Jump to content

FORUMDAKİ İMZALIK İLETİLER

Recommended Posts

O süreçlerle alınan kararları uygulamak zorunluğundan değil, o kararları almaktan, seçmekten bahsedersen eğer özgür iradeden bahsetmiş olacaksın. Bir şey oluyor ki ben bir karar almak, bir seçim yapmak durumunda kalıyorum, değil mi? Lütfen hemen "amanın da determinizm" filan deme, determinist dünyayı dibine kadar kabul etsek bile bu özgür bir irademiz olduğu gerçeğini zedelemez. Zerre kadar hem de. Ben, önümdeki seçeneklerden herhangi birini tercih edebiliyorsam ve bunu da sadece "ben" yapıyorsam, özgürüm demektir. Sonuç olarak bu evrende, belirli fizik yasaları dahilinde yaşıyoruz, insanız. Özgür irade deyip de evrenin hatta dünyanın dışına taşıp diğer gezegenleri aşmak gibi bir beklentimiz yok herhalde insanlardan..

İstediğini yapabilirsin ama neyi isteyeceğini seçemezsin.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 1,2k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İstediğini yapabilirsin ama neyi isteyeceğini seçemezsin.

Bunun özgür iradeyle ilgisi ne? Daha doğrusu ne gibi bir engel oluşturur?

Daha da fena ya.. İsteklerime rağmen, onlara karşı gelerek doğru olduğunu düşündüğümü seçebiliyorum demektir...

Sitelerde Paylaş

Bunun özgür iradeyle ilgisi ne? Daha doğrusu ne gibi bir engel oluşturur?

Daha da fena ya.. İsteklerime rağmen, onlara karşı gelerek doğru olduğunu düşündüğümü seçebiliyorum demektir...

Sizin istekleriniz,düşünme biçiminiz hatta ne düşündüğünüz çok sayıda faktör tarafından şekillenir.Buna akşam yediğiniz yemek bile dahildir.

Genetik,yetişme tarzı,ebeveynlerle olan ilişki,hangi okulda okudunuz,hangi kitapları okudunuz,hangi toplumda yetiştiniz,hangi tv programlarını izlediniz vs vs vs.Beyniniz bir bilgisayardır ve iç ve dış sayısız faktör tarafından devamlı programlanır.yine de en basit programın mekanizmasıyla çalışır.Veriyi girersiniz,program onu işleme sokar ve çıktıyı alırsınız.Ne çıkacağı tamamen nasıl programlandığınızla alakalı.

Sitelerde Paylaş

Sizin istekleriniz,düşünme biçiminiz hatta ne düşündüğünüz çok sayıda faktör tarafından şekillenir.Buna akşam yediğiniz yemek bile dahildir.

Genetik,yetişme tarzı,ebeveynlerle olan ilişki,hangi okulda okudunuz,hangi kitapları okudunuz,hangi toplumda yetiştiniz,hangi tv programlarını izlediniz vs vs vs.Beyniniz bir bilgisayardır ve iç ve dış sayısız faktör tarafından devamlı programlanır.yine de en basit programın mekanizmasıyla çalışır.Veriyi girersiniz,program onu işleme sokar ve çıktıyı alırsınız.Ne çıkacağı tamamen nasıl programlandığınızla alakalı.

Beni ben yapan zaten o süreçlerle birlikte aldığım kararlar, yaşamım, deneyimlerim, bilgilerim vs... bu süreçleri kontrol etmeme gerek yok, ''ben'' dediğim yapıda gerçekleştiklerine göre; benim çıktım, benim kararım, benim işlemlerim, benim verdiğim sonuç onlar... özgür iradem olmasa şu foruma gelip bunları söyleyebilir miydim hiç :lol:

Sitelerde Paylaş

Tamam işte, açıkladım ya?

O süreçlerle alınan kararları uygulamak zorunluğundan değil, o kararları almaktan, seçmekten bahsedersen eğer özgür iradeden bahsetmiş olacaksın.

