Jump to content

FORUMDAKİ İMZALIK İLETİLER

Recommended Posts

• 1 month later...
  • İleti 1,2k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

• 2 weeks later...

Kimse giriş yazısını okumadı herhalde?!

Bir şeyin iyi, doğru, ahlaklı, üstün vs olduğunu savunabilemek için elinizde mutlak bir kıstas olmalı.

Doğada hiçbir anlam yok, iyi-kötü bunlar zihnimizce uydurulan şeyler diyeceksin, sonrada kalkıp amanda benim ahlakım en yücesi palavraları atacaksın.

En çok da hacı ya gülüyorum..

Onlar bir daha yapmasınlar veya örnek olsunlar diye hırsızların ellerini kesiyor, sen ise tedavisi bulunsa bile çocuk tecavüzcülerini ölene kadar hapise tıkıyorsun..

Ne farkın var senin onlardan, hatta bazılarına göre sen daha canisin..

kardes yol yakınken müslüman olman senın ıcın daha hayırlı olur....

rabbimizin emri bellidir.

iyi bir ateist olursan cehennem gıdersın ıyı bır musluman olursan cennete gıdersın....

cennete gıtmek ıcın ıman sart senın kafanın karısık oldugunu goruyorum....

yol yakınken rabbe ıman edelım...

o rabdırkı kulunu hıc bır zaman terketmez ve bızı sever... bizde onu sevelim onun emırlerıne uyalım kardesım...

mesela bunun yazdıklarıyla hacının ''ateistler şöyle olmalı'' zırvaları arasında hiçbir fark görmüyorum(:

tarihinde zeus- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu da bomba...

Örneğin Dawkins kendi hiptezlerini ve teorilerini içeren bir konferans veriyor. Bir fenomeni açıklarken konunun derinliklerine dalıyor ve felsefesini yapıyor. Yarasaların ekoları renkli görebileceklerini kurguluyor örneğin.. Ya da gergedan ve köpeklerin kokuları renkli olarak algıladıklarını söylüyor. Hayvanların manyetik alanları, kokuları ve sesleri nasıl algıladıklarını bilmek mümkün değil. Ama onların bazı uyarıları biz insan hayvandan daha farklı algılamaları mümkün değil. Çünkü aynı planette yaşıyan hayvanların devamından başka bir yaratık değiliz. Biz sesleri, kokuları nasıl algılıyorsak, diğer hayvanlar da öyle algılamak zorundalar. Aksi takdirde evrimi reddetmemiz gerekir. Hayvanlar diğer hayvanlar tarafından avlanmamak için bir takım renklere bürünerek kamuflaja baş vuruyorlar. Eğer her hayvan çevresindeki renkleri farklı algılıyor olsa, bu kamuflaj işe yaramaz.

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Bu renk diye bir şey yoktur zırvası da aldı yürüdü ha!

Renk sadece gözlerimizin algıladığı bir şey mi?

Kameraların kaydettiği, dalga boyları belirlenmiş, ölçüm araçlarının hiç bir belirsizlik olmadan kaydedebildiği ve saptayabildiği bir olgu.

Bunu hayvanlar da, teknolojik aletler de aynı şekilde algılıyor.

Fotoğrafını çektiğinde başka biçimde çıkıyor mu? Çıkmıyor.

Sitelerde Paylaş

devamı geliyor sıkı durun

renkler vardır.....

kadınlar KIRMIZI tonları ruj - kırmızı tonları allık yaparlar

eğer renkler sadece zihinde var olurlarsa - o zaman her zihinde farklı var olurlar ? al sana teori....

hepsi de bal gibi de VAR...

yok olsaydı fotoğraf makinesinin çektiği resimlerdeki KIRMIZIYI göremezdin....

Sen de democrossian gibi çıktın... Makine dalga boyunu alıp bayt bayt renk değerlerini kaydediyor, sen bakınca da piksellere o değeri verip gösteriyor. Yani işlevi aynı dalga boyundaki ışığı sana yansıtmaktan ibaret.

o şimdiki makineler....

eski makaralı makineeler ne olacak evladım ? onlar da damı işleyen chipler vardı ?

