Jump to content

FORUMDAKİ İMZALIK İLETİLER

Recommended Posts

• İleti 1,2k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ölümle yok olacak olsam hiç var olmazdım.

Var oluşumun kökü temeli sadece bildiğim madde ve enerji olamaz.

Çünkü onlar bir canlıyı var edecek nitelikte hiç bir zaman olmamışlardır.

Calılık gördüğümüzden ve bildiğimizden daha fazla sebeplere sahip bir oluştur.

Bu sebeple ölümle yok olmayacağım.

Bilincim yaşamaya devam edecek.

Doğmadan öncede vardı yine var olacak.

Sitelerde Paylaş

Toprak olup gideceğinize inanmak sizin zihinsel algınız. Yani kafanız böyle çalışıyor.

Nasıl anlatsam? Daha ince daha güzel bir evren yada boyuıt var.

Bizim gibiler onu biliyor ve algılıyor.

Biz orayla bağlantılıyız. Canımızda kanımızda var bu.

Söz ettiğin boyutu anlatırmısın?

Bir boyutu algılayacak kadar garip psişik güçlere sahip değilim.

O boyut için bilmek ve algılamaktan kastım sezmek gibi birşey.

Yani aslında kendime bile kanıtlayamam.

Ama hani duyguların bilir ya öyle birşey işte. Aklına açıklayamazsın.

Bazen sabah kalkarsın hatırlayamadığın rüyalar görmüşsündür.

İçinde bir sonsuzluk hissi, güzellik duygusu. Güne güzel başlarsın.

Sana hiç birşeyin veremeyeceği harika duygular dakikalar içinde kaybolmaya başlar.

Ama yine geleceklerini bilirsin ve üzülmezsin.

Bazen bunlar sebepli yada sebepsiz gün içinde ortaya çıkar.

Yalnız kalmak ve bu duyguları yaşamak istersin.

Sebepli olduğunda kaliteli brişey izlemişsindir yada iyi bir müzik.

Sabahın kör vaktinde kumsala gidip denizi seyretmek yada girmekte benzer birşeye sebep olabiliyor.

Ancak bu kadar anlatabilirim. Kimbilir belki sende de vardır bunlar. Önemsememiş olabilirsin.

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...

Yo, doğuştan kötü de olabilir insan.

Hayvanlara eziyet etmekten hoşlanan çocuklar vardır.

Bir keresinde kedimi taşlayan bir çocuğu ikiyüz metre inatla kovalayıp nefesi tıkanıp koşamayınca yakalayıp yere yatırmış bir güzel dövmüştüm.

Doğuştan acıma duygusundan yoksun olarak doğan çocuklar var. Yok yani, acıma duygusundan mahrum!

Sitelerde Paylaş

Tavşana kaç, tazıya tut...

Nefretle korku hislerini karıştırıyorsunuz...

Ne korkusu?

Amerikalı kimseden korkmaz. Bu Amerikalının trade markı dır. Ne korkar, ne onursuz bir duruma düşürülmek ister..

Pire için yorgan yakar Amerikalı.. Gururludur.

Müslüman Türkler gibi onursuz değildir. Ülkesini sever Amerikalı.. Ve onun için ölümü bile göze alır.

Sizin gibi kalleş ve hain değildir. Sözüne güvenilir..

Dini için ülkesini satmaz.

Sitelerde Paylaş

Tabi tabi Amerikalı has insandır, bir numaradır.. Hiç korkmaz. Kalleş falan değildirler. Yalan söylemezler. En iyi insanlar Amerikalılardır.

Hikaye...

Ödlek bir millettir Amerikalılar. Korkaklıklarını milletin tepesine tonlarca bomba bırakarak, masumları katlederek gizlerler...

Sözlerine güvenen ayvayı yer.. Ağızlarından yalandan başka bir şey çıkmaz...

Amerikalılar beş para etmezler...

Sitelerde Paylaş

Evet Tayyip ve yandaşları gerçekten de başarıyorlar.

Çünkü Tayyip bizlerin, sizlerin, ya da kendisini kolay lokma sananların tahmin ettiğinden çok daha akıllı bir adam.

Bu adam, her şeyden önce müthiş bir psikolog ve sosyolog örneğin.

Kendisine "fikri ne ki politik gücü ne olsun, iktidara gelir gelmez ekonomik krize yol açar ve ilktidardan düşer" diyerek iktidar yolunu açmış olan Bsykal gibilerden çok daha kurnaz ve akıllı bir adam bu.

İkincisi, çok etkili bir hatip.

Ve gücünün kaynağını ve sınırlarını çok iyi bilen bir oyuncu.

RTE'nin başarısı raslantısal bir olgu değildir.

Hafife alanları tarih yalanlamıştır.

Bu adam önündeki tüm engelleri birer birer aşmış ve Türkiye'nin siyasi tarihine damgasını vurmuştur.

Bana kalırsa ateist olduğu da kesindir.

Ve sana katılıyorum. Ne yazık ki kolayca alaşağı edilecek gibi değiller.

Nereye kadar ilerleyeceğini düşünemiyorum bile...