İyi de niye böyle bir seçimden bahsedeyim ki, sen yere düşmekte olan bir taş için ''özgürce yere düşmeyi seçti'' ifadesini kullanır mısın? O taş için düşmek nasıl zorunlu bir eylemse, beynindeki bilinçsiz süreçlerce alınan kararları uygulamak da doğanın sana yüklemiş olduğu zorunlu bir eylem.

Bir şey oluyor ki ben bir karar almak, bir seçim yapmak durumunda kalıyorum, değil mi? Lütfen hemen "amanın da determinizm" filan deme, determinist dünyayı dibine kadar kabul etsek bile bu özgür bir irademiz olduğu gerçeğini zedelemez. Zerre kadar hem de. Ben, önümdeki seçeneklerden herhangi birini tercih edebiliyorsam ve bunu da sadece "ben" yapıyorsam, özgürüm demektir.

Determinist dünyada ''seçenek'' falan yoktur, yapmış olduğun eylem dışında farklı bir seçeneğin olduğunu düşünmen -ben bunu değilde şunu yapabilirdim hissi- eylemini belirleyen tüm girdileri hesap edememenin yarattığı bir hissiyattır. Önündeki seçeneklerden herhangi birinden özgürce tercih yapan bir ''ben'' yok. Yapmak zorunda olduğu tek şeyi icra ederken farklı bir seçim yapabileceğini zanneden hayali bir ''ben'' var...

Ne istiyorsunuz, ne bekliyorsunuz anlamadım. Bunca felsefe neden yapılır bu konuda, onu da anlamıyorum. Bu özgür irade meselesi basbayağı kaos oluşturdu. En basit, en sıradan örneği verdim sana. Ben burada, bu forumda yazmayı seçmişsem, bu tamamen benim özgür seçimim. Beynimin içindeki kimyasala süreçler "git ve ateist ol, sonra da şu forumda yazı yaz, Brutal'la debelen :)" demiyor.

İnan en kaba tabir ile bu böyle gerçekleşiyor. Fikir, düşünce vs dediğin şeyler de temelde beynindeki nöron örüntülerince kodlanmış datalardır, bunlara kısaca ''mem'' diyorlar. Genler gibi onlar da kendilerini eşleyip hayatta kalabilmek için şartlanmışlar, savaş meydanları da beyinlerimiz. Senin beynin islami memlerin yayılması için uygun bir ortam olmadığı için ateist memleri galip geliyor, bu senin özgürce almış olduğun bir karar değil, bir din meminin beyninde yayılma şansı yok zaten(:

Ama ben ve benim gibi düşünen bir sürü insan farkında. Özgür irade denen şey olmasaydı, insanlık olmazdı.

Şu insanlık tarihine bir baksana..

Bakıyorum ve özgür irade dediğin şeyle bir alakasını kuramıyorum, genlerin ve mem dediğimiz insan kültürünün kendini kopyalamadaki ''başarısı'' nispetinde insan dediğin şey varolmuştur yada daha doğrusu varolmak zorundaydı, yine özgür iradeyle alakasız bir şekilde doğanın alacağı bir başka duruma göre de yok olacaktır.

tarihinde BRUTAL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yakinlarda aklima geldi de, masturbasyon yapabiliyor olmamiz, cok aptalca bir sey degil mi? Saka maka vucudumuzu disiyle temas ettigine kandirip meni salgilatmasini saglayabiliyoruz. Meninin tek gorevi disi bireyi dollemekse, boyle aptalca bir acigi olan mekanizmayi gercekten bir tanri tasarlamis olabilir mi? Ben sanmiyorum.

Sitelerde Paylaş

feel doğru söylüyor.neresi ilginç bu lafın anlamadım ben...anlayan varsa söylesin...süper zeka tyler belki söyler nedne ilginç bulduğunu.gerçekten ciddiyim neresi ilginç bu sözün

İlginçlikten öte saçmalık olduğu için bu lafını alıntılamıştım ama sonradan aşağıdaki sözlerini hatırlayınca olay ilginçleşmeye de başladı...

>>>Birinin kızınıza tecavüz edip sonra boğazını kesip atmasını nasıl karşılarsınız şu halde, sonuçta o sorumlu değil?

