Jump to content

FORUMDAKİ İMZALIK İLETİLER

Recommended Posts

• İleti 1,2k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

TANRI'yı sorgulayabildigin için TANRI çok güçlü zaten!

Nihat doğan felsefesi ?

ne alaka nihat dogan felsefesi??

ben sana öyle bir ispat sunacagımki,diyeceksin aaaa harbiden ben bunu (hiç düsünmemisim)

TANRI gerçekten varmıs DiYECEKSiNiZ!!!

az kaldı konu açabilmeme biraz daha sabır..

!!! (gökyüzünden, TAS yerine KAR yagıyor, ATES yerine YAGMUR yagıyor) !!!

NEDEN SENCE?

Beklenen konu gelir.Allahın varlıgına mükemmel kanıt...

tarihinde OffSpring tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ben elime bir top alıyorum,havada DURDURAMIYORUM!küçücük bir top havada kendi kendine durmuyor.HEMEN YERE DÜSÜYOR!

Dünya kaç kilodur sence? hesaplayabilirmisin?

MiLYON TON agırlıgında olan gezegenler,nasıl oluyorda boslukta durabiliyorlar?

altında onu tutacak birsey yok!

ne bir yere ASILI nede bir yere BAGLI..

ne balon gibi uçup gidiyor,nede asagıya (bosluga) düsüyor!

onları orada tutan sey ne olabilir sence?

BUNLAR,HiÇ BiR SEKiLDE TESADÜFEN OLMUS OLAMAZ! DÜSÜNMÜYORMUSUNUZ?

bunuda görmek nasipmiş :D

Sitelerde Paylaş

bunuda görmek nasipmiş :D

Ben yazacaktım sen çoktan yazmışsın.

Bu ileti gerçekten bir numara bile olabilir, yani gerçektende çüş diye haykırmak geliyor insanın içinden.

Dayanamayacağım birde ben hemde büyüterek yazacağım:

ben elime bir top alıyorum,havada DURDURAMIYORUM!küçücük bir top havada kendi kendine durmuyor.HEMEN YERE DÜSÜYOR!

Dünya kaç kilodur sence? hesaplayabilirmisin?

MiLYON TON agırlıgında olan gezegenler,nasıl oluyorda boslukta durabiliyorlar?

altında onu tutacak birsey yok!

ne bir yere ASILI nede bir yere BAGLI..

ne balon gibi uçup gidiyor,nede asagıya (bosluga) düsüyor!

onları orada tutan sey ne olabilir sence?

BUNLAR,HiÇ BiR SEKiLDE TESADÜFEN OLMUS OLAMAZ! DÜSÜNMÜYORMUSUNUZ?

Sitelerde Paylaş

kuranı sevap diye okuduğum zamanları hatırlattı bana bu başlık.

ibrahimin oğlunu kurban etme mevzusu aklıma yatmamıştı. tıpkı anadan babadan başka dinle büyütülüp kafir olarak ölen kimsenin sonsuza kadar cehennemde azap göreceği mevzusu gibi. ve daha bir çok benzeri gibi.

hadi imtihan olur diyelim. dünya geçici, az bir ömrün sonsuz hayat karşısında değeri sıfırdır diyelim. oğulu da veren de alan da o diyelim. rüyada vahiy ne oluyor? Allah bana hesap soracaksa adaleti gereği akli dengeler içinde sormalı. Ben böyle inanırım. Deli işi gibi rüyada oğlunu kestiğini görüp uygulamaya koymak

bu arkadaşımız da müslüman .

ibrahim'in rüyasında oğlunu boğazlamasına dair yorumu.

Pes :)

Sitelerde Paylaş

sen içinde ki çok nazlı çok nazik çok nazenin çok nazdar çok niyazdar mananı içindeki seni recm eden konuşmalardan

ve infialatan koru galeyandan feverandan gadabta koru o nazik mananı

Beyler ne diyor bu adam.Küfür ediyorsa bana bende ona edim.

Sitelerde Paylaş

Bakın ben diyorum tüm müslümanları yakıp sabun yapmak lazım diye.

Bir gün öldürmedigim her müslüman için bana küfrediceksiniz... Bu kadar ya...

OffSpring az önce dolabından SS elbiselerini çıkardı ve aynanın karşısında davudi bir ses tonuyla ‘’Heil Ateistler’’ diyerek Nazi selamı provaları yapmaya başladı.

Hahahahaha yakup sen adamı öldürürsün.

