4%B1+ele+ge%C3%A7irmektir.&gs_rfai=&fp=818197609ffb726c

Yukardaki açmıyorsa

"satanistlerin nihai hedefi şeytanı da yenerek sonuçta dünyayı ele geçirmektir."

tir yaz googleye çıkar.

Ama bilgiler tartışmalı genellikle.

En doğrusu bi satanistin agzından dinlemek :)

Yokmu bizim forumda satanist :D

Sitelerde Paylaş

Hacı'nın zaten ne ayak olduğu belirsiz . Resmen kendini ifşa ediyor adam . Hristiyan denen pislik , ahlaksız , şerefsiz dini de eleştirmesi gerekir.

Sonuçta Hristiyanlık yüzüne insanlar çok acı çekmişlerdir . Bu sapık dini de bizzat ben eleştireceğim bundan sonra . Artık ak göt , kara göt bir meydana çıksın.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...