O kişinin sorumlu olup olmaması fazla bir şeyi değiştirmez. Hukuku ve psikiyatriyi bir yana bırakırsak, ben bu durumu nasıl karşılayacağım konusunda netim. Çok netim hem de. Bunu yapan adamı acı çektirerek öldürebileceğimi biliyorum, bunu yapmak için de çaba gösteririm.

Şimdi öncelikle akıl hastası, davranışlarını kontrol edemeyen bundan dolayı cezai ehliyeti olmayan insanlara denmez mi? Bu insanları deli kategorisine sokuyorsan, onları acı çektirerek katletmeye seni yönlendiren şeyin mantığı ne?

Ve devamında farzedelim ki IfeelGood, kanunların gerekli cezayı vermediğini düşündüğü bu gibi insanları güç,mevki,zenginlik vs gibi imkanlarını kullanarak öldürüyor; bu onun ağır akıl hastası mı olduğunu gösterir?!

Sitelerde Paylaş

İlginçlikten öte saçmalık olduğu için bu lafını alıntılamıştım ama sonradan aşağıdaki sözlerini hatırlayınca olay ilginçleşmeye de başladı...

Şimdi öncelikle akıl hastası, davranışlarını kontrol edemeyen bundan dolayı cezai ehliyeti olmayan insanlara denmez mi? Bu insanları deli kategorisine sokuyorsan, onları acı çektirerek katletmeye seni yönlendiren şeyin mantığı ne?

Ve devamında farzedelim ki IfeelGood, kanunların gerekli cezayı vermediğini düşündüğü bu gibi insanları güç,mevki,zenginlik vs gibi imkanlarını kullanarak öldürüyor; bu onun ağır akıl hastası mı olduğunu gösterir?!

iyi besleyelim madem bu sapıkları.sokaklarda çocuklarımız rahat rahat dolaşamasın..bu hastaların tedavi edilmesine imkan var mı yok.bir pedofil fransada yıllarca tedavi olup gözetim altında tutulmuş ve çıkınca yine aynı şeyi yapmış pislik.şimdi napalım bu akıl hastalarını?

bizim ülkemizde kanun olmadığı için hepsi sokaklara çıktı bak testereli katiller domuz bağı katilleri..sanırım bir de kırk bin çeşit akıl hastalğı türü vardır.bunlardan psikotik vaka olanlar ve pedofil katiller tabiki katledilmelidir..elin sapığının canını bağışlamak bana düşmemeli..feel hangi düşünceyle böyle konuşmuş anlaman gerekirdi.

valla pedofillere verilecek cezayı beğenmeyenler için söyleyecek lafım yok artık

tarihinde queenofhearts tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İyi de her iki iletim de çok farklı zamanlarda ve konularda yazılmış.

Bu iletinde alıntıladığın yazı, benim bir ateist olarak özgür iradeyi mutlaka reddettiğimi düşünen birine yazıldı.

"Bir sapık çocuğunuza tecavüz etse ve öldürse" gibi bir soruydu.

Ve farkındaysan orada özellikle "hukuku ve psikiyatriyi bir kenara bırakırsak" diye başlamış, o insanların hem hasta hem de suçlu olduğunu, ayrıca cezayı verenin hukuk olacağını vurgulamışım.

Geri kalan anne olmamla ilgilidir öncelikle, sonra da diğer tüm ebeveynlerin içinden geçen/geçecek olanlardır.

Kanunlar yeterli cezayı veriyor mu vermiyor mu diye düşünmeden, bunu zerre kadar hesaplamadan ettiğim sözlerdir.

Yineleyeyim..

Evet, biri benim çocuğuma onları yapsa ve onu ele geçirme şansım olsa hukuka da psikiyatriye de bırakmam. Onu acı çektirerek öldürürüm, zerre kadar da suçluluk duymam.

Dünya bir pislikten temizlenir.

Ve bu hislerimle ilgili hesap vermeyi de hiç düşünmüyorum doğrusu.

