Jump to content

FORUMDAKİ İMZALIK İLETİLER

Recommended Posts

Yani siz iki ateist oturup, tanrı tarafından bahşedilen hayat hakkında mı birbirinize giydiriyordunuz, yeme bizi şimdi..

Yazdıklarınız ortada, kendi hayat anlayışınız üzerinden davranışlarınızın mantıksal tutarlılığı üzerine süren bir tartışmada saçmalamışsın işte, niye kıvırmaya çalışıyorsun( gerçi orada kıvırtkan olduğunu da itiraf etmiştin değil mi)

Orada ifade ettiğim başka şeyler de var. İşine gelenleri çek çek buraya getir. Seni yadırgayamam tabii. Herkes kıvırtıyor, sende buna dahilsin, ne yani şimdi sen varoluşunun koşullarını, tartışmanın doğasını inkar mı edeceksin?

Ayrıca o hayatın ceza olduğu söylemini ben bir müslümana cevap olarak vermiştim. Nihilistikle sonra uzun bir tartışmaya giriştik.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 1,2k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Varolan saçmalığı en güzel özetleyen kısmı alıntılıyorum, seni kurtaracak başka bir söylemin yok..

O söylemi müslümana cevap olarak vermiş olmanın bir önemi yok, o cevaba yöneltilen soruya ''ne alaka, tanrı varsayımına göre verdiğim cevabı benim fikrimmiş gibi mi anladın salak'' demiyorsun da, kendi hayatta kalma nedenini mantıksal bir önermeyle desteklemeye çalışıyorsun?(:

Sitelerde Paylaş

''ne alaka, tanrı varsayımına göre verdiğim cevabı benim fikrimmiş gibi mi anladın salak''

Haklısın. İtiraf etmem gerekiyor ki, o an hiç aklıma gelmedi. Ama öyle de söylesem bu sefer eğlenmek için ekmeğimi elimden almış olurdum :) . Gerisinde gayet eğlenceli bir muhabbet ortaya çıktı ve bu hatadan hiç pişman değilim. Bu arada ben hatalıyım, çelişkiliyim, tutarsızım, bunların hepsi doğamdan kaynaklanıyor. Varoluşun dayanağı bu çelişkiler zaten. Ama sen beni sürekli kişisel olarak eleştirerek, kendinin ne kadar doğa üstü, varoluşunun dayanaklarından bağımsız bir kişi olduğunu ileri sürüp duruyorsun. Doğa üstü falan olduğuna gerçekten inanıyor musun? :D .

Sitelerde Paylaş

Düşünce dediğin şeyler, beynindeki nöron örüntüleriyle kodlanan memetik verilerden başkası değil, beyinden beyine aktarılması da tamamen fiziksel bir aktivite, ne metafiziğinden bahsediyorsun sen?(:

Ateistlerin hangi argümanları bilim ve mantığa dayanmıyormuş da, metafizik sayesinde savlanabiliyormuş örnek versene bize biraz..

Arkadaş sözcükleri kullanmadan telepatiyle düşünce aktarabileceğini iddia ediyor. Puahahahaha

Sitelerde Paylaş

Haklısın. İtiraf etmem gerekiyor ki, o an hiç aklıma gelmedi.

Haklıyım tabiki, böyle söyleseydin saçmalamış olmayacaktın ama gösterdiğim gibi yazdıklarından saçmaladığın sonucu çıkıyor, sen ise benim işime geleni alıntılayıp söylediklerini çarpıttığımı söylüyordun, şimdi ise eğlenmek için yaptığını söyleyek kıvırıyorsun, zaten bu senin doğanda vardı değil mi?(:

Ama öyle de söylesem bu sefer eğlenmek için ekmeğimi elimden almış olurdum.

İyide böyle söyleyerekte eğlence kaynağı sen oldun hahaha..

Bu arada ben hatalıyım, çelişkiliyim, tutarsızım, bunların hepsi doğamdan kaynaklanıyor.

Her saçmaladığında kendini böyle mi savunacaksın, niye boşuna tartışıyoruz o zaman, niye saçmalamadığını göstermeye çalışıyorsun?(:

Ama sen beni sürekli kişisel olarak eleştirerek, kendinin ne kadar doğa üstü, varoluşunun dayanaklarından bağımsız bir kişi olduğunu ileri sürüp duruyorsun.

Bu senin hezeyanın olmasın, nerede doğa üstülük iddia etmişim, birilerinin saçmalığıyla eğlenmek mi doğa üstü yetenek?

.

Sitelerde Paylaş

bu iletiye başka gülen var mı merak ediyorum?

Ya burada benimle sidik yarıştırma. Bak şu başlığa git; http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=46299&st=140 cevabın varsa yaz. Kendi başlığında seni nasıl ezdiysem, buradan intikam almaya çalışıyorsun :) . Bir insan kendi başlığında bu kadar mı rezil olur yav :D .

Sitelerde Paylaş

heyecanlanma sırayla gidiyorum, orası ayrı bir şenlik havasında zaten(:

Hodri teklifim hala geçerli. Kendine güveniyorsan gel. Hiç yoktan araya martavallar girmez. Rahat rahat rezil olursun :) .

tarihinde A.Artaud tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yine aynı batağa saplandık kaldık.

Uyum mu? Bu çok manasız.

Ben varoluşum gereği çelişkili olmak durumundayım.

Buradan mı kıvırayım?

Yoksa hiçbir şeyin değeri olmadığından dolayı uyumlu olmanın da bir değeri olmadığı üzerinden mi?

Bak her taraftan kıvırırım.

Tartışmalar da galip olan doğru olan değildir, en iyi kıvırandır.

Çünkü, her şey demogojiden ibarettir.

Yazık ki sen bunu anlayacak ve yapabilecek nitelikte biri değilsin.

Sitelerde Paylaş

Evet aynen söylediklerimin arkasındayım. Tartışarak nesnelliğe, gerçeğe falan ulaşılmaz. Öyle bir şey olsaydı zaten tartışmaya gerek kalmazdı. Bütün tartışmalar demogojiden ibrettir. Kim daha iyi demogoji yaparsa o kazanır.

Nesnel bir gerçeklik üzerinde tartışan iki geri zekalıyı görmek isterdim doğrusu. Ne eğlenceli bir durum olurdu, hayalime sığmıyor :) .

Sitelerde Paylaş

Tartışmalar genellikle nesnel bir şeyi savunanla kendi fikrini savunan arasında geçer..

Nesnel bir şeyi savunan tam bir ahmaktır. Savunulması gereken bir nesnellik, puahahaha. Çok ilginç ve eğlendirici düşünceleriniz var harbiden. Nesnel bir şeyi savunanın fikri de o şeyin nesnel olduğudur zaten, bağlantı kurmakta zorlanacağınızı düşünüyorum fakat bir şeyin nesnel olduğunun iddiası o şey hakkında beyan edilen bir fikirdir. Yani kısaca, tartışmada fikirler tartışılır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...