Jump to content

FORUMDAKİ İMZALIK İLETİLER

Recommended Posts

Hadi atayizler bunu da açıklayın.

Allah'ın değilse buyur yarat arkadaşım da, kimin sayıkladığı belli olsun...

Allahın yarattığının taklidini yaptıracak kadar bilgisiz mi zannediyon...

Buyur yap, biz de vaz geçelim.Allah ta vazgeçer..

İnsan daha yaratılanı anlamaktan aciz, kaldı ki yaratmak nerde...

Hadi tahribat yap evreni yok et..bakalım, bir tuğlasını değiştirebiliyor musun?....

İş yapın, boşuna ateizm hayalleri kurmayın...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 1,2k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Aberforth:

Günümüzde bir dağa çıkıp, görünmeyen fakat sınırsız güçlere haiz bir varlıktan mesajlar alarak dünyayı yönlendirmek isteyen; özel güçleriyle sebep olduğu efsanevi olayların varlığından söz eden bir insana neden inanılmaması gerekiyorsa, bu gerekliliğin nedenleri geçmiş yüzyıllarda arap yarımadasında yaşamış bir insan için de geçerli olmalıdır.

Sitelerde Paylaş

ibrahim oğlunu kesmek istemişti.(tanrısal cinnet)

kızları kesenler cahiliye arapları olsa gerek..(doğum kontrolü-erkek çocuk arzusu)

cübbeli'ye ateist diyen bile vardı..

adam cahil bir arap çıktı..

Onlardan biride bendim, hatta ajan gibi peşine düştüm ve uğraştım cübbeli ateist olabilir diye :D
Sitelerde Paylaş

Hemen bir deney sana eline 1 kg lik ağırlık al, bir saat havada tut...

Gücün bittiğinde,

13.7 milyar yıldır, sistemi ayakta tutanın senin gibi yorulmadığını idrak edebilirsen...

Bayağı yol almış olursun..

:lol: :lol:

tarihinde kaşif tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bak şöyle diyim, ben Allahın kölesiyim. Sahibim ne emrederse ben onu yaparım, sorgulamam, neden, niçin, bu haksızlık demem. Vardır bir hikmeti der ve ibadetlerime bakarım. Ben bir koyunum. Rabbim beni nasıl güderse gütsün.

Ben sadece meeeee, meeeeee derim.

tarihinde -inmanah- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

İnmenah senin dedigin gibi AYNAN öylee,kutlarım seni inmenah.

_____________________________________________________________________________________________

Bak şöyle diyim,

ben Allahın kölesiyim.(yanı el-Ilahın kölesi, bu Ellah kureyşlilerin putuydu,Kabada bulunan 360 putun enbüyügünün adıydı bu.Bunun 3 denede kızı vardı onlarda tabıkı Allahdılar.Bir söylentiye göre Kureyşin putu hala kabada bir köşede saklıymış.)Sahibim ne emrederse ben onu yaparım, sorgulamam, neden, niçin, bu haksızlık demem. Vardır bir hikmeti der ve ibadetlerime bakarım. Ben bir koyunum. Rabbim beni nasıl güderse gütsün.

(((Onu güden RAB degil, O ÇİPSİ YAZIP YADA YAZDIRIP kafalarına koyandır.

Rabbın daha işi yohda Arabın uçkur işleriyle uğraşacak.

Uçkur işleriyle uğraşan birine RAB deyebilenın kellesinde olsa olsa bir URUP SAMAN olur.

Üsdelükte cennette açtığı evlerde

GARILAR

GIZLAR

OĞLANLARDA verecekmiş.

Hemide OĞLANLAR etrefe serpilmiş İNCİLER kiminmiş PASPARLAHMIŞLAR

Bu işlere bu dünyede bahanlara ne derler bilirsiniz.

Bir muazzamlar muazzamı bir güçü kendi DİPSİZ menfeetleri uğruna bukadar BASİTLEŞTİREN ınsahlara ne denebileceklerini siz söyleyin,ben demiyim.))).

Ben sadece meeeee, meeeeee derim.

((( aynan öyleee)))Adamlar 37,000 metre yukarıdan atlayı verdi aşağıya.

Bu kadar tesirli duaları VAR olduğunu süleyen Tekkeciler,

Mekkeciler gösterselerye SIKIYORSA kendilerini.

Palavra sallamahla olmuyor bu işler.

Müsüler PALAVRADA var ama bilimde arakı bulasın.

Tolondede

tarihinde tolonbey tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben ateistken müslüman oldum.

Hayatta yaşadığım paranormal/metafiziki deneyimler sonrası Kuran'ı okudum.

Bir de baktım ki yaşadıklarım aynen Kuran'da anlatılıyor.

başından geçenleri anlatsana sen bi..

Deneyim-1: Şeytan ve cinleri teknolojik cihazla tespit ettim; aynen Kurandaki gibi.