Ben o kadar hoşgörülü, bağışlayıcı biri değilim demek ki.

Savunmasız çocuklara bunları yapan (tecavüz eden ve hunharca, işkence ederek öldüren) birinin yaşama hakkı falan yok.

Bunlar benim düşüncelerim, bu düşüncelerimle de çok ama çok barışığım.

Devamındaki sorunu yanıtlayamayacağım. Ben konulmuş net bir teşhisten bahsediyorum. Ağır pedofilik vakalardan.

Ayrıca kahramanlığa falan soyunacak kadar zengin insan öldürme fantezilerim yok. Kim akıl hastasıdır kim değildir bilemem, her durumun teşhisi mümkün olmakla beraber karmaşıktır.

İnsanları öldürme nedenleri ne olursa olsun, seri katiller sağlıklı insanlar değildirler, sadece bunu biliyorum.

Unutulmamalıdır ki insanların ceza-i ehliyeti kadar hukuki ehliyeti de vardır. "Bu insan hastadır" deyip bağışlanmazlar. Gerekiyorsa tedavi edilmeleri için hastaneye yatırılırlar, iyileştiklerine karar verildiğinde de cezasını tamamlaması için hapishaneye gönderilirler.

Ve ağır pedofiller tedavi edilemezler, edilemiyorlar...

Sitelerde Paylaş

iyi besleyelim madem bu sapıkları.sokaklarda çocuklarımız rahat rahat dolaşamasın..bu hastaların tedavi edilmesine imkan var mı yok.bir pedofil fransada yıllarca tedavi olup gözetim altında tutulmuş ve çıkınca yine aynı şeyi yapmış pislik.şimdi napalım bu akıl hastalarını?

bizim ülkemizde kanun olmadığı için hepsi sokaklara çıktı bak testereli katiller domuz bağı katilleri..sanırım bir de kırk bin çeşit akıl hastalğı türü vardır.bunlardan psikotik vaka olanlar ve pedofil katiller tabiki katledilmelidir..elin sapığının canını bağışlamak bana düşmemeli..feel hangi düşünceyle böyle konuşmuş anlaman gerekirdi.

valla pedofillere verilecek cezayı beğenmeyenler için söyleyecek lafım yok artık

Benim iletimi alıntılayıpta, altına cevap olarak bunca alakasız şeyi yazdığın için asıl sen ''akıl hastası'' sıfatını onlardan daha çok hakediyorsun(:

Pedofil ve katillere verilen cezalar hakkında bir yorum mu yaptım ki bana bunları anlatıyorsun?

Hepsi için kullandığınız ''ağır akıl hastası'' tabirinin ne kadar saçma olduğunu ve bu anlayışa göre kendinizle nasıl çelişmiş olduğunuza değindim sadece...

''Akıl hastası olmayabilir'' yada ''şu değildir'' dediğimizde, sanki o akıldan çıkan düşüncenin bize göre de doğru olduğunu ifade ettiğimizi falan zannediyorsunuz, yok böyle birşey...

IFeelGood'un öldürme gerekçesi bana göre yanlıştır diye, benzer amaç için seri katil olanlara akıl hastası teşhisi koymam saçmalıktır mesela...

Sitelerde Paylaş

Evet, biri benim çocuğuma onları yapsa ve onu ele geçirme şansım olsa hukuka da psikiyatriye de bırakmam. Onu acı çektirerek öldürürüm, zerre kadar da suçluluk duymam.

Dünya bir pislikten temizlenir.

İnsanları öldürme nedenleri ne olursa olsun, seri katiller sağlıklı insanlar değildirler, sadece bunu biliyorum.

İşte kendinle böyle çelişiyorsun, insanları öldürme eylemine iten bir sürü ''sağlıklı'' neden olabilir.

Ve bu hislerimle ilgili hesap vermeyi de hiç düşünmüyorum doğrusu.

Ben o kadar hoşgörülü, bağışlayıcı biri değilim demek ki.

Savunmasız çocuklara bunları yapan (tecavüz eden ve hunharca, işkence ederek öldüren) birinin yaşama hakkı falan yok.