Sitelerde Paylaş

Özgür irade vardır. Kendi yaşam alanımız içinde yaptığımız her şeyden biz sorumluyuz. Pratik ettiğimiz bir hayat varsa ve onu biz kurup var ettiysek, özgür bir irademiz olduğu içindir. Özgür irade deyince ne anlıyorsun bilemiyorum tabii.. Ya da bizim Brutal gibi "hormonların vs.nin esiri birer robotlarız" diye düşünüyorsan, bilemem. O hormonlar beni ben yapan şeyler değil. "O hormonlarla ne yaptığım"dır beni ben yapan. Özgür irade orada işte.

IFeelGood zaten anlatmış sana . Hormonların esareti olmaktan ziyade , beni ben yapan o hormonlarla ne yaptığımdır demiş .

Yani belli hormonlar salgılanıyor ve bizler bunları ötesine geçemiyorsak bile o hormonları kontrol ederekten özgür irademize göre hormon salgılatabiliyoruz.

Yani o hormonlarla özgür iradenle istediğini yapabilirsin demek istemiş .

Sitelerde Paylaş

Yav Brutal, Allah inşallah bana, senin bu özgür irade denen şeyi anladığın günleri de gösterir.

Biz, özgür iradeleri olan makineleriz Brutal. Hormonlarımız, duygularımız vs bizden ayrı değil. Biz onların hepsiyiz. Onlar olmazsa biz, biz olmayız. Bedenimiz çalışmaz öncelikle. Ama bu, özgür irade dediğimiz şeyin olmadığı, hormonlara veya tüm kimyasal süreçlere bağlı mekanizmalar olduğumuz için birer şuursuz robot halinde yaşadığımız anlamı taşımaz. Onlar vardırlar ve bizi biz yapan her şeyin temelidirler. O kimyasal süreçler iyi ve kötüyü, doğru ve yanlışı, zararlı ve yararlıyı ayırt etmemizi sağlarlar. Ayırt eden biziz...

Özgür irade, sen yaşadığın sürece, içinde bulunduğun yaşam alanı dahilinde var. Orası her neresiyse ve sen her ne yapıyorsan...

Özgür iradeyi insandan bağımsız, insanın dışında bir şey gibi düşünüyor ve anlayamıyorsun.

Sitelerde Paylaş

Yav Brutal, Allah inşallah bana, senin bu özgür irade denen şeyi anladığın günleri de gösterir.

Ahaha aynı şeyi ben de sizin için temenni ediyorum ama biraz zor gibi...

Biz, özgür iradeleri olan makineleriz Brutal. Hormonlarımız, duygularımız vs bizden ayrı değil. Biz onların hepsiyiz. Onlar olmazsa biz, biz olmayız. Bedenimiz çalışmaz öncelikle. Ama bu, özgür irade dediğimiz şeyin olmadığı, hormonlara veya tüm kimyasal süreçlere bağlı mekanizmalar olduğumuz için birer şuursuz robot halinde yaşadığımız anlamı taşımaz. Onlar vardırlar ve bizi biz yapan her şeyin temelidirler. O kimyasal süreçler iyi ve kötüyü, doğru ve yanlışı, zararlı ve yararlıyı ayırt etmemizi sağlarlar. Ayırt eden biziz...

Doğada iyi-kötü, doğru-yanlış vs yoktur, o kimyasal süreçleri kontrol eden eşleyici moleküller uyduruyor tüm bunları(: Benlik de bu yalanlardan biri, senin yukarıda yazdığın gibi o hormonları bilinçli bir şekilde kontrol ettiğin falan yok, beynindeki bu bilinçsiz süreçler tarafından alınan kararları uygulamak zorundasın.

Özgür irade, sen yaşadığın sürece, içinde bulunduğun yaşam alanı dahilinde var. Orası her neresiyse ve sen her ne yapıyorsan...

Özgür iradeyi insandan bağımsız, insanın dışında bir şey gibi düşünüyor ve anlayamıyorsun.

Anlayamayan sizlersiniz, özgür irade, tanımı gereği ''ruh'' gibi metafiziki kavramlar için uydurulmuş birşeydir. Bunun materyalizmin mutlak gerçek olduğu bir dünya hayatında yeri olamaz.

Daha öncede sordum ama yanıt gelmedi, mesela anibal'ın bu konu hakkındaki görüşleri için ne düşünüyorsun , o da mı anlayamıyor?(:

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...