Jump to content

FORUMDAKİ İMZALIK İLETİLER

Recommended Posts

Estağfirullah hocam sizin her iletiniz imzalık.. bu değersiz başlıkta alıntılanması ve diğer beş para etmez iletilerle kıyaslanmış gibi olması iletilerinize bir hakaret olacağından şey etmiyordum(:

Rica ederim, yahu! oyle dusunseydim, gulucuk isareti koyar miydim?

Ama bir de oteki turlu, imzalik iletiler basligi acsan, hic fena olmaz. ^_^

Sitelerde Paylaş
  • İleti 1,2k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Adam da ciddiye aldı bizi iyi mi, en iyisi bi ara şunun anlaşılmaz iletilerinden bir bukle sunayımda millet imzalık ileti görsün(:

Ha soyle, bak o zaman ironik ciddiyetin ne anlama geldigini de belki algilarsin. :)

tarihinde evrensel-insan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Uzun yıllar önce başlayan bu süreci artık durdurmak mümkün değildir.

İslam iç ve dış bütün düşmanlarını bu şekilde nötralize ederek günümüze ulaşan ****** bir dindir.

Sonunda geride bütün ************* ile yalnız İslam kalacak, ona meydan okuyan her türlü eğilim, zamanla yok olup gidecektir.

Biz bu mücadelede kazanan taraf olamayız. Kimse olamaz. Bütün yapacağımız bu mücadelede İslam'a küçük ve önemsiz bir çentik atmaktır. Daha öteye gidemeyiz.

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Bana ne senin ve ateistlerin çoğunluğunun benimsediği ahlak anlayışından, beni ilgilendirmez.

Bana ahlaklı olacaksın, çıplak dolaşmayacaksın, ensest yapmayacaksın diye dayatmadığınız sürece beni ilgilendiren bir durum değil. Ben de sizlerin ahlakını hoş görmek zorunda değilim. Ben kendi ahlak anlayışıma bakarım ki sizin gibi apış arasında değildir. Ben neden eşimi paylaşmayayım? Eşim sadece bana ait bir mal mı ki onu sadece bana esir edeyim?

Eş paylaşma konusu ikiye ayrılır. Eşler karşılıklı olarak birbirlerine zihnen ve kalben bağlılar ise, cinsel olarak başka insanlarla birlikte olmaları sadece cinsel hayatlarını çeşitlendirmek istemeleriyle açıklanabilir. Kıskançlık ise ancak kalben ve zihnen birbirine bağlı olanlar arasında geçerli olabilir, cinsel konudaki kıskançlık ise sahiplenme yani partnerini kendisine ait bir mal, bir köle olarak görmenin tezahürüdür.

Neden davranamazmış? Diğer insanlara saygı ne demektir? Diğer insanlardan kasıt kimlerdir? Diğer insanlara zarar vermediğim sürece neden yalnızmışım gibi davranamayıp kendimi kontrol etmeliyim? Ne nazından bahsediyorsun, neler saçmalıyorsun sen? Ben senin ve senin toplumunun tamamiyle sexist nazını (ahlak anlayışını) neden çekeyim?

evet tüm ateistleri bağlamaz ama sonuçta bir ateistin ahlak anlayışına bir örnek olarak akılda tutulması gereken bir ileti ...

tarihinde kirec tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kullanıcı Medicus'tan beğendiğim bir ileti

belki de tanri (herneyse iste) yeni nesil bir canli türünün zekasini abuk hikayelerle deniyordur. bakalim bu sacmaliklara inanacak birileri cikacak mi diye düsünmüste olabilir

O kadar anormal değil benim düşündüğüm birşey yani benmkisi şöyle uzaylılar bizlerin zekasını, davranışlarını vs ölçmek değiştirmek vs için deneysel bir dünya yaratmış olamaz mı?Yaratmadılarsa bile sonradan pineklemiş olamazlar mı? :lol: Bu arada ben de imzalık ileti bulmak istiyorum ^_^

Sitelerde Paylaş

Hacı'nın son bombasını kaçırmışsınız yine..

Düşünce ve inançları ne kadar sapkın olursa olsun dürüst ve samimi katılımcıların atılmamasına özellikle itina ediyoruz.

Bu iki özellik bizim için çok önemli.

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

En son bıraktığımda bu başlıkta bana göre de sapıkça olan ama ateistlerin onları yargılayacak bir dayanak bulamayacağı gayet samimi argümanlar vardı, iletiler silindiği gibi sahiplerini de atmışsınız, bu davranış hiç size yakıştımı şimdi(:

tarihinde BRUTAL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hacı'nın son bombasını kaçırmışsınız yine..