Bunlar benim düşüncelerim, bu düşüncelerimle de çok ama çok barışığım.

Bunların duygusal kararlar olduğunu söylersen -ki söylüyorsun- sorun olmaz ama görüşlerinin mutlak doğru olduğunu bilimsellikle yamalayarak dayatmaya çalışırsan hesap vermek zorunda kalırsın.

Çünkü bilim insanının bu konuda yapacağı itiraf şudur:

Bugün bir çok bilim insanı algıya dair mekanik bir görüşe bağlı: biz olduğumuz gibiyiz, hormonlarımız oldukları gibiler, çünkü beynimiz bu şekilde kablolanmış. Eğer nöroanatomimiz ve fizyolojik kimyamız farklı olsaydı, karakterlerimiz farklı olurdu, biz farklı olurduk. Fakat bilim insanları olarak çelişkiliyiz. Tutarlı olsaydık, yanlış davranan birisine, mesela bir çocuk katiline karşı tutumumuz şöyle olurdu: "bu fert hatalı bir bileşene sahip, düzeltilmeye ihtiyacı var". Fakat öyle demiyoruz. Aramızdaki en mekaniksel kişileri de -- ki en mekanik kişi ben olabilirim -- içine dahil ettiğim bizler bile, "Alçak canavar, hapis senin için fazla iyi" diyoruz. Ya da daha fenası, bunu bugün dünyanın her yanında gördüğümüz gibi, bir sonraki döngüsünde muhtemelen daha kuvvetli karşı intikamları doğuracak intikamlar arıyoruz. Kısacası, akademikler gibi düşündüğümüzde, insanları ayrıntılı ve karmaşık makineler olarak görüyoruz, arabalar ya da bilgisayarlar gibi, fakat insan olmaya döndüğümüzde, daha çok, bir gurme gecesinde bir türlü çalışmayan arabasına bir ders vermek için onu hurdaya çeviren Basil Fawlty gibi davranıyoruz.
Devamındaki sorunu yanıtlayamayacağım. Ben konulmuş net bir teşhisten bahsediyorum. Ağır pedofilik vakalardan.

Ayrıca kahramanlığa falan soyunacak kadar zengin insan öldürme fantezilerim yok. Kim akıl hastasıdır kim değildir bilemem, her durumun teşhisi mümkün olmakla beraber karmaşıktır.

İllaki kendini koyarak yanıtlaman gerekmiyordu, böyle insanları acı çektirerek öldürmeyi doğru buluyorsan, örnekteki gibi bir seri katil için akıl hastasıdır diyememen gerekirdi.

tarihinde BRUTAL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İllaki kendini koyarak yanıtlaman gerekmiyordu, böyle insanları acı çektirerek öldürmeyi doğru buluyorsan, örnekteki gibi bir seri katil için akıl hastasıdır diyememen gerekirdi.

Seri katil cinayetleri klasik cinayetlere benzemez. Patolojik cinayetlerle IFeelgood'un işleyeceğini belirttiği cinayetin herhangi bir alakası yok..

Kahramanlar da insan öldürüler değil mi?..Kötüleri öldürürler..Ve siz televizyonlarda o kahramanlarla ilgili her hafta bir kaç tane film izler, sonra da buraya gelip daha kim, ne için cinayet işler karıştırısınız..

Patolojik kabul edilen ve bilhassa seri katil cinayetlerinde ,ortada bir alacak verecek meselesi yoktur..Karı kız davası yoktur..Sevilen birisinin intikamını almaya soyunmuşluk yoktur..Halledilemeyen bir aşk hikâyesi yoktur. Değerlerle bağdaşacak hiç bir yan yoktur , kahramanlık yoktur..

Bu şekilde işlenen cinayetlerde sapkın,hastalıklı ve ilkel davranışlar ortaya çıkar. Katil ile kurban arasında ilkellik, delilik, cinnet dolu bir saldırganlıklar yaşanır. Sadistik - psikotik suç ilişkilerinde, kurbana bir neden yokken inanılmaz eziyetler yapılır.