Bu ve buna benzer paranormal olaylar. Kuranı okuyunca birebir örtüştüğünü gördüm.

Sitelerde Paylaş

Şu başllıkta da epey imzalık ileti varmış, arşive alalım..

Ateist ve materyalist ler açısından insan öldürmek ile sinek öldürmek arasındaki farkları teknik olarak anlatabilir misiniz?

Sonuçta her canlı sistemin bir parçası ve insan ile bakteri arasında teknik olarak bir fark yok sadece birisi biraz daha gelişmiş o kadar.

Belki de Bakterinin dünya üzerindeki yaşamı daha uzundur.Dolayısı ile belkide burayı bizden daha fazla hakediyor ömrü ölçüt alırsak.

Ölçüt nedir.gelişmek mi?

yada fark yok mu?

Arada teknik olarak fark yoktur.

Hatta sinek öldürmek daha fena bir durumdur.

En azından sineğin ekolojik dengede bir yeri vardır.İnsan ise sadece tüketicidir.

Karınca sürüsü gibi insan sürüsü içinde zaten 3 te 2 si işe yramaz sadce tüketici kesimken--- birinin ölmesi bişey kaybettirmez yada 100 tanesinin.

Öldürülebirler rahatlıklar.

Sitelerde Paylaş

Ateizmin sonu nihilizmdir. Kalamarca dogru soyluyor.

Degerler doganin neresinde bulunur? "Iyi" nerde? "Guzel" nerde?

Davranislari "dogru" ve "yanlis" diye ayirirken hangi ölçüte göre konuşuyoruz?

Dunyaya fizik, kimya ve biyolojinin tanımladığından başka bir şekilde bakmayı reddeden materyalistler

bu bilimlerin göremediği ve göremeyeceği şeylerden mesela "adalet" ten nasıl bahsediyorlar?

Kapitalizmin mesela "adil" olmayan bir düzen olduğunu ne hakla söyleyebiliyor?

Sitelerde Paylaş

Materyalizm insani sadece etik olarak degil bilgi-bilim olarak da nihilizme goturur.

Ahlak yasalari maddi degildir. Maddeden baska birsey yoksa da ahlak yasalari yoktur.

Bilgi acisindan ise, su gozumuze carpiyor ki, eger bir insan maddeden baska birseye inanmiyorsa,

o zaman insan da, onun beyni de doganin bir parcasi olarak hersey gibi butun doga yasalarina tabidir.

INsanlarin dogru kabul ettikleri seyler ise onlarin beyinlerinde ortaya cikmasinin sebebi bu sahislarin ikna edici sebepler gormesi degil,

maddenin zamanda akisi icersinde ve evrenin bir onceki durumunun sonraki durumlarini maddi olarak belirlemesi sonucunda,

insanin beyninin de evrenin parcasi olarak maddi olarak belirlenmesinden dolayidir.

Yani hic kimse nihayetinde dogru oldugunu kabul ettigi seyleri bildigini iddia etmeye hakki yoktur.

Bu da bir celiski dogurmaktadir

cunku materyalizm ve onun sonucu olan evrenin bu sekilde belirlenimli oldugu fikrinin kendisi o zaman bu insanin beyninde gene maddi nedenlerden dolayi ortaya cikmistir.

Bir insanin bir seyi bildigini iddia edebilmesi icin ise mantiksal sebeplerden, DELILLERDEN bahsetmesi gerekmektedir.

Bu ise insanin inanclarinin ortaya cikisinin materyalist oykusunde dile getirilemeyecek bir unsurdur.

Bu yuzden ahlak imkansiz oldugu gibi, materyaliste bilgi de imkansizdir.

Sitelerde Paylaş

Materyalist bir insan ne Muhammedin hayatina dair, ne Muslumanlarin hareketlerine dair ahlaki yorumlarda bulunabilir.

Materyalizm tutarli olarak sadece dogayi betimleyen cumleler kurabilir, ama dunyanin nasil olmasi gerektigine dair cumleler kuramaz.

Sitelerde Paylaş

Evet, bizim, biz insan türünden ateistler için, sinek öldürmekle, insan öldürmek arasında fark yok,

ikiside kötü, ikiside yapılmaması gereken bir şey.

Ta ki, ne zaman ikisinden biri hayatımız için tehdit olmaya başladı,

onlardan birini öldürmeden, kendi hayatımızı idamemiz imkansız olacak,

ancak o zaman birini öldürmeyi kabul edebiliriz.

Sizler ise, "Ahanda bu kızı bir zorla becermiş, artık onun yatağı bozuldu..

Zaten bu kuyruk sallamasa, niye o adam tecavüz etsin ki, Vurun kahpeye..." diyerek,

insanları acımasızca öldürebilirsiniz.

Sizin için, insan veya başka bir canlının hayatının, sinek kadar değeri bile yoktur.

Bizim için, sineğin hayatı, en az insanın hayatı kadar değerlidir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...