Düşünce ve inançları ne kadar sapkın olursa olsun dürüst ve samimi katılımcıların atılmamasına özellikle itina ediyoruz.

Bu iki özellik bizim için çok önemli.

Tam beni anlatmış bu yazıyla, çoğu zaman dost-um-doğru fikirlerim olmamasına rağmen hala bu sitedeyim :lol: ...

Sitelerde Paylaş

Ben Allah olsam, yerleri gökleri, yıldızları ve gezegenleri yarattıktan sonra namaz kılarken kim osurmuş da namazı geçersiz olmuş hesabı yapmazdım.

Komik bir çelişki diye değil saçma bir değerlendirme olduğu için alıntıladım, ilerde açacağım başlık için lazım olur dursun buralarda..

Sitelerde Paylaş

Komik bir çelişki diye değil saçma bir değerlendirme olduğu için alıntıladım, ilerde açacağım başlık için lazım olur dursun buralarda..

ya ben de mantıklı bir çıkarım yapmış adam filan diye düşündüm...

gerçekten de ilginç bir yaklaşım olmuş...

tanrının böyle şeylerle ilgilenmesi abes olur diye insan ilk başta düşünüyor...

ama sonra tanrının neyle neden ilgilenmesi gerektiğine dair bir sorgulamanın içine giriyorsun...

evren gibi koskoca bir şeyi kotarabilen niye böyle ufak tefek işlerle ilgilensin diyoruz...

peki o zaman tanrı nelerle ilgilenmelidir nelerden bahsetmelidir diye düşünmeye başlıyoruz...

büyük şeyler olmalı devasa muhteşem çok önemli şeyler le ilgilenmeli...

tanrı bu başka bişeye benzemez...

iyide neyle ilgilensin...

ve neden o şeyle ilgilensin...

ben bu sorunun cevabını bulamadığım için...

abdesti bozan konular da hiç olmazsa bir kişinin bu konuya verdiği cevab olduğundan dolayı...

yabana atmamak lazım...

Sitelerde Paylaş

İnsan odaklı bir çıkarım olduğu için saçma olmuş kireç, yerler gökler yıldızlar gezegenler falan hep bize göre muhteşem şeyler, osuruğumuzla kıyasladığımızda gülünç kalıyor.

Ama tabiri caizle hepsi tanrının bir osuruğuna bakar, tanrıya göre uğraş gerektirecek bir zorluğu yok bunların, insan osuruğundan daha önemli olduklarını nerden çıkarıyoruz?

Aksine tanrı için, devasa boyutlarda da olsa yapmak zorunda olduğu şeyleri yapan gezegenler mi ilgi çekici olur yoksa özgür irade verdiği bir insanın abdesti bozmamak uğruna osurmak gibi bir zevkten kendini mahrum edip etmeyeceği mi ilgi çekicidir? :lol:

tarihinde BRUTAL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Aksine tanrı için, devasa boyutlarda da olsa yapmak zorunda olduğu şeyleri yapan gezegenler mi ilgi çekici olur yoksa özgür irade verdiği bir insanın abdesti bozmamak uğruna osurmak gibi bir zevkten kendini mahrum edip etmeyeceği mi ilgi çekicidir? :lol:

hımm bak bu güzeldi...

gerçi yine insani açıdan bakılmak durumunda kalınmış ama olsun...

bizim başka bir açıdan bakabilmemiz mümkün mü ki...

bence bu konu üzerinde de bir müddet kafa patlatmaya değer...

yani her şeyi kendi bakış açımıza indirgemek durumunda kalıyoruz...

bizim bütün duygu düşüncelerimiz istek ve nefretlerimiz evrimsel psikolojiyle az çok açıklanabiliyor...

bize ilginç gelen başka bir türe ilginç gelmeyebilir...

tanrının nasıl bir varlık olduğunu kestiremediğimiz için ...

onun neyi ilginç bulup neyi sıradan bulacağını da kestirmemiz zor ...

belki de imkansızdır...

ama elimizdeki tek araç kendi bilgimiz duygumuz...

onu bir insanın düşüncelerine benzeterek anlamaya çalışıyoruz...

bu baştan yanlış bir tutum olabilir...

ama akla başka bir yol da gelmiyor...

hani senin önereceğin bir şey var sa onu duymak isterim..

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Ahlak bütünüyle insana ait bir alandır ve insan dışındaki türlerin hiçbirinde davranış, düşünce ya da seçimlerini bilinçli olarak yaptıkları görülmemiştir.

İnsan türü bu anlamda kesin olarak eşsizdir.

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...