E aynı şey yine... Sonuçta sana yine aynı dalga boyundaki ışık yansıtılıyor.

kağıttan ???

Sitelerde Paylaş

arkadaş geçmişte de DİJİTAL FOTOĞRAF MAKİNELERİNİN var olduğunu sanıyor...kusuruna bakmayın artık...

bu nasıl bir cehalettir, makineye bakan kim, senin gözlerin değil mi?

görsel data tamamen o ve 1 lerden oluşan bir kodlamayla kurulu olduğunu düşün, bunu yorumlayan senin beynin

tabiki aynı renk kalıbına göre işlediğin için kırmızı göreceksin hahaha

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar ateizm ayrı din düşmanlığı ayrı.Ben agnostikim ve müslüman olmadığım halde oruç tutuyorum.Artık Allah mı veriyor bilmem ama normalden daha sabırlı oluyorum.Şimdi oruç tutmadığım halde uyku yetmiyor ve yine halsiz ve sersemim.Her zaman böyleyimdir.Obsesyonlu ve dalgın bezginimdir.Ramazanda da hiç fark olmuyor.Hem oruç tutanlarla alay etmek daha beteri inadına karşılarında tıkıştırmak ateistlik değil islam düşmanlığıdır.ve ahlaksızlıktır.

oruç + ALLAH diyen biri ??? AGNOSTİK ?

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 3 months later...

birde ölümden sonra hayat yok diyorsunuz mademki hayat yok yaratici yok diyorsunuz ölümden sonra insan yok oluyor ise peki bir insan ölünce nasil hayata olan bir insanin rüyasina geliyor bunu aciklayin bakim hade hicmi ölen akrabanizi vehata ölen bir insani görmediniz mademki o ölen insan yok oluyor ise nasil rüyaniza geliyor ölümünden sonra

Sitelerde Paylaş
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Matonun birine haklisin dedigi tartismaya hic rastladiniz mi?

bunu beceren baska biri var mi forumda merak ettim hahaha

Aslında haklısın hahah,

Ben kriterleri potansiyel, yapabilme gücü, kabiliyet alınca yaşamın değerli olduğu sonuçlara gidiyorum.

Kriterleri potansiyelsizlik, yapamama gücü, kabiliyetsizlik alırsam, değersiz olduğu sonuçlara giderim.

Bak bunu farketmemiştim.

Buradaki ifadelerinde tamamen haklısın.

Değerlendirmeye sokulduğunda hiçbirinin bir diğerine üstünlüğü veya alçaklığı olmuyor.

Buna yaşamak ile ölmek de dahil.

Bu konuda da hakkını teslim ediyorum.

Sitelerde Paylaş

bana zihnimizin disinda varolan bir ahlak ornegi versene

Kendin dışındaki canlılara bakarak görebilirsin mesela bir canlı kolay aynı türden bir canlı yemek yerken kolay kolay onun yiyeceğine sulanamaz, yavrusuna zarar veremez. Özellikle topluluk halinde yaşayan canlılar dışardan gelen tehditlere karşı birleşerek karşı koyarlar. Herhalde bunları da kendi zihninin ürettiğini iddia etmeyeceksin.

Ben zihnimizin dedim dikkat ettiysen hahahahah...

insan da zihni olan diger canlilardan biri sadece

benzer genetik program benzer zihinler insa etmesi kadar dogal birsey var mi

yine cuvalladin

Sitelerde Paylaş

...

Bayılıyorum bu gerçeklere..Gerçekleri öğrenmek kadar beni mutlu eden başka birşey olmamıştır..(Sözde)İsa'nın dediği gibi, gerçekler insanı özgür kılar..

Müslümanlar itiraz filan edemezler buna..

Çünkü gerçek bir müslüman camiden çıkınca,kendini gerçekten yeniden doğmuş gibi hisseder..

O hissi çok iyi bilirim..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...