Ben ise IFeelGood'un bir testereci olduğu duyumunu aldım..Kurbanlarını ilaçlı gazozla sersemlettikten sonra pencere pervazına bağlıyormuş.. Aşağı atarak öldüreceği imajını verdiği adamı şöyle bir korkutarak önce sadistçe zevkini yapıyor, daha sonra da sağ gösterip sol vurur misali, elinde testereyle üzerine çullanıp kesip biçiyor, kanlarını da alnına sürüyormuş..Arkasından da Fatiha okuması çok ilginç.....Sanırım küçükken önünde çok kurban kestiler.Duygusal bünye tabii dayanamadı ve travma geçirdi..Hala o günleri unutamamış olacak ki, kurbanının kanını alnına sürme merasiminde bulunuyor......

Neyse.... Bir yerde kıstırır mıstırır...Kolun bacağın elinde kalır valla bak..Bence ondan uzak dur...:D

Öneri ; Tv de kahramanlıkla ve seri katillerle alakalı filmler izleyip bir fikir sahibi olabilirsiniz...

Araştırma yapın diye bir öneri veremezdim..Zira üşengeç olduğunuz gözümden kaçmadı..

tarihinde placebo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Seri katil cinayetleri klasik cinayetlere benzemez. Patolojik cinayetlerle IFeelgood'un işleyeceğini belirttiği cinayetin herhangi bir alakası yok..

Belli aralıklarla sürekli olarak cinayet işleyen herkes için seri katil ifadesi kullanılabilir. Bu tanıma, kafana göre bir sınır koyamazsın. Cezayı devlet organları verir, kişisel görüşüme göre bunu yeterli görmeyip ''gerekli cezayı'' vermek için onları öldürüyorsam, pekala ben de bir seri katil olarak tanımlanabilirim.

Kahramanlar da insan öldürüler değil mi?..Kötüleri öldürürler..Ve siz televizyonlarda o kahramanlarla ilgili her hafta bir kaç tane film izler, sonra da buraya gelip daha kim, ne için cinayet işler karıştırısınız..

Hahaha pedofili çocuk katillerini acı çektirerek katledecek olanlara kahraman diyelim yani, o da güzelmiş... hitler de kimilerine göre kahramandı o da toplumunu bozuk insanlardan arındırıyordu...

Patolojik kabul edilen ve bilhassa seri katil cinayetlerinde ,ortada bir alacak verecek meselesi yoktur..bla bla bla... kurbana bir neden yokken inanılmaz eziyetler yapılır.

İşte bunlara ağır akıl hastası deli vs diyebilirsin de burada başka bir saçmalığa daha imza atıyorsunuz. Akıl sağlığı yerinde olmadığı için davranışlarından sorumlu olmayan bu delilere nefret beslemenin ne anlamı var? Doğa zaten yapacağını yapmış, bir de sizler acı çektirerek öldürmeye çalışıyorsunuz((:

Sitelerde Paylaş

İşte bunlara ağır akıl hastası deli vs diyebilirsin de burada başka bir saçmalığa daha imza atıyorsunuz. Akıl sağlığı yerinde olmadığı için davranışlarından sorumlu olmayan bu delilere nefret beslemenin ne anlamı var? Doğa zaten yapacağını yapmış, bir de sizler acı çektirerek öldürmeye çalışıyorsunuz((:

Saçmalığa imza atan sensin.

Ne yapalım peki? Sevip okşayalım, bir de üstüne besleyelim mi? Dedim ya, benim yüreğim o kadar geniş değil.

Benim küçücük çocuğuma gelip tecavüz edecek, ondan sonra bütün sadistik duygularıyla onu hunharca öldürecek, ben de "ah yazık, hasta bu" deyip bağışlayacağım, doğaya suçu atıp kurtulacağım. Beni aşar..

Ben polise bile şikayet etmem arkadaşım. Gider ellerimle, hem de acı çektire çektire öldürürüm o sapığı.

Ama başkaları öyle yapmaz, "hasta" der ve cezayı hukuka bırakır, orasına ben karışamam. Kendi çocuğum sözkonusu olduğunda cezasını kendim vermeyi yeğlerim.

