Jump to content

FORUMDAKİ İMZALIK İLETİLER

Recommended Posts

• İleti 1,2k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Seni vahşi doğaya bıraksınlar madem yaşayabilirsen :)

Sen yanlış anlamışsın kardeşim.

Vahşi doğada yaşamak isteyen yok.. Ama doğada iyi-kötü diye birşey de yok. Kural da yok. Yaşarsın ve ölürsün.. İstersen çok güzel yaşa, bi boka yaramayacak.

Evet biz hayvanız. Mesela şuan senin iyimserliğin, senin evcilleştirilmen ile alakalı.

Sitelerde Paylaş

amma gereksiz yaygara kopardınız yav.. sanki ben adam ironi yapmadı, ciddi yazdı demişim :)

ben buraya hoşuma giden, komik bulduğum ironili iletileri daha önce de koymuştum

http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=37608&st=580&p=799150entry799150

yoksa bizim memleketteki komünistlerin, light-şark komünistleri olduğunun elbette farkındayım. komünizm yani ortakçılık bu memlekette "yarin yanağından gayrı" dır :lol:

Sitelerde Paylaş

Sen yanlış anlamışsın kardeşim.

Vahşi doğada yaşamak isteyen yok.. Ama doğada iyi-kötü diye birşey de yok. Kural da yok. Yaşarsın ve ölürsün.. İstersen çok güzel yaşa, bi boka yaramayacak.

Evet biz hayvanız. Mesela şuan senin iyimserliğin, senin evcilleştirilmen ile alakalı.

Kim evcilleştirmiş bizi? Birileri tutup kolumuzdan ağaçlardan indirmiş, sonra da iki ayak üstüne kaldırıp evcilleştirmiş falan mı?

Doğa dediğin ne? Kural olmayan yer neresi? Sosyal bütün hayvanların, kendilerine göre kuralları olduğunu ve uymayanı kendilerine göre nasıl cezalandırdıklarını biliyor musun?

Biz insanız, diğer bütün hayvanlar arasında bir türüz ve geliştirdiğimiz kurallar var. Ve emin o kurallar doğadan bağımsız değil. Doğadan bağımsız olan tek bir davranışımız yok bizim, olması mümkün değil...

Biz evcilleşmedik. Evrimsel değişim ve doğaya uyumumuz böyle gelişti sadece. Koyduğumuz iyi ya da kötü kuralların hepsi bize ait. İşe yarayanlar kaldı, yaramayanlar elendi. İyi olanlar ya da kötü olanlar demiyorum, altını çizeyim. İşe yarayan ve yaramayan kurallar diyorum.

Bu merkezde bakınca, dinler bile işe yaramıştır ki binlerce yıldır hala vardır. Kültürel evrimimiz onu yavaş yavaş eliyor...

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Herşeyin bir kurali vardır.

Natur herşeye bir kural koymuştur.

Kellesine Kural ÇİPSİ konmayan tek yaratık ınsandır.

Natur ınsanada çips yerine US koymuştur ınsanın kellesine.

Genede birbirlerinin zararına kendi faydalarına yontmahdadır genelde.

Bu nedenle ÇİPS gibi yasalar konmuştur önümüze.

Uymayanlar,ZORLA UYDURULURLAR.

Örnegin Türkiyede zorla birinin üstüne çıhmanın cazası 7 yıldır.

Amarıkada

Ya elektirikli sandalya

Yada zehirli igne

Yada gaz odasıdır.

Dinlerde birer ÇİPS dirler.

Naturun degil ınsanların uydurduğu çipslerdir.

Tolondede

Sitelerde Paylaş

Programlama işine de fazla bel bağlama. Sen bir çocuğu ne kadar programlamaya çalışırsan çalış, belli bir yaştan sonra o gideceği yolu kendi bulur. İnsanın içindeki "kalite" kendini her ortamda belli eder.

tarihinde No Fear tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yine dedigim gibi bir kisinin birden fazla kisi ile cinsel iliskiye gecmesi ve buna iki tarafinda yetiskin olmasi ve riza gostermesi sorun degildir.

Burafda bir sorun varsa, o da bunu sorun goren beynin zihinsel ve ozel algisindadir.

Mesele bunun rıza bakımından bir sorun olup olmaması değildir.

Rıza dahilinde yapılan şeyin insanlıkdışı olup olmamasıdır.

Bir kişi birden fazla kişi ile aynı anda da cinsel ilişkiye girebilir, ahırdaki eşek ile de ilişkiye girebilir

-ki bir insan türü (homosapiens) ile zihinsel paylaşımda bulunmaksızın rıza dahilinde ilişkiye girmenin,

zihinsel olarak sizin ile hiçbir ortaklığı ve paylaşımı olmayan eşek ile ilişkiye girmekten farkı yoktur.

Sadece seks partneri olarak bir insan türü ile birlikte olmanın, cinsel ihtiyacını karşılamak için ahırda eşek hazır bulundurmaktan farkı yoktur.

Sitelerde Paylaş

İşte ateistler bu rezilliklere karşı olan insandır.

Bizim ahlakımızın kaynağı bizzat insanın kendisidir, insanlığın milyonlarca yıllık deneyimleridir, insanın aklıdır.

Yani bilimdir, oradan dolayı da hukuk.

Sizler kirletinirsiniz, bizler temizleriz.

Ateistlere göre iyi-kötü mü varki rezillik olsun. Hangi şey iyidir, hangi şey kötü? Neye ve kime göre?

Milyonlarca yıllık deneyim falan bunlar hikaye.

Sen içinde bir hayvan taşıyorsun, dışarıda ise sadece rol yapıyorsun, hepsi bu kadar.

Bilim-akıl diye bir başlarsak, bilimden, akıldan ilk kaçacaklar sizlersiniz.

Çünkü sizler bilim ve akıl değil, zararlı ve ahlaksızca da olsa özgürlük taraftarısınızdır.

Sizler bana önce ahlakın materyalistik dayanağını laboratuvar çıkışlı somut delilini getirin, sonra ahlaktan bahsetmeye bizim ahlakımıza eleştiriler getirmeye yüzünüz olsun, tamam mı?

Sitelerde Paylaş

Peki sen utanmıyor musun fuhuştan bilmem neden bunca dert yanarken çocuklarla evliliği böyle sorgulamaya? Şimdi seni kim ciddiye alacak, kim samimiyetine inanacak?

Tekrar soruyorum; Sen ateist misin? Yoksa yobaz mısın ki sorgulamayı utanılması gereken bir şeymiş gibi lanse ediyorsun?

Bak ben teist halimle bile dinimin-imanımın sorgulanmasından bir endişe duymuyorum. Neden? Çünkü haklı olduğumu düşünüyorum.

Şu halde sen sorgulanmaktan kaçındığına göre, haksız olduğunu düşünüyorsun, değil mi?

Sen nesin biliyor musun? Sen kadının şahitliğinin erkeğin şahitliğinin yarısı sayılması gerektiğinin canlı kanıtısın.

Neden mi? Çünkü sen akılcı ve bilimsel değil, duygusal ve ideolojik davranıyorsun.

Bazı gerçekleri kendi vicdanınca doğru bulmadığın için inkar yoluna gidiyorsun.

Sitelerde Paylaş

Brutal; nihayet benim de bir mesajimi, o mesaja yanit veren, imzalik bir ileti bularak bu basliga tasimissin. :)

Estağfirullah hocam sizin her iletiniz imzalık.. bu değersiz başlıkta alıntılanması ve diğer beş para etmez iletilerle kıyaslanmış gibi olması iletilerinize bir hakaret olacağından şey etmiyordum(:

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...