Nereye kadar ilerleyeceği belli.

Sizler onun nereye kadar ilerleyeceğine izin verirseniz, oraya kadar ilerleyecek.

Bundan eminim.

Ayrıca şuna da eminim ki, bu adamlar çok ilerleyemeyecekler.

Çünkü Türk toplumu bir İran toplumu değil. Aydın sayılabilir bir ordusu var. Dominan..

Bu adamlar aynı zamanda pragmatik. Fanatik değil.Aralarında Fethullah gibi fanatikler de var ama, çoğu fanatik dinci değil.

Ve Gevheri gibi düşünerek bu adamların çoğunun ateist olduklarına da inanıyorum.

Tabii bizim ateizmimizden farklı bir ateizim. Dine inanmayan ama onu kendilerine alet edinen bir ateizm.

Başta kalmak için her türlü yönteme baş vuracaklardır.

Bu durumda AKP antagonistlerinin ülkenin düşmanı olmadıklarını kanıtlamaları gerekiyor.

Bu da çok zor.. CHP hakkında ortaya atılan iddiaları biliyorsunuzdur. Benim küçüklüğümde CHP'nin camileri ahır yaptığı iddiası dolaşırdı ortalıklarda.

Seçimler yaklaştıkca başka yalanlar da ortaya atılacak ve CHP kendini toparlayamadan seçimlere gidilecek...

Sitelerde Paylaş

1. Kendi adıma gurur duyamıyorum ama insanlık adına gurur duyuyorum. Bir taraftan da kıskanıyorum Ay'a gidenleri.

2. Bence bugün kutlamalı. Tadına vararak ve bu konu başlığında yazılan yazıları düşünerek.

3. Paraya kıyıp, Ay'ın henüz doğacağı bir yer seçer, benimle bu olayı kutlayacak insanlarla birlikte olmak isterdim. Kimsenin Ay'dan bahsetmediği bir ortamda hep birlikte Ay'ın doğuşunu izler yapılan etkinlikleri izler, kendimce de bir bakış atardım Ay'a. Tadımlık hani... :D Sonra evli evineee, köylü köyüne...

Sitelerde Paylaş

Bu veciz söz, tüm "akılsız tasarımın akıl işi olduğunu düşünemeyecek kadar akılsız" olanlara gelsin :)

Bir ileti asıyorsan yorum yapma bari, as geç...

O iletiyi, herkesin senin yorumunda belirttiğin gibi düşünüp algılaması için mi asıyorsun, yoksa imzalık olduğu için mi?

Eğer sen yorumunu yazmasanda zaten o sözü herkesin aynı senin gibi algılayacağından eminsen, yorumu niye ekliyorsun?

Bu zayıflık değilmidir?

ZATEN BU BAŞLIK ARTIK İYİCE, BİLİMSEL OLARAK BAŞLIKLARDA TARTIŞMALARDA TUTUNAMAYANLARIN, YENEMEDİKLERİNİN KİŞİLİĞİ İLE DALGA GEÇME İÇİNDE PATLAYANLARI DIŞA VURMA BAŞLIĞI OLDU...

Sitelerde Paylaş

Terbiyesiz adam ,tabiki kendilerine Yunan demezler ama sahipleniyorlar elin Yunanını değil mi? Evet ,çünkü başka bir haltları yok arkaya bakınca Yunan kültüründen başka!!Kök olarak sarılacakları başkasının kültürü!

Ezik ,durmadan millete cahil diye saldırıp bir halt mı oldum sanıyorsun ,tersine ezikleşiyorsun iyice!!

Ben Sümerler Türk demiyorum ,ama Almanca ile Yunanca ne kadar benzerse ,sümercede Türkçeyi andıran daha fazla element var ,naşla bakimm şimdii

sen cahil değilsen ben arap olayım be!

fransızlar ve almanlar köksüz olduğu için yunan kültürünü sahipleniyor öyle mi?

peki cahil herif Galyalılar ve Germenler kimdi acaba?? fransızlar ve almanlar kökenlerini bunlara dayandırır. ordan da taa milattan öncesine kadar giderler. geçmişe gittikçe yunanlardan uzaklaşıyorlar giderek.. senin sandığının tam tersi yani..

avrupalılar yunan kültürüne önem verdiği için sanıyorsun ki biz yunanız diyorlar. yunan kültürüne önem vermelerinin nedeni yunan felsefesi ve sanatı vs.dir.. yani yunanların yunan olmasıyla ilgisi yok, ırkla ilgili birşey değil... ancak bir cahil bunları söyleyebilir ya..

bilgi namına birşey yok habire tahmin varsayım ve sallama. başka birşeyiniz yok be..

benzerliğe bakıp hala fikir yürütüyorsun bir de be.. tam cahillere özgü bir davranış. bilgi yok, sadece tahmin var, olsa olsa şöyledir demeyi düşünmek sanıyorsunuz siz.. komik insanlar sizi..

ulan şurda bir avrupa tarihi uzmanı olsa bu cahlliğinize dümdüz küfreder be..

Adam okuduğunu bile anlamıyor haha

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...