Bu tür pedofillerin kesin olarak asılmasından yanayım.

O zaman her hastayı affedelim, hatta ceza bile vermeyelim. Ne de olsa hasta..

Hukuka inanırım, ilgili her sorunda hukuka başvurmak gerektiğini bilir öyle yaşarım.

İnsanlarla hemen hiç sorun yaşamam, bir şekilde çözerim. Benimle sorunu olanları da sorunlarıyla başbaşa bırakırım, ilgilenmem.

Bağışlayıcı biri sayılırım ama unutmam, bir kenara kaydederek aklımda tutarım. Temkinli olmak için... Ama hepsi o.

Klasik suçlarla hele, hiç sıkıntım olmaz, kişisel olarak bağışlarım. Ama bunların tümü beni ilgilendirir, başkalarından aynısını beklemek doğru olmaz.

Bir küçük çocuğa tecavüz ediliyor ve sadistçe öldürülüyorsa, pedofilinin bir hastalık olması orada sadece ayrıntıdır.

Sitelerde Paylaş

Herkes zeka küpü ..

Forumda herkes o an konu neyse uzmanı kesiliyor..

Mesela şimdi sen bir psikiyatri uzmanı,bir psikolog ve hukukçu kesilmişsin ..Birazdan başka bir başlıkta ayakkabıcı veya marangoz olacaksın..Bir de Dawkins denen üyemizin yazısını alıntılayıp, sanki diğer uzman da oymuş gibi getirip biyolojik bakış açısını buraya yapıştırmışsın..

Bana bak!..İnsanlar uzman olmak, bu gibi bozukluklara çareler bulmak ,teşhis, tedavi,nedir i - ne değildir i için senelerce beyinlerini patlatıyor,binlerce araştırmalar yapıyorlar..Sen kalkmış kafana göre üzerinde en fazla yarım saat düşündüğünü zırvalayıp ukalalık ediyor,onu da geçtim emeğe saygısızlık ediyorsun..

Çok bilmişlere böyle şeyler hep yaparım..Yapıcam da...

Sitelerde Paylaş

Saçmalığa imza atan sensin.

Ne yapalım peki? Sevip okşayalım, bir de üstüne besleyelim mi? Dedim ya, benim yüreğim o kadar geniş değil.

Benim küçücük çocuğuma gelip tecavüz edecek, ondan sonra bütün sadistik duygularıyla onu hunharca öldürecek, ben de "ah yazık, hasta bu" deyip bağışlayacağım, doğaya suçu atıp kurtulacağım. Beni aşar..

Ben polise bile şikayet etmem arkadaşım. Gider ellerimle, hem de acı çektire çektire öldürürüm o sapığı.

Ama başkaları öyle yapmaz, "hasta" der ve cezayı hukuka bırakır, orasına ben karışamam. Kendi çocuğum sözkonusu olduğunda cezasını kendim vermeyi yeğlerim.

Bu tür pedofillerin kesin olarak asılmasından yanayım.

O zaman her hastayı affedelim, hatta ceza bile vermeyelim. Ne de olsa hasta..

Bir küçük çocuğa tecavüz ediliyor ve sadistçe öldürülüyorsa, pedofilinin bir hastalık olması orada sadece ayrıntıdır.

Böyle tartışma olmaz ama, savlarının arkasında durmuyor, yanıtlamak istediğin şeyi cevaplamaya çalışıyorsun. Özgür irade konusunda olduğu gibi bu ''pedofil ve seri katillerinin hepsinin ağır akıl hastası olması'' mevzusunu da yarım bırakmayalım.

Gelelim yanıtladığın şeye, ben affedelim falan dediğimi hatırlamıyorum. Sen yine öldürmek istiyorsan öldür ama onun hastalığına çare bulamadığın için başkasına da zarar vermesini önlemek için acısız bir şekilde öldür. Mantıklı olan şey de budur, senin yaptığına Dawkins'in de değindiği gibi duygusal olarak alınmış saçma bir karar denir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...